iMiiii Vakantieland met vele mogelijkheden n i Schrijversavond DE Q HAVENLOODS V ter meulen I4 mode om'n 9 maanden mooi te zijn Visconcours aan Rotte Anton Geesink in Westlandhal Sportieve recreatie blijft in te trek VDL zwichtte voor eis twee spelers Wim Koevermans even terug bij Fortuna Sfeervolle reünie bij Hermes DVS In overslag-model. Met veel vakken. In de kleuren zwart, wit, gebroken wit, grijs of ma rine. 3 Vaks tas met 1 ritsvak. vanS9,- nr% voor QU. 5 vaks tas met 2 ritsvakken van voor Informatie-avond sportieve recreatie VLAARDINGEN - Tijdens een voorlichtingsavond van de sportraad zal er op maandag 14 mei in de kamers 12 en 3 van het stadhuis ingang markt 11 in formatie verstrekt worden over het samenstellen van een trai ningsprogramma voor (begin nende) sportieve recreanten en het voorkomen van blessures. Tevens worden er video-films vertoond over o.a. windsurfen, kanovaren. Ook wordt er infor matie verstrekt over het zomer- programma sportieve recreatie. Het programma: tussen 20.30 en 21.00 uur praat de mara thonloper W.Ornee over het opbouwen van conditie; Het voorkomen van blessures staat centraal tussen 21.15 en 21.45 uur. Tussen 20 en 22 uur is er een doorlopende vertoning van video-films. Uiteraard bestaat er volop ge legenheid om vragen te stellen. Haringtrofee VLAARDINGEN - Door de zwemclub VZC worden op zondag 24 juni in het buiten bad van het Kolpabad weer de jaarlijkse wedstrijden om de Haringtrofee, de fraaie creatie van Jan Hees, georganiseerd. VZC verdedigt het kleinood. Aan de start komen onder meer zwemmers van het Delft- se Raket, het Naaldwijkse De Hoogwerf, het Ridderkerkse Poseidon'56 en het Spijkenisser Kempvis. POSITIE KLEDING ^Monique Dorpsstraat 63 Passage 232 Zoetermeer Waddinxveen 079-164084 01828-15427 Meent 37a Satelliet-vrouwen spelen op zondag VLAARDINGEN - Sateliet, dat - zoals we vorige week al meldden - weer een afdeling damesvoetbal krijgt, mag daar mee van het dagelijks bestuur van de sportraad op zondag gaan spelen. De zaterdag had de sportraad om toestemming gevraagd om ook op zondag van het veld ge bruik te mogen maken. Het VRSR-bestuur had geen be zwaar en juichte het functione ler benutten van het complex zelfs toe. De KNVB had al eer der met een indeling in de da- mes-zondagcompetitie inge stemd. Niet minder dan 480.000 Nederlanders brachten in 1983 hun vakantie door in Denemarken. Dit jaar zal dit aantal vakantiegangers wederom een bezoek bren gen aan het land van de dichter Hans Christian An dersen, één van de bekend ste Denen alhoewel bij voetbalminnend Nederland namen als Lerby, Olsen en Arnesen net zo bekend in de oren klinken. Door Pierre Bronsgeest Denemarken bestaat uit een veertiental eilanden; het schier eiland Jutland is het grootste. Het dichts bevolkt is het eiland Sjaeland waar de hoofdstad Kopenhagen alleen al ruim 1.5 miljoen inwoners telt. Dan is er een aantal kleinere eilanden in de Oostzee, waar het zeker voor watersporters goed toeven is. In het totaal telt Denemar ken ruim vijf miljoen inwoners. Sensationele beziènswaardighe- den heeft Denemarken erg wei nig. Als vakantieland is het niet goedkoper dan ons land (benzi neprijzen iets goedkoper, auto- gas iets duurder) dus wat zoeken die half miljoen Nederlanders in Denemarken? Rust Een groot aantal van deze va kantiegangers komt naar Dene marken om een rustige vakan tie door te