3.- 3.- 24» DE Q HAVENLOODS Agenda Maassluis ter meulen Ikebana-tentoonstelling Open huis Hockeyschool Spirit voorziet in behoefte Mannen voor koor gevraagd ter meulen Rio aan de Maas Rob van Eijk in degradatiegevaar Ursus en sportraad zoeken naar water Eerste ronde Miss-Rotterdam Veiling postzegels Playback in Y0P Cees Pors trainer SVDPW Havenloods Prestatieloop ZATERDAG 17 MAART Maaltijdenplan voor ouderen 'The Border' mode om 9 maanden mooi te zijn ter meulen Uit ons tuincentrum. Clematis in pot. Een prachtige klimplant en een rijke bloeier. In diverse kleuren. Winterhard. van £^5 voor Kamperfoelie in pot. (Lonicera). Doorbloeiende klimplant voor begroeiing van muren, pergola's en carports. In dubbelkleurig of oranje/ violet, vanj voor Bruidssluier in pot. (Polygonum Aubertii). De be kende snelgroeiende klim plant die geschikt is voor bal kon en tuin. Zeer rijkbloeiend met een sluier van witte bloe- men. Vanj&rTS voor Rocro ongeslagen VLAARDINGEN - Rocro blijft de lijstaanvoerder van de Renard-zaal- voetbalcompetitie. Het team van deze motor- en autorijschool bleef ook zondag ongeslagen door te zege vieren over Snackbar Floris (4-2). In Rocro's kielzog zit Café Rotter dam, dat Veringmeijër/Govaart met 7-2 terugwees. Sizzers, Lisette en Rokado hebben een achterstand van twee punten (zeven punten uit vijf) op de nummer twee. De overige uit slagen: Renard- Sizzers 0-11 en Liset- te-Rokado 5-7. Op zondag 18 maart wordt gespeeld Floris-Mart van Dam, Renard- Rokado, Veringmeijer-Fox en Rocro- Lisette. Jeugdsoftbalteam naar Amerika SCHIEDAM - Een meisjes-softbal team uit de regio Rotterdam maakt eind juli/begin augustus een veertien dagen durende trip naar Amerika, waar tegen gerenommeerde clubs ze ven wedstrijden worden gespeeld. De reis is een voorlopig vervolg op uit 1982 en 1983 stammende honk bal-uitwisseling tussen jeugdteams uit de Rijnmond-regio en de Town of Rotterdam in de staat New York. Het regio-team dat in Amerika de gast is van het Town of Rotterdam gemeentebestuur en bij pleegouders logeert, staat onder leiding van Wiebe Pannekoek en de coaches Kees Bol en Leo Krabbendam. Naast speelsters van Sparta, Euro Stars, Botlek, Feyenoord en Zwijndrecht reizen op 23 juli Marjolein Berkhout (Vlaar- dingen/Holy), Nicole Posno, Debby de Gids (beiden Schiedam) en Miran da Jansen (Gophers) naar Amerika af. De meisjes spaarden zelf hun reis kosten bij elkaar. Het verblijf in Amerika wordt gesponsord door McDonald's. Om de kleding en uit rusting te bekostigen zijn door de softbalsters zelf allerlei acties op touw gezet. Ook wordt een pro grammaboekje gemaakt. MAASLAND Van 29 maart tot en met 1 april wordt in de „Rozenhof", gelegen aan het Kerkplein 9 in Maas land voor de 2e keer een expositie gehouden door de afdeling Rotter dam en omstreken van de Nederland se Ikebanaclub. De officiële opening wordt donderdagavond om 19.30 uur verricht door de Burgemeester van Maasland W.H.J. Bloemendaal- Lind- hout. Ikebana is de traditionele Japanse manier van bloemschikken. Deze zeer oude kunst is veel eeuwen geleden vanuit India via China naar Japan ge bracht. Daar kwam deze kunstuiting in de loop der eeuwen tot grote bloei. Ikebana ontstond, zoals zo veel andere kunstvormen, in een klooster en werd uitsluitend door mannen be oefend. De monniken en priesters brachten bloemenoffers aan Boeddha. Maar deze zuiver godsdienstige kunst ontwikkelde zich tot een wereldlijke. Zo ontstonden er