DE Q HAVENLOODS Samenaang katholieke en protestante school unicum V 52» B&W op werkbezoek in Schiedam-Noord 699.- UtlVüiiVIAJ 147* 19.- 19.- 2S° 5*> 21} 249.- 249.- 99.- editiep SCHIEDAM Excursie naar Enkhuizen Dr. Sauerschool en Mgr. Beckersschool fuseren DE (JU) havenloods \V|P?/7i ^VgpnrL is Wimde Bruijn overleden Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 16?5 23.50 VROOM^DREESMANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM DONDERDAG 5 JULI 1984 33e JAARGANG NO. 27 SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wet houders ging dinsdag op be zoek in Schiedam-Noord. In tegenstelling tot de korte bezoeken aan andere wijken, werd dit maal een hele dag uitgetrokken voor de visite. Noord is de grootste Schie- damse wijk en burgemeester en wethouders wilden zich zo breed mogelijk laten in formeren en dus was het programma daarop afge stemd. De dag begon om 10.00 uur met een korte inspectie van de ondertunneling bij N.S.- station Schiedam Nieuwiand. Via de Schietbaanstraat en sporthal Margriet belandde het college tussen de mid dag in het bejaardencentrum De Harg. Daar voerden burgemeester Scheeres en de raadsleden enkele gesprekken met be woners van De Harg. Tege lijkertijd maakten zij kennis met vertegenwoordigers van verschillende wijkorganisa- ties. Na fikse wandelingen door de Kerkbuurt, Woudhoek- Noord en de Hof van Spa- land kwam toch het einde van een lange dag in zicht. Alleen het verpleegtehuis Driemaasstede en het wijk centrum de Blauwe Brug moesten toen nog bezocht worden. *Tussen de middag maakten burgemeester en wethouders kennis met bewoners van het bejaardencen trum de Harg. SCHIEDAM - Belangstellen den kunnen donderdag 12 juli mee op excursie naar het Zuidermeermuseum in Enk huizen. Dit dagje is georgani seerd door de vereniging vrien den van het stedelijk museum. Het Noordhollandse museum dat de Schiedammers op bezoek krijgt, bestaat uit twee gedeelten. Het ene deel is min of meer een gewoon museum. Er wordt daar een overzicht gegeven van Enkhuizen als ZWEEDS EIKEN CQ LAMEL UU," Pm2 Ook steden uit de directe om geving van Enkhuizen komen in de tentoonstelling voor. Verder zijn er verschillende soorten klederdrachten te bewonderen en achter het museum ligt een vloot uit dc vaart genomen (vissers) vaar tuigen. Het andere deel van de excursie is de buitententoonstelling. Dit gedeelte bestaat uit meer dan dertig huisjes die helemaal in de stijl van de zeventiende - gouden - eeuw zijn gebouwd en ingericht. Vertrek naar Enkhuizen is o half negen 's ochtends van het stationsplein Schiedam. Kosten van dit dagje uit bedragen f.30,-. Bij dit bedrag is de reis Enkhuizen-Schiedam per luxe touringbus inbegrepen. Het onderwijs-team. De Havenloods, onderdeel van Wegener Huis-aan-Huisbladen BV correspondent Zijn/haar taak bestaat uit het schrijven van reportages en interviews met betrekking tot het locale gebeuren. Voor deze interessante functie is een goed inzicht in maat schappelijke ontwikkelingen van groot belang. Journalis tieke en/of redaktiofiele ervaring is een vereiste. