HAVENLOODS Bingo! Van volksvermaak tot keihard miljoenenbedrijf SCHIEDAM mBH Zakkenvullers lokken mensen met extra premie Schiedam-vrouwen toch kampioen Stadsgids Schiedam Straattekenen voor kinderen Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Onklopbare openings aanbiedingen Installatie raadslid Wisselbekers bleven in Schiedam VROOMS DREESMANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM I editie P DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1984 33e JAARGANG NO- 37 GOV>°tW Spoed, moet weg! Wegens faillissement meubelfabriek. Grote partij massief eiken meubelen worden verkocht voor de helft van de winkelwaarde. Wordt verkocht a s. vrijdagavond 14-9 van 18.00-21.00 uur en zaterdag 15-9 van 10.00-17.00 uur. Waaronder 50 massief eiken eethoeken winkelwaarde t 3.495.- voor 1 1.500.- 35 massief eiken bankstellen, rundleder 'erleg (geer Verkoop De Eikenhoeve Leeghwaterstraat 48 Sliedrecht (Industrieterrein Nijverwaard) SCHIEDAM - Uiteindelijk lukte het „Schiedam" dan toch Na vier competitiewedstrijden tegen Wassenaar, waarin drie maal werd verloren en er een maai winst was, bracht een beslissingswedstrijd zaterdag de beslissing. De Schiedamse soft- balvrouwen joegen Wassenaar op het Sparta-veld nogal een voudig met 4-1 over de kling en pakten de titel plus promotie naar de eerste klas alsnog. De formatie van coach Kees Bol was zonder echte kam pioensambities aan de compe titie begonnen. Met de jeugdi ge ploeg was stabiliseren eigen lijk het enige oogmerk Maai allengs groeide de ploeg in v.ijn rol en ei at leverde allenheer schappij aan de top van de tweede kias op. De zomerstop gooide echter danig roet in het eten. „We wonnen daarna geen wedstrijd meer", constateerde Bol. Ook de twee nog resteren de partijen tegen Wassenaar gingen verloren. Eenmaal winst was voldoende geweest om de concurrentie in het zand te laten bijten. Nu kwam Wasse naar alsnog langszij. „Dat we die beslissingswed strijd zouden winnen kon ik alleen maar hopen, niet ver wachten", meldt Bol, wanneer het kampioenschap eenmaal binnen is. „De spanning heeft ons de laatste weken behoor lijk parten gespeeld. Ik denk, dat we die zaterdag het beste in de hand wisten te houden. Om acht uur zou alles voorbij zijn en ook wanneer we had den verloren, dan hadden wij een prima seizoen gemaakt" Schiedam nam in de 2e inning afstand van Wassenaar (1-0). Daarna werd het in de 4e inning gelijk (1-1). Een inning later werd het 3-1 en. in de 6e inning werd de eindstand be reikt. leveren. Rietveld Slaapcomfort SCHIEDAM - Gegevens voor de Stadsgids Schiedam '85 kunnen nog tot vrijdag 21 september a.s. bij het gemeen telijk bureau voorlichting worden ingeleverd. Deze ge zamenlijke uitgave van de Gemeente Schiedam en Wege ner Speciale Uitgaven zal eind '84 bij alle Schiedammers in de brievenbus liggen. De gids bevat voor de eerste keer een speciaal katern voor de Turks en Marokkaans spre kende inwoners van Schiedam Deze vertalingen beslaan 32 bladzijden. Het boekje geeft een over zicht van alle organisaties, in stellingen en verenigingen in deze gemeente. De stadsgids wordt huis-aan-huis verspreid in een oplage van 30.000 exemplaren. Veranderingen, aanvullingen etc. voor de stadsgids '85 kunnen worden doorgebeld via tel. 260500 (afdeling voorlichting) of door middel van de bon die achterin het oude boekje te vinden is. SCHIEDAM Het bingo spel groeit