HAVENLOODS Internaat De Uitkijk krijgt andere bestemming Exotisch feest in De Vier Molens slaapkamers! Fatma in Barrika ter meulen Fancy fair Schiedam tegen kernwapens Christiane F. geprolongeerd Lunchconcert Ineke Kok Overlast door omleidingen Orgelconcert in Grote Kerk Kampioenslied is niet van legioen Viswedstrijden 'Schiedam en omstreken' Vrouwen praten over politiek Tentoonstelling in Zonnehuis ter meuten Nieuwe attractie in haven HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM VRIJDAG 1 JUNI 1984 33e JAARGANG NO. 22 Turkse kinderen uit Nieuwland laten buurtbewoners kennis maken met een dans uit hun verre geboorteland op de interna tionale feestavond in De Vier Molens. SCHIEDAM Eensgezind vierden Hollandse en Turkse bewoners van de wijk Nieuw land afgelopen vrijdag feest in het Dienstencentrum De Vier molens. Voor de tweede maal werd daar een internationale feest avond gehouden. De organi satoren (de Internationale Werkgroep Nieuwland) had den, om de avond een suc ces te laten worden, voor Turkse en Nederlandse mu ziek gezorgd. Ook konden de bezoekers zich te goed doen aan lekkernijen uit de twee landen. De werkgroep organiseerde de feestavond om het leef klimaat in de wijk wat te verbeteren. Op deze manier wilde men proberen om buurtbewoners kennis te la ten maken met de leuke kanten van "de andere cul tuur". Met datzelfde uitgangspunt gaven zondag leerlingen van verschillende dans- en mu ziekverenigingen een voor stelling in de omgeving van de kinderboerderij. Achtereenvolgens traden een Joegoslavische, een Roe meense en een Turkse volks dansgroep op. De Schie- dams/Turkse schoolkinde ren werden bijgestaan door een buikdanseres. Na de volksdansers was het de beurt aan een trompet ensemble en een groep elec tric boogie-dancers. I Ge slaapwandmeubelen, slaapbanken enz. 80 modellen uit voorraad te leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw "de Goudseslngel" 66, Rotterdam. 010-13.38.34 SCHIEDAM - In het ontmoe tingscentrum voor vrouwen „Barrika" draait donderdag 7 juni de film Fatma. Fatma geeft een beeld van het dage lijks leven van Tunesische aan de hand van beel- Aanvang van de film is 21.00 uur, entree is f.2,-. Het adres van Barrika is Lange Kerkstraat Behaaglijke slaapzakken... Prachtige warme uni slaapzak ken in diverse kleuren. Klaar- maat 150 x 180'cm. Nu voor een laag prijsje. Zorg dat u er snel bij bent want deze aan bieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag zolang de voor raad strekt va7Q95 voor Sfm r.^^mVwiiKiNPl SCHIEDAM Huize Franke- land houdt zaterdag 2 juni een fancy fair. Rond het gebouw aan de Liduinatraat 10 zullen van 10 tot 17 uur diverse acti viteiten plaatsvinden. Behalve het gebruikelijke bal len gooien, rad van avontuur en de verkoop van welfare artikelen worden oude ambach- beoefend zoals kantklossen, volksschilderkunst en spinnen. Tevens is er een expositie te bekijken van de tekenaar Cor de Zwaan. Het majorettenkorps van Juliana zal de fancy fair om 9.45 uur feestelijk openen. Iedereen is welkom. De op brengst van dit gebeuren is be stemd voor het Steunfonds Derde Wereld van huize Frankeland. SCHIEDAM „Om de kinderen op ons internaat beter tot hun recht te la ten komen, worden ze na de verhuizing van 12 juli ondergebracht in vier ver schillende leefgroep-hui zen". Aan het woord is J. Vastenburg, directeur van het Schiedamse Schippers- internaat De Uitkijk. Het internaat zit nu nog aan de Hoogstraat, en alle drieën veertig kinderen (in de leeftijd van zes tot acht tien jaar) wonen bij elkaar in het tehuis. Maar in juli gaat dat veranderen. „Niet dat er echt nadelen zit ten aan on'e huidige woonsi tuatie; maar kinderen komen nu eenmaal beter tot hun recht in kleinere groepen", aldus Vastenburg. „In hun nieuwe onderkomens krijgen ze in ieder geval allemaal een eigen kamer en dus ook privacy. Verder krijgen ze wat meer aandacht, omdat de begeleiders meer tijd voor hen hebben, en wt probe ren voor wat meer huiselijkheid te zorgen". Om