SPORT B W besteedt in 1985 geen cent aan sport ter meulen DE Q HAVENLOODS VERJONGING KWAM VOOR SCHIEDAM JAAR TE VROEG sportiek '12* voor12?5 LANGS DE Van der Have haalde routeniers terug - Unicum in Vlaardingen AV Fortuna radeloos na nieuw uitstel renovatie atletiekbaan TOUR FRANCE Oud-wethouder Cees Bot opende gebouw Satelliet ter meulen Jeu-de-boule ter meulen Prestatieloop in Broekpolder ter meulen Nico Meijer trainer bij 0D0 U profiteert 10 tot 40% korting 10 tot 40% korting 50% korting harde guldens II 11 ledervoordeel Rien Rozendaal gaat met korf bal-pensioen. De Vlaardingen- speler speelde op zondag 3 juni tijdens een uitbeurt bij De Zwervers zijn laatste wedstrijd in het eerste twaalftal Roosendaal (38) speelde vijf tien jaar onafgebroken in het eerste team van de Vlaardingers. Hij werd in 1963 lid van Vlaar- dingen en bereikte vijf jaar la ter als 22-jarige het eerste team. Tijdens een informele bijeen komst in het clubhuis is Rien Roosendaal uitgeluid. jeugdvoetbal Het wordt, mede gezien de ta nende animo, maar ook door de concurrentie tussen de clubs voor de voetbalverenigingen steeds moeilijker om in iedere leeftijdsgroep minstens één team op de been te brengen. Dat ervaart althans het Schie dams Olympus S. Vandaar, dat de leden is ge vraagd om bij familie en kennis sen te zoeken naar jongens tus sen zes en achttien. Het accent van de werving ligt vooral op F-pupillen (zes t/m acht jaar). Wie niet wil wachten op een speurende Olympus-man kan zich zelf melden bij J.C. Gree- ven, tel. 730649 ofH. van Zon tel. 733545. dart In het clubhuis van Hermes- DVS wordt op vrijdag 13 juli gestreden om het dartkam-, pioenschap. De deelnemers moeten minimaal 16 jaar zijn. jaarvergadering De handbalvereniging DWS heeft op woensdag 27 de leden vergadering in zaal Irene, Nieu we Haven, aanvang 20 uur. Ook de voetbalvereniging DHS bespreekt het bestuursbeleid. Daar noemt men de bijeen komst van de leden op donder dag 14 juni een voorjaarsverga dering. De hockey- en cricketvereni ging Asvion heeft op donder dag 14 juni drie vergaderingen op één avond. Qm half acht be gint de cricketafdeling. Daarna gaat om kwart voor acht de hockey-afdeling verder. Teza men beginnen de beide afdelin gen om half negen aan de door hei algemeen bestuur gepro grammeerde meeting. De voetbalvereniging VDL ver gadert op maandag 18 juni van af 20 uur in het clubgebouw aan de Maassluise Sportlaan. SCHIEDAM Na één winst partij en drie achtereenvolgen de nederlagen moest Schiedam- coach Wout van der Have de verjonging van zjjn honkbal brigade schielijk ongedaan ma ken. Het jeugdige talent kon het acteren in de top nog niet aan. En daarmee kwam Van der Have's tevoren al incalcu leerde vrees uit. „Het was een kwestie van proberen. Met na tuurlijk het risico, dat het kon mislukken", is zijn verklaring. „Dat risico loop je nu eenmaal. Maar ik ervaar het niet als een persoonlijke nederlaag". „Die verjonging kon eigenlijk ook niet", gaat hij verder. „Toch heb ik het geprobeerd. Óm aan te tonen, dat die oude ren niet meer zo nodig zijn. Maar tevens om te laten zien, dat de club talentvolle spelers voortbrengt". Dan gaan vervolgens drie wed strijden in de laatste innings verloren. „Wedstrijden, die we nota bene verdienden om te winnen", analyseert hij. „Plot seling maken ze dan kleine fou ten, waardoor we de punten telkens weer uit handen moes ten geven. Dan blijkt dat die jonge ploeg de spanning nog niet aankan". Van der Have, die bij Schiedam aan zijn laatste seizoen bezig is en binnenkort zijn opvolger be kend zal maken, vindt, dat