n t I M !i -'.WHiWrtMnnait 19» Toepassing in directe leef omgeving van mensen 24» HOE U KUNT COMBINEREN EN PROFITEREN DE Q HAVENLOODS Lentebal in Ahoy' zaterdag 17 maart a.s. n; ter meulen Discussie bij jubilerend buurthuis Programma Teerstoof en Passage ssurj*ZwD:sheo.;:"-pDee •-*. ter meulen Gasten uit verre landen op bezoek ter meulen 0?5 Franse films in Harmonie Kledingbeurs in 't Nieuwland HH DE KLERK Diabox voor 500 dia's.. In dit praktische diamagazijn kunnen uw dia's overzichtelijk en stofvrij worden opgebor gen. Met 10 universeel maga zijnen voor elk 50 dia's, die ge schikt zijn voor vrijwel iedere diaprojektor. Dit weekend met 10 gulden voordeel. van29r95 voor Fujwroroe VLAARDINGEN - Buurthuis Oost viert haar 10-jarig bestaan in de week van 12 maart met enkele activiteiten die zich alle afspelen in het buurthuis in de Oosterstraat 86. Eén van de hoogtepunten wordt ge- vormd door een forumdiscussie over het sociaal cultureel werk en het op bouwwerk. Het forum vindt plaats op woensdagavond 14 maart en be gint om 20.00 uur. Deelnemers zijn de wethouders Maarleveld en Quast, ex-wethouder Bot en E. de Bruin, L. Romney en A. Goossens namens de buurthuizen. Het forum wordt voorgezeten door H. Pasman, docent aan de sociale academie Rotterdam en lid van de Provinciale Staten. Uitgangspunt b(j de discussie zijn een vijftiental stel lingen over het opbouwwerk en de houding van de gemeente ten aan- zien daarvan. Ex-wethouder Bot is van de partij tijdens de forumdiscussie. Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort DE HAVENLOODS Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in Rotterdam e.o. in 14 edities. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR. ADVERTENTIES) 010-132050. VERKOOPLEIDER: N.Oh. de Poorter RAYONLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN: G.H. Adams (tel. privé 01891-3230). REDACTIE: zie adres advertenties. CHEF-RED.: W.Schothorst/J.Deijbel REDACTEUREN: A. Beyen en M. Ames. CORRESPONDENTEN Schiedam: R. Maarleveld (010-268442) en N.Ver- Maat (010-377652). Maassluis: M. Doddema (01899-11858). Sport- correspondent G. Verver (01899- 17787). Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN krant: advertenties dinsdag 12.ÖÓ uur redactie 10.00 uur. Donderdag krant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. VLAARDINGEN - Het Rotterdams havenslib staat bekend als één van de beruchtste afvalstoffen in Nederland. Minder bekend maar niet minder schadelijk is het zogenaamde zuive ringsslib, een restproduct dat ont staat bij het zuiveren van rioolwater zoals dat oa. gebeurt bij rioolwater zuiveringsinstallatie De Groote Lucht. Zuiveringsslib bevat behalve water, organische stoffen en mineralen, óók zware metalen, pesticiden, PCB's en andere verontreinigde stoffen. In Nederland wordt jaarlijks ca. 6 miljoen kubieke meter zuiveringsslib geproduceerd. Een uiterst goede ver werking van zuiveringsslib is geboden. In de praktijk blijkt evenwel het tegendeel het geval te zijn. In het blad Milieu-actief schrijft Wim Hinkamp (schrijver van de studie „Zuiveringsslib als afvalstof') dat cir ca 65 procent van het zuiveringsslib rechtstreeks in het milieu wordt ge bracht. Dat gebeurt o.a. door ge bruik in de landbouw en verwerking verschillende (boeren)organisaties die in de zogenaamde zwarte grond, huiverig staan tegenover gebruik van zuiveringsslib op het land. Richtlijn Ook slib van de installatie De Groote Lucht zal worden verwerkt in de eer- Het afzetten van zuiveringsslib naar der genoemde zwarte grond die op opgesteld door de Unie van Water schappen maar deze vertoont veel ge breken. „Ook