verschillende bloemschikscholen, elk met hun eigen karakteristieke kenmerken. Aan het einde van de 19e eeuw ont stonden er nieuwe stijlen, mede ge- ihspireerd door de import van wes terse bloemen. Deze waren aan min der strenge regels gebonden, waarbij naast de traditionele vaas ook platte bakken met prikkers in gebruik kwamen. Na de 2e wereldoorlog vond Ikebana zijn weg over de wereld en trok tal loze beoefenaars in de westerse lan den aan. Ook de Ned. Ikebana Club bestaat al weer 24 jaar met afdelin gen in Utrecht, Nijmegen, Den Haag, Amsterdam en Rotterdam. LEERLINGEN Op de tentoonstelling in Maasland zullen uitsluitend schikkingen te zien zijn van leerlingen, die 10 lessen heb ben gevolgd of al meerdere jaren les hebben. Het zal voor de bezoekers duidelijk worden, dat het met Ikeba na mogelijk is om met een enkele bloem en een paar takken een mooi en boeiend geheel te maken. Ook is er een stand waar alles, wat maar met Ikebana te maken heeft, te verkrijgen Tijdens de expositiedagen is de Ro zenhof gratis toegankelijk op don derdag 29 maart van 20.30- 22.00 uur; op vrijdag 30 maart van 10.30- 21.00 uur; op zaterdag 31 maart van 10.30- 21.00 uur; op zondag 1 april van 10.30-17.00 uur. MAASSLUIS - De Stichting Kin deropvang Maassluis houdt zater dag 24 maart Open Huis. Die dag zullen van 10.00 tot 12.00 uur de 6 peuterspeelzalen en het kinder dagverblijf Pardoes open zijn voor SCHIEDAM - Na het verscheiden van de winterstop heeft de hockey- vereniging Spirit de buiten activi teiten weer volop hervat. Ook het mini-hockeyschooltje, dat gezien dé animo een prima initiatief blijkt, werd opnieuw gestart. Het idee komt van de jeugdcommis sie. Het was de commissieleden namelijk opgevallen, dat veel Spirit kinderen - in de leeftijd tot acht jaar - aardig met een stick konden omgaan, maar te jong waren voor een team. Zij worden nu op zater dagmorgen vertrouwd gemaakt met het begrip „hockey". En dat voor ziet in een behoefte, want de be langstelling voor het schooltje is groot. Die is et ook voor de training, die aan begeleiders en ouders van juni oren wordt gegeven. Niet alle suppor ters zijn immers op de hoogte van de spelregels. Ook ditmaal kwam de jeugdcommissie met het idee en zo doende volgen nu zo'n dertig tot veertig mensen enthousiast de weke lijkse lessen. YZC lijstaanvoerder in ZRO-competitie VLAARDINGEN - In de ZRO-A competitie heeft de zwemploeg van VZC een ruime voorsprong genomen op Nautilus en ZPB/Unico. In het ZRO-D klassement leidt het derde garnituur van VZC. In de A-competitie was er winst voor Astrid van Irsen (rugslag), Danny van Hees (100 meter vrije slag in 1.20.7) en Leon van IJzerloo (vlinderslag). Caby van Leenen (met een tweede plaats), Marco van IJzerloo en Anita Koetsenruiter verbeterden hun per soonlijke record. Erik Stout zorgde in de D-competitie voor een ereplaats. Dennis van Toor, Karin Stein en Stefan Kokken finish ten ieder als tweede. De Ark Koningshof Adres: Uiverlaan 20 tel: 11430. Zaterdag 17 mrt: Klaverjas toernooi georg. door Klaverjasvereniging „Troef" aanvang 13 uur. Woensdag 21 mrt: Voorspeelavond Muziekschool; Dhr. Bak, piano, aanvang 19.30 uur. Immanuelkerk Adres: Lange Boonestraat tel: 13026. Zaterdag 17 mrt: Koorzangavond met m.m.v. Maassluise Koren ojl R.K. Kerkkoor, kinderkoor „Fluitekruid", Maassluis Mannenkoor, en Jongerenkoor Timbre. Aanvang 19.45 uur. Exposities NATIONAAL SLEEPVAARTMUSEUM, adres: Hoogstraat 1 tel: 12474. Tentoonstelling over de zeesleepvaart; deeltentoonstelling .Sleep boten in oorlogstijd". Openingstijden: wo. en zo. van 14-17 uur, za. van 10-17 uur. KONINGSHOF, adres: Uiverlaan 20, tel: 11430. Expositie olieverfschilderijen van Dhr. C. Olierook. Openingstijden: ma.