DE Q l HAVENLOODS 'We worden geregeerd door boekhouders' MÓÉ Fotowedstrijd van Vakantiekiekjes ^slaapkamers^ ed tiep SCHIEDAM Nog twee Oostenrijkse Sfeerdagen. Feestweek op Woudhoekschool CPN'er Poldervaart staat zetel af aan PSP Concert in Stedelijk Fancy fair Vrouwencoöperaties ter discussie in Barrika Ski-stunts op de Grote Markt vnjdag Zaterdag VoordeeUVrijdag Zaterdag Voordeel»Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voord 179S 12.- 1695 495 19.95 29.95 VROOMS DREESM ANN HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM DONDERDAG 10 MEI 1984 33e JAARGANG NO. 19 SCHIEDAM Nog twee Oos tenrijkse sfeerdagen staan op stapel alvorens de rust in het Schiedamsé centrum zal te rugkeren. De winkeliersvere niging Hoogstraat heeft nog tientallen activiteiten voor de komende dagen in petto. Op het Museumplein kan men vrijdag 11 mei kennis maken met het langlaufen. Tussen 13 en 17 uur en tussen 19 en 21 uur kan onder deskundige lei ding een eerste poging gewaagd worden. Zaterdag 12 mei kan met recht als sfeerdag worden aange duid: tussen 10 en 17 uur zal een braderie naar Oostenrijks voorbeeld plaatsvinden. De monstraties van oude ambach ten, rondritten met de Berg land Express, een ski-spring- show en een beklimming en afdaling van de Grote Kerk. Dit is slechts een greep uit het programma, dat muzikaal om lijst wordt door o.a. „Die Hofstadter Musikanten", „De Baroniemuzikanten", „Zither Peter" en Olga Lowina. de gehele dag afgesloten wor den. Ook de Lange Haven ter hoogte van de Dam brug in de richting van de Brede Markt- steeg is zaterdag niet voor het verkeer toegankelijk. Het totale programma staat vermeld in een speciale krant, die de winkeliersvereniging in samenwerking met Wegener- huis-aan-huis-bladen (waartoe o.a. De Havenloods behoort) heeft uitgebracht. Het eerste exemplaar werd dinsdagmiddag j.l. overhan digd aan de heer Coppens, vice-voorzitter van de winke liersvereniging. De heer Ivo overhandigt het eerste exemplaar namens Wegener- Huis-aan-Huis-bladen aan de heren Coppens en Van Buuren van de winkeliers-vereniging Hoogstraat. SCHIEDAM-De Woudhoek school op het Faassenplein viert volgende week het tienja rig bestaan met een uitgebreid programma. Het feest duurt van zaterdag 12 tot en met vrijdag 18 mei, een periode waarin leerlingen, leraren, ouders en oud-leerkrachten en -oudercommissieleden zich ze ker zullen vermaken. De festiviteiten beginnen met de traditionele Lenteloop, die zaterdag a.s. eveneens het tweede lustrum zal beleven. Tussen 13.00 en 14.30 uur zullen deelnemers over de afstanden van 1, 3, 5, en 10 kilometer alsmede over tien Engelse Mijlen starten. De leerlingen kunnen op 16 mei straattekenen op het schoolplein. Leerkrachten en ouderraadsleden met partners treden woensdagavond tegen elkaar in het strijdperk. Vanaf 19.00 uur zal een zeskamp plaatsvinden, wat een geweldig spektakel belooft te worden. Toeschouwers zijn welkom op het sportveldje aan het Faas senplein. Voor de derde tot en met de zesde klas zal donderdagmor gen een fietspuzzeltocht wor den gehouden, terwijl de kleu ters en eerste en tweede klas- sertjes een levend ganzenbord spel zullen spelen. Dansschool Feem geeft 's middags een De week wordt besloten met een sportochtend op het UVG- veld en een spelletjesochtend voor de jongere leerlingen. Vanaf 15.45 tot 21.00 uur houdt de Woudhoekschool open huis voor alle belangstel lenden. Er is een rommelmarkt met allerlei attracties, hapjes en drankjes. Tenslotte komen oud-leer krachten en oud-oudercommis sieleden vrijdagavond 18 mei nog eens bjj elkaar om te praten over tien jaar Woud hoekschool. Met deze reünie zal tevens het feestprogramma worden afgerond. SCHIEDAM - Het Dordtse Kamerorkest concerteert op zaterdagavond 12 mei in het Stedelijk Museum, aanvang 20.15 uur. Het orkest