brengen. Rust is een handelsmerk van dit land. Wan neer per auto naar Denemarken wordt gereden komt men van de Duitse autobaan op goed ge asfalteerde tweebaanswegen met weinig verkeer. Het land schap vertoont veel overeen komst met dat van Zuid-Neder land en nog opvallender is dat het langs de wegen, (niet alleen daar), erg schoon is. Soms lijkt het wel op de dorpen geheel zijn verlaten De Denen zijn overigens vriendelijke mensen die in de meeste gevallen behal ve Duits ook Engels spreken. Jutland Het schiereiland Jutland heeft heel wat te bieden aan de rust- zoekers. De fietsvakantie wint steeds weer aan populariteit en met het weinige autoverkeer kan men zich dan ook met dit vervoermiddel zonder ergernis verplaatsen. Een plaatsje met een rijke historie is Tender. Het ligt vlak over de Duitse grens aan de westkust. Hier vindt men straatjes met schitte rende oude gevels waar de 8000 inwoners dan ook best wel trots op zijn. Vroeger was Tender een belangrijke haven plaats tot de haven verzandde. Tegenwoordig zijn de veemark ten een belangrijke bron van in komsten. Kinderen Bij het plaatsje Billund zal me nig kinder hart sneller gaan kloppen als men de richting aanwijzers volgt naar het over bekende Legoland. Voor de kinderen een ware sensatie om hier een dag door te brengen en niet alleen kinderen want ook menig ouder zal zich hier prima weten te vermaken en even wegdromen naar zijn jeugd. Aan de rivier de Gudena ligt Svostrup. Deze oude herberg is een lust voor het oog. Skjern Tt/nder een plaatsje met veel schilderachtige straatjes. Het gebied rond Skjern aan de westkust is erg in trek bij de va kantiegangers. Langs de stad Skjern loopt de gelijknamige ri vier de Skjern A. Iets verderop stroomt de rivier Ganer A en beide komen uit in het Ringk<^- bing Fjord, waar volop water sporten kunnen worden be oefend. Er staan daar ook tallo ze vakantie-bungalows die voor schappelijke prijzen worden verhuurd. Een leuke beziens waardigheid vormen de zalm- trappen in de rivier de Skjern. Deze vindt men richting Borris. In deze rivier zwemmen vissoor ten rond zoals voorn, vlagzalm, boek- en regenboogforel, zeefo- rel en serpeling die in ons land nauwelijks nog voorkomt. Ook wordt hier af en toe een zalm gevangen, zoals de vergeelde fo- Op de Deense meren wordt veel forel en snoek gevangen. to's in het Bundgaards hotel in Borris laten zien dat ze er echt zitten. Silkeborg In het midden van Jutland ligt het tussen een aantal meren omsloten Silkeborg. Het heuvel achtige landschap met veel groen en water is een lust voor het oog. Bij Silkeborg ont springt de mooiste en bekend ste rivier van Denemarken de 158 kilometer lange Gudena. Vele landgenoten verkende met de kano de oevers langs de Gu dena. Wanneer men de rivier richting Ulstrup afzakt komt men buiten Silkeborg het dorp Svotrup tegen. Hier vindt men één van de oudste KRO Her bergen van Denemarken. Het is een oude boerderij met een vierkante binnenplaats geheel nog in authentieke stijl. Wan neer men hier de nacht door brengt gaat men eeuwen terug in de tijd. Niet wat betreft het eten, dat is uitstekend. Tijdens mijn verblijf in deze herberg werd ik verrast op zalm die op speciale wijze werd klaar ge maakt. De zalm wordt direct na de vangst schoon gemaakt en daarna in de voorverwarmde grond begraven waar de zalm ongeveer een dag inblijft. Daar na wordt hij schoongemaakt gefileerd