DE J HAVENLOODS Aankoop gebouw Uitkijk voorlopig uitgesteld If m- 799.- T-SHIRTS Kampioenslied is niet van legioen Nuff lc zoekt ander onderkomen slaapkamers! SCHIEDAM Protest na uitspraken Mient Jan Faber 'Van Vliet vertelt fabeltjes' Clubhuis Oost viert feest Café in Barrika Amnesty op vakantie ssssars» Van Eijk verlaat gemeentedienst Rommelmarkt bij Lentefeest Comité wil dat gemeente grond Woensdrecht koopt ONS geeft tips tegen vlooienplaag Bibliotheken dicht in vakantie Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Vrijdag Zaterdag Voordeel 55.- 12? 10.- 15? 99.- IIs0 DAMES EN HEREN PER STUKS VROOMS DREESM ANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM editie p DONDERDAG 28 JUNI 1984 33e JAARGANG NO. 26 SCHIEDAM - Het comité Schiedam tegen Kernbewa pening heeft geschokt gerea geerd op de uitlatingen van IKV-secretaris Mient Jan Fa ber. Onlangs verklaarde Fa ber dat er desnoods kernra ketten in Nederland komen, op voorwaarde dat de plaat sing maar tijdelijk is. middag een telegram naar de hoofdafdeling» van het IKV in Den Haag. De in houd is als volgt: „Het comité Schiedam tegen Kernbewapening is zeer te leurgesteld en erg geschokt over de uitlatingen van Mient Jan Faber. Wij reke nen erop dat het IKV achter de leus zal blijven staan. Al le kernwapens de wereld uit. Te beginnen in Nederland". Schiedam tegen kernwapens vindt dat er onder geen voorwaar de kernwapens in Nederland mogen komen. Het affiche maakt duidelijk dat nieuwe kernwapens voor hen uit den boze zijn. Legioen is boos: SCHIEDAM - „De Schiedam- se zanger Bob van Vliet vertelt fabeltjes als hij zegt dat zijn groep Mustang de hit „Feye- noord Kampioen", heeft ge zongen. Dat zegt de Rotter dammer Paul Abdoel, mede producer van het lied en één van de zangers van het gelegen heidslegioen. „We hebben inderdaad gevraagd of Van Vliet wilde meezingen op de plaat. Achter af vonden wij, ,van studio 93, dat Van Vliet's stem niet goed genoeg was. Daarom hebben we ook een andere zanger ge zocht". Paul Abdoel vindt dat het gele genheidslegioen groot onrecht wordt aangedaan door de ver klaring van Bob van Vliet, dat hrf met de groep Mustang de plaat heeft gemaakt. „Het was ons idee. Maar we kunnen de Schiedammer toch niet tegen houden als hij zijn fabeltjes loopt te vertellen", aldus Ab doel. „Wij weten dat de plaat is ge maakt met mensen die wij zelf hebben uitgezocht. Van Vliet zit er dus naast als hij zegt dat we zijn stem hebben ge bruikt". Voorlopig moet iedereen het J SCHIEDAM - Niet het gro- legioen Feyenoord sup- lortert heeft ue hit „Feye- %>rd kampioen" gemaakt, v, de Schiedamae groep De groep heeft het h< onder eigen naam o men omdat zoals v verklaart, ze in h- optreden. ,,Oo' dam, en ik de ons d«v Uit De Havenloods van 1 juni j.l. met zijn eigen versie van de I BUMA/STEMRA is het bijna waarheid doen, want volgens niet te bewijzen wie wel of niet een woordvoerder van de meezingt op een plaat. iiiiiiiiii SCHIEDAM - „Als we nog een kans willen maken om in het gebouw van de Uitkijk te trekken moeten we op één of andere ma nier weten uit te vinden of er een bestemmingsplan is voor het stuk grond waar het huidige schippersinter- naat op staat". Aan het woord is Jaap Willems, beleidsmedewerker van de Nuffic. De Nuffic is een organisatie die graag tijdelijk studenten wil on derbrengen in het pand aan de Hoogstraat. Door het aarzelen van de Schiedamse gemeente raad ljjkt dit plan