'We spelen door zolang publiek ons wil horen' VISNIEUWS DE Q HAVENLOODS 44?5 Grandioze verbouwings uitverkoop .o, 50% korting Maassluis/Hoeks jeugdteam tweede op Fortune's Haringloggertoernooi HVO houdt schaker bezig ter meulen Kilima's oudste groep ter wereld BOTERVAART ter meulen JciUu/fTL Vlaardings elftal winnaar VLAARDINGEN - Het door Gerard Stoevelaar gecoachte Vlaardings jeugdelftal won zondag voor de tweede maal Fortuna's Zilveren Haringlog gertoernooi. Het Maassluis/ Hoekse jeugdteam werd twee de, Scheveningen derde, For- tuna vierde en het Engelse Chi chester vijfde. Dat het Maassluise/Hoekse elf tal de wisselprijs uiteindelijk niet van hun Vaalrdingse leef tijdgenoten overnamen, kwam vooral op rekening van de For- tuna-jeugd. De Waterweg formatie had het toernooi ge opend met een 4-0 zege op de Britten, bereikte tegen het Vlaardings elftal een gelijkspel (i2-2) en zou via een overwin ning op Fortuna een prima kijk op de eindzege hebben. Zover cwam het niet. Aanvoerder Bertus Wevers en zijn talentvol- e mannen verslikten zich (0-4). De door coach Aart Hees eni- lousiast geleide Waterweg combinatie kwam perfect uit de startblokken. Niet alleen door de ruime zege op Chices ter, maar meer nog door het hartverwarmende voetbal, dat ze gelijk tot favoriet bestempel den. De elf speelden nota bene voor het eerst samen, maar toen het ritme en de coördina tie eenmaal gevonden waren, was er voor de Britten geen houden meer aan. Waterweg topscorer Albert Jansen (twee maal), René Verhagen en Ar nold Mohulol waren de schut ters. Het Vlaardings jeugdelftal bleek minder makkelijk te kra ken. René Verhagen opende, maar toen pal na de doelwisse- ling de concentratie in de Wa terweg-defensie even verslap te kwam Vlaardingen op voor sprong. Maar het initiatief bleef bij de westelijken wat vlak voor tijd via een strafschop (van Arnold Mohulol) de recht vaardige gelijkmaker opleverde. Fortuna maakte daarna korte metten met het uitzicht op de eindzege. Scheveningen moest dat in de slotwedstrijd ontgel den. De kustbewoners kwamen Dick van der Burg aarzelt nog HEOK VAN HOLLAND - Middenvelder Dirk van den Burg gaat mogelijk naar het C- team van het Rotterdamse Sparta. De talentvolle Hoekse voetbal ler verbond zich vorige week als amateur aan de ere-divisie- club. Inmiddels twijfelt hij ech ter. De Hoek van Holland-spe ler houdt het er nu op, dat hij over zijn overschrijving naar Sparta nog even na wil denken. nog wel op 1-0, maar een ont ketend Waterweg-team wiste vervolgens de smaad van die ene nederlaag compleet uit. Marco van der Bos, Gert-Jan Broekman (in zijn allerlaatste wedstrijd, want hij stopt met voetballen), Herbert Smit, Piet Boon en Arnold Muhulol te kende voor 5-1 en de tweede plaats. Met de leiding van het Vlaar- dinqs jeugdelftal is inmiddels door de Maassluis/Hoekse voet ballers al een afspraak gemaakt voor een revanche wedstrijd in septtember. Sporthuis Renard, Korte Hoogstraat, Vlaardingen kleedde de spelers van het Maassluis/Hoekse jeugdelftal. Een tweede tenue voor dit team werd beschikbaar ge steld door de voetbalvereni ging De Hollandiaan. DONDERDAG 7 JUNI 1984 •23-583 De Maassluis/Hoekse combinatie, die in Fortuna's Zilveren Haringloggertoernooi zo'n uitstekende indruk achterliet werd gevormd door (staande v.l.n.r.) coach Aart Tree, René Verhagen, Henny Brink man, Piet Boon, Marco van der Bos, Jan van der Meij, grensrechter Hugo van Dongen, en (knielend v.l.n.r.) Dirk van den Burg, Arnold Mohulol, John Bastiaansen, Albert Jansen, Herbert Smit en Bertus Wevers. Gert-Jan Broekman vulde het team later aan. VLAARDINGEN - Voor de elfde maal houdt de schaakver eniging HVO het bekende zo- meravondtoernooi. De eerste speeldag is donderdag 7 juni. Vervolgens wordt er telkens op donderdag gespeeld tot en met 23 augustus. Het speellokaal is de kantine van het Havenbedrijf HVO aan