en opgediend. Zalig, kan ik u vertellen. tuin grenst aan de Gudena, dus wat wens je nog meer. In deze snel stromende rivier, wordt veel blankvoorn gevangen maar ook forel, snoek, baars, paling, serpeling en de in ons land zeldzame houting. Op de lang zame gedeelten van de rivier zwemmen enorme brasems rond met een gewicht van vijf kilo of meer. De matchhengel is voor deze rivier het best te gebruiken. De dobber die het meest geschikt is voor de Gude na is de „stick". Maden is de meest gebruikte aassoort met als goede tweede de worm. Niet overal is makkelijk om aan voer en aas te komen. Dus voer en maden meenemen is wel noodzakelijk. Er wordt hard gewerkt om dit probleem op te lossen. De Denen zelf vissen erg weinig op witvis dus is er erg weinig vraag naar de aassoorten die bij ons op iedere hoek ver krijgbaar zijn. De rust die je in Denemarken ervaart zet je aan het denken over dit mooie land. Eigenlijk moet je er niet over schrijven dan blijft het hier misschien wel zo! Maar ik denk dat ieder een maar zelf eens moet erva ren wat Denemarken zo aan trekkelijk maakt. Voor meer informatie kan men terecht bij het Deens Verkeers Bureau, Piet Heinstraat 3, 2518 CB Den Haag telefoon 070-646858. Voor speciale visreizen kan men zich in verbinding stellen met de Deense sportvissersclub, Gouverneurlaan 26, 2523 BL Den Haag telefoon 070-988733. rnmmm m Vernielingen Een artikel in de Havenloods van donderdag 3 meij.l.,heeft onze irritatie opgewekt van wege de zeer tendentieuze in houd. Terecht is opgemerkt dat reeds twee jaar geleden dit probleem zich ook voordeed. Toendertijd is duidelijk naar voren gekomen dat de vernie lingen aan het hek van de voetbalvelden van Exelsior M niet gepleegd werden uit lou ter vernielzucht van niet goed opgevoede jeugd uit die wijk maar door opgroeiende jeugd die geen ruimte heeft om een balletje te trappen terwijl vlak voor hun neus enorme voet- VISNIEUWS Hengelsportvereniging „Vroeg in de Morgen" organiseerde zondag j.l. het derde concours ij; uit een serie van drie. Deze jij wedstrijden werden gevist in :j: de Rotte waar ruim tachtig jjj deelnemers een hengeltje had- jij den uitstaan. Het zat er naar uit dat deze laatste wedstrijd jjj niet zoveel vis zou opleveren. iji Na twee uur waren nog maar j:j weinig en die een voorn of jjj: brasum hadden weten te ver- jiji schalken. Een groot aantal jjij zag op dat moment nog jiji steeds de dobber staan zoals jiji die in het begin was ingegooid, jjij Arie Bonte uit Capelle aan jij: den IJssel (één van de drie iji broers) was een van de wei- jjij nigen die regelmatig voorn en jiji brasum uit de Rotte wist te iji halen. Hier en daar werden jjij ook heel wat plastic zakken, •jjj half vergade emmers, onder- jijj delen van fietsen, brommers jjij en oude takken gevangen. Of jjij erger nog: de dure wedstrijd- jiji tuigjes werden aan deze troep jiji verspeeld. Albert van Dieren •jij stond na twee wedstrijddagen •jjj aan de leiding met twee pun- jiji ten. Cor Aarts uit Breda stond jjij tweede, met drie klassements- jjjj punten. Beide hadden dezelf- jiji de sectie en zaten dicht naast jjij elkaar. Van Dieren kon slechts :j: een aantal Kleine voorntjes I:::::;::::::::::::::: vangen. Cor Aarts daarente-jiji gen was wat succesvoller en jjij kon nogal wat brasum op zijnj:j: conto zetten. Op een anderjiji gedeelte zat de Schiedammer:-*: Huub van Zetten die