de jongeren tijdens het experiment niet aan zijn verwachtingen hebben voldaan. „Ze hadden nog een jaar nodig om te rij pen". Toch is hij een tevreden mens. Voornamelijk omdat met het terughalen van de routiniers de verliesspiraal is gestopt. Compri ging met 5-2 naar de kant en zaterdag waren er slechts 6 1/2 innings nodig om The Braves met 13-2 af te laten gaan. Maar er is meer. „Vooral ben ik een Schiedam-lid. Eentje, die op lange termijn durft te den ken en waarvoor prestaties niet op de eerste plaats hoeven te staan. Kijk, in dat kader ben ik heel content met de resultaten van het regionale jeugdteam. Dat draait als een trein. Daarin zitten de spelers, die dageljjk de spil van het eerste kunnen gaan vormen. Holy: in de top Vlaardingen/Holy verloormaan- dag het cruxiale duel om de bo venste plaats tegen Euro Stars (9-13). De Vlaardingers scoor den inmiddels tien punten in zeven wedstrijden. De Rotter dammers hebben er twee meer en Wassenaar - zondag tegen stander van Holy - leidt met veertien punten uit acht par tijen. Hoewel Gophers zondag tegen Hawks zijn vierde verlies boek te (5-8) gaat het de Maasslui- zers beter, dan vooraf was ge calculeerd. De score is nu acht punten uit evenzovele wedstrij den. „Maar feitelijk hadden we over het geheel genomen vier punten meer verdiend", vindt secretaris Louis Druyve. Go- i Een beeld uit de door Schiedam The Braves. Cricket Quick H's Noel Clarke zette Excelsior '20 zondag hoogst persoonlijk op verlies. Zijn 130 was de basis waarop de Hage naars naar een onoverbrugbare 297 all out sprongen. De Schie dammers waren bij voorbaat verslagen, nadat Rupert Gomez bij 56 bleef steken. Asvion verloor zondag van HBS 3 en maakte dat verlied een dag later weer goed door met 237 makkelijk gewonnen partij tegen om 130 te winnen van Excel sior '20 3. Ronald Jacobs liet een century (110) noteren. Een zonder kampioenspreten ties aan de competitie begon nen Hermes-DVS lijkt ontspan nen op de titel af te stevenen. Schiedammers bleven driemaal ongeslagen en hoefden ook tij dens de dubbel van het pink- sterweekeinde geen bakzeil te halen. Tegen Hercules (78 all out) kwam Hermes tot 201 voor 5. Ook Sparta kon de Schiedammers niet stoppen. De Rotterdammers gingen bij 101 all out en moesten 212 runs accepteren. VLAARDINGEN - Een te verwaarlozen voorbereidingskrediet van een kwart ton voor een kleedgebouw bij de korfbalvereniging Vlaardingen daargelaten, zal de gemeente in 1985 in de sportsec tor geen cent investeren. Het is een naoorlogs unicum. Voor de sportclubs is de nieuwe meerjarenbegroting, die in het vooijaar door het college werd gepresenteerd en onlangs zonder veel morren door de gemeenteraad werd geaccepteerd, onthut send. „De sport moet - juist in een tijd, dat er nog weinig te ver delen valt beseffen, dat ook van hen een stapje terug wordt ver langd", was de politieke uitleg. AANKOMST Op 21-07-84 organiseren wij een 3-daagse reis naar PARIJS voor de aankomst van de Tour de France op zondag. Reissom slechts f.175,- p.p. op basis van logies/ontbijt in 2-pers. kamer standaard. Kamers met douche/wc op aanvraag. In de reissom begrepen ook het vervoer per touringcar, excursies en tolgelden. Niet inbegrepen: fooien, entreegelden en eventueel avondprogramma. Toeslagen p.p.: 1-pers. kamer f.40,-; douche/toilet f. 30,-; halfpension f.35,- (diner op zaterdagavond en zondagmiddag om 12.30) Ook organiseren wjj een dagtocht naar PARIJS en wel vertrek op zaterdagavond. Aankomst in Parijs zondagochtend 08.00 Gehele zondag tot 23.00 uur in Parijs. Thuis maandagochtend 