DE G D HAVENLOODS Eén miljoen gulden scheidt Fflbriplein van renovatie 3-DAAGSE COMPUTERCURSUS 150.- 499.- 759.- ^slaapkamers^ Open lucht feest bij scheepswerf Hon. Gretelaan afgesloten editiep SCHIEDAM ZIE ONZE ADVERTENTIE IN DEZE KRANT Demonstratie schapen scheren ter meulen nu"1 19?5 De Kreek op kamp Vrouwen cabaret Laatste koffieconcert Van Meggelen weg bij O.N.S. Afscheid van C00P directeur Vaderdag 77/5 6/5 5.» 25.- 65.- W» VROOM^SDREESM ANN SCHRIJF NU IN VOOR DEZE ZOMER: Optreden Hafkamp roept vragen op SCHIEDAM - Het terrein van de scheeps-reparatiewerf Wilton gonsde afgelopen za terdag sinds lange tijd weer eens van de activiteiten. Dat kwam omdat de Missions to Seamean, een Britse orga nisatie die zich bezighoudt met de opvang van zeelui in voor hem vreemde landen, er die dag een openlucht feest had georganiseerd. Achter de diverse stands stonden Engelse en Ameri kaanse scholieren uit Den Haag. De fancy fair van deze Britse organisatie die in bij na alle landen een vestiging heeft, trok redelijk veel be zoekers. Bijna iedereen kon er wel iets van zijn gading vinden. Er werd aan deze feestdag een typisch Hollands tintje gegeven door het optreden van een volksdansgroep. Ge kleed in oud-Hollandse kle derdracht gaf de groep een demonstratie van haar kun nen, op de natuurlijk niet ontbrekende klompen. SCHIEDAM - De eerste acht weken is de Burgemeester Honnerlage Gretelaan tusssen de Ariénsstraat en de 's Grave- landseweg afgesloten voor alle verkeer, behalve(brom)fietsers. De laan is opgebroken in ver band met werkzaamheden aan het hoofdriool. Panden aan de voorlopig niet te gebruiken weg zijn te bereiken via de Mgr. No- lenslaan/Jan van Zutphenstraat of door gebruik te maken van de Parkweg/Noordvest. HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM DONDERDAG 14 JUNI 1984 33e JAARGANG NO. 24 SCHIEDAM - Schapenscheer ders geven aanstaande zaterdag een demonstratie schapensche ren op de kinderboerderij in het Beatrixpark. De wollige viervoeters worden niet alleen van hun wintervacht ontdaan, de schapenscheerders laten deze dag ook zien wat er allemaal met de wol gebeurt. Naast deze informatie wordt er ook voorlichting gegeven over het vrij onbekende doen en la ten van de honingbij. De openingstijden van de kin derboerderij zijn vanaf 1 juni overigens veranderd. De boer derij is nu op werkdagen van 13.30 tot 16.30 uur open. In het weekeinde en op feestda gen kan men voortaan van 12.00 tot 16.00 uur op de boer derij terecht. Kamminga Pantylettes... in diverse soorten; met of zonder rits. Van stevig figuur- korrigerend materiaal dat heel lang meegaat. In wit of huidkleur. B 75-80-85-90, C 90- 95100 Normaal 34^ SCHIEDAM - Clubhuis De Kreek gaat er met een groep kinderen een weekje tussenuit naar Hattem. Van 28 juli tot 2 augustus gaat het buurthuis met kinderen van 5 tot en met 14 jaar een weekje in de omge ving van Zwolle kamperen. Er kunnen niet meer dan veer tig kinderen mee naar dit zo merkamp. Voorts hebben de mensen van de Kreek uitgere kend dat bij dit aantal kamp- gangers twee man leiding per groep mee moeten. In totaal gaan er dus vijftig Schiedam mers naar Hatteum. SCHIEDAM - Het ziet er niet naar uit dat het zich al jaren voortslepend conflict tussen het college van bur gemeester en wethouders enerzijds en de SSSW an derzijds over negentig te renoveren woningen aan het Fabriplein zal worden bijgelegd. Dinsdagmiddag besloot het college om geen toestemming te verle nen voor hèt vrijmaken van een bedrag van ruim twee miljoen gulden uit de algemene reserves van de stichting Samenwerkende Schiedamse Woningbouw corporaties. Dit bedrag moest de renovatie moge lijk maken. Zowel SSSW als bewoners SCHIEDAM - Een groot feest sluit donderdag 21 juni het af gelopen jaar van de Schiedamse Vrouwenemancipatie Organisa tie af Vyf vrouwen uit Goirle die sa men de vrouwencabaretgroep De Klaproos vormen, verzorgen de voorstelling. Zij zullen in hun voorstelling thema's be handelen, die als het goed is alle vrouwen aanspreken. De vrouwen zullen het seizoen en de avond afsluiten met een paar swingende uurtjes. Het cabaret begint om 20.30 uur in zaal Beatrix, Lange Kerkstraat 68. De zaal is al een uur eerder open. Toegangskaar ten kosten f2.