DE Q HAVENLOODS Onzorgvuldig beleid kost twee miljoen Stukje uit archief voor mr.M.Vrolijk Ouders Borgesiusschool: 'buiten spelen onveilig' 10* 30- 19* -- Nieuw nummer CDJA-blod Foto-exposities in museum voor SSSW ,v Avonturenfilm bij filmclub Schiedam Activiteiten Blauwe Brug Vergadering reumapatiënten Lezing door ds. J. Visser Tekenclub exposeert Dojoji in Q.T. Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag i 5250 79.50 VROOMS DREESM ANN HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK159, ROTTERDAM I editie P IEDAM DONDERDAG 8 MAART 1984 33e JAARGANG NO. 10 *Een gedeelte van de Anthony Muysstraat fungeert als speel plaats voor de leerlingen van de Borgesiusschool. SCHIEDAM Vier ouders van leerlingen van de Goeman Borge siusschool zjjn verontrust over de omstandigheden waaronder de kinderen tijdens het speelkwartier* buiten spelen. De leerlingen moe ten de Anthony Muysstraat als speelplaats gebruiken. Tijdens het speelkwartier wordt een gedeelte van de straat afgeslo ten met touwen en witte borden waaraan een rode lamp is beves tigd. De school beschikt niet over een eigen speelterrein en de ouders vinden de afsluiting van de straat niet veilig genoeg. In een open brief, gericht aan ver schillende afdelingen van de ge meente, burgemeester en wethou ders, fractievoorzitters van de par tijen in de raad en de politie, doen de ouders een aantal voorstellen om de situatie te verbeteren. Er zou een snelheidsbeperking tot 30 km/uur moeten komen alsme de straatdrempels en extra waar schuwingsborden. Bovendien zou, om de snelheid van het verkeer af te remmen, een knik in de loop van de straat moeten worden aan gebracht. De ouders zouden graag zien dat er een speciale ouderbrigade ge vormd wordt die op mag treden tegen parkeerders op het speel gebied. De leden van deze brigade zouden daarom de bevoegdheid moeten krijgen om de namen van de overtreders te noteren om ze aan de politie door te geven. Op het verlanglijstje van de ver ontruste ouders staat verder nog een verbetering van de afsluiting van de straat met behulp van neer- klapbare paaltjes of kettingen. Op een fancy-fair, die op 24 maart in de Borgesiusschool zal worden gehouden, zal aandacht worden besteed aan de speelsituatie van de kinderen. Verder is de rommel markt bedoeld om ondermeer speel materiaal en boeken voor de school bibliotheek aan te schaffen. De fancy-fair begint om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur. voorraad te leveren. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R dam. Tel. 010-13.38.34 SCHIEDAM- Het CDJA - Schiedam heeft een nieuw nummer uitgebracht van het blad „Binnen zonder klop- In dit nummer wordt aandacht be steed aan het dreigende ontslag van 23 leerling-verpleegkundigen in het Schieland-ziekenhuis, de begrotings behandeling in de gemeenteraad en bejaardenhuisvesting. Belangstellen den kunnen een exemplaar afhalen bij Freek Rosman, Meeuwensingel 65 of Ton Seis, Frenkelpad 13 (70 59 39). De oudere leden van het CDA- Schiedam houden donderdag 8 maart (vanavond) een algeme ne jaarvergadering. De vergadering vindt plaats in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155 en begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum presenteert vanaf 10 maar drie foto exposities, van respectievelijk John Hesselberth, Gea Kalksma en Gerard Van Soest. keramische plastieken van Olaf Stevens. Ook is er een keuze ge maakt uit werken van Schiedamse kunstenaars en de Cobra-verzameling. De opening van de reeks tentoonstel lingen vindt plaats op vrijdag 9 maart in de aula van het museum. De expo sities zijn tot 9 april te bezichtigen. SCHIEDAM - Op een in de haast ge organiseerde persconferentie heeft de Schiedamse CPN zondagavond het rapport gepubliceerd dat de Nationa le Woningraad (NWR) heeft opge steld naar aanleiding van geruchten over wanbeleid bij de Stichting Sa menwerkende Schiedamse Woning corporaties (SSSW). De Woningraad heeft zich in de maand januari drie weken gebogen over de administratie van de SSSW en onderzocht hoe de stichting bij de gunning, aanbesteding en uitvoeren van twee renovatieprojecten en een nieuwbouwproject te werk is gegaan. De conclusies van het rapoort zijn ronduit vernietigend. Zo meent de Woningraad dat bij een renovatiepro