-vrij. van 10.22 uur, za. en zo. van 9-13 uur. VLAARDINGEN - Reeds vele jaren bestaan in deze gemeente het dames koor Viva Melodia, kinderkoor Ons Clubje en Vocaal Ensemble Marcato. Deze drie gezelschappen zijn bekend onder de naam gezamenlijke koren Jo Mulder. Graag zou men de ledenkring willen uitbreiden door een mannenkoor op te richten dat onder leiding zal gaan staan van Ton van Nierop jr. Mannen die graag zingen worden daarom ge vraagd zich als lid te melden. Men kan ook eerst een repetitie-avond be zoeken. Deze worden vanaf 3 april elke dinsdagavond gehouden in de dr. Albert Schweitzerschool, Delft- seveerweg 30. Men oefent van 20.00 tot 22.00 uur. Het is de bedoeling dat het repertoire van het mannen koor in oprichting zal bestaan uit werken van oude en nieuwe mees ters, negro-spirituals enz. Men kan zich nu reeds aanmelden bij mevrouw H.W. Tabeling-Gra- vendeel, Zoutelandehoeve 32, tel. 742258. Overigens kunnen ook dames- en kinderkoor versterking ge bruiken. Moderne schoudertas... Leuk als u uit gaat. Schouder tas waarin u al uw spulletjes kunt doen. In zwart, rood, blauw, wit van &&5T t voor STADSKRONIEK- SCHIEDAM We zijn in Nederland zelden tevreden over de mensen die boven ons staan. We vinden ze ineffectief, lui en niet erg bekwaam. In het café noemen we ze zakkenrollers. Maar we gaan er wel van uit, dat ze eer lijk zijn. Nederland is een boekhoudersland en de administratie moet kloppen. Daarom voelen wjj ons ook verhe ven boven het chaotische en cor rupte buitenland. De kranten staan vol met berichten over poli tici van verre die de verkiezingen vervalsen en hun functie voorna melijk gebruiken om de eigen Zwitserse bankrekening te spek ken. Gelukkig, bij ons komt dat niet voor. Dat vertrouwen wordt de laatste tijd regelmatig geschokt en vooral Schiedammers vinden in hun dag blad steeds meer gegevens over toch wel heel vreemd beleid. Een federatie van woningbouwvereni gingen die naar blijkt de aanne mers veel meer heeft laten reke nen dan nodig was geweest. Een minister van economische zaken die een hele werf bijna voor niks wil overdoen aan een ondernemer die hij bewondert en niet aan de andere gegadigden. En het kan hem niet schelen, dat andere oplossingen dan het ge schenk aan een vriendje hogere sociale kosten met zich meebren gen. Als straks die duizend man van Wilton door de grote zaken man Damen ontslagen worden, krijgen de werkenden wel weer een verhoging yan hun premie betalingen. Ik heb door mijn baan nogal veel met de Derde Wereld te maken en het wordt steeds duidelijker, dat Nederland minder van Rio de Ja neiro verschilt dan de meeste men sen nog denken. De banken steken blijkens een artikel in Vrjj Neder land diep in de schuld, met ge meenschapsgeld wordt merkwaar dig gemanouvreerd, je ziet het be gin van allerlei kleine handeltjes waarmee werklozen zich in leven houden - en iedereen vindt dat nog prachtig óók. De mensen ver liezen hun belangstelling voor maatschappelijke problemen en gaan - om met Den Uyl te spre ken - voor zich zelf een pad hak ken door de jungle van de samen leving. SCHIEDAM - Ron Heusden, die zich afgelopen weekeinde plaatste voor de finale van het nationale dam