WMmmm mmï visloods Protestactie tegen defenslebelastina 'Sfeer brengen in een kille stad' 99?° DE Q HAVENLOODS ter meulen Orgelconcert Vogelbeurs bombeke Inhoudingen op energienota's - Recreatieve fietstocht §SiÉen de Sdfssss Elderiii5^iiir Eddie Overheids campagne tegen lauwheid Mar Jansen winnaar viswedstrijd ter meulen Film over Furie ter meulen Een prachtig sieraad- voor uw slaapkamer, zo'n prachtige Zwitserse gebor duurde sprei met 2 royale vo lants. Verkrijgbaar in 2 maten. 2-persoons, 140 x 200 cm van^ee^Ö voor Lits-jumeaux maat 180 x 200 cm van209r5tTvoor 119.80 In IN.■VtZv.v.Zb.- MAASLAND Het eerste in de nieuwe serie van dit jaar te houden concerten in de Nederlandse Hervormde Kerk wordt verzorgd door Jan van Westenbrugge. Het concert wordt gehouden op zaterdag 17 maart en begint om 20.15 uur. De torendeur van de kerk is vanaf 19.30 uur open. Het programma vermeldt de volgende werken: Inleidend orgelspel over „Wat God doet dat is wel gedaan", Preludium en Fuga in c-moll van J.S. Bach, een Concerto van Walther, Fantasie in F van Mozart, een Alle gretto van Guilmant, uit Meditation Op. 27 van Lefèbre-Wely, Toccata in d-groot van Boëlmann en tenslotte Koraalfinale van R. v. Mazijk over Pa. 141 en over het Gez. „Komt laat ons voortgaan kinderen". VLAARDINGEN - In café d'Oude Markt wordt op zaterdag 17 maart een vogelbeurs gehouden. Iedereen kan op deze beurs vogels verkopen of kopen. Aanvang 11.00 uur. Om 16.00 uur eindigt de beurs. De entree bedraagt één gulden voor volwasse nen en twee kwartjes voor kinde Wasserij Linnenverhuur Ook voor uw gezinswas Schinkelsebaan 8 Telefoon 010 58.21.33 Capelle a/d IJssel Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort DE HAVENLOODS Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in Rotterdam e.o. in 14 edities. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR. ADVERTENTIES) 010-132050. VERKOOPLEIDER: N.Ch. de Poorter RAYONLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN: G.H. Adams (tel. privé 01891-3230). REDACTIE: zie adres advertenties. CHEF-RED.: (plv.) J.Deijbel REDACTEUREN: A. Beyen en M. Ames. CORRESPONDENTEN Schiedam: R. Maarleveld (010-268442) en N.Ver- Maat (010-377652). Maassluis: M. Doddema (01899-11858). Sport - correspondent G. Verver (01899- 17787). ADMINISTRATIE: Prins Hendrik kade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag- krant: advertenties dinsdag 12.00 - 'redactie 10.00uur. Donderdag- iLii.iJiï.i.itEij.ij.M.rtirÊiiihhÉïiÉiiiitfti VLAARDINGEN - In navol ging van andere plaatsen in Ne derland is nu ook in Vlaardin gen een steungroep Beweging Weigering Defensiebelasting (BWD) opgericht. Initiatiefne mers zijn leden van het Inter kerkelijk Vredesberaad en van de werkgroep Vlaardingen te gen Kernbewapening (VTK). „Wij willen niet langer meewerken aan de voortdurende uitbreiding van de defensie", licht Nelleke van der Luit van VTK toe. „Daarbij richten we ons vooral op de dreigende plaat sing van 572 kernraketten in West europa. We hebben hiertegen mas saal gedemonstreerd in Amsterdam en 's Gravenhage, dat bleek niet ge noeg. Daarom gaan we verder. Op een heel eigen wijze". BTW „De BTW opbrengst van de energie rekening, die iedereen moet betalen, gaat naar de rijkskas. Tien procent hiervan wordt besteed aan de wapen wedloop. Tegen deze besteding" richt zich ons protest. Onze actie houdt in dat we van de te betalen energiereke ning het symbolische bedrag van f.5,72 aftrekken. Dat bedrag maken we een paar dagen later over op een andere girokaart. Als omschrijving zetten we op beide giro's: Onder pro test tegen nieuwe kernwapens". te houden op inkomstenbelasting. Het feit doet zich echter voor dat niet iedereen inkomstenbelasting hoeft te betalen. Dat geldt ook voor motorrijtuigenbelasting, vandaar de inhouding via de energienota's. We hopen dat deze actie veel navolging krijgt". Dat deze handeling voor het GEB nogal wat ongemak