- van het Fabriplein lieten in een eerste reactie weten „verbijsterd te zijn over de beslissing van het college". De geschiedenis gaat terug tot in het najaar van 1982. In dat jaar diende de SSSW - waarin vijf woningbouwcorporaties sa menwerken - een renovatie plan in bij het college voor de woningen aan het Fabriplein. De woningen zijn van één van de vijf partners binnen de SSSW, de woningbouwcorpora tie Schiedam Vooruit. Het plan kon de goedkeuring van het college wegdragen en ook het Rijk gaf toestemming. De startdatum van de werk zaamheden werd bepaald op 6 mei 1984. Het project werd uitbesteed aan Volker Bouw maatschappij. Totale kosten: circa 4 miljoen gulden. Op 6 maart van dit jaar begonnen de SCHIEDAM - Omdat hij de pensioengerechtigde leeftijd van 65 jaar heeft bereikt, ver laat directeur H. van der Lee, „zijn" bedrijf, de Coop. Hij zal worden opgevolgd door de heer C.M. Jung. Zaterdag 30 SCHIEDAM - Na bijna dertig jaar bij de Openbare Nutsbe drijven (ONS) te hebben ge werkt, gaat adjunct-directeur W. van Meggelen met de V.U.T. Van Meggelen neemt op twee verschillende recepties afscheid van collega's en vrienden. Het afscheidsfeestje voor personeel voorbereidende werkzaamhe den. Fraude In de tussentijd raakte een deel van het SSSW bestuur betrok ken bij een zaak waarin de ter men fraude en bedrog veelvul dig werden gehoord. Eén en an der leidde tot een ontslagproce dure voor de toenmalig direc teur van de SSSW. De man die binnen het in opspraak geraak te SSSW-bestuur puin moest ruimen werd door de nationale Woningraad tijdelijk in Schie dam gestationeerd. Zijn naam: C. Kamminga. Het was Kam minga die in maart geconsta teerde dat er nogal wat man keerde aan het renovatieplan. „Er was in het plan geen reke ning gehouden met vochtpro- blemen, de oude kozijnen deug den niet en van het bestek juni is er in het hoofdkantoor van het bedrijf aan de Kethel- straat gelegenheid om afscheid te nemen van Van der Lee. Ook kan men dan vast kennis maken met zijn opvolger, de heer Jung. van de ONS en het college van Burgemeester en Wethouders was gisterenmiddag. Morgenmiddag van 15.00 uur tot 17.30 uur nemen collega's, kennissen en andere genodig den afscheid van ingenieur van Meggelen. Dit gebeurt in het bedrijfsrestaurant van de ONS, Van Heekstraat 15. klopte ook weinig", aldus Kamminga. De Nationale Woningraad werd gevraagd een technisch onder zoek in te stellen. De resultaten hiervan waren niet bemoedi gend. Duidelijk werd in ieder geval dat het oorspronkelijke renovatieplan alles behalve soli de in elkaar zat. „Je kunt zeggen", aldus de heer Schewe, bestuurslid van Schiedam Vooruit, „dat de SSSW een ondeugdelijk stuk werk had verricht. De gemeen te droeg echter mede-verant woordelijkheid. Tenslotte had men daar het renovatieplan ge toetst en goed bevonden". Geschrokken door de uitkom sten van het rapport van de na tionale Woningraad besloot de gemeente alsnog een eigen on derzoek te verrichten. Daaruit bleek o.a. dat de renovatie om vattender diende te zijn dan in het oorspronkelijke plan was vermeld. Alle betrokken par tijen stemden in met het voor stel een nieuw bestek temaken. Het herziene plan dat op tafel kwam, sloot op 5,6 miljoen gulden, circa 1,2 miljoen gul den méér dan was gepland. Bij de 5,6 miljoen kwam nog eens 2.2 miljoen aan eerder gemaak te voorbereidingskosten en toe gezegde huurverlagingen (432.000 gulden). Totaal 7.8 miljoen gulden. Kammenga: „Het standpunt van de SSSW was oni toch door te gaan want renovatie was onafwendbaar. Gebeurt het niet nu dan zit je over vijf jaar in de nesten". Reserves Het rijk ging akkoord met 5.5 miljoen en er moest een oplos sing worden gevonden voor de ■i Zie verder pagina 3 SCHIEDAM - De Haagse or ganist Arie Eikelboom verzorgt zaterdag 16 juni het laatste or gelconcert voor de zomerva kantie in de aula van het Stede lijk Museum. Omdat het het laatste optreden is, wordt de organist bijgestaan door het koor Magister Cantat. Deze gelegenheidscombinatie brengt composities van Fresco- baldi, Scheidt en Stanley ten gehore. Allemaal werken uit de 16e en 17e eeuw. De toegang van dit koor-orgel- concert begint zaterdag om 15.00 uur. Toegang is gratis. Spoed, moet weg! Wegens faillissement meubelfabriek. Grote partij massief eiken meubelen worden verkocht voor de helft van de vrijdagavond 15-6 van 18.00/21.00 uur en zaterdag 16-6 van 10.00/17.00 uur. Waaronder 50 massief eiken eethoeken winkelwaarden I 3.49S.