SOS KAN STROOM HUISDIEREN NIET MEER Broleco-vrouwen maken balans op na degradatie y* i I DE Q HAVENLOODS ter meulen^ Hoefnagels nu in videorecorders Koorconcert met bal na 'Nesten liggen op straat en worden gebruikt als voetbal' I X Veteranentoernooi Vrouwen - bijeenkomst Suranti Samenwerking volwassen educatie Ben Hakker sport-camplng Werk van Scola in Harmonie Muziekleerlingen tonen kunnen Weg afgesloten Gheselscap Goet ende fijn op herdenkingsbijeenkomst Oud kampioenen degraderen Hoefnagels (midden) schonk afgelopen maandag een video recorder aan de bewoners van de Billitonflat. VLAARDINGEN - Na meer dan honderd televisies te heb ben weggegeven, is Ferry Hoef nagels overgestapt op videore corders. Je gaat met de tijd mee, nietwaar", aldus de Vlaardingse zakenman-in ruste. Afgelopen maandagavond wer den de bewoners van de Billi tonflat verblijd met een video recorder'. De derde alweer want Hoefnagels werkt snel. Het ap paraat werd aangeboden na mens discotheek 't Pakhuys die tien jaar bestaat. VLAARDINGEN - Het gemengd koor Holy onder lei ding van Anton van Tilborg en de christelijke harmoniever eniging Sursum Corda geven zaterdag 19 mei een concert in de Vlaardingse Stadsgehoor- Zowel koor als orkest - dat wordt gedirigeerd door André Glotzbach - treden zelfstandig op. Daarnaast is veel ruimte ge reserveerd voor gezamenlijke werken. Het programma omvat o.a. Beatles-werken en melo dieën uit The Sound of Music. Aanvang 20.00 uur. Na het concert kan worden gedanst op levende muziek van de groep Vice Versa. De entree- kaarten kosten vijf gulden per stuk en zijn aan de zaal ver krijgbaar op de dag van de uit voering. ROTTERDAM - Neder land kampt met een huis dierenoverschot, waar vooral honden vanaf vijf jaar en katten vanaf één jaar het slachtoffer van dreigen te worden. Mede doordat meer mensen minder te besteden heb ben, dreigt een groot aan tal honden en katten door hun baas op straat te wor den gezet. Werkeloosheid maakt daarnaast een toe nemend aantal mensen agressief, waardoor het aantal meldingen van die renmishandeling schrikba rend toeneemt. De nesten liggen zelfs op straat en worden als voetbal gebruikt. In Rotterdam komen de klach ten over dierenmishandeling vooral veel voor in het Oude- Westen en in Rotterdam-Zuid, Deze noodkreten komen van de Stichting S.O.S. voor huis dieren. Een landelijke stichting die probeert het honden en katten bestand in de hand te houden en de broedfokkerij en illegale fokkerij wü bestrijden. Onder het motto „Beter voor komen dan afmaken" gaat de stichting, huis-aan-huis een fol der verspreiden waarin wordt gewezen op de dringende nood zaak dat het honden en katten- bestand moet worden beperkt. „Wfj kunnen de stroom huis dieren die op straat worden ge zet niet meer aan"; roepen Ma rianne en Anja Dijkgraaf vrijwilligsters bij de S.O.S. voor huisdieren, afdeling Rotterdam in koor. Samen met twee me dewerkers die de plaatsings dienst vormen, helpen ze huis dieren die door hun baas op straat dreigen te worden gezet aan een onderkomen of een goed tehuis. Huisdiereigena ren' kunnen dag en nacht de stichting bellen als ze hun kat, hond of cavia of vogel geen mi nuut langer in huis willen heb ben. „Soms kunnen we de mensen, omdat ze op dat moment nogal emotioneel zijn wel tot beda ren brengen. Maar ze voeren ook allerlei excuses aan als ze van hun dier af zijn. Veel men sen vertellen ons dat ze naar het ziekenhuis moeten en ver wachten dat ze daar niet meer