uit van onschul dig volksvermaak tot een keihard miljoenenbedrijf en het spel op zich tot een meedogenloze strijd tussen de spelers. Wekelijks blij ken steeds meer mensen niet langer bestand tegen de lokroep van de bingo, geoigamseerd door beun hazen die hun zakken vul len ten koste van het pu bliek. Deze conclusie trekt J.A. van den Hof, beleids medewerker van het ge meentelijk bureau Algeme ne Zaken in een brandbriet over het stijgend aantal il legale bingobijeenkomsten „De laatste jaren worden we geconfronteerd met bingo's die volledig uit de hand dreigen te lopen. Op dit moment kan de politie de situatie op een paai excessen na - aardig in de hand houden, maar zeker nu de zo mer voorbij is, vieren de zoge naamde bingoniastevs weer hoogtij. Daarom heb ik de pro blemauek voorgelegd aan de Schiedamse bestuurders. Er zal een regeling moeten komen om de bingo's aan banden ce leggen. Voordat de situatie echt gevaar lijk wordt". Het relaas van Van den Hof is zonder meer verontrustend te noemen. Ook de Schiedamse politici werden door hem ge alarmeerd over dit „onschul dige" gezelschapsspel. Op ver zoek van de voorzitter van de commissie Algemene- en Bur gerzaken, burgemeester Schee res, heeft Van den Hof zijn vi sie over deze problematiek vast gelegd Onder de titel „Bingo!" heeft de ambtenaar in nauwe samenwerking met de afdeling Bijzondere Wetten van de poli tie Schiedam een rapport sa mengesteld over de schrijnende situaties die voortvloeien uit de diverse illegale bingo-bijeen komsten. Verslavend „Wanneer niemand kwalijke in vloed van dergelijke spelen zou ondervinden, is het mjj egaal hoeveel bingo's worden georga niseerd. Maai het gaat ons om de mensen die er de dupe van worden. Het spel blijkt voor een aanzienlijk aantal mensen verslavend te werken en op dit effect wordt handig ingespeeld dooi lieden die niets meer te maken hebben met een vereni gingsbestuur dat tracht de club kas enigszins te versterken en haai leden enkele gezellige uur tjes te bezorgen". Van den Hof benadrukt dat de problemen niet voortvloeien uit het bingo-spel zoals vele verenigingen die organiseren: op kleine schaal en met kleine prijzen, noch voortkomen uit een professioneel gebeuren als bijvoorbeeld in sommige bios copen plaatsvindt. „Het gaat daarbij immers om een leuk tijdverdrijf. De men sen zijn alles bij elkaai onge veer twee tientjes kwijt, dit in schril contrast bij de andere - veelal illegale - bingo's. Daar kost een bingo boekje als gauw 35 gulden en die betalen de fa natieke bingospelers dan drie, vier, zelfs vijf keer per week". De verleiding tot het wagen van een gokje en de kans op het winnen van een grote prijs blijkt volgens Van den Hof vooral bij hen die in een niet zo ruime financiële positie verke ren, het grootst te zijn. Direc teur Smits van de Sociale Dienst stelt in een brief over deze pro blematiek dezelfde mening toe gedaan te zijn. „Het is bekend dat juist in deze tijd gokspelen, waaronder bin go, sterk in de belangstelling staan. Ook de categorie uitke ringsgerechtigden probeert langs deze weg het inkomen te vergroten. Vooral wanneer er grote prijzen aan verbonden zijn wordt deze kans groter met alle risico's vandien". Beunhazen Van den Hof: „Deze gang van zaken leidt tot sociaie problt men en dan u> er geen sprakt meer van onschuldig volksver maak. Momenteel kan elke vereniging die drie jaar bestaat een bingo