DE HAVENLOODS i Bezuiniging is einde van OBD na- 450.- Hulpverlening in knel door bezuinigingen Fotoafdrukken altijd laag geprijsd! TO-l ZOMERMARKT BIJ DE KLERK Schiedam in ban Oostenrijk Inleveren chemisch afval Sri Lanka centraal Rommelmarkt 'Papilion' in Teerstoof len Dales op PvdA-bijeenkomst Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag VoordeelVrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag ZaterdagVoordeel 25.- 22.- 1295 13?5 VROOM^DREESMAIW 4 weken aanbieding VROOMS DREESMANN HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 17 MEI 1984 33e JAARGANG NO. 20 METOPDEKOOPTOE 10%WAARDECHEQUES SCHIEDAM - Stapje voor stapje schuifelen op de Hoog straat, zo kenmerkte De Oos tenrijkse Sfeerdagen zich za terdag jj. Het publiek nam in grote getale kennis van de activiteiten die de winkeliers vereniging in dit kader had ge- Eén van de hoogtepunten van de Oostenrijkse Sfeerda gen. springshow op de Grote Markt, de langlauf-loipe op het Museumplein en de de monstraties van twee bergbe klimmers die een afdaling van de Grote Kerk maakten. De organisaties kan terugkij ken op vier sfeerdagen waarin de Oostenrijkse „Gemütlich- kett" centraal stond l De afdaling van de Grote Kerk ontlokte menige ah's en oh'sl SCHIEDAM Gebruikers van landbouwbestrijdings-en dieren- geneesmiddelen kunnen zich woensdag 23 mei op verant woorde, milieuvriendelijke en legale wijze van restanten daar van ontdoen. Bij de Openbare Nutsbedrijven aan de Van Heekstraat 15 is die dag een inzamelingspunt ge opend dat van 08.00 tot 16.30 uur geopend blijft. De stichting tot uitvoering van landbouw- maatregelen is met deze lande lijke actie belast en er wordt aan meegewerkt door de belang hebbende ministeries. De actie loopt vooruit op een perma nente regeling voor het op lega le wijze kunnen inleveren van restanten van chemisch afval. Vanaf het inzamelpunt worden alle ingeleverde middelen afge voerd naar de Afvalverwerking Rijnmond in Rozenburg. slaapkamers, slaapwandmeubelen leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw "de Goudseslngel" 66, Rotterdam. 010-1 3.38.34 WATERWEG-NOORD- De verbijstering bij de werknemers van de Onder wijsbegeleidingsdienst (OBD) over de onlangs ge in trod uceerde bezuinigings plannen heeft plaats ge maakt voor vastberaden heid. „We zijn niet van plan om werkeloos toe te blijven zien hoe alles wat is opgebouwd wordt afgebro ken", licht woordvoerder Jaap de Nie toe. „Er ko men acties om de onzin nigheid van verdere bezui nigingen aan te tonen". De OBD is een regionale stich ting wier taak wordt bepaald door de scholen in de regio Waterweg-Noord (Maassluis, Vlaardingen en Schiedam). De OBD biedt geïntegreerde sys teembegeleiding en individuele ondersteuning. Het bestuur van de stichting wordt gevormd door de drie wethouders van onderwas uit deze gemeentes en door vertegenwoordigers van schoolbesturen. Momenteel krijgt de OBD subsidie van rijk en gemeente. Bijdragen Jaap de Nie: „Per leerling ont vangen we ongeveer 48 gulden aan rijksbijdrage en 103 gulden van de gemeentes. Dat laatste bedrag kun je splitsen in een bijdrage voor logopedie (20 gulden) en een aanvulling op het exploitatietekort van 83 gulden. In totaal kom je dan jaarlijks op 151 gulden per leer ling". In een brief die namens de colleges van de deelnemende steden aan de OBD werd ver zonden staat geschreven dat de gemeentes hun bijdrage willen terugbrengen tot een bedrag „dat overeenkomt met het be drag per