- voor I 1.500.- 35 massief eiken bankstellen, rundleder, winkelwaarde I 3.995.- voor I 1.950 vanf 4.695.- voor f 2.350.- transport in overleg (geen garantie). Verkoop Rijksstraatweg 98 Klaaswaal, grens Numansdorp. slaapwandmeubelen, slaapbanken enz. 80 modellen I uit voorraad te leveren. Rietveld Slaapcomfort |Gebouw"de Goudseslngel"66. Rotterdam. 010-13.38.34 I H zondag)unl Schneider muzieksysteem TS1422 Met 2 cassettedecks voor overspelen en dubbel play. MG, LG en FM- stereo tuner. 2xl5W versterker met div. aansl Half-autom. belt-drive platenspeler. Incl. 2 boxen 5497- Extra belegen Goudse kaas Lékker... Vers van het mes. Héle kilo XèfSG 3 Video-opbergdozen Vooralle systemen. Kunststof uitvoering. Keus uit diverse kleuren. Afd. grammofoonplat Parker rollerball Tóp-kwaliteit. Ligt prettig in de hand en schrijft prima! Keus uit 4 kleuren. Nü Echt lederen herenpolstas Mooi en praktisch! Met slotje en afneembare polsband. In zwart, bordo of cognac. .21*95 Badstof heren badjas Pol./katoen. Met 2 zakken en kontrastkraag/ manchetten. Diverse kleurkomb. en maten 2 Sunfilter rolgordijntjes Elk 36x55 cm. Voor in de." auto, caravan of op de boot Te bevestigen met haken of zuignapjes. Nü AEG decoupeerzaag STSE250 electronic. 250W. Traploos regelbaar van 450-3200 slagen per, min. Zaagdiepte In hout 45 mm, in staal 5 mm. Verstekinstelling 0-45' Met vele extra's! Adviesprijs 251.- Onze prijs-1897 Nü m Ook geldig op de plaatselijke koopavond. Tijdens de zomervakantie organiseert Vroom Dreesmann in het warenhuis 3-daagse computercursussen, die worden gegeven op de populaire Commodore CBM-64 huiscomputer. Zo raakt u in korte tijd vertrouwd met de beginselen van de Basic computertaal. De lessen zijn bestemd voor jong en oud (vanaf 12 jaar). De cursus wordt gegeven in: Rotterdam 16 t/m 18 juli en 20 t/m 22 aug. Dordrecht 19 t/m 21 juli en 23 t/m 25 aug. incl. studiemateriaal Meer informatie bij de afdeling klantenservice, waar u zich vanaf nu ook kunt opgeven als deelnemer. VROOM DREESMANN ^an'nVr dealer "s ^trouwbaar gegarandee keukencentrum Goudsesingel 81-83, Rotterdam tel. 010 -33 33 18 Open van di. t/m vr. van 9-17.30 uur, zaterdag van 9-16 uur. Vrijdag koopavond van 19-21 uur. vy SCHIEDAM De gemeente raadsleden A. Reynhout, U. Bruseker en B. de Leed heb ben het college van Schiedam enkele schriftelijke vragen ge steld vanwege het optreden van wethouder L. Hafkamp. Hafkamp schijnt vier huisart sen die zich in mei in Schie dam wilden vestigen, te heb ben gezegd dat zij er niet op hoefden te rekenen dat de ge meente zou meewerken b(j het huren van een praktijk ruimte in Nieuwland. Reynhout, De Leede en Bru seker vinden dat de gemeente eerste maar eens duidelijk moet maken sinds wanneer zij zich met de „vrije" vestiging van huisartsen bemoeien. Tot nu toe gebeurde dat namelijk niet. Het is het drietal raadsleden vooral in het verkeerde keel gat geschoten, dat Hafkamp Hafkamp. verhinderde dat er een con tract tussen de artsen en een beheerder getekend zou wor den. Later schijnt de wethouder van Welzijn en Volksgezond heid te hebben verklaard dat hjj dit deed, omdat anders de samenwerking met de plaatse lijke huiartsenvereniging in gevaar zou komen. Dreigende tegenwerking uit Woudhoek- Noord schijnt voor hem de doorslag te hebben gegeven. Bruseker, De Leede en Reyn hout vinden dat de gemeente op deze manier het initiatief van de vier artsen die in deel tijd werken belemmert, ter wijl ze dergelijke dingen juist moet stimuleren. De artsen willen in deeltijd gaan werken, om op die ma nier meer tijd voor hun pa tiënten te kunnen besteden. Ook kunnen z(j door de prak tijk te splitsen beter overleg gen met andere hulpverleners naar wie ze hun patiënten doorverwijzen.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1