06.00 uur. Prijs slechts f.49,50 p.p. Voor beide reizen kunt u vertrekken uit: Maassluis, Schiedam, Rotterdam, Vlaardingen, Heinenoord, Spijkenisse en Capelle a.d. IJssel. Vertrektijd verneemt u bij boeking. Bij de 3-daag- se reis is het vertrek 's ochtends. DEZE REIZEN KUNT U TELEFONISCH BOEKEN BIJ: MILOT TOURS B.V. Slaghekstraat 36,3074 LM Rotterdam, tel. 010-827600. door GERARD S. VERVER Vooral de atletiekvereniging Fortuna voelt zich het kind van de rekening. Aan de Marnix- laan hoopte men, dat de reno vatie van de baan eindelijk eens in 1986 kon plaatsvinden. B. en W. schoof dat echter weer een jaar op. „Daarmee wordt de situatie voor onze vereniging uitzicht loos en kunnen we de baanatle- tiek in Vlaardingen zo langza merhand wel gaan afschrijven", schreef Fortuna aan de sport raad. De VRSR begreep die noodroep en vroeg het gemeen tebestuur in een motie om het collegebesluit terug te draaien. „Maar de VRSR was de enige commissie, die met een derge lijk advies kwam", constateert sportbureau-chef Jo van der Lugt. De leden van de raads commissie sport recreatie hielden zich op de vlakte. Door wethouder Floor Quast was ogenschijnlijk niets met de motie van de sportraad gedaan. Het was zonder commentaar bij de raadsstukken gevoegd. Uit niets bleek, dat hij had ge tracht om een antwoord op de vraag van de sportraad in te vullen. Verlegen Ook het gemeentelijk sportbu- reau is verlegen met het sport beleid van het college. „Het blijkt, dat er noch ambtelijke, noch bestuurlijke belangstelling is", moppert Van der Lugt. „Dan te bedenken, dat zo'n m vond geen mogelijkheden om de renovatie van de atletiekbaan 9Cees Bot kijkt rechts op de achtergrond toe hoe Satelliet's voor zitter Wim Jongejan en (links) wethouder Floor Quast de ope ningsceremonie voltooien. VLAARDINGEN- De vorige wethouder van sportzaken, Cees Bot opende vrijdagmiddag officieel het fraaie clubgebouw van de voetbalvereniging Satel liet. Hij deed dat door de sleu tel, de opleveringspapieren en het huurcontract te overhandi gen aan zijn opvolger Floor Quast (foto). Namens de KNVB werd de opening bijgewoond door RVB voorzitter Hans Kamman. Hij kwam met twee cadeaux: een Zaanse klok nairms de voetbal bond en een wandbord namens het afdelingsbesuutr. Onder de sprekers waren ook „Vlaardin- gen"-voorzitter Sjaak Maat en RKWIK's Jan Remmerswaal. De laatste had voor het trotse Satelliet-bestuur een bord met de spreuk „Een goede buur is beter dan een verre vriend". Satelliet's clubgebouw is op een enkele verfraaiing na klaar. Meldde voorzitter Wim Jonge jan content: „Wat er nu nog moet gebeuren mag geen naam hebben". Komplete tuinslang... In en om uw huis is zo'n tuinslang onmisbaar. 15 Me ter, kompleet met spuitstuk en waterdief. n. van 18,95 Q95 voor 25 meter tuinslang kompleet van 39^5" voor 15,95 twintigduizend Vlaardingers aan sport doen. Een kwart van de bevolking wordt tekort ge daan Quast stelt met nadruk, dat hjj wel degelijk binnen zijn ambts terrein naar mogelijkheden heeft gezocht om de renovatie van Fortuna's atletiekbaan naar 1986 terug te brengen. „Maar die renovatie vergt zo'n enorm bedrag, dat het moeilijk is om binnen een begroting verschui vingen aan te brengen. Ik kon tenminste niets vinden". De VVD-er meent, dat hij door het tekort in het gemeentelijk kasboek met de rug tegen de muur wordt gedrukt. „Wanneer het om een bedrag van een ton /had gegaan, dan was het een voudiger geweest. Die renovatie vergt echter een miljoen. Dat is zo'n gigantisch bedrag, dat één wethouder niet zelf in staat is binnen het eigen