■km m VFC DOLBLIJ lUfcterJBtUlejW P^iteTCTMeulen voordeelkrant ii HAVENLOODS «S Uil UI' Hl miüimam NKZ l IK h VUWRWNCS Slotdag werd één groot hoogtepunt 7 T1V I 1J duel tussen de trainers en de I. 9J^ mart v. dam Zwaluwen-jeugd weer winnaar van Havenloods/NVC-bokaal 'Perselftal wordt jaarlijks beter' LANGS DE ANNO 1984 Hoogtepunt het traditionele 9Hoogtepunt: het strafschoppenschieten voor de junioren en pupillen van de Vlaardingse voetbalverenigingen. Hoogtepunt: VFC-Fortuna. De tweedeklasser komt op 1-0 door een doelpun t van Rudolf0 Gardeslen. Fortuna's aanvoerder Wim van den Berg juicht. 9Het mooie weer en een (mogelijk) aantrekkelijke finale zorgden al snel, dat er zich voorde loketten van het HVO-complex lange files vormden. fvr trjj^VENT>ioT^ ze voor de ontknoping van het twaalfde Vlaardingse titeltoer nooi Met VFC, dat een mager seizoen alsnog enig relief wilde geven, en met Fortuna, dat het tachtigjarig jubileum dolgraag met de Vlaardingse titel wilde opsieren. In 1980 hadden ze ook al in de finale tegenover elkaar gestaan. Toen won der- de-klasser Fortuna van twee deklasser VFC. Nu waren die rollen omgedraaid. De uitslag ook Gastspeaker Jacqeus Nachte gaal - de vaste presentator in Feyenoord's kuip - behield het overzicht. Hij zat op het dak van HVO's clubgebouw De weergoden hadden weer eens beslist, dat het op de slotdag van het Vlaardings kampioen- schap even zomer moest zijn. Dat en twee tot de verbeelding sprekende finalis ten, plus een vol en goed voorprogramma, maakte van het hele gebeuren een ware voetbalhappening. Tweeduizend toeschouwers omzoomden ditmaal het HVO- veld. Ze genoten van het lang zamerhand zeldzaam geworden zonlicht. Maar in feite kwamen 9 De buit is binnen. Doelman Jacques den Herder kraait het, met de beker in triomf hoog boven het hoofd, uit van plezier. VLAARDINGEN - „Dit kam pioenschap is een gewelige op steker. Net nadat de club zich uit een bestuurlijke impasse sportnuis DE ©HAVENLOODS Nieuwe Vlaardingse Courant heeft gehesen, komt deze titel op een moment, dat we een enerverend verenigingsjaar af sluiten. Als een teken, dat er nieuw elan is binnengevaren", opperde VFC's voorzitter Jan Barendregt, terwijl zijn eerste elftal zich in de cantine van ïgend alleen dergelijke crises worden door successen op het veld verder naar het verleden geduwd. „Want", zo meent trainer Aad de Held, „ik denk, dat we ons zelf nu hebben bewezen uit het dal te zijn. Zover was het eigenlijk al aan het einde van de competitie. Later werd dat voortgezet in de halve finale tegen HVO. En dan nu die winst in de finale". VFC wees Fortuna met 2-1 terug, nadat de rust bij 1-1 was ingegaan. De entourage was perfect. Een lekker zonnetje in het zwerk en zo'n tweeduizend mensen langs de lijn. De winst Dick Hogerwerf (foto's) van VFC was terecht. Niemand uit het legioen zal dat tegen- eken. Ook Fortuna niet. „„rijn compliment aan VFC. Ze hebben goed gespeeld",., erkent coach Jan Bouman. „Maar toch is die winst niet alleen hun eigen verdienste. Mijn mannen waren onherken baar. Ik had ze gezegd kort te dekken. Dat gebeurde gewoon niet. Ik had ze ook gezegd er een lekkere, maar vriendschap pelijke partij van te maken. Het was allemaal te vriendschappe lijk". Niet onder controle Aanvoerder Wim van den Berg houdt het op overconcentratie. „We waren al weken met die finale bezig. Gewoon, omdat we dolgraag die beker wilden halen". Bouman had zijn formatie vier dagen eerder de laqtste competitiewedstrijd tegen De. Musschen simpel zien winnen (3-0). „Maar toen waren ze ook al met die wed strijd tegen VFC bezig. Echt, ik herkende ze zaterdag niet terug. Ze waren niet bij de les. Jammer. En dan juist als er zo veel toeschouwers zijn. We kregen de partij niet onder controle. Ook niet na die 1-0. De gelijkmaker kwam vervol gens te snel om uit de voor sprong vertrouwen te putten". Bezieling was er volop bij VFC. Aad de Held: „Ik heb ze gezegd, dat ze het in die ene wedstrijd wel moesten maken, wilden ze Vlaardings kampioen worden. Dat werd begrepen en over het geheel genomen was onze winst uiteindelijk nog terecht ook". Maar over de gewonnen finale heen kijkt De Held alweer naar het volgende seizoen. „Ik ben bezig geweest met het forme ren van een nieuw team. Zoiets gaat met vallen en opstaan. Ook voor de jongens. Die stel den zich nogal eens te gemak zuchtig op. Ondanks de weten schap, dat we moeilijk tot scoren kwamen. Men meende te makkelijk, dat het allemaal zo'n vaart niet zou lopen. Dat hebben ze geweten. Want je mag dan de kwaliteit volop in huis hebben, de beste wint niet altijd". In de finale tegen Fortuna kreeg .die logica wel gestalte. VFC vierde het. uitbundig en deed dat een dag later tijdens een met regen gestoffeerde familiedag nog eens dunnetjes over. VoorPim van der Burg begon en eindigde de wedstrijd feestelijk. VFC's aanvoerder begon namelijk aan zijn 500-ste wedstrijd in het eerste elftal en werd vooraf onder meer door voorzitter Jan Barendregt (links) gehuldigd. 'Schiedam' softbal 25 jaar SCHIEDAM - Bij „Schiedam" staat het pinksterw eekeinde in het teken van het 25-jarig be staan van de softbalafdeling. verleden. Op eerste pinkster dag speelt het eerste, tweede, veteranen en recreantenteam een toernooi. De tweede pinksterdag is be stemd voor de jeugd. Dan zijn er voor de peanuts, aspiranten, junioren en TSS toernooien. Eric Teunisse beste speler VFC's Eric Theunisse werd door een jury bestaande uit HVO-voorzitter Joop Hekke- ma, commissie-voorzitter Sjaak Maat en Feyenoord-speaker Jacques Nachtegaal uitgeroe pen tot de beste speler uit de finale. Dat leverde hem een trui ter waarde van honderd gulden op, die beschikbaar werd ge steld door boetiek The Saint aan de Blokmakersplaats. 9Eric Teunisse werd uitgeroe pen tot de beste speler uit de finale. De junioren en pupillen, die deelnamen aan het penalty-schieten op de doelmannen Leo Verduyn (midden) en Jan van Eijsden (links). Scheidsrechter Frans de Jonge had hier de regie. DVO's Ger Baas na 4-1 zege: Het zit ons vanzelfsprekend niet lekker, maar wij - de krantenmensen verloren weer van de Vlaardingse oefen meesters. En niet zo misselijk ook. Omdat we verslagen van dramatische momenten liever uitbesteden, vroegen we Ger Baas (de man, die DVO'32 naar de derde klas leidde en er nu afzwaait) om de verslaggeving van ons over te nemen. Hij deed dat met zichtbaar genoegen, maar begon met een compliment. Hoewel het perselftal steeds beter gaat spelen, is het ze ook dit jaar weer niet gelukt om de Vlaardingse trainers een neder laag toe te brengen. In 1982 werd het 3-1, in 1983 1-0 en nu 4-1. De trainers startten in een hoog tempo en met goede combina ties. Dat resulteerde al binnen een kwartier in een 2-0 voor sprong door goed werk van on ze beste man in de aanval Jan van 't Hof (red. WIK 's trainer leek wel een wervelwind). Die achterstand was de iourna- Krantenmensen en trainers verzamelden zich weer voor hun jaarlijkse krachtmeting, listen kennelijk teveel, want ze zochten daarna nadrukkelijk de aanval. Daar vonden ze mannen als Kramer, Pijl en Van der Bend op hun weg. Door die aanvalsdrift kregen wij voorin meer ruimte, hetgeen resul teerde in nog twee doelpun- Na de pauze zakte het trai nerstempo, waardoor de pers meer pressie kon uitoefenen. Door goed keeperswerk van (de na de rust voor Cor Nieu- wenhuizen ingevallen) Leo Verduyn bleef het lang 4-0. Maar tien minuten voor het einde moest onze keeper toch zwichten voor een afstands schot van Thom Bravenboer (red. en werd het haast nog 4-2 door een harde inzet van André Beijen, die echter de paal trof). Waarmee de kran tenmannen toch hun verdien de tegengoal kregen. Dat de pers ook graag eens wil winnen, kan ik me zo langza merhand wel voorstellen. Dat moeten ze dan maar in 1985 doen, wanneer ik er niet meer bij ben. Nu