de Zuidoost-zijde van de Wil- helminahaven (einde Vulkaan- weg) en ligt op vijf minuten lopen van het station Vlaardin- gen-Oost. Er wordt gespeeld van kwart voor acht tot kwart over elf. De schakers kunnen maximaal aan zeven van de twaalf speel avonden deelnemen. De speel- data kan men zelf kiezen. Per avond worden de spelers in groepen van vier ingedeeld. De denktijd per persoon per partij is dertig minuten. Afhankelijk van de resultaten wordt men op een volgende avond in een hogere dan wel lagere klasse ge plaatst. Zowel KNSB-leden als huisschakers kunnen deelne men. Meer informatie bij: H.A.N. Dopper, le Van Leyden Gael- straat 408, tel: 010-358949. René Bravenboer winnaar jeugdvissen *René Bravenboer winnaar selectie wedstrijd. Klop wint karperconcours SCHIEDAM In de vijvers van het Beatrixpark werd zaterdag jongst leden het openingscon cours gehouden van „Schiedam en Omstreken". Om vijf uur in de morgen waren de oevers van de vijvers al bevolkt door enthousiaste karpervissers. De vangst viel ook niet tegen, er werden heel wat karpers aan de kant gebracht gewogen en gemeten. Om elf uur was de wedstrijd afgelopen en bega ven de vissers zich naar het pannekoekhuis „de Vijver" waar Bas Sleeuwenhoek de prij zen uitreikte. Eerste werd G.A. Klop met drie karpers (172 cm), tweede A. Leer met drie karpers (171 cm) en derde werd P. Simons eveneens met drie karpers met een totale lengte van 168 cm. De prijs voor de grootste karper ging naar L.Th. Slingerland die een exemplaar van 67 centimeter op de meetlat wist te brengen. De vereniging „Schiedam en Omstreken" organiseert het kampioenschap voor de jeugd tot en met 14 jaar. De eerste wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 16 juni, de tweede op zaterdag 30 juni. De wedstrij den beginnen om 9 uur tot elf uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2 gulden per wedstrijd. Aan de Vlaardingse vaart werd dinsdagavond jongst leden de selectie viswedstrijd gehouden voor de jeugd afdeling „federa tie Randstad". Er hadden zich 31 deelnemers aangemeld die onder goede weersomstandig heden om tien over zeven het beginsignaal hoorden. Zij kre gen twee uur de tijd om zich bij de eerste tien te vissen want deze plaatsen geven recht op deelname aan het N.K. in Giethoorn op 25 augustus. Er werd door diverse deelnemers een visje gevangen, al was het niet grandioos te noemen. In zet was er wel degelijk. De achtjarige Robin Langstraten wist twee mooie voorns te van gen. Een derde verspeelde hij. Na twee uur vissen klonk het eindsignaal. De vis werd gewogen en direct weer terug gezet in hun element. De Schiedammer Rene Bravenboer werd winnaar met 1500 gram. Tweede E. Moors 1070 gram, derde R. Vitscher (S'dam) 970 gram, vierde J. v.d. IJssel 940 gram, vijfde J. Palter (S'dam) 700 gram, zesde M. v.d. Meer 695 gram, zevende R. Berkhout (Vld) 685 gram, achtste L. v. Vliet (Vld) 575 gram, negende F. Berg 560 gram, tiende L. Vliet met 460 gram. *Robin „vitamientje" Langstraten wist 310 gram te vangen. Vinylbehang voor een voordeelprijsje... Een extra voordelige aanbie ding vinylbehang in textiel dessin. Rollengte 10 m.; breed te 53 cm. In mooie naturel kleur Per rol slechts BERKENWOUDE - Wie vanavond om 20.00 uur de radio aanzet, kan via de NCRV luisteren naar het eerste deel van de Kilima story, een serie van acht uitzendingen over de le gendarische Hawaiian band van Bill en Mary Buysman. De Kilima Hawaiians be stonden in mei jongstleden precies vijftig jaar. Een gouden jubileum wordt tegenwoordig in het zaken leven al erg zeldzaam, maar dat een band het een halve eeuw uithoudt, daar van kan men rustig zeggen dat zoiets uniek is. De Kilima's zijn de oudste Hawaiian groep, niet alleen in Nederland en in Europa, maar zelfs in de hele wereld! Al is het dan de laatste tijd heel wat stiller rond de groep gewor den en horen achtervolgingen