l Werkloze leraren openen 'DT' Educatief Centrum 19* ter meulen !NHET KORT ter meulen Bar Porte Nouvelle Topmuzikanten op Schiepop ter meulen ter meulen Spirit doet dak in de verkoop 3 mode om 9 maanden mooi te zijn ZOEKT U EEN DUITSE AUTO..? Radio Veronica tegen Demos bombeke Royale stadsshopper... Daar kan je heel wat in meene men! PU shopper met nylon ritsen en afneembare schou derriem, voorvak en rits. In zwart, marine, bordeaux, bei ge, cognac of wit. Van 27r50 voor Royale visitetas... Een grote tas met 3 binnen- vakken waarvan één afsluit baar en een voorvak met ny lon rits. Van PU-materiaal. Ook te gebruiken als schoudertas. In wit, beige, zwart, marine, bordeaux of cognac, van ^50r voor SCHIEDAM - Om aan het leger der werklozen te ontsnappen hebben de Schiedammers Mar cel van Oorschot en Jos van Al phen een initiatief genomen dat uniek is voor de regio Rijnmond. Deze werkloze leraren openen zaterdag a.s. het „DT" Educa tief Centrum waar scholieren en volwassenen individueel les kun nen krijgen in elk desgewenst vakm begeleid kunnen worden met hun huiswerk of hun Nederlandse taal kunnen bij spijkeren. „Uit alles blijkt dat er een behoefte aan een dergelijk instituut bestaat. De klassen worden immers steeds groter, het kind mist daardoor de in dividuele begeleiding en heeft be hoefte aan bijscholing. Een onder zoek van een Nederlands accountants bureau bevestigde deze ontwikkeling en trok de conclusie dat een dergelijk educatief centrum als het onze recht van bestaan zou kunnen hebben. Een voorzichtige schatting weliswaar om dat zo'n centrum nog niet bestaat en er nog verdere cijfers beschikbaar zijn", aldus Marcel van Oorschot die net als zjjn compagnon in juni '83 aan de pedagogische Academie van Rotterdam afstudeerde. „Tot nu toe hebben we geen vast werk in het onderwijs kunnen vinden. En wij zien het absoluut niet zitten om werkloos te blijven. Met ons ini tiatief helpen we tevens andere werk loze leraren aan werk omdat wij deze inschakelen voor het lesgeven in vak ken waar wij de bevoegdheid niet voor hebben. Zo kan men bij het educatief centrum les krijgen in alle vakken". Volgens de Schiedammers schuilt de kracht van hun centrum in het indi vidueel begeleiden van de klanten. „Er zijn duizenden analfabeten in Schiedam en Vlaardinge. In beide ge meenten worden taalcursussessen ge geven, maar bijvoorbeeld in Schie dam meldden slechts 35 deelnemers zich voor de cursus Nederlands". „De gemeente heeft min of meer zelf ook gezegd dat het klassikaal lesge ven bij volwassenen niet werkt. Het verschil tussen de cursisten is veel groter dan bij kinderen. Ook is-de drempel voor volwassenen vaak te groot om zich voor een cursus Neder lands op te geven. Ze schamen zich ervoor. Wij geven uitsluitend indivi dueel les, waardoor iedereen een an dere benadering krijgt. Wij geven les op de manier zoals zij dat willen". Behalve het lesgeven aan cliënten wil len Marcel en Jos ook diamateriaal voor scholen en bedrijven etc. gaan verzorgen. „Een educatief centrum is een breed begrip zodat wij ook de bijkomende aspecten van het onderwijs voor ons rekening willen nemen. Over de stad Schiedam bijvoorbeeld is bijna geen diamateriaal voor scholen beschik baar. Ook daar willen wij wat aan doen". Marcel en Jos, initiatiefnemers van het Educatief Centrum. Verder zal regelmatig een expositie gericht. De eerste tentoonstelling zal Het „DT" Educatief Centrum is za- in het centrum, dat gevestigd is aan informatie geven over het starten van terdag vanaf 10 uur voor alle belang de Lange Kerkstraat 13a, worden in- een eigen bedrijf. stellenden geopend. Henk Steenbergen verlengt bij GTB SCHIEDAM Henk Steenbergen blijft nog een seizoen bij afdelings club GTB, waar hij een bezem door de selectie wil halen. „We gaan -proberen om echt een fris se wind te laten waaien", kondigt hij aan. Waarna hij op ons .hoezo" uit legt, dat de instelling van bepaalde spelers hem in het verkeerde keelgat is geschoten. Met wat nieuwe krach ten hoopt hij dat dadelijk te lijf te gaan. Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort DE HAVENLOODS Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in Rotterdam e.o. in 14 edities. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR. ADVERTENTIES) 010-132050. VERKOOPLEIDER: N.Ch. de Poorter RAYONLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN: G.H. Adams (tel privé 01891-3230). REDACTIE: zie adres advertenties. CHEF-RED.: (plv.) J.Deijbel REDACTEUREN: A. Beyen en M. Ames. CORRESPONDENTEN Schiedam: R. Maarleveld (010-268442) en N.Ver- Maat (010-377652). Maassluis: M. Doddema (01899-11858). Sport- correspondent G. Verver (01899- 17787). ADMINISTRATIE: Prins Hendrik kade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag krant: advertenties dinsdag 12.00 uur redactie 10.00 uur. Donderdag krant (advertenties e" redactie) dinsdag 17.00 uur. SCHIEDAM Gebouw Irene aan de Nieuwe Haven beschikt sinds zater dag 14 april over een sfeervolle bar. Deze „Bar Porte Nouvelle" is ge situeerd in de voormalige 'kleine zaal'. Tegelijkertijd is ook de grote zaal dusdanig verbouwd dat er gezelligere zitjes en een- ruimere dansvloer zjjn ontstaan. Reden van de veranderingen in gebouw Irene is de teruglopende zalenverhuur. Exploitant Rob Lutz: „Door het wegvallen van diverse cursussen en dergelijke, konden we van alleen verhuren niet meer be staan. Vandaar werd besloten de klei ne zaal om te bouwen tot een gezel lig kletscafeetje met een half ronde bar en een echte stamtafel. Naast de diverse drankjes zoals cock tails, wjjn en zes soorten bier zullen in onze bar ook allerhande kleine hapjes waaronder tosti's, belegde broodjes, huzarenslaatjes en ver schillende snacks verkrijgbaar zijn. Wat de grote zaal betreft, daar is, door het verwijderen van een deel van het podium, het vloeroppervlak zeker twintig procent groter gewor den. Medio volgend jaar gaat er vermoede lijk wederom een flinke verbouwing in ons pand plaatsvinden. Daarbij worden de twee bovenzalen doorge broken tot één ruimte, waarin een restaurant komt". Bar Porte Nouvelle in gebouw Irene, aan de Nieuwe Haven 155, is geopend van dinsdag tot en met zaterdag, vanaf 16.30 uur. SCHIEDAM - Het is de organisato ren van Shiepop '84 gelukt dit jaar een aantal topattracties naar Schie dam te halen. Het hoogtepunt- en te vens de afsluiting van het festival- wordt gevormd door een optreden van reggaeman Desmond Dekker op zaterdag 28 april. Aanvang 22.00 uur. Dekker die wereldberoemd werd door de nummers „The Is- reaelites en It Mek" wordt bijgestaan door Delroy Williams en Jah River. De klapper van vrijdagavond 27 april is V.O.F. de Kunst. De grootste hit tot nu toe is „Suzanne". Ook „Oude liefde roest niet" haalde een hoge no tering op de hitlijsten. Het totale pro gramma van Schiepop dat wordt ge houden in een grote tent op het SVV-terrein ziet er als volgt uit: vrij dag 27 april 19.30 tot 20.30 uur de Nederlandse Hardrockgroep Highway Chile: 21.00 tot 22.00 uur The Me teors (uit Engeland); om 22.30 uur wordt de eerste avond besloten met het optreden van VOF de Kunst. Op zaterdag gaat de tent om 14.00 Desmond Dekker uur open. Het begint om 14.45 uur met optre- Dekker' Delroy Williams en Jay Ri- dens van diverse bands uit Schiedam ver' en omgeving. Vanaf 18.00 uur staat De toegang bedraagt 5 gulden in de Schiepop in het teken van reggae, voorverkoop en f.7,50 aan de kassa. Achtereenvolgens spelen Black Sons Voorverkoop o.a. b(j de VVV in (Kaapverdische eilanden), Easy uit Schiedam, Clubhuis Oost in de Gali- Suriname en tot slot dus Desmond leistraat en jongerencentrum De Dijk. Trakteer n ander of uzelf eens... met deze prachtige byouxset. De modieuze set bestaat uit: 1 collier, 1 paar oorhangers en 1 armband. In de trendkleuren zwart/wit, rood/wit, kaki/rood, marine/wit, grijs/wit, grijs/ rood, zwart/rood of kobalt/wit. voor WATERWEG NOORD - De Genees kundige- en Gezondheidsdienst (GGD) adviseert honden- en katten bezitters, die op vakantie naar de oostgrens of naar Limburg gaan, hun dieren te laten inenten tegen hondsdolheid. In deze gebieden is hondsdolheid of rabies momenteel overduidelijk aan wezig. Om het huisdier hiertegen te behoeden is een bezoek aan de die renarts voor een inenting