HAVENLOODS Wooneenheden in voormalig archief Tijdelijk werk voor werkloze jongeren er mm mmm Muzikale soirée Proveniershuis in Koos Bons concerteert Rijnmond komt met banenplan CASINO SCHIEDAM KOUD BUFFET GRATIS Casino Club Rijnmond Open dag en feest in de Blauwe Brug Patatbakker boos VROOM DREESM ANN I HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1984 33e JAARGANG NO. 35 SCHIEDAM - Het Rotter dams Operette Gezelschap geeft dinsdagavond 18 sep tember a.s. een operetteavond in het Stadscafé 'Het Prove niershuis' aan de Overschiese- straat. De serene rust die dit uit 1756 daterende monumentale regentenhuis uitademt vormt een perfecte ambiance voor een muzikale rondleiding door operetteland. Het gezel schap is dan ook zeer ver eerd om in deze prachtige ge legenheid en voor de eerste maal in Schiedam een avond te mogen verzorgen bij kaars licht. Voor het voetlicht zullen tre den de jOlisten Jopie Vons (sopraan), Frits van Houten (tenor), Hans Vogel (tenor) en GerVenneker( bas-bariton) met muzikale composities uit de twintiger en vijftiger jaren. De algehele leiding is in han den van dirigent Dick Bos. Toegangskaarten voor deze soirée zijn te verkrijgen in het Stadscafé en ,bij het secreta riaat van het Rotterdams Operette Gezelschap (tel. 37 53 63). De kaarten kosten vijf gulden per stuk. Het Rotterdams Operette Gezelschap verzorgt operetteavond. SCHIEDAM - Na ruim zeven jaar leegstand en en kele keren bijna van de hand te zijn gedaan, ziet het er naar uit dat het voormalige gemeente-ar chief van Schiedam nu een definitieve woonbestem ming krijgt. Wanneer de betrokken ministeries in Den Haag de reeds over eengekomen subsidiebe dragen inderdaad toeken nen, wordt begin volgend jaar met het verbouwen en restaureren van het uit 1757 stammende pand be gonnen. Medio 1985 zou den de zeven HVAT-woon- eenheden dan door de be- keukencentrum Goudsesingel 81-83, Rotterdam tel. 010 -33 33 18 Open van di. t/m vr. van 9-17.30 uur, zaterdag van 9-16 uur. Vrijdag koopavond van 19-21 uur. SCHIEDAM In de Grote St. Janskerk wordt dinsdag 4 sep tember een orgelbespeling ge geven door Koos Bons, orga nist van de Immanuelkerk te Maassluis. Aanvang 20.15 uur en de entree bedraagt vijf gul den. Houders van een cultureel jeugdpaspoort of Pas 65 Plus betalen f.3,50. Koos Bons (1921) studeerde bij de beken de Rotterdamse organist Piet van den Kerkhoff. Onder diens leiding behaalde hij staatsdi- ploma's voor orgel en piano waarna hij dankzij een beurs van de Nederlandse regering kon studeren bij Marcel Dupré in Parijs. Koos Bons geeft al concerten vanaf zijn zeventiende jaar. RIJNMOND - De werk loosheid onder jongeren is in Nederland de laatste ja ren enorm toegenomen. Alleen al in deze regio heb ben ruim tienduizend jon gens en meisjes tussen 17 en 23 jaar momenteel geen werk. Het openbaar li chaam Rijnmond nu heeft een plan opgesteld om werkloze jongeren weer aan de slag te krijgen. Rijn mond en de gemeenten in deze regio gaan alle jonge ren in het gebied die langer dan een jaar werkloos zijn een tijdelijke arbeidsplaats voor 20 uur in de week aanbieden. Het betreffen hier de additionele banen in de overheidssector. De eerste fase van de uitvoe- ZWEEDS EIKEN LAMEL geen 69 nu DOi' p.m- Jonker Fransstraat 73, Tel. 010 127246 Rotterdam Club Rijnmond 24 observatieroulette (behendigheidsspel) Geopend elke dag v.a. 14.00 uur. Elke vrijdag een grandioos welke U wordt aangeboden. p/a Hotel Rijnmond Nieuwlandplein 12 3119 AH Schiedam-Noord Tel. 010-738666 ring van het zogenoemde Garantieplan moet na goedkeuring door de Rijn- mondraad per 1 november starten. Voorzitter van Rijnmond André van der Louw presenteerde het ba nenplan afgelopen maan dag in aanwezigheid van diverse vakbondsbestuur ders. Doel van het