zal staan onder leiding van Armen van der Linden; solisten zijn Henk van Heijnsbergen en Heieen van der Linden-van Dijk. Uitgevoerd worden clavecimbelwerken van G.Ph. Telemann. De toegangs prijzen bedragen drie gulden voor leden van de Vereniging Vrienden van het Stedelijke Museum. Ook houders van cultureel paspoort en een Pas- 65-Plus dienen drie gulden te betalen. Overigen vijf gulden. SCHIEDAM - In de kleuter- en lagere school Het Windas (Kethel) wordt op zaterdag 19 mei een fancy fair en rommel markt gehouden. Tussen 10 en 16 uur kan de jeugd deelnemen aan activitei ten als touwtje trekken, grab belton, hoelahoep-wedstrijd, doel-schieten, kinderbingo etc. Ook de volwassenen kunnen zich vermaken met bingo en het rad van avontuur. De opbrengst van dit gebeuren komt ten goede aan Het Windas, die is gevestigd aan de Nachtegaallaan 2. Iedereen is welkom. Discussie over werkgelegenheid SCHIEDAM - De serie thema avonden over werkgelegenheid zal op woensdag 16 mei wor den afgerond met een bijeen komst in de trouwzaal van het stadhuis. Kees van Alphen van de Fede ratie Buskruit zal vertellen over de problemen die hieruit kun nen voortvloeien, hoe die op te lossen zijn en zal praten over kleinschalige werkgelegenheids projecten. Na de inleiding is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Iedereen is welkom. Aanvang 20.00 uur. v. Beinumlaon afgesloten SCHIEDAM De Eduard van Beinumlaan is vanaf maandag 14 mei voor het verkeer afge sloten. De dienst gemeente werken begint dan met het vernieuwen van de leidingen, een karwei dat ongeveer drie dagen zal duren. De busbaan zal tijdelijk worden opengesteld, zodat bewoners van het Sam Dresdenplein en Dirk Schaferplein hun wonin gen vanaf de Laan van Bol'Es kunnen bereiken. Bus 58 rijdt tijdens de werk zaamheden om via de Laan van Bol'Es en de Peter van Anrooy- laan, waar tijdelijk haltes wor den geplaatst. SCHIEDAM —Onder het motto „Haal uw vakantiekiekjes te voorschijn" nodigt het Passage Theater de Schiedammers uit deel te nemen aan een foto wedstrijd. Dit gebeuren wordt georganiseerd in het kader van het Costa-del-Sol-feest dat op zaterdag 26 mei in het theater zal losbranden. Teveel talent bljjft volgens de organisatie van de wedstrijd verborgen tussen de kaften van een fotoalbum. Daarom zullen alle inzeningen tijdens het Cos ta del Sol-feest worden geëx poseerd. Men mag zowel zwart/ wit als kleurenfoto's van Va kantie '83 inzenden, die echter vóór 19 mei binnen dienten te zijn. De deelnemers krijgen de ingezonden foto's na afloop van de tentoonstelling terug. De beste Schiedamse vakantie fotograaf krijgt een abonne ment op de voorstellingen in het Passage Theater en de Teerstoof voor twee personen. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens het Costa del Sol-feest dat de bezoekers alvast een voorproefje van de komende vakantie zal geven. Het Passage Theater startte november vorig jaar met een serie feesten waarvan het Costa del Sol-ffest het vierde evene- metn zal zijn. Al eerder werd een Tropennacht, een Jaren 30- feest en het Jordaanfeest ge houden. Het is de bedoeling dat deze serie in het najaar '84 navolging krijgt. Foto's voor de wedstrijd kun nen worden opgestuurd naar of afgegeven bij het Passage Thea ter, Passage 9-13, 3111 EH Schiedam, tel. 262987. I slaapwandmeubelen, slaapbanken enz. 80 modellen I uit voorraad te leveren. Rietveld Slaapcomfort H I Gebouw de Goudseslngel" 66, Rotterdam. 