van fans tot diep in de nacht om handtekeningen, of kleed kamer bestormende bewonde raars dan tot het verleden, Bill en Mary Buysman, Coy Pereira de Hawaiian-gitaarspeler en Wim van Herpen de bassist, spelen nog steeds, en met ple in hun met vele bloemstukken versierde bungalow (vanwege zowel jubileum als 50-jarig hu welijk) in het landelijke Ber- kenwoude vertellen Bill en Mary over hun „gouden" ge schiedenis. Bill Buysman, een vitale zeven tiger zegt over de beginperiode: „In de jaren twintig speelde ik banjo in een padvindersbandje. Een aantal jaren later, tijdens mijn diensttijd bij de marine, ontmoette ik een matroos die Hawaiian-gitaar kon spelen. Ik werd direct verliefd op dat in strument en ruilde mijn banjo voor dit gitaar, ik kreeg er nog een ukelele bij, een instrument waar mijn vrouw later op zou gaan spelen. In 1927 werkte ik als steward bjj de Holland-Amerika lijn en tijdens een van mijn reizen kwam ik in Vancouver terecht. Ik zag daar mijn allereerste spre kende film en daarbij trad ook een echt Hawaiiaans bandje op. Het was voor het eerst dat ik Hawaiiaanse muziek life hoorde uitvoeren en op dat moment De Kilima Hawaiian's in grote bezetting, v.l.n.r. Coen van Nassau vibrafoon, Mary Buysman ukelele en zang, Wim van Meroen bas, Bül Buysman accordeon, gitaar en zang en onder Coy Pereira Hawaiian- gitaar en Luut Buysman electrische gitaar en zang. wist ik zeker: als ik straks weer in Nederland ben, ga ik een band vormen en daarmee deze muziek spelen. Radio Mijn oude barbier op Katen- drecht, de wijk waar zowel mijn vrouw als ik geboren zijn, bespeelde het instrument heel verdienstelijk. Maar hjj kwam niet in aanmerking natuurlijk. Via hem had ik echter de klank al leren kennen en bovendien waren er in die tijd op de radio ook regelmatig uitzendingen van Hawaiian-muziek. Mijn oude makker Willem Rui venkamp had zich inmiddels de kunst eigen gemaakt en met hem en nog een oude „sóbat" vormde ik het Kilima Trio. In 1934 deden we auditie voor de KRO en we werden geanga- geerd. Vanaf dat moment wa ren we dus geen amateurs meer, maar, zij het beginnende, be roepsmuzikanten. Dat was trou wens heel wat in die tjjd, want bijna iedereen was werkloos toen". Mary Buysman was tijdens de beginperiode van Bill's band, nog een jong meisje. Ze speelde piano en hield veel van muziek, vooral van operette. Via een vriend van haar zuster leerde ze Bill kennen, ze was toen 16 jaar. In Bill's ogen was ze veel te jong, maar hij vond het wél leuk om samen met haar mu ziek te maken. Na anderhalf jaar trouwden ze. Mary was net 18 toen en haar vader zei weinig bemoedigend tegen de aanstaande bruidegom „Waar begin je aan met zo'n jonge kip? Straks laat ze je aar dappelen aanbranden en stopt ze je sokken niet". Bill bleek daar echter andere gedachten over te hebben en het jonge paar betrok een huis in de Heenvlietstraat in Rotter dam-Zuid. Toen in 1936 een lid van het trio opstapte nam Mary, „gewapend" met haar ukelele, zijn plaats in. Ze vertelt: „Ik vond die mu ziek heel leuk en gezellig, voor al omdat er bij gezongen wordt, daar houd ik van. Toen ik bij de band kwam waren ze al vrij bekend. We hadden veel optredens voor de radio en overal in het land speelden we bij ledenwervingsavonden van de AVRO". Tijdens de oorlog werd het de Kilima's verboden om in het Engels te zingen en dus werden de teksten omgezet in het Ne derlands, de muziek bleef na tuurlijk toch hetzelfde. Indonesië Een absoluut hoogtepunt in het leven van de band-leden waren twee toernees die in 1947 en '48 voor de Neder landse troepen in Indonesië werden gemaakt. Bill: „We speelden niet alleen in grote plaatsen, we trokken ook ach ter de jongens aan tot diep in het oerwoud. Ik vond het er fantastisch; Indonesië is een prachtig land. Toen we voor het eerst voet aan wal zetten in Hawaii was dat trouwens ook een enorme belevenis. Het