de toch al uit elkaar ge scheurde schippersgezinnen niet verder te ontwrichten, worden broertjes en zusjes in één huis geplaatst. In totaal komen er hooguit twaalf kinde ren in een leefgroep te zitten. Niet alleen overigens, want er houden telkens twee begelei ders een oogje in het zeil. Begeleiders Door een wat andere invulling van de taken van het personeel is voorkomen dat er ontslagen, onder de begeleiders zullen val len. Het één en ander houdt wel in dat zü het wat zwaarder krijgen. Vastenburg verklaart: „Naast de gewone taken als helpen bij het huiswerk en het opvoeden van de allerjongsten (zes jaar) - wat lang niet altijd even makkelijk is - moeten on ze medewerkers ook voor het eten zorgen en bijvoorbeeld het gebouw onderhouden". Directieleden en begeleiders be gonnen vier jaar geleden geza menlijk na te denken over een andere manier om de kinderen onder te brengen. Vastenburg: „We hadden toen toestemming gekregen om een nieuw inter naat op te zetten en we wilden dat wel aanpassen aan de eisen van deze tijd. „Momenteel hebben schippers drie mogelijkheden om hun kinderen te plaatsen: een speci fiek schippersinternaat, een ge woon, gemengd schoolinter naat of een pleeggezin. Met deze vier leefgroep-huizen heb ben wij ze een vierde mogelijk heid aangeboden", aldus Uit kijk directeur. Afwachtend De enigen die hun bedenkingen hadden bij de nieuwe aanpak, waren de ouders van de kinde ren. In het doorgaans zeer be houdende schipperswereldje worden veranderingen zelden echt enthousiast begroet. Ook De Uitkijk ditmaal gebeurde dat niet „De ouders stonden er in het begin, zeg maar aarzelend, te genover", zegt Vastenburg. „Ze hebben ons gelukkig toch het voordeel van de twijfel ge geven, want er is geen enkel kind van De Uitkijk afgehaald. Wel wordt alles wat we doen op de voet door de schippers gevolgd. Maar dat is begrijpe lijk; het gaat tenslotte om hun kinderen". De vier woonhuizen die nu worden aangepast aan de richt lijnen van het Ministerie, staan in de Tuinlaan, de Schoolstraat, de Veenmanstraat en de Burge meester Knappertlaan. Hoewel de plannen nog niet he lemaal zijn uitgewerkt, en dus ook niet definitief, is al wel ze ker dat staatssecretaris Van Leijenhorst van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen, donderdag 12 juli de vier leefgroep-huizen officieel opent. Waarschijnlijk doet hij dit in de loop van de ochtend. SCHIEDAM Onder het motto: „Speel niet met kern wapens, speel er tegen", organi seert het Schiedamse comité tegen kerkwapens dit lange he melvaart weekeinde verschillen de aktiviteiten. In het kader van de landelijke kampeeractie, trekt, het comité met actievoerders uit Vlaardin- gen, Maassluis en Schiedam naar Woensdrecht. Van vrijdag tot en met zondag kamperen de vredesactivisten dan in de omgeving van de basis, waar het grootste deel van hen op de fiets naar toe is gekomen. Op Hemelvaartsdag ging al een bus richting Woensdrecht waar een groot aantal demonstran ten een geïmproviseerd concert tegen kernwapens ten gehore bracht. Het vertrek van de fietstocht was vanochtend om 11.00 uur vanuit Vlaardingen. Vandaag zal er in de avonduren actie rond de basis worden gevoerd. Ook zaterdag zullen de actie voerders voor de vrede zich de hele dag roeren. De zondag zul len ze gebruiken om terug te fietsen naar Schiedam. SCHIEDAM Op veler ver zoek draait de Filmclub van avond vrijdag 1 juni om 21.30 uur voor de tweede maal de verfilming van het boek Chris tiane F. „Wir Kinder von Bahn- hof Zoo". De muziek bij deze film is van niemand minder dan David Bowie. „Wir Kinder von Bahnhof Zoo" is het verhaal van Christiane F. die op haar dertiende aan de verdovende middelen verslaafd raakt. Om haar dagelijkse por tie drugs te kunnen betalen, gaatze prostitueren. Centraal in de film staan haar talloze po gingen om af te kicken en het even zo vaak terugvallen in het kleine wereldje waarin zij leeft de omgeving van het station, de verzamelplaats voor jonge drugsverslaafden. De zaal is