budget fond sen vrij te maken. Accoord, het is mijn plicht voor de belangen van mijn portefeuille te vech ten, maar wanneer je vervol gens wordt geconfronteerd met het pakket van het totale colle ge, dan is er geen alternatief. Dan moet je buigen". Veel beloven kan Floor Quast de in het nauw gebrachte atle tiekvereniging niet. „De meer jarenbegroting is slechts een politieke intentieverklaring. Geen garantie", stelt hij. „Of de baan in 1987 echt onder handen wordt genomen, hangt van verdere ontwikkelingen af. Wanneer we weten welke ruim te er in de komende jaren is, kunnen we het schema defini tief invullen. Zover zijn we nu nog niet": Zwarte Piet En passant legt Quast ook een Zwarte Piet op de stoel van zijn voorganger Cees Bot, die nu met zijn partij het CDA in de banken van de oppositie zit. „Zij hadden met een amende ment het initiatief naar zich toe kunnen trekken", vindt hij. SCHIEDAM Op de petanque banen van l'Esprit op het com plex van de hockeyvereniging Spirit aan de Hargalaan wordt op zondag 20 juni het Kruiken- toernooi gehouden. Gespeeld wordt met teams van drie spelers. De aan vang is 10.30 uur. Schiedam oefent SCHIEDAM - Het oefenpro gramma van vierdeklasser Schiedam telt twee toernooien. Op vrijdag 17 en zondag 19 au gustus gaat men naar het Haag se Texas/DHB en een week la ter naar Meeuwenplaat. De Schiedam-oefenreeks begint op zondag 5 augustus met een duel tegen BEC. Vervolgens wordt er gespeeld tegen Hoek van Holland (zondag 12), Satel liet (dinsdag 14) en 's Graven deel (donderdag 30 augustus). vaderdag kadotip.. 5 Paar herensokken van dege lijke kwaliteit in uni of gedessi neerd en verkrijgbaar in tien tallen keuren. Maten 39/42 en 43/45 Per 5 stuks van 19,50 voor „Bot en zijn fractieleider Schriel hadden de cijfers goed geanalyseerd. Het CDA hadden met een voorstel kunnen ko men, maar ze deden zelfs geen poging om de meerjarenbegro ting ten gunste van de atletiek baan te wijzigen". Bot reageert verbaasd. „Natuur lijk hadden we graag de conti nuïteit bewaard, zodat het in vesteringsniveau, de capaciteit en de kwaliteit van de sportac commodaties op peil zouden blijven. Maar hoe kunnen we nu een amendement indienen op een niet sluitende begroting. Dat zou onjuist zijn. Hadden we het wel gedaan, dan hadden we eerst een dekking moeten aangeven voor het tekort". De voormalige wethouder van sportzaken constateert, dat de partijen achter het college (VVD en PvdA) voor de korf balvereniging Vlaardingen wel de bouw van de kleedlokalen in 1986 overeind hielden. „Ik ga ervan uit, dat het college dat waar gaat maken en de toezeg ging niet als een actueel stuntje ziet. Zou dat namelijk wel het geval zijn, dan durf ik die hele ceremonie rond die kleedloka len pure volksverlakkerij te noemen". Gevraagd naar zijn visie op het weer anders rubriceren van de sportverlangens, zegt Bot: „Het is moeilijk aan te geven, hoe wij het ingevuld zouden hebben, indien we nog in het college zaten. Ik denk, dat we het wat evenwichtiger zouden hebben gedaan. Wij (red. het CDA en PvdA) kenden eikaars spelregels. Ik ben bang, dat de nieuwe leden van het college (red. de WD-wethouders) die spelregels nog niet helemaal doorhadden". Fortuna heeft evenwel geen boodschap aan dat politieke steekspel. Voor de atleten is uitstel moordend. „Want", zo constateert men gelaten, „de conditie van de baan is zo slecht, dat het punt nadert waarop het verantwoord bedrij ven atletiek niet meer mogelijk is". Ofwel 1987 is te laat VLAARDINGEN - Met trim- lopen over 5, 10 en 15 km zet de atletiekvereniging Fortuna op woensdag 20 juni de reeks prestatielopen voort. Vlaardingen in de Broekpolder. Het parcours gaat over fraai ge asfalteerde paden. De deelnemers mogen om 19.15 vertrekken. Het inschrijf geld is drie gulden. Informatie: tel. 01899-21403 of 010- 358366. Grastapijt- Een unieke aanbieding grasta pijt geschikt voor terras en balkon. Met rubber wafelrug. In een fraaie kleur groen. Nu extra voordelig door kleine schoonheidsfoutjes. 