was in 1969 (nadat we ons 35-jarige jubi leum gevierd hadden in Rotter dam met een concert voor meer dan 2.500 mensen). Ha waii is een prachtig eiland,, met ontzettend helder water met prachtige, kleurrijke visjes, pal men en schone stranden. De Hawaiianen vinden het heel leuk dat buitenlanders hun mu ziek spelen. We hebben veel contact met de plaatselijke mu sici daar: er zijn er plenty die minder spelen, maar er zijn er ook bij die heel goed zijn. De volksmuziek leeft daar nog steeds. De mensen zijn er heel chauvinistisch waar het hun eigen cultuur betreft. Er zijn op Hawaii veel jongeren die volksmuziek spelen, maar er zijn ook discotheken natuurlijk. Zelf houd ik trouwens van veel soorten muziek: jazz vind ik fijn, Amerikaanse songs ook en ik houd ook van klassieke mu ziek. Maar popmuziek vind ik vreselijk, dat gaat je door merg en been. Het enige wat je hoort is het ritme van de drums. Maar ja, het is de smaak van de jeugd van nu. In Hawaiian-mu ziek zit geen brood meer. Elke muziek heeft zo zijn eigen tijd. De Hawaiian-muziek is ineens heel bekend geworden tijdens de wereldtentoonstelling die in 1916 in San Fransico gehouden werd. Via de USA ging het naar Azië, waar de muziek vooral in In donesië heel populair werd on der de Indische mensen. Hawaiian-muziek is leuk, senti menteel en romantisch en in die tijd waren mensen daar erg gevoelig voor". Het ensemble dat altijd een grote reislust aan de dag legde, trad en treedt op in zowat alle landen ter wereld. De Kilima's hebben zo'n 200 grammofoon platen op hun naam staan. In september komt er weer een nieuwe elpee uit en nog denken ze niet aan ophouden. Reizen Bill en Mary willen nu alleen wat meer tijd besteden aan hun hobby's als tuinieren, naar mu ziek luisteren, lezen én reizen. Bill Buysman zegt daarover: „Een voordeel van het artiesten- bestaan vind ik het reizen. Dat verlangen zit bij ons in de fami lie (mijn vader is op een tjalk geboren) en toen we wat meer tijd voor ons zelf kregen, zijn we allereerst een wereldreis van een half jaar gaan maken. Ik vond het heel leuk om dat zelf te filmen, en we hebben er een 2,5 uur durende film aan overgehouden. Ik heb die film al verschillende malen gedraaid voor culturele centra in het land. Het is een luxe dat we nu selec tief kunnen zijn wat betreft on ze optredens. In de winter gaan we 's avonds bijvoorbeeld liever niet de deur uit. Maar verder, we stoppen er niet mee. Waar om zouden we? Zolang mensen ons nog willen horen, willen Wij blijven spelen". OP DE WADDENZEE inkl. koffie-gebak in de omgeving van Stap horst, koffietafel in het Cresthotel In Groningen, boottocht van drie uur op de WADDENZEE met aan boord de gelegenheid belasting vrij te kopen waarbij GRATIS een literfles jonge jenever (voor pers. v.a. 17 jr.). Prijs slechts 35.00 p.p. Vertrekdata: 10, 11, 14, 16, 20, 23, 24, 27 en 30 juni. Voor alle data gelden de volgende vertrektijden/opstapplaatsen: -07.30 uur Vlaardingen, Liesveldviaduct bij V D -07.50 uur Schiedam, Stationsplein -08.05 uur Rotterdam, Delftseplein, bushalte LL -08.20 uur Alexanderpolder,station N.S. bij bushalte Westland. -08.45 uur Capelle a.d. IJssel, parkeerter.wink.c. Koperwiek bij de Telefonische boekingen MILÖT TOURS B.V. Stolwijkstraat 78,3079 DN Rotterdam tel. 010-827600. Betaling geschiedt aan chauffeur. Extra voordeel voor vader... Een prachtige lederen "American College schoen van het bekende merk "Luigi Ponti". Van rundleder met lederen binnen/loopzool en binnenvoering. Maten 40 t/m 45. In mid dengrijs, zwart, marine of bordeaux. Nu voor de halve prijs! De voorraad is beperkt, dus kom snel! vanjBBj95 voor STUDIO MODES Exclusieve jonge dames mode op al onze bekende merken Rotterdam West. Schiedamseweg 47 Rotterdam Zuid. Slinge 429 Rotterdam Noord. Noordmolenstraat 75 010-256322 I 010-809096 I 010-65620li

De Havenloods | 1984 | | pagina 5