weinig kans van slagen te hebben. Op de raadsvergadering van afgelopen maandag zou de ge meenteraad besluiten om het gebouw van de Uitkijk aan te kopen. Door een voorstel van PvdA-raadslid G. Brouwer is de aankoop voorlopig nog uitge steld. Brouwer stelde voor om het pand niet te kopen, „zo lang er geen beter inzicht is wat er na aankoop met het geheel gaat gebeuren". Hij pleitte dus voor uitstel van de beslissing tot na de zomerva kantie. Daarmee haalde hjj zich wel de verontwaardiging van de CDA en de VVD fracties op de hals. Eerder op de avond was dit agendapunt al verscho ven (op verzoek van Brouwer) tot na de pauze, en vervolgens dreigde het besluit wederom af geschoven te worden. De VVD'er Verhulsdonk zag dit aankomen en stelde een stemming voor, om zo te pro beren de aankoop van de Uit kijk nog voor de vakantie af te handelen. Verhulsdonk: „We moeten zo snel mogelijk een beslissing nemen over dit be langrijkste stuk grond van de binnenstad". Een meerderheid kreeg hij niet en dus hikt de gemeente nog steeds aan tegen de beslissing: wel of niet kopen. Schuiver De oorzaak van dit uitstellen van de aankoop van het gebouw aan de Hoogstraat 144 is vrij simpel. De VVD wil zo snel mogelijk een groot warenhuis op het gunstig liggende stuk grond hebben. De PvdA vindt de prjjs die voor het gebouw ra^pt worden betaald te hoog. Mei uitstellen tot na de vakan tie hopen ze te bereiken dat tegen die tijd de vraagprijs wat is gezakt. En hoewel burgemeester Scheeres het liefst dinsdag de knoop al had doorgehakt, ging ook hij accoord met het voor gestelde uitstel van Brouwer. „Zo'n belangrijke beslissing heeft een breed beraad nodig. Ik ga mee met het uitstel op voorwaarde dat er wel wordt beslist als het door de heer Brouwer gevraagde inzicht is gegeven", aldus Scheeres. Te laat Het voorstel komt op de vol gende raadsvergadering (in sep tember) dus weer aan de orde. Voor de Nuffic is dat te laat. Jaap Willems: „Wij hadden het liefst al in augustus studenten in het pand gehuisvest, maar dat halen we nu zeker niet meer. We hadden natuurlijk wel in het gebouw het een en ander moeten laten verbouwen. Nu zitten er immers kinderen in. Wij wilden er volwassenen in onder brengen. Als we het komende studiejaar studenten in het gebouw hadden willen laten wonen, had de gemeente in ieder geval dinsdag moeten De Uitkijk. besluiten om het pand te kopen. „Jammer, maar nu is het voor ons te laat". Overigens is de Nuffic druk op zoek naar andere gebouwen in Schiedam, waar ze hun studen ten kunnen laten wonen. „Het is jammer dat de Uitkijk er niet meer inzit, maar we zoeken gewoon verder. Er staan im mers nog meer gebouwen leeg in Schiedam, denk maar aan het oude GGD-gebouw. Mis schien heeft de gemeente zelfs nog wel wat ideeën voor ons. Het is voor een PvdA-gemeente altijd leuk als ze wat aan ont wikkelingssamenwerking kun nen doen", zegt Willems hoop vol. SCHIEDAM - Buurtbewoners uit Schiedam-Oost kunnen za terdag 30 juni op een feestelij ke manier kennis maken met de activiteiten van clubhuis oost. In tegenstelling tot vorige jaren viert het clubhuis nu de afsluiting van het seizoen. Vroeger werd juist de start van het jaar gevierd. Van 's morgens 11.00 uur tot 's middags 16.00 uur kunnen wijkbewoners komen genieten van onder andere een rommel markt, een rad van avontuur, een demonstratie van de dans groep „The swinging girls", een tentoonstelling, enkele video tekenfilms