open vanaf 20.30 uur. Kosten voor niet-leden: f.5,- donateurs betalen f.3,50. De Filmclub is gevestigd in de Teerstoof, Nieuwstraat 12. keukencentrum Goudsesingel 81-83, Rotterdam tel. 010-33 33 18 Open van di. t/m vr. van 9-17.30 uur, zaterdag van 9-16 uur. Vrijdag koopavond van 19-21 uur. Spoed, moet weg! SCHIEDAM De pianiste Ine ke Kok geeft woensdag 6 juni een lunchconcert in het Stede lijk Museum, Hoogstraat 112. Kok zal van 12.30 tot 13.00 uur onder meer werken van Chopin, Beethoven en Brahms ten gehore brengen. Toegang tot het lunchconcert is vrij. SCHIEDAM Het verkeer in het centrum van Schiedam zal zoals het er nu uitziet nog even last hebben van omleidingen en SCHIEDAM De bekende or ganist Ewald Kooiman geeft dinsdag 5 juni om 20.15 uur een concert in de Grote Kerk van Schiedam. Kooiman brengt onder andere composities van Johann Sebas- tiaan Bach ten gehore. Al enke le jaren is de Amsterdamse or ganist bezig om alle composi ties van Bach op langspeelpla ten vast te leggen. Om deze werken zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen, ge bruikt hij historische orgels. De Amsterdamse organist ont ving in het verleden de „Prix de Virtuosité" aan de Parijse Schola Cantorum. Ook ontving hij de „prijs van uitnemend heid" tijdens zijn studie aan het Amsterdamse conservato rium. Heel bijzonder is dat Ewald Kooiman zijn muziekstudie volgde terwijl hij tegelijkertijd Frans studeerde in Amsterdam en Parijs. Toegangskaarten en programma's zijn voordat het concert begint bij de kerk te krijgen f.5,- per persoon. Houders van een CJP of een 65-plus pas betalen f.3,50. Vanaf het begin van deze week is de Delflandseweg voor de komende acht weken geslo ten, door de aanleg van een hoofdriool in de 's Gravenland- seweg en de Burgemeester Honerlage Gretelaan. De om leidingsroute wordt met pijlen aangegeven. Door onvoorziene omstandig heden zal het verbreden van de rijbaan bij de Koemarktbrug nog tot 8 juni gaan duren. Hier door was de brug in de nacht van 29 op 30 mei voor alle ver keer gesloten. De fietsers bij het station Schiedam Nieuwland krijgen daarentegen een betere en veiligere plaats om over te steken, voor zolang de tunnel onder de spoorbaan nog niet helemaal klaar is. B€ 0 7 Bob van Vliet SCHIEDAM Niet het gro te legioen Feyenoord sup porters heeft de hit „Feye noord kampioen" gemaakt, maar de Schiedamse groep Mustang. Dit verklapte Mustang-lid Bob van Vliet. „Samen met een paar studiomuzikanten zijn we in Rotterdam de stu dio ingedoken. Maar eigen lijk is het geintje gigantisch uit de hand gelopen. We hadden niet gedacht dat het zo'n succes zou worden". De groep heeft het lied niet onder eigen naam opgeno men omdat zoals Van Vliet verklaart, ze in het hele land optreden. „Ook in Amster dam, en ik denk niet dat het ons daar in dank wordt afge nomen als we daar een optreden - een ode aan- Feyenoord brengen. „Overi gens gaat de groep hun hit voortaan ook op de bühne brengen. Nu iedereen weet dat het nummer van ons is, is er toch niets meer aan te veranderen",aldus Van Vliet Hengelsportvereniging „Schie dam en Omstreken" organi seert dit seizoen wederom een aantal grote hengelwedstrijden. De eerste wordt gehouden op zaterdag 2 juni aanstaande in de vijvers van het Beatrixpark. Om vijf uur in de morgen gaat dan het Karperconcours van start. Er wordt gevist tot 11.00 uur en op een aantal plaatsen in het park kan men de gevan gen karper laten meten. In het totaal zjjn er tien prijzen be schikbaar waarvan de eerste drie een blijvende herinnering z(jn. De wedstrijd is alleen toe gankelijk voor leden en men behoeft niet in te schrijven. Op drie woensdagavonden: 6 juni, 20 juni en 4 juli wordt het kampioenschap van Schie dam gehouden in de Polder vaart. Op twee zaterdagochten den: 16 en 30 juni wordt er voor de jeugd tot en met 14 jaar het jeugdkampioenschap van Schiedam gehouden. In samenwerking met „Jeugd land" wordt op zaterdagmid dag 21 juli een viswedstrijd ge houden voor de jeugd tot en met 14 