100 cm breed Per meter voor slechts MAASLAND - Nico Meijer wordt bij de korfbalvereniging ODO opvolger van Rolf Latu- perissa. Hij is zelf nog actief bij het Rotterdamse Het Zuiden en was als trainer werkzaam bij het Sliedrechtse Merwede. De Rotterdammer is al twaalf jaar treiner en werkte vóór Merwede telkens vier jaar bij andere clubs in de regio. ODO, dat zowel in de zaal als op het veld een stapje terug moest doen, nam op Hemel vaartsdag afscheid van Latu- perissa. De Maaslanders be treuren vooral de degradatie in de veld competitie. Temeer omdat er in de eerste periode goed gepresteerd werd. Na de winter kon dat niet worden voortgezet en werd er zoveel puntenverlies geleden, dat de gradatie onafwendbaar was. De Hollandiaan 's Herman Berk hout zal zich op de algemene ledenvergadering niet herkies baar stellen als secretaris van het hoofdbestuur en voorzitter van de jeugdcommissie. Voor de laatste functie is er inmid dels al een opvolger. Berkhout zal tussen de schermen volop actief blijven voor de vierde klassers. HONKBAL: Zaterdag DOS'32 - Schiedam; zondag Sullalr Birds - Gophers, Vlaardingen Zwaluwen-, laan 14.30 uur, Vlaardlngen/Holy - Wassenaar; dinsdag Maassluis Kool laan 19 uur. Gophers - Celerltas; woensdag Vlaardlgnen Zwaluwen laan 19 uur, Vlaardlngen/Holy - Jeka. 'SOFTBAL: Donderdag Maassluis Koollaan 19.30 uur. Gophers - Ber- nlsse (d); vrijdag Nado/V - Vlaar dlngen/Holy (h), Maassluis Kool laan 19.30 uur Gophers - Botlek (h); zaterdag Hawks - Vlaardlngen/Ho ly (d), Wassenaar - Schiedam; zon dag Vlaardingen Zwaluwenlaan 11 uur Vlaardlngen/Holy - Hawks (d), Schiedam - Harga 11 uur Schiedam -Helloo (d). •CRICKET: Zaterdag Schiedam Harga 11 uur, Hermes - DVS - HCC 2, Thurlede 11 uur Exceldlor '20 - HBS; zondag AJax - Hermes - DVC, Schiedam Thurlede 11 uur, Asvion - CCG. Handbaltoernooi bij Unitas MAASSLUIS - De handbal vereniging Unitas houdt op zondag 17 juni het jaarlijkse toernooi. Daaraan wordt deel genomen door heren-, dames- en juniorenteams. Op het complex aan de Bil- derdijklaan spelen vanaf half tien, verdeeld over zeven poules, teams van Hermes, Kwieksport, Unitas, Wings, de Geuzen, HEC en West- landia. van f 140.-'nuO f 99}- SiafST"* 1298- f 99,- PRAKTISCHE KADO'S VOOR VADER... Luxe attachékoffer. Geheel gevoerde attachékof fer met cijferslot. Van kunst- leder met koperkleurige slo ten. Binnendeksel met 2 af sluitbare soufflévakken en 2 voorvakjes. De breedte van de koffer is te vergroten met 3 cm soufflé, het openslaande deksel heeft een terugslag scharnier. In zwart of bruin. Afm. 44 x 32 x 11/14 cm. van 99,- voor Lederen heréif ritsportemonnee. Met 2 verlengde papiergeld vakken, credit-cardvak en 2 muntvakken met ritsslui ting. in zwart, bruin of bor deaux Van 19,75 voor Lederen billfold. Met 2 papiergeldvakken, waarvan 1 met rits, credit cardvak en muntgeldvak. In zwart, bruin of bordeaux, van 19,95 voor Lederen portefeuille/ rijbewijsetui. Praktische portefeuille met 2 grote papiervakken waar van 1 met rits. Tevens vak ken voor rijbewijs, kenteken en credit-card. In zwart, bruin of bordeaux. van 21,50^ ami

De Havenloods | 1984 | | pagina 13