Garantieplan is om de werkloze jongeren tussen 17 en 23 jaar in deze re gio in de gelegenheid te stellen op vrijwillige basis arbeidserva ring op te doen. Naast de gelegenheid om ar beidservaring op te doen zal ook de gelegenheid worden ge boden tot het volgen van aan vullende scholing. Dit tenein de de kansen van de jongeren op een plaats op de arbeids markt in de toekomst zoveel mogelijk te bevorderen. Plannen om de jeugdwerkloos heid aan te pakken bestaan bij Rijnmond al sinds november 1983. In de afgelopen periode hebben op basis van deze plan nen gesprekken plaatsgevonden tussen alle betrokken partijen in het Rijnmondgebied en mi nister De Koning van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Uit dit overleg is het definitie ve Garantieplan voortgekomen. Het banenplan gaat uit van werken met behoud van uitke ring. Het scheppen van werkge legenheid met behoud van uit kering wordt in toenemende mate als een acceptabele vorm gezien. Enige jaren geleden nog kwam Van der Louw in zijn hoedanig heid van minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk met een banenplan op ba sis van behoud van uitkering dat bij diverse maatschappelij ke groepering op verzet stuitte. Vakbeweging Ook nu is kritiek uit de hoek van de vakbeweging te horen op het Garantieplan, doch zij spreekt niet van een onaan vaardbaar plan, zoals enige ja ren geleden. Mevrouw Caljouw, districtsbestuurster van de ABVA/KABO, de FNV-bond van ambtenaren en trendvol gers, liet bij de presentatie van het banenplan weten dat zij lie ver een plan had gezien op ba sis van werk met behulp van uitkering. Hierbij krijgen de jongeren ge woon loon uitbetaald voor het werk dat ze gaan doen. Boven dien krijgen zij via deze Joon variant" een arbeidsovereen komst aangeboden, waardoor zij de status en de rechtspositie van een arbeidscontractant krij gen. De minister van Sociale Zaken acht echter de loonvariant te duur. Dat bevreemdt de vak beweging, want voor de uitvoe ring van het banenplan op ba sis van de loonvariant behoeven volgens haar geen extra gelden te worden uitgetrokken. Door de jongeren loon uit te betalen kan bespaard worden op de uit gaven via uitkeringen. De rest van de financiering moet voortkomen uit het potje met herbezettingsgelden, de door de ambtenaren ingelever- Loonvariant Ook vakbondsbestuurder Bru- ning van de Christelijke Federa tie van Overheidspersoneel, die aangesloten is bij het CNV, sprak bij de presentatie zijn voorkeur uit voor een banen plan op basis van de loonvari ant. Alleen door middel van een dergelijk plan kan gesproken worden van een meer struc turele oplossing van de jeugd werkloosheid. In geval van de uitkeringsvariant is daarvan 1 in het geheel geen sprake. Mi nister De Koning is echter, zo als gezegd, voorlopig niet te vinden voor het betalen van loon aan de jongeren. Wel acht hij invoering van de loonvariant binnen enige ter mijn niet onmogelijk. Het be sluit daarover is echter in eerste instantie een zaak van het kabi netsberaad. Vertrouwen Het openbaar lichaam Rijn mond deelde bij monde van zijn voorzitter mede de teleur stelling, die bij de vakbeweging leeft over het standpunt van de minister, te delen. Ook Rijn mond had liever uitvoering van het Garantieplan op basis van de loonvariant gezien. Van der Louw sprak echter zijn vertrouwen uit over de uit komsten van het nader te hou den overleg met Sociale Zaken en Werkgelegenheid. „We ko men steeds een stapje verder. Het plan zoals het nu op tafel ligt ondervindt een grote mate van overeenstemming, al is het niet allemaal koekoek-één ge zang." Gezien de grote demotivatie onder de jongeren is het zaak in ieder geval zo snel mogelijk te starten met de uitvoering van het banenplan. Mocht de minister vóór 1 november 1984 zijn