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk in verbinding stellen met De Havenloods, Postbus 220, 3130 AE Vlaardingen. Desgewenst kunnen telefonische inlichtingen worden ver strekt onder nummer 010-352911. leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw "de Goudseslngel" 66, Rotterdam.'OI0-13.38.34 SCHIEDAM - „We weten dat we door de buiten wacht met argusogen beke ken zullen worden. Een fu sie tussen een Rooms-Ka- tholieke en een Protestants- Christelijke school gebeurt immers niet elke dag. Bij mijn weten is het zelfs de eerste keer dat een derge lijke fusie plaatsvindt. Een unicum dus". De heer C.L.H. Winkelman, hoofdmeester van de hui dige Dokter Sauer lagere school praat vol vertrou wen over de op til zijnde fusie tussen „zijn" school en de even verderop gele gen Monseigneur Bekkers/ Bernadette combinatie. Het lijkt inderdaad een uniek samengaan te worden. En niet alleen door de twee verschil lende geloofsrichtingen die de handen ineen hebben geslagen. Alle negen leerkrachten die nu bij de betrokken lagere en kleuterscholen werken, behou den hun baan na de fusie. En niet alleen voor het eerste jaar van de samenwerking, zoals dat wettelijk is geregeld. „Ook voor de jaren erna zijn de vooruitzichten goed", aldus Winkelman. „Mochten er in het tweede jaar toch nog ontslagen vallen, dan kunnen die vrijwel zeker terecht bij de nieuwe school in Woudhoek-Noord". Dat is het gevolg van een af spraak tussen de scholen die aangesloten zijn bij de pas op- Een ballonnenwedstrijd. gerichte stichting geihtegreerd christelijk onderwijs. Helemaal plotseling is het sa mengaan van de twee scholen overigens niet. Winkelman: „Drie jaar geleden begon het eigenlijk al. Noch wij, noch de Bekkerschool konden complete teams voor sporttoernooien op üe been brengen. Met zijn tweeën kon dat wel, en zo ont stond dus de Bekkers-Sauer combinatie. Toen al zeiden we gekscherend tegen elkaar: wie weet zet deze samenwerking zich nog wel op meerdere vlakken voort!" En dat staat het komend schooljaar dus te gebeuren. „Het werd trouwens de hoog ste tijd dat de handen ineen werden geslagen", vervolgt Winkelman. „Dit jaar hadden allebei de scholen ongeveer zeventig leerlingen. Voor het komende leerjaar dreigden dat er zelfs rond de zestig per school te worden. Door de fu sie hebben we voor het eerst sinds jaren geen combinatie klassen meer". Het leerlingenaantal van de nieuwe vijfde klas is daar een voorbeeld van. Daar zitten maar liefst achtentwintig kin deren in. Deze klas zal les krij gen van de twee „hoofdmees- ters" van dit moment: C. Win kelman en P. van der Heuvel. „Wij gaan op part-time basis werken", vervolgt Winkelman, hij wordt volgend jaar het hoofd van de Sauer-Bekker- school. „Vooral in zo'n eerste jaar moet er nog veel worden geregeld en gestuurd. Op deze manier is daar dan tijd genoeg voor". Veel problemen verwacht hjj echter niet. „De laatste jaren hebben wij bewezen dat je met overleggen een heel eind komt. Ik zie dan ook geen re den waarom de fusie niet ple zierig en goed zal verlopen". Voor de leerkrachten lijkt er dus geen vuiltje meer in de lucht te zijn. De kinderen zul len de eerste tijd waarschijn lijk wel even aan elkaar moeten wennen. Ze komen niet alleen bij vreemden in de klas. Ze krijgen ook klasgenoten die andere gewoontes hebben. Denk maar eens aan het be kende ,Jcruijse slaan" van ka tholieken. Winkelman weer: „Dat is één van de vele kleine practische probleempjes die ons te wach ten staan. We gaan er echter vanuit dat de verworvenheden van iedereen behouden moeten bljjven. We houden dus vast aan de oude normen, al zal dat wel wat aanpassing vragen. Te gelijkertijd is het een pracht voorbeeld voor de kinderen, dat ze zien dat niet iedereen op dezelfde manier leeft". Deze week maken de toekom stige klasgenootjes in een feest- week alvast een beetje kennis met elkaar. Ter ere van de fusie was er dinsdag een ballonnen wedstrijd en is er morgen een sport en speldag met een pan- nekoekenfestijn. ZOMERUITVERKOOP BIJ VILLERIUS SPORTS!! Ellesse T-shirt 25.50 O'Neill Sweatshirts nu 49.