010-13.38.34 SCHIEDAM - De Vrouwen- coöperatie in Mozambique staan centraal tijdens een the ma-avond op dinsdag 15 mei in het vrouwenontmoetingscen trum Barrika, Lange Kerkstraat 62. De organisatie van dit gebeuren is in handen van de taakgroep activiteiten van de Stichting Schiedamse Vrouwenemancipa tie Organisatie (SSVO) in sa menwerking met de Wereldwin kel Schiedam. Tijdens deze avond zal een dia serie over het werk in deze vrouwencoöperaties worden vertoond. De vrouwen die daar werken voorzien zich niet al leen in het directe levensonder houd, maar houden zich ook bezig met de strijd tegen de on derdrukking van de vrouw, alfabetisatie, vormingswerk en politieke bewustwording. Na de dia-serie praten de aan wezigen over de emancipatie van de Mozambicaanse vrou wen en de overeenkomsten en verschillen met onze situatie. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Alle vrouwen zijn welkom. Achterwaartse sprong van een lid van het Stuyvesant Team SCHIEDAM Tijdens de Oostenrijkse week zal het Peter Stuyvesant Show Ski team een aantal optredens verzorgen op de Grote Markt. Het team - bestaande de Canadezen Clow en Corri- veau, de Zwitsers Wirth en Kurt en de Westduitser Geiger - vertegenwoordgt de wereld top op het gebied van free style skiën. Deze vorm van skisport wint ook in Europa steeds meer aan populariteit. Om ook buiten de ski-gebie den deze spectaculaire show aan het publiek te tonen, is een tien meter hoge mobiele springschans gemaakt. Op deze schans bereiken de skiërs snelheden van om en nabij de vijftig kilometer per uur. Spectaculair springend, lan den de stunters op een om vangrijk luchtkussen. Het Stuyvesant team treedt op 12 mei op om 12.00, 13.30, 15.00 en 16.30 uur. Hans Poldervaart. gemeente" werd aangenomen en het resultaat is op verschil lende plaatsen aan de stadsgren zen te zien. Acceptatie „Ik heb nooit de indruk gekre gen dat de CPN in de raad niet werd geaccepteerd. Integendeel zelfs. Misschien heeft dat te maken met de typisch Vlaar- dingse gemoedelijkheid. Eigen lijk ben ik niet de meest aange wezen persoon voor de gemeen teraad. De geschikte plaatselij ke kandidaten waren echter verhuis of wilden niet en toen heb ik ja gezegd. In feite ben ik iemand die liever op de ach tergrond werkt. Ik ben meer organisator dan beleidsmaker. Ook ben ik geen begaafd spre ker in het openbaar en dat is een gemis. Soms gebeuren din gen in de raad die het uiterste vergen van je flexibiliteit qua denkvermogen. Moet er ineens gestemd worden bijvoorbeeld of wordt er a la minute een stemmotivatie van je verwacht. Dat kan ik dan niet. Bovendien ben ik alleen en kan ik dus met niemand van de eigen partij razendsnel overleggen". De CPN is in Vlaardingen de laatste jaren gegroeid.- „Wel licht omdat er een vertegen woordiger in de raad zit", aldus Poldervaart. De interne strubbe lingen binnen de (landelijke) CPN zijn in het Vlaardingse nuchter bekeken. „We volgen de koers die het congres heeft uitgezet. In Vlaardingen heb ben we geen eindstation afge sproken. Zoals eerder gezegd staan we neit afwijzend tegen samenwer king met de PvdA. Voor een deel van de oude CPN-leden is dat pijnlijk maar ik zie het als een winstpunt dat de CPN de durf en wil heeft om zaken ondanks het oude zeer uit te knokken. De CPN, voorheen autoritair geleid, is nu een op<-n partij aan het worden. Dat proces is in volle gang". VLAARDINGEN - L combinatie CPN/PSP haal de bij de gemeenteraads verkiezingen in 1982 één zetel. In onderling over leg kwamen beide partij en overeen dat CPN-er Hans Poldervaart de eerste twee jaar zitting zou ne men in de raad. Deze perio de loopt in juli van dit jaar af. Het is nu aan de PSP om de raadszetel te bezet ten. Poldervaart (27) heeft het na afgelopen twee jaar niet makke lijk gehad. In z'n eentje moest hij opboksen tegen ervaren rot ten die konden rekenen op steun uit eigen gelederen. „Ik voelde me soms zo eenzaam....". „Goudriaan is niet dom. Hij weet wat hij wil en waarover hij praat. Als geen ander be seft hij de kracht van bewo- nersgroepen. Dus probeert hij ze voor te blijven. Tot nu toe heeft niemand hem kunnen stoppen. Ook ik heb me er voor ingezet hem weg te krij