leerling van de rijksbij drage". „Hetgeen betekent", aldus een verbitterde De Nie „dat de ge meente meer dan vijftig pro cent wil bezuinigen op ons. Dan moeten 25 van de 44 werknemers ontslagen worden. En dat is maar de eerste bezui nigingsfase". Problemen Jaap de Nie: „Het beleid van de gemeentes is er altijd op ge richt geweest om de werkzaam heden van de OBD gestalte te geven door de begeleiding te baseren op de wensen uit het onderwijs. Gebleken is dat scholen juist meer begeleiding willen hebben. De werksituatie van het onderwijzend personeel is immers de laatste jaren niet makkelijker op geworden o.a. door vermindering van facilitei ten, grotere klassen, combina tieklassen, vernieuwing van het onderwijs en integratie van kleuter- en lager onderwijs". Ook de schoolkinderen zullen de dupe worden van het beleid van de drie gemeenten. „Jaarlijks helpen wij honder den kinderen omdat ze leer-of gedragsproblemen hebben. Moeilijkheden die kinderen he den ten dage ondervinden sprui ten o.a. voort uit de grotere werkloosheid. Deze problema tiek leidt weer tot een zwaarde re belasting van de onderwijzers. Van de nieuwe basisscholen wordt verwacht dat ze in toe nemende mate de mogelijkhe den op school zullen uitbreiden om deze kinderen op te vangen. De medewerkers van de OBD zijn hier samen met de scholen intensief mee bezig. Ook deze hulp dreigt te worden wegge vaagd". „We zullen alles in het werk stellen om te voorkomen dat de OBD ontmanteld wordt, want daar komen deze plannen wel op neer. Bij komende ac ties richten we ons op de on derwijscommissies in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam op de vaste kamercommissie voor on derwijs. Alle schoolbesturen en politieke partijen worden be naderd en dan rekenen we ook op de steun van de vakbond die al zeer verbolgen heeft gerea geerd op de gemeentelijke plan- Kortingen De Onderwijsbegeleidingsdienst heeft de achterliggende jaren overigens al forse kortingen on dergaan. In de periode 1980- 1983 bezuinigde Schiedam 343.700 gulden op de OBD en Vlaardingen deed daar met een totaal van 488.000 gulden nog de OBD bereiden zich een aanzienlijk schepje boven op. Maassluis schrapte 165.500 gulden van de OBD-begroting. De Nie tot besluit: „Volgens mij dateren deze plannen niet van vandaag of gisteren. In op acties. maart gingen bij ons al geruch ten over op handen zijnde be zuinigingen. Ik heb daar in een commissievergadering in Vlaar dingen op 21 maart vragen over gesteld. Wethouder Maarleveld verzekerde dat nog geen con crete plannen waren gemaakt. Schriel (CDA) was benieuwd naar de bron van de geruchten en volgens Kwakkelstein (PvdA) bleek uit niets dat OBD perso neel ongerust hoefde te zijn SPOED MOET WEG! Wegens faillissement mei grote partij massief eiken hoeken, winkelwaarde f.349S,- voor f.1500,-, 35 massief eiken bank stellen mndleder. winkelwaarde f.3995,- voor f.1950 -. Van f.4695,- SCHIEDAM-In de Koren beurs wordt zaterdag 26 mei een dag georganiseerd die ge wijd zal zijn aan het leven in Sri Lanka. De toegang is vrij. Vanaf 9.30 uur is er een rom melmarkt met allerlei voorwer pen uit Sri Lanka, een fancy-fair en ook bestaat de gelegenheid om te tafeltennissen tegen Ne derlandse topspelers. De orga nisatie van deze dag is in han den van de stichting Metha die zich inzet voor de verbetering van de leefgewoonten en ont plooiingsmogelijkheden van mensen in ontwikkelingslanden Men doet dat door financiële steun en informatie. Wie meer