ik dadelijk, en ook sommi gen van mijn collega's, niet langer in Vlaardingen werk zaam ben, wil ik de journa listen bedanken voor de po sitieve benadering, die wij *van hun zijde hebben ervaren in de jaren, dat we bij Vlaardingse clubs trainden. VLAARDINGEN - De Haven- loods/NVC-penalty bokaal ver huist, dankzij Dino Barendregt en Michel Oranje weer voor een jaar naar de prijzenkast van Zwaluwen. Het Holy-duo kwam na tweemaal drie straf schoppen net als de Hollan- diaan-gebroeders Edwin en Chris Jongejan tot een totaal van vier. In de barrage gingen de Zwaluwenvoetballers win nend over de streep. HVO-doelman Jan van Eijsden en DSS'26-goalie Leo Verduyn hadden zonder twijfel eer moeilijk dagje. De Vlaardingse keepers hadden echter een goe de kijk en keerden alle elfme- tertrappen van zeven deelne- 9Rock 'n Roll er Wally Preyll -aangekondigd als de Vlaar dingse Elvis Presley -maakte zijn reputatie helemaal waar. Zijn optreden was een succes. Twee records SCHIEDAM - De Nederlandse atletiekkampioenschappen voor Gehandicapten verliep voor Ooievaar's atleet Willem Noorduin redelijk. Hij verbe terde twee records. mers. Van de junioren kwamen Arjan van Geest (DVO'32), Jan van der Schee (Fortuna), Ed win Jongejan (De Hollandiaan), Leon den Hoedt (Vlaardingen) en Michel Oranje (Zwaluwen) tot twee doelpunten. Bij de pupillen troffen Chris Jonge jan (de Hollandiaan), Patrick van Rijn (HVO), Jan Dave Vermeulen (Satelliet) en Dino Barendregt (Zwaluwen) twee maal het touwwerk. Omdat iedere categorie twee finale plaatsen kent, moest ook hier een beslissende extra ronde uitsluitsel brengen. Moeilijke momenten. Jan van der Schee, Leon den Hoedt, Dino Barendregt en Chris Jon gejan hielden het hoofd koel. In de rust van de finale ston den ze dus nogmaals oog in oog met het keepersduo Van Eijs den en Verduyn. De Fortuna- junior, die bij zijn club ook in de goals pleegt te staan) en de Zwaluwen-pupil wonnen het door Sporthuis Mart van Dam beschikbaar gestelde tenue. De door gerard s. verver 9Zwaluwen's gouden straf - schoppenduo. Michel Oranje (links) en Dino Barendregt zorgden ervoor, dat hun club voor de tweede maal de Ha- venloods/NVC-penaltybokaal won twee kregen naast hun vaste aandenken een waar debon van 25 gulden. 9En Henk van Dam (links) van Sporthuis Mart van Dam beloon de de dertien deelnemende verenigingen met een wedstrijdbal. Voetbal heeft nog Steeds iets patriarchaals in zich. Het kan namelijk soms zo verschrikke lijk ademen naar de tijden van oppermachtige directeuren en weerloze werknemers. Vertaald naar omstandigheden van van daag betekent dat, dat een voet baller zelf niet altijd mag beslis sen waar en wanneer hij buiten zijn eigen vereniging tegen een officieel balletje trapt. Hij moet zijn bestuur heel nederig gaan vragen of dat -nota bene buiten de competitie- wel mag. Excelsior M bracht dat weer eens schrijnend in beeld door vijf jeugdige spelers te verbie den met een Maassluis/Hoeks- elftal deel te nemen aan het Zilveren Haringloggertoernooi van Fortuna. Onder het motto dat het maar eens afgelopen moest zijn met die op eigen houtje genomen beslissingen tracteerde Excel sior M zijn leden op een kei hard veto en de dreiging met een fikse schorsing indien er toch gespeeld zou worden. En dat allemaal anno 1984! Aanvankelijk baseerde de za terdagclub zijn afwijzing op de in de statuten vastgelegde prin cipiële weigering om op zon dag enige activiteit te ont plooien. Maar datzelfde Excelsior M is langzamerhand wel zo "geëmancipeerd", dat het het nieuwe jaar op zondag met een receptie inluidt. Het niet vragen om toestem ming werd uiteindelijk de stok waarmee de vijf jonge spelers figuurlijk werden geslagen. De negentiende eeuw was even terug Meer ovei nei Zeveren haring loggertoernooi elders in deze krant. uit het hart van deze krant - u heeft dan kans op vele harde guldens voordeel

De Havenloods | 1984 | | pagina 13