gen". „Belangrijk is dat ik in het offi ciële circuit heb meegedraaid, veel contacten tot stand zijn gebracht. Ik heb in de achter liggende jaren veel geleerd en ben wat genuanceerder over be paalde zaken gaan denken. Als je kan meebeslissen moet je soms omzichtig te werk gaan. Je moet puzzelen en afwegen". Ik ben ook wat illusies armer geworden. Soms doet het er niet toe of je een goed verhaal houdt, of inhoudelijk gelijk hebt; als de grote partijen té gen zjjn, verlies je gewoon. Be slissingen vallen eigenlijk al in de fractievergaderingen van de grote drie. Zonodig wordt de vereiste steun in de wandelgan- „Illusies armer geworden". gen bij elkaar gekonkeld. Pro beer dat maar eens in je eentje te doorbreken". „Samenwerking met andere linkse partijen zoals de PvdA of SP was bepaald niet struc tureel van aard. De SP is te dog matisch en voor de PvdA zijn alle kleine linkse partijen het zelfde. Bij de begrotingsbehan deling twee jaar terug scheerde men de CPN over één kam met de SP. Wat ons betreft staat de deur voor samenwerking met de PvdA echter wagenwijd open". Centen „De kloof tussen bestuurders en bevolking is de laatste jaren groter geworden. Dat komt vooral door de bezuinigingen waaraan geen einde schijnt te komen. We worden geregeerd door boekhouders die geen ver stand hebben van wat er in werkelijkheid speelt. In Vlaardingen bijvoorbeeld wordt een basisvoorziening als het opbouwwerk opgescheept met een bezuiniging van 180.000 gulden. Men onder zoekt niet of dat wel mogelijk is en hoe het zal uitpakken. Ge lijkertijd introduceert men via de gemeentelijke werkgroep Democratische Planning niets zeggende adviezen. Een werk groep die alleen maar geld kost, vooral zelf nergens bij betrok ken wil worden en absoluut niet aan belangenbehartiging van het sociaal-cultureel werk doet. Aan de zijlijn staan is nl. veiliger, kun je nooit verant woordelijk worden gesteld als het mis gaat". „De stijgende woon- en leef- kosten zijn de CPN en PSP eveneens een doorn in het oog. „De centrumpartij intimi deert, maakt anderen bang. Ik ben ervan overtuigd dat er knokploegen zijn die recht streeks in verbinding staan met die partij. Je kunt je niet blijven verschuilen achter het woordje democratie. De cen trumpartij lapt bepaalde re gels, zoals omschreven in de grondweg aan zijn laars en moet verboden worden". De gemeenteraad legt zich te makkelijk neer bij overheids- beslissingen. Een tiidie geleden weigerde een aantal steden om hogere gastarieven door te be rekenen aan de gebruikers. Ik heb een motie ingediend waar in ik ervoor pleitte dat Vlaar dingen zich bij die andere ge meentes zou aansluiten. Helaas zonder succes". Op een ander CPN-PSP stok paardje scoorde Poldervaart wèl. Zijn motie tot het plaat sen van bordjes met de tekst „Vlaardingen kernwapenvrjje Modieuze bijou-kado's Oorclips in parel-tint 4.95 lang geknoopt parel- collier in warme natureltint. Met straszslotje.24^5' 3 echt lederen ceintuurs Leuk voor Moederdag! 1 cm. breed. Met zilver kleurige ringen. Keus uit wit, blauw en rood. Nü 3-delige combi-set Nóg een Moederdag-kado- tip! Glazen theekan met réchaud en kunststof onder blad. Wit of rood 1&95 Moederdag-dubbelpak Two-for-Two Chocolade gevuld met praliné en hele hazelnoten, löbouchées, 200 gr. Gedessineerde keukenset 100% katoenen schort met voorzaken 2 bijpassende ovenwanten. Wit/rood en beige/bruin^W Jolly-bag shopper Oók 'n prima Moederdag surprise. In div. modellen en kleuren 54tt Karex quartz horloge Met bicolor kast en band. Een prèchtig Moederdag- geschenk.89:- Zonnig Moederdag-kado Komfortabele tuinfauteuils met 4 cm dikke kussens In 4 standen verstelbaar. San Marine (zonder voetensteun)59r50r49.- Baden-Baden of San Sebastian met rug/voeten steun verste 11 i ngJKr.- Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1