in het komende provinciale De richtlijn geeft de slibproducent waarschijnlijk niet worden afgewe- echter wel de wettige mogelijkheid zen", aldus Wim Hinkamp. „Het af- om het slib naar de landbouw af te valverwerkingsplan over zuiverings- zetten. Eén en ander tot verdriet van slib zal pas verschijnen al de nog te "i-iS, Minister Smit-Kroes bij de (gedeeltelijke) ingebruikstelling van De Groote Lucht in april 1983. m Mannengedicht Beste Han, Wat voelde ik mij gevleid, toen ik vorige week las dat je een gedicht van wereldniveau op mijn, meer dan voortreffelijke, nieuwbouw woning wilde plaatsen. Ik zie me iedere dag al lopen, langs de muur van mijn huis. Even stilstaand, de handen op de rug, lezend de stro fe: ,£n de vrouw die sluw in een hoekje zat. Luisterde en wist welk macht zij had". Sluw staat er. Mijn handen ballen zich tot vuis ten. Die laatste strofe heeft kwaad bloed gezet. Menig vrouw is daar over gevallen. ,Jïen mannenge dicht" zei men woedend. ,JJie vent heeft geen verstand van vrouwen. Die is gek", was hun strekking. Het werden heftige dis cussies, Han, tot diep in de kleine uurtjes. Dat is de bedoeling van elke dichter, weet ik. Ik heb het gedicht vededigd. Dat wel. Want het is een mooi gedicht, al is het pathetisch. Maar wel duidelijk. Ook dat. Het is een gedicht van een doler die (nog) geen rust vindt. Die schaamteloos zijn angst toegeeft. Openlijk zijn twijfels kond doet. Ook dat is een inter pretatie. Ik heb er meerdere ge hoord. En ook dat is de bedoeling van de dichter. Daarom stel ik je voor om een tweede vers op één van de muren van de Mariastraat te laten schil deren. Veel korter dan de jouwe; maar het geeft weer waar inter pretaties door ontstaan; discus sies volgen. Het gedicht is van één van de Vijftigers, Jan G. Elburg en is te vinden in een, niet meer te krijgen, bundel van uitge verij de Bezige Bij. Vertrouwd Labyrint Wat ik vind wistik, het vreemde ken ik, ik versta de taal van apen en appels mijn verwondering haat mijn wezen. PJS. De bedoelde muur kijkt uit op de Fabristraat, de schrijver van dit stukje woont op de hoek en dat is de Mariastraat. HENKBONZET *Het „tele-theater" van de André Van Duin revue. SCHIEDAM - In Theater de Teer stoof is het komende weekeinde Peter Faber te zien met zijn pro gramma „een optimist". De voor voorstelling begint om 21.00 uur en de toegangsprijzen zijn f.17,50 en f.15,- (voor CJP-houders). Zaterdagmiddag brengt de clown Woudi zijn programma „Roodkapje" voor kinderen van 4 tot 10 jaar. De toegangsprijs bedraagt f.3,50. Kaarten voor de voorstelling kunnen gereserveerd worden bij de VW (733000) of, op vrijdag- en zaterdag aan het theater Nieuwstraat 12 (269455). Tine Ruysschaert is op 16 en 17 maart in De Teerstoof te zien. In haar programma vertelt ze sprookjes van Godfried Bomans. André van Duin treedt woendag 14 en donderdag 15 maart in het Passage theater op. Samen met Corry van toegangsprijzen zijn f.25,-. f.27,50 en f.30,-. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten kunnen gereser- Passage theater (269563) en bij de veerd worden aan de kassa van het VW (733000). zonnig voorjaar... lekker bulten zitten... op deze komfortabele ter rasstoel, model "Milano". Sta- pelbaar dus handig op te ber gen. In wit of bruin/beige. voor Handig trapkrukje Metalen frame met 'n ruim kunststof plateau en 2 inklapbare treden met anti-slip profiel.36i VROOMS DREESM ANN Alleen geldig bij de vestiging Rotterdam-Hoogstraat. VLAARDINGEN - De culturele minderheden staan in Nederland vol op in de belangstelling. Veel minder aandacht is er voor buitenlanders die slechts enige tijd in