goedkeuring nog niet hebben gegeven voor de toepassing van de loonvariant, dan stelt Rijnmond zich ook voor voorlopig een aanvang te maken met de uitvoering van het Garantieplan op basis van de uitkeringsvariant. Het toepassen van de uitke ringsvariant moet echter uit drukkelijk worden gezien als tussenstap naar de loonvariant. De jongeren die al zo lang werkloos zjjn moet een alterna tief geboden worden, aldus Van der Louw. SCHIEDAM In de Blauwe Brug aan het Bachplein, wordt zaterdag 1 september een open dag gehouden waar allerlei in formatie zal worden gegeven over de activiteiten in Schie dam Noord. Tevens kan men er aan de weet komen hoe als werkloze de tijd nut tig te besteden. De open dag wordt georgani seerd door de SSSN, het ac tiviteitencomité van de Blauwe Brug, de Trechter en de biblio theek van Schiedam Noord. De open dag begint met een spor tieve krachtmeting tussen wet houder Hafkamp van de VVD en zijn college Posthoorn van de PvdA. Beiden zullen trach ten in een touw te klimmen. De snelstre valt de eer ten beurt de open dag officieel te openen. In het wijkgebouw staan die dag zo'n dertig in- formatiekramen. Vooral de Sociale Dienst en het Arbeids bureau hebben een opvallende kraam ingericht, 's Middags treden de Amazing Stroopwa fels op (13.00 uur) en 's avonds gaat men onvermoeid door met non-stopmuziek. Hiervoor ver antwoordelijk zijn de big band van de Streekmuziekschool on der leiding van Cess Matla, de funkformatie Vice Versa en The Mellony's. De toegang is gratis en het feest gaat door tot 01.00 uur 's nachts. Wie meer informatie over de open dag of de activiteiten in Schiedam Noord wil hebben kan terecht bij de SSSN, tel 702207. slaapwandmeubelen, slaapbanken uit voorraad te leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw de Goudsesingel '66. Rotterdam. OIO SCHIEDAM De geplande opening van Leo's patatkraam aan de Bouwmeester weg, morgenmiddag om 16.00 uur vormt tegelijkertijd de voorlo pige climax in het conflict tus sen patatbakker Leo Kusters en de gemeente Schiedam. Kusters is al heel lang bezig om een ver gunning te krijgen voor een fri teskraam in het nieuwe winkel centrum Woudhoek. Kusters: „Alle vestigingsproble men waren volgens de gemeen te uit de wereld wanneer ik maar interesse zou tonen voor een vestigingsplaats in winkel centrum Woudhoek. Daarop was mijn hoop dus gevestigd". Nadere informatie leerde Kus ters echter dat in het winkel centrum geen snackbar of ho- tussen Kusters en de gemeente liep op niets uit. „Afspraken maken en die ook houden is erg moeilijk voor de gemeente", aldus de teleurgestelde patat bakker. „Reeds in februari van dit jaar is toegezegd dat men met een oplossing zou komen voor het standplaatsenbeleid. Het is nu augustus en ik heb nog niks gehoord". Na ruim drie jaar le zijn rondgeslingerd len van het Schiedamse ge meentebestuur heb ik besloten het op een open confrontatie te laten aankomen. Vrijdag ga ik open. En ik ben van plan open te blij ven. Net zo lang tot de gemeen te eindelijk een besluit neemt. Positief of negatief. In het laat ste geval heeft Schiedam er weer een uitkeringstrekker Bin go SCHIEDAM Lentefeest houdt vanavond, donderdag 30 augustus, een gezellige bingo avond waarbij mooie prijzen zijn te winnen. Aanvang 20.00 uur, maar de zaal aan de Broers- vest 101 is al vanaf 19.00 uur geopend. Morgen, vrijdag 31 augustus is er op hetzelfde adres een mini-rommelmarkt- je van 10.00 tot 15.00 uur. woners betrokken kunnen worden. Het hele project is door Ge meentelijk Woningbeheer Schiedam onderzocht en uit gewerkt. Hoewel dat in eerste instantie helemaal niet de be doeling was. Nadat het histo rische pand leeg was gekomen, besloten de betrokkenen het aan particulieren of particu liere instellingen over te doen. Omdat