kampioenschap, lijkt op weg de Schiedamse titel naar zich toe te halen. Heusden, die zelf niet speelde, zag Wim Vrijland (via winst op Gert van Willigen) tot op twee punten naderen, SCHIEDAM De voetbalvereniging Ursus en de gemeente onderzoeken al enige tijd op welke manier het complex aan de Parallelweg goed koop aan water kan worden geholpen om tijdens de zomerse droogten de velden vochtig te houden. De afdelingsclub kreeg in 1983 het verwijt dat de besproeiing zwaar on voldoende was geweest. De Zwarte Piet werd echter onmiddellijk naar de gemeente teruggespeeld. „Bij de aanleg van ons complex is men ver geten een waterpunt aan te leggen. Het dichtsbijzijnde openbare water ligt op achthonderd meter want slo ten rondom onze velden zijn er niet En het tappen van leidingwater voor dat sproeien levert een niet te dra gen gepeperde rekening op". Omdat gemeentewerken niet met een oplossing komt, zoekt het Ursus-be- stuur met de sportraad naar een op lossing. Voorzitter Leo Wiegman na het beraad van vorige week: „We onderzoeken nu wat het slaan van een wel kost en of het hoogheem raadschap Delfland daarmee kan instemmen. Wij schatten dat zoiets zo'n vijfduizend gulden kost, die dan gezamenlijk betaald zou kunnen worden. Een alternatief is het ge bruik van een brandpunt op 300 meter van het complex. Maar dat zou dan twee gulden per kubieke meter kosten. Op den duur een (te) kostbaar alternatief vinden we". De drie finalisten, vlnr Isabelle Ramo, Gül Caman en Emmy Lo-Sioe-Fon. ROTTERDAM - Mo devakstudente Emmy- Lo-Sioe-Fon (17), scholiere Gul Caman (17) en verkoopster Isabelle Ramo (18) doen mee aan de finale van de Miss Rotterdam verkiezing op 6 april in het Hilton-hotel. Van de tien meisjes konden de drie in Rotterdam woon achtige schoonheden de meeste bewonde ring van de jurywaar in onder meer Rudy Koopmans en zjjn vrouw, Eunice die ooit tot Miss Holland werd gekozen en Hans Boskamp, afdwingen. Deze eerste voorronde wordt gevolgd door drie series waaraan nog meisjes kunnen deelnemen. Een brief je met gegevens zoals leeftijd, maten, hob by's en opleiding plus foto kan men sturen naar Postbus 21623 3001 AP Rotterdam. maar heeft nog een partij tegoed. De lijstaanvoerder is nog ongeslagen en heeft tien punten uit vjjf partijen. Vrijland bezit acht punten, maar speelde al zes wedstrijden. Leo Mous heeft uit eenzelfde aantal partijen zeven punten. Opvallend is het zwakke optreden van voormalig kampioen Rob van Eijk. Hij is hekkesluiter en oogste uit vier partijen slechts één punt. De uitslagen: Van Willigen-Vrijland 0-2, Meinster-Sjaak Prins 1-1, Groeneveld-Tiny Mous 1-1, Van Schaik-Leo Mous 1-1 en Bastiaanse- Aad Prins 1-1. VLAARDINGEN - De fitalelisten vereniging Vlaardingen en Omstreken houdt op dinsdag 20 maart een post zegelveiling in de grote zaal van" Triangel aan de Fransenstraat. Op de veiling zijn meer dan 100 kavels, waarbij Nederland en Overzee en het buitenland goed vertegen woordigd zijn. De veiling begint óm 20.00 uur maar de zaal is reeds om 19.00 uur geopend. VLAARDINGEN - Buurthuis VOP houdt op vrijdag 23 maart een play- backwedstrijd. De categorie jongeren tot 14 jaar is reeds volgeboekt maar bij de groep boven de 14 jaar is er nog plaats voor deelnemers. Belangstellenden kunnen zich tot 22 maart opgeven bij buurthuis VOP, Willem Pijperstraat 10, tel. 343841. SCHIEDAM - Sander van der Hoek, die nu bij SVDPW zowel de zater dag- als de zondagselectie traint, gaat