organiseren. In de praktijk blijkt dat beunhazen en zakkenvullen» dikwijls vooi verenigingen een binguavono organiseren. Dt oeunhaas zorgt voor de zaal, at prijzen en het spel, maai stryki vervolgens al Ie baten op die vaak een veel voud vormen van het bedrag dat hij aan de vereniging be taalt". Omdat verenigingen wegens ge brek aan medewerkers of aan tijd voor het inzamelen/inko pen van prijzen e.d. zelf geen bingo kunnen organiseren, is het derhalve aanlokkelijk een aanbod te accepteren van een bingomaster. Maar de vereni ging wordt uiteindelijk afge scheept met enkele honderd- tjes, terwijl de „vergoeding" voor de bingomaster kan op lopen tot enkele duizenden gul dens per bingobijeenkomst. „Het is hoog tijd dat er stren gere regels gesteld worden aan het organiseren van een bingo hoe vervelend dat ook is voor de verenigingen die zich wel aan de regels houden. Er moet een einde gemaakt worden aan deze malafide praktijken". Op het Ministerie van Justitie wordt momentaal ook onder- Jllegale bingo 's leiden tot so maak", aldus J.A. van den Hof. zocht of de regeling in de Wet op de Kansspelen ten aanzien van de kleine kansspelen wijzi ging danwel aanvulling behoeft. In zijn rapport verwijst Van den Hof naar een regeling die thans in Rotterdam gehanteerd wordt. Door de politie in deze gemeente wordt van de aspi rant bingo-organisatoren ver langd dat men na afloop van de bijeenkomst rekening en ver antwoording aflegt over de ba ten en lasten van de bingo. Oplossing „Deze regeling pretendeert niet dè oplossing voor de geschetste problemen en dan is er geen problemen te bieden, maar geeft de mogelijkheid inzicht te krij gen op het bingogebeureii en de meer of minder kwalijke ne venverschijnselen. Tevens biedt dit systeem de mogelijkheid om bingomasters die slechts spelen om hun eigen zakken te vullen, te weren en is tevens een bescherming van het publiek tegen illegale praktij ken. Alleen het feit dat er een regeling bestaat, zal preventief werken. De situatie zal nu aan gepakt moeten worden: de put niet pas dempen wanneer het kalf verdronken is". Van den Hof's suggesties zijn onlangs door de commissie meer van onschuldig volksver- ABZ in een vergadering onder de loupe genomen Vooralsnog is het Bingo-rapport in de ijs kast gezet en zullen er geen stappen worden ondernomen om de bingo's aan banden te leggen „De politiek schat de hele pro blematiek toch iets anders in dan wij doen. De mensen van Bijzondere wetten hebben daad werkelijke informatie dat de si tuatie echt uit de hand kan lo pen. Burgemeester Scheeres heeft echter toegezegd dat wanneer het werkelijk nodig mocht blijken, de regeling bin nen een week van de grond kan komen. Wy blijven alert...". SCHIEDAM - Voor de ko mende feestweek in de Schie damse binnenstad, die dit jaar van zaterdag 22 tot en met zondag 30 september gevierd gaat worden, zijn opnieuw tal van activiteiten georganiseerd. De organisatoren, de winke liersverenigingen „Hoog straat" en „Broervest", de Schiedamse Gemeenschap en de Gemeente Schiedam, heb ben het vermaak voor kinde ren niet vergeten. De jeugd zal zich gedurende deze dagen niet behoeven te vergeten. Eén van attracties voor de jeugd vormt een wedstrijd straattekenen op zaterdag 22 september, de openingsdag, aan het Broersvest ter hoogte van modehuis Alja. Kinderen kunnen in twee leeftijdsgroe pen, te weten één van 2 tot en met 7 jaar en één