uit zullen komen; Vrouwen die in verwachting zijn geven als re den op dat als de baby er een maal is, een huisdier te veel is. Ook allergie en ruzies met de partner zijn veelvoorkomende aanwendsels om huisdieren bui ten te zetten. De plaatsings dienst van de S.O.S. voor huis dieren vangt de dieren op en brengt ze onder bij tijdelijke opvangadressen of de vrijwilli gers nemen ze bij gebrek aan een cpvangadres tijdelijk in huis. Er is een groot tekort aan dergelijke adressen, zegt Anja. Dat vooral oudere honden en katten het slachtoffer zijn van het huisdierenoverschot komt doordat het publiek deze die ren niet interessant vindt. Zo'n dier wordt maandenlang opge vangen en door het plaatsen van een foto in een krant krijgt het vaak een tehuis. Maar het aantal reacties op de foto's wordt minder en het aanbod van oudere dieren wordt gro ter. De aanvragen voor jonge honden en katjes vanaf zes we- Marianne en Anja ken zijn echter talrijk, „aldus Marianne. „Onze stichting" voegt ze er aan toe" laat echter geen enkel gezond of ouder dier inslapen. Momenteel werken we onder het motto: redden wat er te redden valt". Uit een enquête die de Stich ting S.O.S. voor huisdieren heeft gehouden is gebleken dat er bovendien een grote onwe tendheid onder huisdierenbe- bezitters heerst. Dieren worden gerust ongesteriliseerd of onge- castreerd op straat gezet met het gevolg dat de moederpoes en het nest by de Stichting wordt aangeboden. Marianne en Anja wijten het overschot aan huisdieren niet alleen aan de houding van de eigenaren. Zij beschouwen vooral de broodfokkers en de illegale handelaren als de grootste boosdoeners. „Bij broodfokkers en illegale hande laars is het alleen te doen om winstbejag, 't Is natuurlijk een lucratieve handel want voor één nest kunnen ze zo al dui zend gulden vangen. Vooral een serie als „Magnum" waar in regelmatig twee dobermann pinchers te zien zijn en de film Annie" met de bobtailer heb ben de broodfok van deze ras sen in de hand gewerkt. Ze la ten zo'n teefje om het half jaar werpen iets wat medisch gezien erg slecht is voor zo'n dier. Op dit moment ligt er bij fc-t Ministerie van Landbouw e». Visserij een aanvraag voor een wetsvoorstel dat de illegale fokkerij tegen moet gaan. Dit voorstel houdt in dat elke huis dierenhandelaar een vestigings vergunning aan moet vragen." Op die manier staan ze geregis treerd waardoor ze gemakkelijk door de FIOD op te sporen zijn." aldus Anja. Marianne en haar zus hopen in ieder geval dat de folder actie die ze gaan voeren effect heeft. „In juni en in juli zal duidelijk worden of dat inderdaad het geval is. Want mentaal is ons werk era zwaar. Op deze ma nier Lunnen we het geen jaren houden, daar ga je aan ka pot". Terug naar promotieklas? VLAARDINGEN - De vrou wenformatie van Broleco huflt na de degradatie uit de tweede divisie uit, maar weet nog niet of men in de derde divisie wel opnieuw wü beginnen. Drie da mes zullen namelijk - om uit eenlopende redenen - afhaken. De anderen voelen er weinig voor om zich met een danig verzwakt team te verslikken in de laagste landelijke divisie. Inmiddels speurt de volleybal club buiten eigen kring naarstig naar jeugdig talent. Mocht dat tevergeefs zijn, dan is de kans niet ondenkbeeldig, dat Brole co op eigen verzoek verder af- „Zeker is", zo meldt interim- coach Leo Ebeli ja, ik heb me weer eens laten overhalen"), „dat Karin Nieuwstraten naar het Oudbeyerlandse DVO gaat. Anneke Maat stopt en Bep Nater kampt