Nederland verblij ven. Dat zijn bijvoorbeeld de meer dan 1700 studenten die elk jaar cur sussen volgen bij het Internationaal Onderwijs, speciale Engelstalige op leidingen voor gevorderden. De meeste cursisten komen uit de Derde Wereld. Na het behalen van hun diploma gaan zij naar huis terug, waar zij een verantwoordelijke func tie krijgen, want de instellingen voor Internationaal Onderwijs zijn wereld beroemd -of het nu om weg-en water bouw gaat, gezondheidszorg of land bouwkunde. Deze studenten moeten tijdens dat jaartje hier keihard werken, want de eisen zijn hoog en het studiepakket is zwaar. Ze krijgen dan ook niet zoveel kans om kennis te maken met de Nederlandse samenleving en de Ne derlandse mensen. Dat is natuurlijk jammer. De meeste cursisten hebben het erg naar hun zin in Nederland en ze zouden graag wat meet weten van zijn bewoners. Het programma "Meet the Dutch" voorziet daarin. Het beschikt over een lijst mensen die best eens zo'n buitenlandse cursist een paar uurtjes thuis willen ontvan- landse gezinsleven is of misschien om eens een uitstapje te maken in eigen stad of streek. Echte inwoners zijn natuurlijk de beste gidsen en kunnen het aparte en echt-Hollandse aan de cursisten laten zien. Dat zijn meestal mensen van achter in de twintig. Ze hebben al de nodige levenservaring en vaak een jong gezin in hun vaderland. Ze spreken alle maal goed Engels. Als men er voor voelt mee te doen aan het Meet the Dutch-programma, kan men zich opgeven bij de heer Smit, Spaarnestraat 25, 2314 TL Leiden, tel. 071-411955. Vitrage voordeel- versier uw ramen met deze mooie struktuurvitrage. Van uitstekende kwaliteit. In ver schillende hoogtes, in wit of écru. Nu extra voordelig! Hoogte 150 cm. Per meter voor 180 cm per meter voor 5,95 215 cm per meter voor 6,95 VLAARDINGEN - In filmhuis Har monie draait vanavond donderdag 8 maart een Franse film van Agnes Varda. „L'Une chante, l'Autre pas" dateert van maart 1977. Hoofdrollen worden gespeeld door Valerie Mairesse en Thérèse Liotard. Op vrijdag 9 maart wordt „Die Freun- din" vertoond van de Duitse regisseu se Margarethe van Trotta met o.a. Hanna Schygulla en Angela Winkler en op zaterdag 10 maart „Die links handige Frau" van Peter Handke. In deze rolprent wordt o.a. meegespeeld door Bruno Ganz, Edith Clever en Gérard Dépardieu. VLAARDINGEN - Wijkcentrum 't zijn. Op woensdag is de verkoop Nieuwland houdt op woensdag 15 tussen 11.00 en 16.00 uur. Op don- maart een zomerbeurs voor dames- derdag 16 maart wordt de verkochte en kinderkleding. kleding afgerekend. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Dames- en kinderkleding kan op dins- Marijke van de Knoop, tel. 348962 dag 14 maart worden ingeleverd. De en Annemarie Kattestaart, tel. kleding moet wel schoon en heel 704920. dansend de lente tegemoet sfeervol stijldansen op muziek van twee dans- orkesten verschillende demonstraties ballroom, rock and roll en Latijns-Amerikaans optreden van Lee Towers programmapresentatie Hans van Willigenburg toegangskaarten 25,- bij Ahoy', de Dienst voor Sport en Recreatie aan het Weena 760 en alle VW-bespreekbureaus. Dienst voor Sport 8l Recreatie Weena 760, Rotterdam, telefoon 010-172789. wa^etNeder-"^ f§§£ vV om fe laten Met 'n breedte van 150 cm is deze 100% katoenen stof ideaal voor zowel gordijnen als bij passend dekbedovertrek. In zwart/wit, rood/wit, blauw/wit, grijs/wit en de contrakleuren daarvan. Ook leverbaar in diagonale streep. Per meter van J$^5'voor K ...OMDAT WONEN MEER IS 1 DAN'N DAK BOVEN JE HOOFD rotterdam: binnenwegplein/lijnbaan, tel. (010-117700)

De Havenloods | 1984 | | pagina 3