in hetjij: laatste uur regelmatig kleine jjj: brasem wist te vangen. jij Om één uur klonk het eind-jij: signaal, de vis werd gewogenjjjj en direct weer terug gezet, 'f' De uitslaag werd bekend ge-ji maakt in café Vogel aan dejj Linker Rottekade. Voorzitter ij Hans Verhaal van „Vroeg in j de Morgen" bedankte alle deelnemers voor het sportieve gedrag: „Een stukje reclame voor de hengelsport". Eerste werd Cor Aarts met 5 klasse- mentspunten. Hij ontving;, een beker en de eindprijs een jiji staande klok ter waarde van iji" 1000 gulden. Tweede werd j:j Arie Bonte met acht punten, jij hij ontving ook een beker en iji een geldbedrag. jij Derde Albert van Dieren met jij tien punten, vierde met het-iji zelfde aantal punten maar jij minder totaalgewicht werd T. iji van Lent. Vijfde werd Huub iji van Zetten met 11 klasse- ij mentspunten. Tenslotte be- ji dnkte Verhaal de initiatiefne- jij PIERRE BRONSGEEST gj «*K*SsJ WESTLAND - Oud-Olympisch kampioen Anton Geesink zal op zaterdag 12 mei, tijdens de clubkampioenschappen judo van Budosport Westland in de 's-Gravenzandse Westlandhal, tussen 13.00 en 14.30 uur judo-presentatie verzorgen. Tijdens die presentatie is er voor de jeugd volop gelegen heid hem vragen te stellen. Ook zal hij de klassementsprijzen uitreiken. Deze gaan naar die judoka's (heren, dames, jon gens en meisjes), die het afge lopen verenigingsjaar gemiddeld de beste prestaties hebben gele verd op de diverse toernooien. Westland's judodag begint om 9.00 uur met de clubkampioen schappen, waaraan zo'n twee honderd judoka's deelnemen. Burgemeester J.H. Ekkers reikt om 12.00 uur de prijzen uit. Vanaf 15.00 uur zijn er team wedstrijden voor senioren/da mes van diverse sportscholen. Ter afwisseling zijn er demon straties jiu-jitsu (door de Ne derlandse kampioenen de ge broeders Notting) en karate. De toegangsprijs is voor vol wassenen f.3,50 en voor jonge ren t/m 12 jaar f.1,00. VLAARDINGEN - Nu voor het gemeentelijk bureau sportie ve recreatie eind april het zo mer programma begon kon de balans opgemaakt worden van de activiteiten tijdens de winter- maanden.Een telling leerde dat ca. 11.000 inwoners hebben deelgenomen aan de instuiven recreatie even groot zal zijn. Het complete programma staat in de gids'Sportief Vlaardingen', die onlangs huis-aan-huis is be zorgd. Het zomerprogramma omvat onder meer trimmen, wind surfen, het volleybals tratentoer- nooi, de triathlon, fietsen, ka novaren, het sport- en spelteam en de Wampex. Meer informatie: tel. 010- 355888 toestel 159, 99 of 1 C\. MAASSLUIS - De drie na men van Nederlandse schrijvers die op de Schrijversavond (vrij dag 18 mei) naar Maassluis ko men zijn Herman Pieter de Boer, Cees Buddingh' en Mens je van Keulen. Tussen de voor drachten en lezingen in zal de zanger Peter Blanker optreden. De Maassluise amateur-schrij vers die op deze avond zullen optreden worden door de orga nisatrice, de Werkgroep Thea ter van de Culturele Raad Maassluis, nog geselekteerd. Herman Pieter de Boer, gebo ren op 9 februari 1928 te Rot terdam, debuteerde als 9-jarige in het jeugdblad „Doe Mee" met het verhaaljte „Najok en de Ijsvogel". Na verschillende banen te hebben gehad deed hij vanaf 1954 journalistiek werk en schreef hij voor radio, tele visie en theater. In 1972 pu bliceerde hij zijn eerste bundel „De vrouw in het maanlicht". Sinds 1976 zijn meer dan 400.000 boeken van