ject van 213 woningen van de bouw vereniging St. Josef (één van de bij de SSSW aangesloten woningbouwver enigingen) de gemaakte kosten twee tot tweeënhalf miljoen hoger liggen dan aanvaardbaar was. Belangrijkste slachtoffers van deze kostenoverschrijding zijn, aldus het rapport, „De rijksoverheid, de woningbouwvereniging St. Josef en niet in de laatste plaats de huurder, die zeer belangrijke besparingen had den kunnen verkrijgen". "Met betrekking tot een aantal nieuw bouwprojecten (bijvoorbeeld de bouw van 69 woningen aan 't Raam en 41 woningen aan de Korte Haven) constateert de Woningraad dat on zorgvuldig beleid van de SSSW geleid heeft tot financiële stroppen voor woningbouwvereniging Eendracht (f.79.000,-)enSt.Josef.(f.100.000,-). Bovendien zouden verschillende prijs opgaven voor onderhoudswerkzaam heden aan woningen in de Nieuwe Maasstraat en de Pendrechtstraat niet kritisch bekeken zijn, waardoor de kosten voortdurend 20 pet. hoger lagen dan wat de Woningraad aan vaardbaar acht. Financiële stroppen Ook de administratie van de SSSW is in de ogen van de Woningraad slecht beheerd. Het rapport spreekt van „ernstige tekortkomingen" en ten aanzien van de interne controle zou den „de meest elementaire admi nistratieve controles ontbreken". Een van de zwaarste beschuldigingen in het rapport is gericht op de direc teur van de SSSW, G. Prins. Bij de verkoop van een rioolontstop- pingsmachine zou de directeur een bedrag van f.17.000,- „zwart" heb ben ontvangen, een bedrag dat enige tijd later weer „wit" gemaakt zou zijn door een manipulatie met de boekhouding. Het verweer van Prins komt voorna melijk neer op het aanwijzen van an dere verantwoordelijken voor het ge voerde wanbeleid. t V MÉpMi i Renovatie- en nieuwbouwprojecten van de SSSW zijn door het rapport van de Nationale Woningraad in opspraak gebracht. weerschrift ontgelden. Prins vindt het unfair dat hij niet ge hoord is door de Woningraad en pleit voor de instelling van een onafhanke lijk onderzoek door een deskundige. De kostenberekening van de Woning- De positie van Prins ais directeur van de SSSW lijkt, na de publicatie van het rapport, onhoudbaar geworden. Maar ook andere leden van het SSSW- bestuur lijken niet vrijuit te gaan. Inmiddels hebben vier leden van het SSSW-bestuur (die names de woning bouwvereniging St. Josef en Schie dam Vooruit in het bestuur zitting hadden) hun functie neergelegd. WATERWEG NOORD - Mr. M. Vro lijk, commissaris van de koningin in Zuid-Holland nam vanmiddag het eerste exemplaar van de gids „De ar chieven in Zuid-Holland "in ontvangst uit handen van Dr. F.C.J. Ketelaar, voorzitter van de vereniging van ar chivarissen in Nederland. De gids is het tiende deel uit een landelijke reeks. In de delen wordt per provincie een overzicht gegeven van de inhoud van de archiefbewaar plaatsen van rijk, gemeenten en wa terschappen. Aan het thans gereedge komen deel is door alle archivarissen in Zuid-Holland meegewerkt. Van el ke stad, dorp, waterschap en polder waarvan archief bewaard is gebleven, zijn gegevens in de gids verwerkt. Daarnaast wordt ook informatie ver schaft over de archieven van het pro vinciaal bestuur en zijn voorlopers en de instellingen van het rijk in de provincie Zuid-Holland. Deze serie waardevolle vindboeken heeft bij het publiek een goed ont- SCHIEDAM Bij de filmclub Schiedam wordt vanavond donderdag 8 en vrijdag 9 maart de film „Raiders of the lost Ark", van Steven Spielberg gedraaid. Het verhaal speelt in 1936. Twee archeologen, die in dienst zijn van verschillende regeringen, zijn op zoek naar de „arke des verbonds". De be zitter van ark zou onmetelijke krach ten tot zijn beschikking krijgen. Hoofdrollen van Harrison Ford en Karen Allen. Donderdag begint de voorstelling om 21.00 uur en vrijdag om 21.30 uur. De toegangsprijs be draagt f.5,- of f.3,50 (voor dona teurs). De filmclub is gevestigd in ge bouw de Teerstoof. Nieuwstraat 12. haal gevonden hetgeen wellicht valt te verklaren uit de toenemende popu lariteit waarin de openbare archieven zich de laatste jaren mogen verheu gen. De kosteloze raadpleging van ar chieven van rijk, provincie, gemeen ten en waterschappen trekt veel be zoekers naar de archiefbewaarplaat sen van de overheid. Men ontdekt verrast dat daar