met een kniebles sure, die haar wellicht noopt om de wedstrijdsport te beëin digen". „De overigen blijven in princi pe, maar Broleco heeft zelf nauwelijks telentvolle jeugdige speelsters", aldus Ebeli. „De vraag is nu of het overgebleven vijftal wil doorgaan met jonge meisjes, waarvoor het niveau van de derde divisie eigenlijk te hoog is. Bovendien zal, gezien de problemen, die zich in het recente verleden met trainers hebben voorgedaan, ook de vraag wie dadelijk trainer wordt een rol spelen. Zoals het er uitziet wordt dat een speler van het eerste herenteam". Ebeli zelf zegt pertinent niet langer beschikbaar te zijn voor die functie. Wel stelt hij, dat Broleco met het „aantrekken" van enkele jonge meisjes voorlopig uit de zorgen zou zijn. „Daarmee houden ze het team op kwali teit en ook wordt er weer eens wat fris bloed aan de selectie toegevoegd". Broleco zal over de toekomst van het damesteam op korte termijn een beslissing nemen. „Daarin zullen de speelsters zelf de doorslaggevende stem hebben", voegt bestuurslid Wim Castenmiller toe. Minder onrust is er bij de herenselectie. Die gaan gewoon op de ingeslagen weg verder en legden ook trainer/coach Joop Tinkhof weer voor een seizoen vast. GERARD S. VERVER Karin Nieu wstra ten., naar DVO. VLAARDINGEN - Tientallen Vlaardingse veteranen komen zaterdag a.s. in actie op het Fortunaterrein aan de Mara- thonweg. De jubilerende vereniging Fortuna heeft een uniek veteranentoernooi geor ganiseerd, waaraan nagenoeg alle Vlaardingse verenigingen zullen deelnemen. Tijdens dit kampioenschap voor Vlaardingse veteranen zullen vele coryfeeën te bewon deren zijn zoals Piet van Berkel, Sjaak Jansen, Jan Kramer, Cees Bouman, Aat Hoogendijk etc. CION, DSS '26, De Hollan- diaan, HVO, RKWIK, Satelliet, TSB, VFC, Vlaardingen en Fortuna zijn op dit toernooi vertegenwoordigd. Wanneer dit evenement aanslaat, wil Fortu na dit toernooi in de toekomst een vaste vorm gaan geven. om 15.30 uur gespeeld zal wor den. De nieuwe Fortuna-voor- zitter, de heer Van Dis, zal om 16.30 uur de prijzen uitreiken. De „Corelli's" zullen het gebeuren vanaf 16 uur muzi kaal ondersteunen. Iedereen is welkom. VLAARDINGEN - De stich ting Suranti Vlaardingen houdt donderdag 24 mei een vrou wenbijeenkomst in buurthuis Oost, Oosterstraat 86. Gastspreeksters zijn de beken de Surinaamse dichteres en schrijfster Astrid Roemer en Enrita Oduber van de stichting Welzijnsbevordering Antillia- nen (SWA). Beide dames zullen het hebben over de positie van Surinaamse en Antilliaanse n in Nederland. Stanley Nooitmeer, voorzitter van Suranti, zal voorafgaande aan de lezingen een en ander vertellen over de activiteiten van Suranti met betrekking tot het vrouwenwerk. Voorts wor den dia's over de Nederlandse Antillen en een film over Suri naamse vrouwen in Nederland vertoond. De avond staat open voor iedereen. Aanvang 19.30 WATERWEG - De gemeentes Schiedam, Maassluis en Vlaar dingen gaan nauw samenwer ken op het terrein van volwas seneducatie. De samenwerking is vooral nodig voor het reali seren van voorzieningen waar voor de steden apart te weinig deelnemers hebben. Bovendien acht men het nuttig om in contact te treden met andere overheden en allerlei in stellingen die voor een groter gebied werken dan één ge meente. Aan de rijksoverheid zal om middelen worden ge vraagd om een regionaal educa tief centrum te kunnen neer zetten. SCHIEDAM - Ben Hakker, Hoogstraat 125 Schiedam is gestart met de verkoop van