noodzake lijk. De GGD hoopt met dit advies tevens te voorkomen dat de ziekte zich in deze regio verspreid. V.O.F. de Kunst WATERWEG NOORD - De werkloosheid in het gewest Nieu we Waterweg Noord is in de maand wederom gedaald. Decem ber 1983 werd afgesloten met 1 1.295 werklozen, een aantal dat maandelijks afnam totdat eind maart 10.947 mensen als werkloos geregistreerd stonden. De daling is voornamelijk terug te brengen naar een daling van de schoolverlaters (-113). De jeugd werkloosheid vormt nu 30,9 pro cent van de totale werkloosheid (in februari nog 32 procent). Het aantal gemelde vacatures bij het Arbeidsbureau steeg in maart, waarbij de meeste vraag was naar kantoor- (33 vacatures) en metaal- personeel (27). WATERWEG NOORD - De Genees kundige- en Gezondheidsdienst (GGD) adviseert honden- en katten bezitters, die op vakantie naar de oostgrens of naar Limburg gaan, hun dieren te laten inenten tegen hondsdolheid. In deze gebieden is hondsdolheid of I rabies momenteel overduidelijk aan- wezig. Om het huisdier hiertegen te behoeden is een bezoek aan de die renarts voor een inenting noodzake- lijk. De GGD hoopt met dit advies tevens I te voorkomen dat de ziekte zich in deze regio verspreid. Panteebroekjes... Een pantee die vooral -onder een pantalon zorgt voor een perfekt figuur. Het voorpand is zó gemaakt dat hij eeri buik je goed korrjgeert. Maten 70 t/m 90. In huidkleur of wit. van 9,95 voor koopje SCHIEDAM De hockeyvereniging Spirit poogt zjjn dak aan de man en vrouw te bregen. Een unieke actie, die er overigens niet op gericht is om het cantine-gebeuren voortaan in de openlucht te laten plaatsvinden. Het dak moet juist weer waterdicht ge maakt worden. Spirit's onderkomen blijkt name lijk schuil te gaan onder een dak bedekking, die hard aan vervanging toe is. Omdat daarvoor de fondsen ontbreken en men de clubkas niet wil belasten met de last van een externe financiering, hoopt het hockeybestuur het geld uit een éénmalige actie onder de leden binnen te krijgen. Daarvoor is het dak verdeeld in 160 kavels van een vierkante meter, die elk honderc' gulden kosten. Spirit hoopt de ver koop eind april af te ronden, zodat begin mei de werkzaamheden kun nen beginnen. Stukjes "dak" zijn te koop bij de bouwcommissie: R. Vromans tel. 742355, D. de Groot tel. 262588 en bij J. Kreuger, tel. 268206. POSITIE KLEDING ^Monique Dorpsstraat 63 I Passage 232 Zoetermeer Waddmxveen 079 164084 01828-15427 Voor een gebruikte "grundlich" IVT gecontroleerde auto James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel. 010-353533 SCHIEDAM Radio Veronica's voetbalteam en een formatie van De mos spelen op zaterdag 28 april om 11 uur in sportpark Harga een bene fietwedstrijd voor het Verpleeghuis Driemaasstede aan de Voorberghlaan. Ook zal dan de trekking plaatsvinden van de loterij met aantrekkelijke prij zen als een kleuren-TV en wasauto maat. Het initiatief komt weer van Jaap Hoogwerf, die enige jaren geleden ook een benefiet-partij organiseerde voor de door brand getroffen club- accomodatie van Demos. Hij wil in stellingen, die een financieel steuntje in de rug best kunnen gebruiken, via een jaarlijkse aktie helpen. De netto-opbrengst van de benefiet en loterij wordt door het verpleeg tehuis gebruikt voor een nieuw pro ject: het „aangepast tuinieren". Eén van de beide besloten binnentuinen zal voor en door bewoners worden aangepast en onderhouden naar hun eigen wensen. Hoogwerf - „vele kleintjes maken één grote" - rekent op een vol Harga. In formatie over de loterij en de bene fietwedstrijd: Jaap Hoogwerf, Verdi- straat 47, tel. 707618. Wasserij Linnenverhuur Ook voor uw yezinswas 116 t/m 176 Net t-shirt. Met kapmouw of mouwloos. Maten 140 t/m 176. In wit, geel, bleu, kaki, kobalt of ivoor. Slechts Katoenen pantalon. Recht model met 4 zakken. In blauw, marine of grijs. Maten 116 t/m 176. Slechts Modern T-shirt. Het lijkt 2-delig doon kontrast-netstof. In wit/zwart, wit/rood, balt of wit/geel. Maten 100% Katoenen pantalon. Ruimvallend. Met 4 zakken. Maten 116 t/m 176. In wit, jasmijn en fuchsia. Slechts

De Havenloods | 1984 | | pagina 3