jaar. Voor de 55-plus- sers wordt op woensdagoch tend 1 augustus een wedstrijd gehouden. Voor meer informatie over deze wedstrijden kunt u con tact opnemen met W. Braven- boer, telefoon 010-713911De vergunningen voor dit hengel- seizoen van „Schiedam en Om streken" zfjn verkrijgbaar bij drie Schiedamse hengelsport- zaken: „De Schie" aan de Troels tralaan 57, „Mak", Broersvest 19 en de „Harpoen" Hoofdstraat 129a, Schiedam- Zuid. SCHIEDAM Om vrouwen meer inzicht te geven in het rei len en zeilen van de politiek, organiseert de werkgroep Poli tieke Vorming van Vrouwen (PVV) maandag 4 juni een thema-ochtend. Onder leiding van gesprekleid- ster Lieda Bot-Dón, zal er wor den gepraat over het Europees Parlement en de verkiezingen daarvoor op 14 juni. De thema-ochtend begint om 9.15 uur en duurt tot 11.15 uur in dienstencentrum De Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766. Oppas voor eventuele kin deren is aanwezig. De PVV is van plan als er vol doende belangstelling van vrou wen bestaat, vanaf september met een twaalf weken durende ochtend cursus te starten. In formatie is te krijgen bij Alien den Duik (732318) en Maja Nieuwenhuis (260756). VLAARDINGEN - In het Ontmoetingspunt van het Zon nehuis zal dinsdag 5 juni a.s. een nieuwe expositie van start gaan. De Delftse kunstenares Joke van der Pijl toont tot 1 juli haar perspexwandreliëfs en -objecten. Het werk van Joke van der Pijl wordt gekenmerkt door de steile, strakke lijnen en het mo derne materiaal waarmee ze werkt zoals perspex en plastic. Haar kunstwerken zijn geba seerd op haar beroep: Joke volgde een lerarenopleiding handvaardigheid en textiele vormgeving in Delft. De expositie is dagelijks te be kijken in het Ontmoetingspunt, Dillenburgsingel 5, van 10 tot 20 uur. Toegang is vrij. SCHIEDAM De Schiedamse gemeenteraad is akkoord ge gaan met het voorstel van Bur gemeester en Wethouders om de werf Wilton Feijenoord voor een bedrag van veertig miljoen te helpen. De gemeente koopt voor dit bedrag grond van Wilton. De werf betaalt op haar beurt 4,2 miljoen gulden per jaar terug. Verder werd een schuld van 2,2 miljoen (van het energiever bruik) kwijtgescholden. De an dere schuldeisers van de werf werden het eens over het halve ren van de vordering die zij bij Wilton hebben lopen. Sjieke visitetassen... Te dragen als schouder- of handtas. Met 2 vakken, mid denvak met rits, portemon nee-vak met rits en afsluit baar voorvak. In 4 sjieke mo dellen in zwart, wit, gebroken wit, grijs of marine. Van 44,50 voor SCHIEDAM Eén symboli sche druk op de knop van bur gemeester Scheeres en Schie dam heeft er een attractie bij. Sinds maandag luistert de sa lonboot Carolina de haven op. Schiedammers die een niet- alledaags feest willen geven, kunnen met hun visite op de Carolina terecht. Behalve voor grote gezelschappen maakt de saloonboot op zondag ook ge wone rondvaarten van bijna twee uur) in de havens van het Rijnmondgebied. Dat de Carolina haar afmeer plaats juist in Schiedam heeft, is eigenlijk puur toeval. Juist toen de eigenaren van de boot op zoek waren naar een plaats waar zij Carolina aan een groot publiek konden presenteren, zocht de gemeente Schiedam uitbreiding van haar activitei ten in de havens. Maandag lichtte de burgemees ter dus het anker door een druk op de knop. Als dank werd hij, met hulp van de Ha vendienst, teruggebracht naar Wilton, waar tot dat moment druk werd onderhandeld over de toekomst van het bedrijf. De rondvaart duurde derhalve minder lang dan was gepland, maar de Carolina was in ieder geval in gebruik genomen. De veertig meter lange motor boot van Jaques en Ria Mooren is in 1954 gebouwd, en heeft voor meer dan 250 mensen ruimte. Bij mooi weer kunnen de passagieren zich op het zon nedek vermaken. Als de zon zich niet laat zien is er altijd nog de mogelijkheid op het hoofddek te dansen of de door de kou verstijfde ledematen weer op temperatuur te bren gen bij de verwarming.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1