- Fiia Golfbroeken nu 105.- Lacosta truien nu 105.- Tennisjurkjes nu 35.- Ellesse golfschoenen nu 59.- Surf of zwembroeken 19.50 Robe di Kappa shirts nu 78.- Op alle schoenen 10% korting! Op alle tennisrackets 20 tot 60% korting Bijv. Prince international 199.- Prince pro 299.- Op alle rackets 100% garantie. Broers veld 127,3111 LG ^chiedamJeL^1^33316 SCHIEDAM - De Schie- damse journalist Wim de Bruin is verleden week op 76-jarige leeftijd overleden. De Bruijn is zijn hele leven in de journalistiek aan het werk geweest. De laatste tien jaar werkte hij voor de westelijke edities van de Randstad Edities. Voor hij bij de Randstad edities terecht kwam, had De Bruijn al bij heel wat bladen hier in de regio gewerkt. Zijn carrière begon destijds bij De Schiedammer een locale uitgave van het landelijk verschijnende Parool. Vervolgens schreef hij voor het Katholiek dag blad, Het Vrije Volk, het Rotterdams Nieuwsblad. De laatste tijd werkte hij bij het Nieuwe Stadsblad en Groot Vlaardingen. Willem de Bruijn is dinsdag middag om half drie begra- Met 36 cm beeldbuis. 8 Instelbare voorkeu rtoet- sen voor direkte afstemming. Teleskoop- antenne en videoaansluiting Laguna opblaasboot Zeewaterbestendig. Diverse luchtkamers. Kan klein verpakt worden. L 260 cm 1G3T-149.- L 220 cm -93^85- L175cm5fc3ff Hozelock zwenksproeier Met 15 sproeinippels en 4 instelbare sproeistanden. Voor een max. oppervlak tot totaal 155 m2 Nü Modern herenshirt Pol./katoen. Met korte mouw en side button down Diverse zonnige streep- dessins. Mt. 37-44. ■23? Lycra damesbikini Keuze uit diverse zomerse modellen, kleuren en uitvoeringen. Mt. 36-44. -23? Damesslip In bikini-of heupmodel. Prima pasvorm en kwaliteit. 100% katoen. Div. kleuren. Mt. S-M-L. Nü Twents lakenkatoen per mtr. 100% katoen, optisch wit gebleekt. 5 Breedtes: 90-120-150-200-240 cm. B 240 cm 15.50 B 90 cm j&SO" Afd. lakens/slopen Venco pondspak zachte dierentuindrop 500 Gram kwaliteitsdrop... een lékkere, orgineel Hollandse specialiteit 3r3fT Casio elektronische rekenmachine met telrol Proffesionele uitvoering. Incl. batt. en adapter. 12-cijferig299T- 269.- 10-cijferig zt*r. Audiosonic portable stereo-compo MG/FM radiorecorder met vele extra aansluitingen. Werkt op lichtnet en batt. -279T- Polyaether matras SG 25. Beide zijden extra afgedekt met Dacron. 90x200 cm J35T-119.- 80x190 cm J^- Veren hoofdkussen 1500 gram. 60x70 cm. Zacht en veerkrachtig. Voor behaaglijk slaap- komfort JA95" Fraaie dubbele fietstas Ruim model, twéémaal 40x33x12 cm, in sterke uitvoering. Div. kleuren 27r30 Afd. dekens/matrass. LP standaard Voor ca. 40 elpees. Kan ook aan de wand. In smoke/anthraciet. Per stuk. Nü fd. grammofoonplaten VALUAS Valuas-special nostalgische fiets Ned. fabrikaat. Duurzaam en kompleet! Met 5 jaar garantie op frame en vork- konstruktie. Div. kleuren. ^er- Butterfly super-lichtgewicht tent Katoenen 2-peroons dubbeldakker van tópkwaliteit! Met veel woon- en bagage ruimte. Incl. verzekering450?- 1 Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1