wil weten over de dag in de Korenbeurs of over de stichting kan zich wenden tot Hans Kreischer, Nieuwe Buurt 23, 3111 KJ-Schiedam, tel. 736544. SCHIEDAM - Het maatschap pelijk werk in Schiedam heeft een moeilijk jaar voor de boeg. „Als de bezuinigingen door gaan, wordt goed hulpverlenen voor ons onmogelijk", stelt Hanny Rennen. Rennen is co ördinatrice van de Stichting Maatschappelijk Werk Schie- Door de bezuinigingsdrift van de gemeente Schiedam dreigen twee van de tien medewerkers van de Stichting ontslagen te worden. Eén van hen is Jolan- da Goumeri - Wolters. Zij is speciaal aangetrokken voor buitenlanders met problemen. „Haar salaris wordt half door het Rijk en half door de ge meente betaald. Zo als het er nu uitziet wil Schiedam haar deel niet langer betalen", aldus Rennen. Voorlopig kijken de maatschap pelijk werkers vol verwachting uit naar 15 juni. Op die dag wordt namelijk uitspraak ge daan in de AROB-procedure die de Stichting tegen de ge meente Schiedam heeft aange spannen. Op deze manier ho pen ze de bezuinigingen tegen te kunnen houden. Rennen: „We hopen in het ge- Ujk te worden gesteld. Het zou toch te gek zijn als we weer met wachtlijsten moeten gaan werken, net als kort na onze oprichting in 1978. Want dat dreigt nu te gebeuren. Gelijk mensen helpen kunnen we niet meer als er medewerkers ontsla gen worden. En dat is nu juist zo belangrijk". „De mensen die bij ons aan kloppen zitten over het alge meen vr(j «hep in de ellende. Tegenwoordiger proberen velen namelijk eerst zelf hun proble men op te lossen, voordat ze deskundig hulp vragen". Het afgelopen jaar riepen meer dan negenhonderd mensen de hulp van een maatschappelijk werker/ster in. Een groter aan tal dan het jaar daarvoor. „De stijging ligt volgens mij aan de slechte economische situatie", zegt de Schiedamse coördina trice. De meesten die bij de Stichting Maatschappelijk Werk aanklop pen hebben problemen met (dreigende) werkloosheid en met hun inkomen (vaak een uitkering) dat omlaag gaat. Het verschil met de buitenlan ders die hulp zoeken is dat die laatste meestal meer practi- sche hulp willen. Bijvoorbeeld iemand die ze kan helpen bij het invullen van een voor hen onbegrijpelijk formulier. „Voor de rest hebben buitenlanders dezelfde probelmen als Neder landers die in te kleine en slech- Specialisatie Zij verwacht dat er dit jaar nog meer mensen een beroep op het maatschappelijk werk zul len doen. „Het ziet er immers niet naar uit dat het econo-, misch beter zal gaan in tegen deel". Denk maar aan Wilton. De coördinatrice verwacht ook meer mensen door de andere manier van hulpverlenen. „Tot voor kort hadden we in elke Schiedamse wijk iemand zitten. Die persoon kreeg dan met de meest uiteenlopende problemen te maken. Achteraf, op een vergadering, bleek dan wel eens dat dingen beter opge lost hadden kunnen worden door iemand anders. We hebben ons nu allemaal op een bepaald gebied gespe cialiseerd. Financiële zaken, jongeren, psychiatrie en gezond heidszorg zijn enkele voorbeel den. Nu kunnen we de moeilij ke gevallen laten „behandelen" door een deskundige, terwyl iedereen de minder moeilijke gevallen zelf kan doen", ver volgt Hanny Rennen. „De huidige hulpverlening kan onmogelyk zo goed blijven als de bezuinigingen van de ge meente doorgaan. Ik denk dat we in dat geval alleen nog kun nen gaan voorkomen dat er gekke dingen gaan gebeuren". EK KERN PARKET SCHIEDAM - Op het Harg- plein by het kerkgebouw De Ark wordt zaterdag