dat niet lukte, sloeg Schiedam zelf aan de slag en begon te onderzoeken op wel ke wijze het voormalige ge meente-archief behoud zou kunnen blijven. Tovenaars Op een afgelopen maandag ge houden persconferentie legde wethouder Zijderveld (woon ruimtezaken en ruimtelijke or dening) uit wat daar het resul taat van is: „Slopen konden we toch niet over ons hart krijgen. We zijn daarom vele malen rtiet de technische tovenaars van woonruimtezaken wezen kij ken in het pand en zijn uitein delijk uitgekomen op de mo gelijkheid een aantal zoge naamde Van Dam-eenheden in te bouwen. Huizen voor één of twee mensen waar in Schie dam grote behoefte aanis". De totale investeringskosten voor het verbouwen en restau reren van het gebouw aan de Oude Kerkhof zijn 708 dui zend gulden. Veertig procent van dat bedrag komt op tafel via subsidies van de Rijksover heid. De zogenaamde "casco- regeling" van Ruimtelijke Or dening stelt namelijk dat „vóór het aanbrengen van wooneen heden in de huursector in pan den met een grote monumen tale waarde, een bijdrage ineens kan worden verstrekt van twin tig procent". Een aanvullende subsidie van twintig procent komt van het ministerie van WVC, de gemeente c.q. zorgt voor de overige tien procent. Volgens de berekeningen ge maakt door de mensen van Ge meente Woningbeheer Schie dam, betalen de bewoners uit gestrekt over een periode van veertig of vijftig jaar met hun huur de andere helft van de kosten. Die maandelijkse huur blijft overigens betrekkelijk laag: de voorcalculatie leverde een be drag op van 260 gulden, inclu sief de maandelijkse warmwa- terkosten. Wethouder Zijder veld: „Hoewel het huurbe drag in de praktijk nog wel eens een tientje hoger of lager zou kunnen uitvallen, beteke nen bedragen in die orde van grootte toch een buitenkansje voor gegadigden. Vergelijk nou eens dit wooncomfort en deze prijs met het wooncomfort en de prijs voor een kamerbewo ner. Hier hebben ze een eigen toilet- en douchegelegenheid in de woning, kamergroottes die boven de norm liggen en met een lage huur." Misschien het enige nadeel aan het project is dat het slechts zeven wooneenhe den oplevert: een druppel op de gloeiende plaat in Schiedam, zoals ook de I wethouder weet. PROGRAMMEUR M/V die door wil groeien naar systeem analist liefst ervaring met een van de volgende items- UNIX - PASCAL - 'C' Programmeringservaring in het bedrijfsleven is gewenst Standplaats: Centraal Nederland Slïfft beSt?at een 9ezelli9 hardwerkend team van 8 software medewerkers(sters). De goede sfeer binnen dit software-team zal door uw inbrenn nog verder geoptimaliseerd worden. npreng nairde^hekhevannb°ndi9 met de relevante informatie UNI-HOUSE WEENA 723 - 3013 AM ROTTERDAM Tel. 010-14.81.11 b.g.g. 03450-19900. Origineel handgeknoopt |J|k Marokkaans Berbertapijt Mooi, sterk en duurzaam Zuiver scheerwol, motecht Ca. 22.500 knopen (4,2 kg.) p.m2. V&D kwaliteitscertificaat 300x2001099^989 250x200 -013^825 240x170 -745^670 200x140 -Sifr Waskombinatie Kap. 4 kg droog wasgoed Alle basisprogramma's en temperatuur apart instelbaar. R.V.S. trommel en kuip. Centrifuge 2800t.p.m H85xB70xD55 cm 1099. Heren sportslip 100% katoen. Prima pasvorm. Wit, bleu of marine Maten S-L.-7? Royale nylon sporttas Solide ritssluiting. Verkrijgbaar in diverse kleuren. Jjkdff Rol pedaalemmerzakken Normaal model 044 cm Van sterk PVC. 40 zakken van 56 cm óf 50 zakken 46 cm. Per rol Nü Lekkere tompoucen Voor een feestelijke weekend traktatie. Uit eigen banketbakkerij. Per 4 stuks .3r4D Heren slipover Acryl, V-hals, keuze uit vele uni mode kleuren. Maten S-XL.^5? 2 Foto-wissellijsten In eikestruktuur. Div. maten: 20x2824.- 20x25 22.- 13x1815.- 10x1514.- 9xl2cml3£0TNü fd. onderhoudsart. Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1