van 8 tot en met 12 jaar, deelnemen. Voor iedere tekenaar wordt een prijs beschikbaar gesteld. Daarnaast worden in iedere groep drie hoofdprijzen uitge loofd voor de mooiste teke ningen. De winaars mogen ieder een middag gratis de kermisattracties bezoeken. Een jury, bestaande uit me vrouw Immerzeel van Jeugd zaken mevrouw Eggink van het Passage-theater en de heer Paalman van het Stedelijk Museum zullen de creaties beoordelen. De prijzen zullen door vertegenwoordigers van het college van Burgemeester en Wethouders aan de jeug dige winnaars worden uitge reikt. Deelnemers aan de straatte kenwedstrijd kunnen zich op zaterdag 22 september ter plekke om 10.30 uur aanmel den, Gestart zal worden tus sen 11.30 en 12.30 uur. Bij slecht weersomstandighe den vindt het evenement nor maal doorgang. De tekenaars wordt dan namelijk papier meegegeven naar huis, waarop zij tot dinsdag 25 september hun kunstzinnige talenten kwyt kunnen. Woensdag 26 -.eptember voigt dan de prijs uitreiking. Eén van de attracties van de Feestweek vormt het straatekenen. 2-daags openi ngs- eest met Ted de Braak Ovenverse saucijzenbroodjes Lekker bij de koffie of zomaar tussendoor. Uit eigen bakke rij. Per 5 stuks AW Nü Modieuze damesblouse Met blinde sluiting en ging ham streep. Blue, beige en lichtgroen. Mt. 36-46 39? Nü Carpet-land v a. vrijdag in Capelle a/dIJssel Lees de advertentie op de achterpagina 1e katern Ambrosius haalde inderdaad diverse prijzen achtereenvolgende maal de wis selbeker. Verder behaalde het showkorps OBK de tweede prys in de jeugdklasse, Harpe Davids, wiens jeugdmajorettes de defi- leerprijs wonnen, Ambrosius: eerste in de normaal klasse en tevens winnaar van de maftre- prijs, defileerprys en wisselbe ker, de majorettes van Harpe Davids:.een eerste plus defileer prys en de Gustoband, eerste prys middenklasse. Tot slot wist de Rijnmondband in de topklasse alle te behalen pryzen (de wisselbeker en de eerste-, maitre- en defileerprijs) in de wacht te slepen. Sanyo videorecorder Topkwaliteit. Betamax systeem met 12 voorkeurzenders. 1 Programma tot 7 dagen vooruit instelbaar. Picture search.0399: Nü Polyether matras 2 Zijden doorgestikt. 140x200339:- 299. 130x190389:-249 90x200316? 189 90x190395: 169. 80x190369.- Ook geldig op de plaatselijke koopavond. SCHIEDAM - Tijdens de gemeenteraadsvergadering maandag j.L werd deheerR.B. Hartogals raadslid geihstalleerd. De CDA-er volgt hiermee J.M. de Koning op die onlangs is overleden SCHIEDAM - Hoewel de re gengod Pluvius diverse malen probeerde het festijn in het wa ter te laten vallen, is het zater dag gehouden Drumbandcon cours toch succesvol verlopen. In totaal namen aan het van elf uur 's morgens tot zeven uur 's avonds durende muzikale evenement 32 groepen deel, waaronder diverse uit Schie dam. Van deze Schiedamse deelne mers vielen er zeven groepen in de prijzen. De Jeugdrijnmond- band werd eerste, legde beslag op de tamboermaitre- en defi leerprys en won voor de derde Uourtelle stoffen Geschikt voor een ochtend jas of duster. Verkrijgbaar in diverse kleuren. 140 cm breed. Per meterJ2E5C1NÜ Luxe badmat Nitex Hoogpolige rand. Badmat 60x90 cm en w.c. mat 60x45 cm. Beige of blauw. A9.: Nü Wit kinderledikant Met bijpassend matrasje. 58x120x10j>9^5"Nü 59 Ledikantje339r- Nü Damesschoen Vlotte stapper met modieu ze hak. In zwart of grijs. Mt. 36-41AL95NÜ

De Havenloods | 1984 | | pagina 1