zich volgend seizoen uitsluitend op de zaterdagvoetballers richten. Cees Pors (38) gaat de zondagsectie leiden. Van der Hoek verklaart zijn keuze met een „ik was wat uitgekeken op het zondagvoetbal. Vooral, omdat ik daarmee al enige jaren bezig ben en er eigenlijk altijd dezelfde gezich ten zie. Zoals het er nu uitziet, zal de zaterdagafdeling toch weer be hoorlijk versterkt worden en dat spreekt me vanzelfsprekend aan". SVDPW vulde de vakature snel in. Het contact met Pors kwam tot stand dankzij één van de leden. De Rot terdammer traint nu afdelings club Roga en was daarvoor trainer bij AVS (jeugd), Noorder kwartier en SVO. De Havenloods prestatieloop gaat zater dag 17 maart aanstaande van start om 15.00 uur (5 kilometer) en 15.30 uur (7,5 kilometer). Burgemeester Peper geeft het startschot voor deze trimloop. Ook dit jaar belooft de loop met tal van activiteiten een hoogtepunt te worden. Inschrijven kan nog bij de bekende adres- ,sen, of op de dag van de start in de kan tine van de sintelbaan aan het Lange Pad. Wees sportief en loop mee! MAASSLUIS - De Sociale Dienst heeft een voorlopig plan gemaakt voor een warme maaltijdvoorziening voor ouderen. Daarmee zouden voor ouderen die (tijdelijk) niet zelf kun nen koken warme maaltijden tegen een gering bedrag kunnen worden geleverd. De gemeente gaat overleg gen met het ministerie van W.V.C. om een rijksbijdrage voor dit plan te verkrijgen. De warme maaltijden zouden bereid moeten gaan worden in één van de grote keukens van de Maassluise be jaardencentra. Ze zouden daar kun nen worden afgehaald of bjj de men sen thuis worden bezorgd. In het plan, dat een zee voorlopig karakter heeft, wordt ervan uitgegaan dat de maaltijdvoorziening door vrijwilligers zal moeten worden gerund. De maaltijdverstrekking wordt in eer ste instantie opgezet voor ouderen die (permanent of tijdelijk) niet zelf kunnen koken. Later zou dit moge lijk ook kunnen worden uitgebreid voor anderen als bijvoorbeeld jonge ren en kamerbewoners. Het plan is nadrukkelijk niet bedoeld voor men sen die te lui zijn om te koken, aldus de heer van Overbeek van de Sociale Dienst. In de huidige opzet zou het plan jaar lijks ongeveer f 16.000,- gaan kosten. Pas wanneer er duidelijkheid is over het al of niet verkrijgen van een bij drage van het rijk, zal het plan verder worden uitgewerkt. VLAARDINGEN - Sociëteit In the Mood Fransenstraat 12 vertoont op zondag 18 maart de film „The Border" met Jack Nicholsen in de hoofdrol. Aanvang 21.15 uur en de entree bedraagt 6 gulden. Leden die nen 4 gulden te betalen. POSITIE KLEDING ^Monique Dorpsstraat 63 I Passage 232 Zoetermeer Waddinxveen 079 164084 I 01828-15427 VLAARDINGEN - De Christelijke basisschool het Visnet, Prins Hen drikstraat 97a, houdt op zaterdag 7 april een fancy-fair. Doel van de fancy-fair is om geld in te zamelen voor nieuwe leermidde len en om geldelijke steun te verle nen aan kinderhuis Ramoth te Pa ramaribo, Suriname. Schoolcommissie en onderwijzend personeel doen een beroep op plaat selijke middenstanders om enkele artikelen ter beschikking te stellen. Pantylette met rits... Kwaliteitsprodukt van "Natu- rana" n.u voor de halve prijs. Een goed korrigerende, dub bel uitgevoerde pantylette met rits. Met extra brede schouderbandjes, wat het komfort verhoogt. Maten: B 75-80-85-90-95-100-105-110; C 80-85-90-95-100-105-110; D 80-85-90-95-100-105-110. In huidkleur. Van A9^CT voor

De Havenloods | 1984 | | pagina 5