a.s. een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor het liturgisch centrum. De markt, die georganiseerd wordt door de Gereformeerde Kerk in Kethel. Het gebeuren is van 10 tot 17 uur gratis toegankelijk. SCHIEDAM - De filmclub draait vrijdag 18 mei .Papillon' van regisseur Franklin J. J. Schaffner, gebaseerd op het boek van Henri Charrière. De film gaat over de ontsnap pingspogingen van gevangene Papillon die vastzit op het Dui velseiland, een beruchte gevan- genies in Frans Guyana. De hoofdrollen worden vervuld door Steve Mcqueen en Dustin Hoffman. Aanvang 21.30 uur en de filmclub is gevestigd in De Teerstoof, Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - De PvdA houdt vanavond, donderdag 17 mei een verkiezingsmani festatie in zaal Irene Nieuwe Haven 155. Aanvang 20.00 uur. Het programma wordt inge leid door Eisso Woltjer die het zal hebben over het regeringsbeleid van het ka binet Lubbers. Hierna kan worden gediscusieerd over de inleiding van Woltjer. In de pauze wordt een video film vertoond over Euro pa en daarna is het woord aan len Dales. „Wat houdt het regeringsbeleid terzake het 1 julipakket in en wat is het alternatief van de PvdA in deze", vraagt Dales zich hardop af. Ongetwijfeld zal ze zelf het antwoord op deze vraag geven. Ook hier over wordt-indien daar de behoefte toe bestaat-gedis- cussieerd. De Manifestatie eindigt om circa 22.45 uur. Tentoonstelling 'Met eigen ogen' SCHIEDAM Onder de titel „Met eigen ogen" is in de bibliotheek in de Blauwe Brug een expositie te zien die het leven schets van Turkse vrouwen in Turkye en Neder land. De tentoonstelling bestaat uit veertig panelen die door middel van interviews en foto's een bijdrage willen leveren tot een betere kennis van de Turkse cultuur. Het geheel is vervaardigd door het Turkse Cultureel Centrum voor Vrouwen in Rotterdam en vormt een onderdeel van het in 1982 gehouden project „Allochtone vrouwen informe ren autochtone vrouwen". De expositie is te zien tijdens de openingsuren van de biblio theek. Lycra èktief sportief dames/meisjes badpak Mt. 36-44 A0:- 35.- Mt. 152-17632:- 28- Mt. 128-140.29:- 4-laden kastjes In wit of blank grenen- struktuur. H74xD36cm. B76 meeneemprijs 129.- B47 meeneemprijs 125".- Herenpiama Van eigen merk: voor kwaliteit, stijl en afwerking. Pol./katoen. Diverse kleuren. Mt. 46-5828".- Kunststof bad-boxje Ideaal voor het opbergen van uw make-up/toilet spul letjes. Zelfklevend of schroeven. Wit of beige. Aid. bad-access. ËJÊm9 Gedessineerde isoleerkan In modern multi-streep- dekor. Houdt uw drankjes koud of warm. Inh. ca. 1 liter Vendex hoogglans-vêrf Voor binnen en buiten, hout en metaal. Bus S 750 cc, voor ca. 12m2. Kleuril*5l0.- Wit J0*s Q50 Aid. doe:t-zelf W<Ê Lichtgewicht naaimachine In vrije-arm uitvoering met aanschuiftafel Voor o.m. ook dubbelnaads I nel. etui 4§9r- Royaal keukenbuffet Prachtige, praktische ruimtewinner! Met front in 'lhlbeige linnenstruktuuren bruin eiken-kleur rondom. Hoogte 180 cm, breedte 120 cm. Diepte onder/ bovenkast 50-35 cm §39? Standaardkleurenafdruk 9x13 of 9x11,5 slechts 0.65 9x9 slechts 0.» Grootformaatkleurenafdruk 10x15 of 10x13 s Tal van mogelijkheden in kleuren zwart/wit. O.m. foto of dia, vergrotingen en miniposters. Film ontwikkelen 2.75 Afdeling fotografie Cf Minipostervan negatief 30x30 of 30x40 Nü Grootformaatkleurenafdruk 10x15 of 10x13 slechts 0.75 10x10 slechts I Ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1984 | | pagina 1