en een kinderkennis met bijvoorbeeld de grabbel ton, de mogelijkheid om te pottenbakken en meer van dit soort activiteiten. Daarnaast zijn er ook kraamp jes waar informatie is te krij gen over de peuterspeelzaal van het buurthuis, 's Middags is er van 14.00 - 14.30 uur een op treden van Kees Bos en Michael Voice. Dit zijn twee artiesten uit Delft. De eerste is een caba retier, de tweede een bandimi tator. Ook bij regenachtig weer gaat de feestelijke dag door, Dan wordt het programma binnen in het clubhuis aan de Galilei- straat afgewerkt. SCHIEDAM - Barrika, het ontmoetingscentrum voor vrouwen, houdt volgende week donderdag een café-avond. Vanaf 20.30 uur zullen twee Rotterdamse vrouwen zingen over het lief en leed uit hun vrouwenleven. Het ontmoetingscentrum aan de Lange Kerkstraat is om 20.30 uur open, de toegang is SCHIEDAM - Vanwege de va kantie stopt de Schiedamse af deling van Amnesty Internatio nal in juli en augustus met haar schrijfavonden in wijkcentrum de Blauwe Brug. De eerstvol gende schrijfavond is pas weer op 4 september. „Omdat het schenden van men senrechten ook tijdens vak au ties gewoon doorgaat, vervol gen we al onze andere werk zaamheden wel in juli en au gustus", aldus Amnesty. Hier door krijgt iedereen die thuis brieven schrijft aan gevangenen of regeringen ook tijdens de va kantie zijn materiaal gewoon toegezonden. OK-INRUILWAGEN-FESTIVAL MET VEEL VOORDEEL IN HET HULSTKAMPGEBOUW cteet bouwen op vertrouwen! SCHIEDAM - L. van Eijk ver laat per 1 augustus de gemeen tedienst, waar hij op dat mo ment bijna negenendertig jaar heeft gewerkt. een onderdeel van de hoofd afdeling Civiele Werken. Om zijn afscheid een feestelijk tintje te geven, geeft de heer Van Eijk morgen van 16.15 uur tot 17.15 uur een receptie in de re creatiezaal van het stadskan toor. SCHIEDAM De stichting Lentefeest houdt vanavond en morgen twee festiviteiten in haar onderkomen aan het Broersvest. Vanavond is er evenals verleden week weer een grote bingo. Aanvang van de avond is 20.00 uur. maar de zaal is al open om 19.00 uur. De volgende dag is er van 's ochtends 10.00 uur tot 's middags 15.00 uur een rommelmarkt. SCHIEDAM - Het comité Schiedam tegen kernbewape ning wil dat de gemeente -als dit mogelijk is- een bod doet op de grond van de vliegba sis Woensdrecht. Ze vragen dit in een brief aan burge meester Scheeres. Het comité is op dit idee ge komen, nadat de gemeente raad de scheepswerf Wilton van de ondergang redde door de grond waarop dit bedrijf staat aan te kopen en vervol gens weer te verhuren. Schiedam tegen Kernbewape ning wil nu dat „de gemeen teraad nogmaals en wederom in het belang van de inwo ners van Schiedam, zo'n ver rassend slimme zet doet". In hun brief vragen ze of bur gemeester Scheeres wil onder zoeken of Schiedam ook bui ten de gemeentegrenzen grond kan kopen. Het comi té wil als dit kan dat de grond van de vliegbasis wordt ge kocht. Op haar beurt zou de Schiedamse gemeente dit ge bied onder haar eigen voor- *Scheeres:.Slimme zet. waarden weer kunnen verhu ren. Net als bjj Wilton. Volgens Schiedam tegen Kernbewapening zou de ge meente de grond aan het Ministerie van Defensie moe ten verhuren op de voorwaar de dat er op het gebied geen kernwapens of kruisvlucht- De reden waarom het comité hun brief aan burgemeester Scheeres schreef is: ..straks is weliswaar Wilton behouden, maar dan hebben we geen leven meer...". I G« slaapwandmeubelen, slaapbanken enz. 80 modellen uit voorraad te leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw "de Goudseslngel"66, Rotterdam. 