hem uit gegeven. Andere werken van hem zijn onder andere „De Kellnerin", „De Nymfentrein" en „De Divanpop". Cees Buddingh', geboren op 7 augustus 1918 te Dordrecht, is in de eerste plaats bekend als dichter. Daarnaast is hij echter ook een bekend prozai'st, to neelschrijver en vertaler. In 1941 debuteerde h(j met zijn gedichtenbundel „Eenmaiig boeket". Andere werken van hem zjjn onder andere „Het houdt op met zachtjes regenen' „Misbruik wordt gestraft" en „Verveling bestaat niet". Mensje van Keulen, geboren van der Steen, is in Den Haag op 10 juni 1946 geboren. Eni ge tijd heeft ze de studie aan de Academie voor Beeldende kunst gevolgd. Zij debuteerde in 1972 met haar roman „Blee- kers Zomer". De indrukken van haar Jaagse jeugd vormen de grondslag van haar werken. Andere werken van haar zijn onder andere „Overspel" en „De Ketting". De zanger Peter Blanker, gebo ren op 11 juni 1939 in Rotter dam, begon zijn zangcarrière als café- en restaurantzanger in binnen- en buitenland. Hij werkt mee aan vele radio- en televisieprogramma's en thea- terprodukties. Hij heeft vijf L.P.'s uitgebracht en scoorde enkele hitsingles. Expositie in Blauwe Brug SCHIEDAM In de hal van de Blauwe Brug, Bachplain 590, wordt tot en met 4 juni werk geëxposeerd van de heer J. van Schagen. Bezoekers kunnen kennis nemen van de creativi teit van deze Schiedammer die materialen als klei, hout, pa pier en metaaldraad heeft be werkt. De Blauwe Brug is dagelijks ge opend. VLAARDINGEN - Zonder ophef, maar wel danig teleur gesteld verliet Ger Robbemond vorige week dinsdag het com plex van het Maassluise VDL. Even tevoren had het voetbal- bestuur hem op non-actief ge steld. De verenigingsleiding blijkt zich daarbij te hebben la ten beïnvloeden door harde eisen van slechts twee spelers. Het VDL-bestuur vond het niet nodig eerst de voltallige selectie in te lichten. De overi ge spelers waren het namelijk geenszins eens met het wegzen den van hun trainer en weiger den aanvankelijk, nadat ze na veel aandringen van Robbe mond hoorden wat er zich in de bestuurskamer haf afge speeld om de belangrijke com petitie-wedstrijd tegen Martinit te spelen. „De jongens hebben zeer geërgerd gereageerd en daar ben ik vanzelfsprekend blij mee", stelt hij. „Ze ston den achter me, maar niemand was er iets mee opgeschoten, wanneer ze niet zouden spelen. Want de degradatie moest na tuurlijk wel voorkomen wor den". Robbemond meldt, dat hij - gezien eerdere opmerkingen en gebeurtenissen er een voorge voel van had wat hem te wach ten stond toen hjj bij het VDL- bestuur werd geroepen. „Ze hebben hun oren laten hangen naar die twee spelers. De ande ren zijn niet eens gehoord. Zelfs heeft dat tweetal op Ko ninginnedag nog een vergeefse poging gedaan om de hele selectie achter zich te krijgen. Wanneer een bestuur dan nog de zijde van die twee spelers kiest, is dat typerend voor de kwaliteit van het bestuur". VLAARDINGEN - Fortuna Sittard's Wim Koevermans opent op zaterdag 12 mei om 13 uur het internationale D- en E-pupillentoernooi van het 80- jarige Vlaardingse Fortuna. Koevermans speelde oorspron kelijk bij Olympus S, maar klom daarna via de voetbal- school van Fortuna VI. naar een vaste plaats in de formatie van FC Vlaardingen. Na zijn vertrek naar Limburg werd hij door bondscoach Ger Blok ge selecteerd voor het Olympisch elftal. Aan het jeugdtoernooi nemen deel Signal (Zwitersland), Spor- tif Eller Borussia'02 (beiden uit West-Duitsland), SC West (met Japanse spelers, die in W-Duits- land wonen), Animo H, Excel sior, Sliedrecht, DSS '26, VFC en Fortuna. Met recht een onhoudbare si tuatie, niet alleen voor Excel- dior M, maar ook voor de jeugd en hun ouders. Tegen de zienswijze van de verant woordelijke wethouder als zouden de ouders in hun opvoeding tekort schieten en hun kinderen niet de juiste mentaliteit trachten bij te brengen, protesteren wij hef tig. Ouders staan ook vaak machteloos. Ook wij keuren de vernielingen aan de hekken niet goed. Het getuigt toch van onvoldoende inzicht in de problematiek om slechts be schuldigend naar de jeugd en hun ouders te wijzen. Wij hebben toendertijd als ouders goede voorstelling ge daan om voor beide partijen een aanvaardbare oplossing te vinden. Echter een aan vaardbare oplossing is alleen te vinden als beide partijen enig begrip voor elkaar kun nen opbrengen en op basis daarvan bereid zijn elkaar enigzins tegemoet te komen. De bereidheid daartoe van de zijde van Excelsior M is tot nu toe absoluut niet aanwe zig zodat helaas aan deze on houdbare toestand geen einde komt, wat wij als verantwoor delijke ouders, die terecht opkomen voor de belangen van onze kinderen, zeer be treuren. De wethouder zou er alles aan willen doen. Wij wachten nog steeds op actie van de wethouder. Naschrift redactie: Bij het zoeken van een oplos sing voor het door de Verto- bewoners geconstateerde tekort aan speelgelegenheid kan Excelsior M geen gespreks partner zijn. De voetbalclub immers huurt de velden van de gemeente. Daar zal ook de dialoog moeten plaatsvinden. Overigens geeft het op de klip pen lopen van overleg niemand een vrijbrief om hekken te ver nielen en glas op de velden te gooien. GSV Windmill wint VLAARDINGEN - Windmill werd winnaar van het veertien de bedrijfsvoetbaltoernooi van Vlaardingen-Oost Bedrijven. Tien bedrijven streden in een sportief verlopen toernooi om de prijzen. Truus vanMierlo trainster bij VZC VLAARDINGEN - Truus van Mierlo wordt bij de zwemclub VZC trainster en volgt als zoda nig Ger Edelijn op. De Zoeter- meerse werkt nu als parttimer bij het zwemonderwijs in Den Haag. Ze heeft het clubtrainers- diploma A en doet in het na jaar examen voor de B-akte. Ander VZC-nieuws: een drie- kamp met de Kempvis en Unico werd door de Vlaarding se jeugd winnend afgesloten. Eerste plaatsen waren er voor Astrid van Irsen, Danny van Hees, Rick van der Weerd, Annemiek van Driel en Esther Brouwer. Opnieuw slaagden acht leden voor een zemdiploma. Daarmee kwam het totaal aan uitgereik te diploma's in 1984 op 149. SCHIEDAM Meer dan 250 reünisten hebben in het Rotter damse restaurant Engels uren lang herinneringen opgehaald aan hun tijd bij Hermes DVS. Van heinde en verre waren ze gekomen. Tallozen hadden hun voetbalmakkers van destijds al vele tientallen jaren niet meer gezien of gesproken. Het werd dus een avondje jeugdsenti ment. Nu al wordt deze reünie één van de hoogtepunten uit de eeuwfeestviering genoemd. Het startte om vijf uur, waarna het gezelschap om zeven uur aan tafel ging voor een uitgebreid diner. Ook burgemeester Rei- nier Scheeres en wethouder Luub Hafkamp waren aanwezig. 'Het was grote klasse', reageer de voorzitter Wim van der Sloot. 'Vooral door de speciale atmosfeer, waarin dit alles plaatsvond'.

De Havenloods | 1984 | | pagina 5