zal opleveren, lijkt een duidelijke zaak. „Hetgeen waar we voor strijden", verklaart Nelleke van der Luit, „stijgt echter uit boven het ongemak dat het GEB heeft van onze actie. Wij vragen om erkenning van gewetensbezwaar tegen defensiebelasting". Niettemin heeft de Steungroep BWD besloten een gebaar te maken in de richting van de veel geplaagde ambte naren van het GEB. Op 26 maart gaat er een optoclit naar het GEWBgebouw alwaar excuses zullen worden aange boden voor de overlast. Daarbij moet een bloemetje verzoenend werken. Enquête Tot nu toe doen 27.000 mensen in heel Nederland mee met deze actie. Lucy van den Berg (IKV): „Deze en dergelijke protesten moeten de rege ring ervan doordringen dat men op de verkeerde weg zit. Het zijn mis schien wel niet van die schokkende acties maar de 63 procent van de Nederlandse bevolking die-blijkens Leden van de steungroep Beweging Weigering Defensiebelasting v.l.n.r. Tonneke Verwaard Lucy van den Berg een onlangs gehouden enquête-tegen Nelleke van der Luit. kernbewapening is, kwam er niet zo drctivisTen^ïn'dft'^n^LT"^; h* W°rdfn aan8^end om Den de BWD een informatie-avond in He, .antal is we, degelijk beihvloed JffSSS SJLSSSSL JS fc ïJStfSfSJiS Stïï 51"" MAASLUIS - Sportraadslid Sjaak Oostdjjk, zelf een fervent fietser, zal op zondag 18 maart om 14 uur bij café De Kroon aan de Haven op lu dieke wijze het vertreksein geven voor een recreatieve fietstocht over 30 km. Deze tocht vormt de opening het Maassluise toerfietsseizoen. Vanaf 13 uur kan men zich in café kwart voor vier op de Markt terug- De Kroon voor de wielertrip melden, keren, waarna zij - met de muziek Het inschrijfgeld is slechts een gul- voorop - via de Wip en Haven naar den- Na afloop zul!1en de deelnemers De Kroon gaan. Fietshandel Cees op de Markt muzikaal verwelkomd Boer zorgt daar voor de traditionele worden door de Rijnmond-blaaskapel herinnering. „De Knollentrekkers". Verwacht Informatie over de fietstocht" tel wordt dat de fietsers omstreeks 01899-22564 Praktisch droogrek Geplastificeerd staand model. Droog lengte ca. 25 meter Inklapbaar In wit of bruin. Nü VROOM DREESM ANN Alleen geldig bij de vestiging Rotterdam-Hoogstraat. Aegir houdt op 25 maart en op 1, 8 en 15 april. Deel- Eddie Overheid met zijn vrouw Anne. SCHIEDAM - Schilder-dichter Eddie Overheid heeft geen hoge dunk van de belangstelling die er bij de bevol king van het Rijnmondgebied aanwe zig is voor kunst en cultuur. Zijn strijd „tegen de lauwheid" duurt al jaren. Steeds opnieuw probeert hij „wat toe te voegen aan Rotterdam", „een beetje sfeer te brengen in die kille stad", maar het gelukt hem niet al te vaak een groot aantal mensen voor zijn plannen geestdriftig te ma ken. Eén van zijn laatste teleurstellingen de afgelasting (door hem zelf) van een „Lenteconcert". Op zondag 18 maart zou dat concert gehouden worden in de aula van het Schiedam- se Stedelijk Museum. De aula was reeds tot zijn beschikking gesteld en het programma, met muziek van Vi valdi en Beethoven en proza en poë- van de kunstenaar, was al rond. onstonden echter problemen bjj het vinden van een expositieruimte (voor een tentoonstelling na afloop van het concert), het laten drukken van affiches en het inhuren van so listen. Hij ontmoette bij de voorbe- eind vorige week het hele project maar te vergeten: „met dit lauwe ge doe hoeft het voor mij niet meer...". Overheids grote droom is het openen van een barok-café. Pogingen om een dergelijk café te vestigen in het Oude Schielandhuis in Rotterdam en het voormalige gemeentearchief aan het Oud Kerkhof in Schiedam zijn tot nu toe echter op niets uitgelopen. Een project dat wel van de grond is gekomen is de oprichting van een literair café. Overheid: „Ik wilde net zoiets beginnen als café De Engel bewaarder in Amsterdam en dat leek met café De Overheid te gaan lukken". Na enige tijd bleek echter dat zowel het management als de bezoekers