grote hoeveelheden gegevens voor wetenschappelijk on derzoek en voor nasporingen van genealogische en lokaal historische aard liggen opgetast. Hoewel de wettelijke openbaarheid van de overheidsarchieven al vele tientallen jaren bestaat, functioneert deze pas als de archieven ook toegan kelijk zijn gemaakt. Het personeel van de verschillende archiefdiensten heeft vooral na de oorlog een grote hoeveelheid „vindmiddelen" tot stand gebracht, die de archiefbezoe ker op allerlei manieren aangeven hoe de inhoud van de archieven aan een systematisch onderzoek onderwor pen kan worden. De Zuidhollandse gids is het omvang rijkste deel van de hele serie. Dit *Mr. Vrolijk. houdt verband met het grote aantal gemeenten en waterschappen in deze provincie. Daardoor zijn er zoveel archiefstuk ken dat die een rij zouden vormen van Den Haag tot Utrecht als ze ach ter elkaar geplaatst zouden worden. In een uitvoerige historische inleiding wordt de ontwikkeling van verschil lende archiefvormende instellingen geschetst. Het boek dat in de boek handel verkrijgbaar is, kost 98 gulden. SCHIEDAM - In de Blauwe Brug, Bachplein 590, wordt op vrijdag 9 maart een ruilbeurs gehouden. Op de beurs worden munten, ansichtkaar ten en postzegels, maar ook andere zaken geruild. Kinderen kunnen er terecht van 18.30 tot 19.30 uur en volwassenen vanaf 19.30 uur. In de Blauwe Brug starten volgende week verschillende cursussen. Wie belang stelling heeft voor een cursus bloem schikken, poppen maken van klei of volksschilderen kan contact op nemen met de activiteitencommissie van de Blauwe Brug (701049). SCHIEDAM De reumapatiënten- Op de agenda staat onder meer een vereniging „Nieuwe Waterweg Noord" bestuursverkiezing, houdt op dinsdag 13 maart een alge mene ledenvergadering in diensten De eerstvolgende soos-middag van de centrum De Vier Molens aan de Nieu- vereniging vindt plaats op donderdag we Damlaan 766. 8 maart (vanavond). SCHIEDAM - De Rotterdamse pre- ke ongehoorzaamheid en het perspec- dikant J. Visser komt op dinsdag 13 tief daarvan voor uitkeringsgerechtig- maart naar Schiedam om een lezing den". Alle belangstellenden zijn wei- te houden op uitnodiging van de kom in het dienstencentrum de Vier FNV-WAO-werkgroep. Molens Nieuwe Damlaan 766. De toegang is gratis en de lezing begint Visser zal spreken over „de burgerlij- om 14.00 uur. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek aan het Hejjermans- plein 36 is de komende weken een expositie van schilderijen te zien, die vervaardigd zqn door de leden van de tekenclub. Favoriete onderwerpen van de amateur-schilders zijn stillevens en landschappen. De expositie is te bezichtigen op maandag en dinsdag van 11 tot 16.30 uur, op woensdag van 10 tot 13.00 uur en van 14.30 tot 16.30 uur, en op donderdag en vrijdag van 10 tot 16.30 uur. SCHIEDAM - Dojoji is de Japanse naam van een Nederlandse muziek groep die zaterdagavond 10 maart in sociëteit Q.T. speelt. Deze groep wordt gevormd door zeven muzikanten die, naar eigen zeggen, „experimentele impressionistische muziek" uitvoeren. Q.T. is geves tigd in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12. leden van „Dojoji' Binnen- en buitenfietsband-set Prima kwaliteit! Zwart. 28 inch }AS512.95 26 inch X&95 Vendex-Sport rolschaatsen Met dubbelgelagerde len in een bestuurbare wielophanging. Leren hiel en neus. Mt. 30-3935? Uni en plavuizen vinyl Makkelijk zelf lós legbaar. Keus uit diverse kleuren. Breedte 200 cm, per str. meter35r- Stalen trap-krukje Robuust en solide. Chroom met bruin. Plateau's met anti-slip rubbermat. Tüv-keur39r- Metalen vloerleeslamp Met flexibele arm en verstelb. reflektor 019 cm, voor 75 Watt gloeilamp. Hoogte ca. 130 cm35? Koelstra kinderstoel met extra tafelblad Simpel om te bouwen tot losse stoel en tafel. Chroom of lak-95r-«9r- Elektronische rekenmachine TI-5032 met telrol Met. o.m. 12-cijferige display, instelb. komma, subtot.-toets, konstante faktor, kompl. geheugen en lObufferniveau's. Excl. batt./adapter. Adviesprijs 229.-Nü Texas Instruments FAM Ketel-stofzuiger Inhoud 10 liter. Solide uitvoering van gepolijst aluminium. Geruisarme motor met grote zuig kracht. Metalen buizen. Incl. 5 hulpstukken. i Adviesprijs 545.-Nü i Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1