010-13.38.34 SCHIEDAM - De Openbare Nutsbedrijven (ONS) waar schuwen honden en katten bezitters die binnenkort een paar weken op vakantie gaan, maatregelen te nemen om bij thuiskomst niet door een groep enthousiaste opspringende vlooien te worden begroet. De beste manier om een vlooienplaag te voorkomen is volgens de ONS, door het lege huis regelmatig te laten stof zuigen. Eventueel aanwezige vlooieneitjes en al volgroeide vlooien worden op die manier tegen gehouden om zich in aantal uit te breiden. Het is dan echter wel noodza kelijk dat de stofzak geleegd wordt, omdat vlooien niet doodgaan als ze alleen worden opgezogen. Een andere manier om een vlooieninvasie te voorkomen is, aldus de ONS, door het huis dier niet mee op vakantie te nemen. Vlooien zijn namelijk kieskeurig. Zolang ze een dier in hun buurt hebben, zullen ze daar „wonen". Als een hond of kat nu een vlooienbandje draagt, gaan de springdiertjes dus vanzelf dood. Wanneer vakantiegangers bij hun thuiskomst ondanks alles toch een invasie van vlooien of ander ongedierte aantreffen, kunnen ze de hulp inroepen van het ontsmettingsbedrijf van de ONS. SCHIEDAM - Hoewel het aan het weer nog niet erg is te mer ken, nadert toch voor velen de zomervakantie al weer. In ver band hiermee zijn de verschil lende filialen van de biblio theek in juli en augustus geslo ten. Zo kan men van 2 tot en met 14 juli geen boeken lenen bij het filiaal aan de Lorentzlaan. Het centrale kantoor aan de Lange Haven en de jeugdbiblio theek zijn van 16 tot en met 28 juli voor het publiek gesloten. De uitleencentra aan bet Bach- plein, de Leliestraat en de Archimedesstraat zijn wegens de vakantie vanaf 30 juli niet meer open. De eerste twee adressen zijn op 12 augustus weer geopend. Het pand aan de Archimedesstraat volgt een week later op 18 augustus. Het personeel van de biblio theek aan het dr. Wibautplein is als laatste aan de beurt om uit te rusten. Van 13 tot en met 25 augustus zijn zij met va kantie. Vendex-camping matrasmodel luchtbedden. Van gerubberd katoen. Riva-duo 200x135015:- 99.- Riva 200x75 cm.jSB? Leuke fruittestjes Van fraai wit aardewerk. Keuze uit hoog of laag mo del, ca. 20 cm 0. Per stuk JA95" 3 Motton onderleggers Van eigen merk. Vendor: uw garantie voor kwaliteit en voordeel. Ca. 67x85 cm. M. Vendor hoeslakens 100% Katoen. Wit.Strijkvrij. 140x200 crn^SCT 24.75 90x200 cm L9r75~ 17.75 90x190 cm JA75" 16.75 80x190 cm 17^5 Edy roestvrijstalen kookset Hoogglanzend gepolijst. Met koudgrepen. 3 Kook pannen 16-18-20 cm en steelpan 14 cm. Kompleet ü7t5C 2 Perutz kleurenfilms Excl. bij V&D. 2 Perucolor- 100 kleinbeeldfilms 136-36. Voor 72 foto's in briljante kleuren.15:- Allround fun-surfplank Mystere 380 Volume 255 liter. Form. 380x69 cm. Mast 4,5 mtr. Zeil 5,4 m2. Met verkorte giek, Singer mastvoet, Vario zwaard enz. Voorzien van verstelbare voetbandaan- sluitingen. Gewicht ca. 21 kg. Adviesprijs 1290.- Onze prijs.8997- Nil Vendomatic diepvrieskast Inhoud 130 liter. 4 Ster ren, 2 contrólelampjes. Met voorvriesvak, regel bare thermostaat en 3 manden. H85xB60xD60 cm 569:- Normale prijs per stuk 10.- en 12.- Geldig op vrijdag en zaterdag en ook op de plaatselijke koopavond. Keuze uit vele zomerse modekleuren In uni en fantasie. Afd. dames/herenmode

De Havenloods | 1984 | | pagina 1