sport- en campingartikelen. Hjj doet dit in de geheel opgeknapte zaak waarin in het verleden watersport speciaalzaak Mak gevestigd Aangezien Ben Hakker, al vorens hij voor zichzelf begon, eveneens in deze branche werkzaam was kan hij reeds bogen op een ja renlange ervaring in de ver koop van camping- en sport artikelen. Camping-liefhebbers treffen in zijn zaak dan ook een ruim assortiment tenten, tuinmeubelen, boten en allerhande aanverwante arti kelen aan. Op het gebied van sportarti kelen beschikt Ben Hakker over talloze soorten schoe nen, voor allerlei sporten, in zowel voordelige als duurde re uitvoeringen. Daarnaast verkoopt hy vanzelfspre kend ook sportshirts, -broe ken, -sokken, trainingspak ken enzovoorts. Ban Hakker: „Verder ga ik me specialiseren in de ver koop van verenigings-shirts. Mijn mening is namelijk dat alle Schiedamse verenigings shirts normaal uit voorraad geleverd moeten kunnen worden. Om dit te bereiken zyn we reeds druk bezig om contacten met de diver se verenigingen te leggen. Tevens stel ik iedere maand een waardebon ter beschik king voor het „Lid van de maand". Deze actie houdt in dat een Schiedamse club zelf een lid aanwijst dat zich op een of andere wijze voor de vereniging verdien stelijk heeft gemaakt. Het kan dus net zo goed een speler betreffen die een be slissend doelpunt heeft ge scoord, als een oudgediende die zich reeds jarenlang ver dienstelijk maakt door het verrichten van hand- en spandiensten". Een ieder die eens een kijkje bij Ben Hakker Sport-cam- ping wil gaan nemen kan daartoe terecht op maandag, van 2 tot 6, dinsdag tot en met vrijdag van 9 tot 6, zaterdag van 9 tot 5, en de koopavond van 7 tot 9. VLAARDINGEN - Filmhuis Harmonie staat deze dagen in het teken van Ettore Scola. Van de bekende Italiaanse re gisseur worden twee films ver toond. Vanavond, donderdag 17 mei, wordt in „Brutti, Sporchi e Cattivi" een beeld gegeven van de arme mensen die in krotten wijken op de heuvels rondom Rome wonen. Deze paupers zijn niet langer meer aardig want ze zijn straatarm en heb ben alleen nog maar fantasie volle verwachtingen die weinig met de realiteit uitstaande heb ben... Ze worden wel overspoeld door reclameboodschappen van de huidige consumptiemaatschap pij en deze schept behoeften die juist zy zich niet kunnen veroorloven. Vrijdag 18 en zaterdag 19 mei draait „Drama della Gelosia" uit 1970 waarin Scola een drie hoeksverhouding tussen een bloemenverkoopster, een met selaar en een pizzabakker uit beeldt. De gebeurtenissen spe len zich hoofdzakelijk af op vuilnishopen of vervuilde stran den. Aanvang van alle voorstel lingen 20.30 uur. MAASSLUIS - Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg- Noord houdt op vrijdag 18 en donderdag 24 mei een tweetal klasse-avonden. Deze vinden plaats in ontmoetingscentrum Koningshof en zijn gratis toe gankelijk. De blokfluitleerlingen van P. Smit laten 18 mei horen wat ze met hun instrument kunnen. Naast individuele leerlingen zullen ook duo's trio's en twee ensembles optreden. Uitge- MAASLAND - In verband met werkzaamheden aan de riole ring is de Koningin Julianaweg van de 's-Prinsensingel tot aan de Prinses Beatrixlaan gedu rende de komende weken voor het verkeer afgesloten. Een om leidingsroute is met borden aangegeven. voerd wordt onder meer Peter en de Wolf van Prokofieff. Donderdag 24 mei geven de leerlingen van mevrouw L. v.d. Endt (piano en M. Kreiken (gi taar) een demonstratie. Het programma vermeldt