meer dorst hadden dan belangstel ling voor kunst en Overheid trok zich uit het project terug. Er bestaat volgens Overheid een groot wantrouwen bij veel mensen ten opzichte van kunst. „Ga maar eens bij de Artoteek kij ken wat ze meenemen. Moderne kunst laten ze staan en ze gaan naar huis met landschappen of een ge dekte tafel. Herkenbare dingen moe ten ze hebben". Overheid meent dat de technische en maatschappelijke ontwikkelingen van de jaren tachtig zo snel gaan en zoveel onzekefheid veroorzaken dat het publiek zich, wat betreft de kunst, vastklampt aan het herken bare, het conventionele. Zijn doelstelling is om de belangstel ling voor de kunst aan te wakkeren, maar hij stuit daarbij nogal eens op onbegrip en verbazing. „Ik probeer er al jaren wat aan te doen, zonder er wat aan te verdienen. Maar juist als je zegt dat je het pro deo doet, kijken ze je aan of ze water zien branden...". De acties van Eddie Overheid en zijn vrouw Anne stuiten echter niet altijd op onbegrip en tegenwerking. Zo or ganiseerden zij vorig jaar met veel succes de manifestatie .Poëzie qp zee", waarbij een groot aantal dich ters aan boord van een speciaal voor deze gelegenheid uitgevaren schip, uit eigen werk voorlas. Na de mislukking van het Lente concert richt Overheid zijn aan dacht maar op dit project, dat in jimi weer van start zal gaan. Een nieuw offensief in zijn campagne tegen de lauwheid. Mar Jansen kijkt toe bij het wegen van zijn vangst, dat nauwkeurig gebeurt door Jan van Schendel van de „Hebberds". Aan het Voedingskanaal bij Geer vliet werd zondag jongstleden de laatste viswedstrijd gehouden uit een serie van drie georganiseerd door de „Hebberds". Ook bij deze laatste wedstrijd was het wederom toegestaan om te vissen met de matchhengel, Winkle Pieker of de vaste hengel. Het was prima visweer. Na twee wedstrijden stond de Vlaardinger Mar Jansen eerste. Hij viste deze laatste wedstrijd in het eerste vak net als de man die tweede stond Huub van Zetten. In dit vak werd weinig vis gevangen. Verderop in het parcours ging het beter. Jan van Schendel wist met de match- hengel ruim dertig maat voorns te vangen met een totaalgewicht van ruim negen kilo. Bij deze wedstrij den telt niet alleen het gewicht maar ook de punten. Na vier uur vissen klonk het eindsignaal, de vis werd gewogen en direct weer te ruggezet in hun element. De prijs uitreiking werd gehouden in café 't Slot in Capelle aan de IJssel. Na enig rekenwerk maakten Wil lem Multem en Huub van Zetten de uitslag bekend. Eerste werd Mar Jansen met 6 klassementspunten en een totaal gewicht van 12.800 gram. Hij ont ving een bokaal en een draagbare t.v. Tweede werd Huub van Zet ten met 9 punten en 15.200 gram, derde Wim Arkensteyn 10 punten en 8.900 gram, vierde Wim Mul tem 10 punten en 8.325 gram en vijfde Jelle Schrijver 11 punten en 10.600 gram. De prijs voor het meeste gewicht ging naar G. de Hoop die in het klassement negen de werd met 13 punten maar met een totaal gewicht van 19.200 gram. In het totaal werden er 20 prijzen uitgereikt. door Pierre Bronsgeest Kleuterpyjama's... Leuke kleuterpyama's met vrolijke prints. Van 100% ka toen, dus gemakkelijk was- baar. Met tricot boorden af gewerkt dus blijft goed in mo del. Maten 92 en 98. In wit/ geel/roze en wit/groen/ro ze van voor MAASSLUIS - De Maassluise Smalfilmclub heeft een film ge maakt over stoomsleepboot De Furie. Dit is gebeurd in opdracht, van de Stichting Hollands Glorie.' In de burgerzaal van het stad huis wordt deze film vanavond (donderdag 15 maart) voor het eerst officieel vertoond en ver volgens overgedragen. De film geeft, naast een beeld van de- Furie, de activiteiten van beidt verenigingen weer. Mohair Parisienne... Breigaren van een geweldige kwaliteit. In 10 moderne kleur" ren. Looplengte 260 m. Ge schikt voor nld. 31/2. Vart 80/20% acryl/mohair. Per bot 50 gram. VaniM*5~ voor

De Havenloods | 1984 | | pagina 3