werken van Poulenc, Nieland, Thomp son, Carulli, Sacksioni en Kom- ter. Beide avonden wordt be gonnen om 19.30 uur. 3 IN EEN STEREO MUSIC-CENTER. Een prachtige stereokombinatie bestaande uit: tuner/ versterker: FM stereo - middengolf cassetterekorder: ste reo opname/weergave met o.a. pauzetoets en auto-stop draai tafel: half automatisch met armlift. Alle funkties voor bedie ning zichtbaar via verlichte symbolen of 't front. Inklusief 2 boxen en 6 maanden garantie Van-4997^TIU voor slechts 379 inklusief boxen MAASLAND - Het „Ghe selscap Goet ende fijn treedt donderdag 24 mei op in het kader van de herden king van de moord op Wil lem van Oranje 400 jaar ge leden. Het optreden vindt plaats in de Gereformeerde Kerk, waar vanaf 19.00 uur een herdenkingsbijeenkomst wordt gehouden. Het Ghe- selcap verzorgt een pro gramma met strijdliederen, dansen en speelruimte rondom Prins Willem van Oranje en zijn tijdgenoten. Aan de herdenkingsbijeen komst, die vooral is gericht op de schooljeugd, wordt voorts meegewerkt door de Maaslandse Harmonie. MAASSLUIS-De daling van het aantal inwoners van de ge meente is nog altijd niet tot staan gebracht. Behoudens een enkele uitzondering geeft het i maandelijks bevolkingsover zicht nu al lange tijd een terug gang te zien. Zo ook in april Doling inwonertal zet zich voort woonden 33.081 mensen in Maassluis, keurig verdeeld over beide sexen (16505 mannen, 16589 vrou wen). In de afgelopen maand werden 40 kinderen geboren en overleden 23 inwoners. Uit de gemeente vertrokken 103 personen waartegenover 73 nieuwe inwoners werden inge schreven. Naast 11 huwelijken werden 5 echtscheidingen ge meld. SCHIEDAM Het was al ge ruime tqd voorspelbaar: de oud kampioenen Rob van Eyk en Tiny Mous spelen volgend jaar in het toernooi om het persoon lijk damkampioenschap van Schiedam niet meer in de hoofdklas. Met Aad Prins de graderen ze naar de eerste klas. De laatste uitslagen van het damtoernooi: Groeneveld-Van Schaik 1-1, Meinster-Bastiaanse 1-1, S .Prins-Van Eyk 2-0, T.Mous-A.Prins 2-0 en L.Mous- Van Willigen 1-1, Peter Lansbergen werd kampi oen van de eerste klas en keert daardoor terug naar de hoofd klas. Met hem promoveren Jan Bergen en Swami Premsidhamo. Onno Hemminga werd ongesla gen winnaar van de tweede klas. Bart Quist werd tweede. Heusdens 18 punten uit 11 partijen; L.Mous, Vrijland en Van Schaik 13; S.Prins 12; Meinster en Groeneveld 11 Bastiaanse 10; Van Willigen 9; A.Prins 8; T.Mous en van Eyk 7. VZC-estafette zwemt sterk VLAARDINGEN - Bij ZRO-B wedstrijden eiste het VZC-vier- tal Sandy van Dusseldorp, Dennis van IJzerloo, Bobby Verbeek en Arjan van der Merwe een imponerende eerste plaats op. In het laatste nummer van het programma klokten ze 4.29.0. Via deze winst klom VZC in de totaalstand naar de zesde plaats. En passant verbeterden zeven Vlaardingse jongeren hun persoonlijke record. Bij VZC slaagden ook weer ne gen jongens en meisjes voor het zwemdiploma A. Ruim op tyd voor de zwem vierdaagse, die gehouden wordt tussen 25 en 29 juni. Alleen 40-plus bij SFC SCHIEDAM - Omdat deel nemers aan veteranen-toer nooien blijkbaar steeds jonger worden, organiseert de voet balvereniging SFC op zondag 20 mei een toernooi, waar aan alleen spelers van veertig jaar en ouder mogen deelne men. Aan dit echte veteranentoer nooi nemen tien verenigingeri deel: Demos, Schiedamse Boys, DZB, GLZ, RDM, SFC, DRZ, IFC, Olympus S en RKWIK. De aanvang is half tien.

De Havenloods | 1984 | | pagina 5