DE G HAVENLOODS Jeugd laat verstek gaan bij project schoolverlaters HU 139.- 650; 550:- 845.- =781.' »AKA SCHIEDAM Kerken actief op Welzijnsmarkt r°»«T 1 De Trechter weer geopend Initiatief slaat niet aan in regio Schiedam 'Purper Drie': dodelijk vrolijk Opbrengst collecte Vergadering CDA-vrouwen Bijeenkomst van reumapatiënten Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 32.- 7.25 26?5 13* 9.50 l* Indeherfstvakantie 8dagennaardezon! Mallorca LOStd 00 bOI °iverseapp VROOIVmDREESMANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM I ed itie P DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1984 33e JAARGANG NO. 38 *André Verwoerd, de vaste organist van de Grote Kerk SCHIEDAM - De Lange Kerk straat vormt zaterdag a.s. we derom het toneel voor de jaar lijkse Welzijnsmarkt. Tiental len organisaties, instellingen en verenigingen die op het wel- zijnsgebied werkzaam zijn in Schiedam presenteren zich aan het publiek. Ter gelegenheid van deze markt willen de Schie- damse kerken tonen dat ook de kerk iets met welzijn te ma ken heeft. In het kader van de themaweek ..Kerk en mensen - Werk en mensen" zullen de kerken ter hoogte van het Raadhuis stands bemannen met informatiemate riaal en folders over arbeid, baanloos-zijn en daarmee sa menhangende problemen. Ook zullen de poorten van het kerkgebouw open gaan. De ge hele dag vinden in de kerk ver schillende activiteiten plaats zoals een orgelspel door André Verwoerd, optredens van stu denten-ensembles van het Rot terdams Conservatorium. Daarbij worden rondleidingen door de kerk gemaakt waarbij de bezoekers opmerkzaam ge maakt worden op historische plekken in de kerk en serveren de dames van de Hervormde Vrouwendienst koffie. In de Grote Kerk is verder een tentoonstelling over oude kerk gebouwen te zien die is inge richt door het Gemeente-ar chief Schiedam in samenwer king met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en het Stedelijk Museum Schiedam. Onder de titel „Een kwestie van verstandig gebruik" zullen o.a. archiefstukken, schilderij en, tekeningen betreffende de Grote- of St. Janskerk worden geëxposeerd. Bovendien zal za terdag enig antiek kerkzilver worden getoond. Deze welzijnsmarkt duurt tot ongeveer 16 uur. De thema- week van de gezamenlijke ker ken zal overigens pas zondag 23 september worden afgeslo ten met diensten in de kerken die in het teken staan van ar beid. Nieuw nodig?! Ann EN 500 s info 010 12 61 80 -"COSMOS .^TAPIJT EN GORDIJNEN COOLSINGEL 60 SCHIEDAM - De informatie winkel van de stichting De Trechter is vanaf maandag 24 september weer geopend, het pandje tijdelijk gesloten in ver band met verbouwingswerk pandje was tijdelijk gesloten in verband met verbouwingswerk zaamheden. Mensen zonder werk kunnen met hun vragen terecht van maandag t/m vruhdag van 9-12 uur en van 14-17 uur. Op vrijdagmiddag van 13.30- 15.00 uur. Het spreekuur voor vervangend werk vindt zoals gewoonlijk elke woensdag plaats van 13-16 uur. mT SCHIEDAM - De jeugd werkloosheid neemt maan delijks toe. Duizenden jongens en meisjes in Ne derland trokken onlangs de schooldeur voorgoed achter zich dicht en ont dekken thans dat werk vinden heel moeilijk is. Eén van de vele projecten gericht op werkloze jon geren is de actie 'school- veriaters helpen schoolver laters' die tot doel heeft de jeugd gedurende vier we ken de gelegenheid te geven werkervaring op te doen. De Maassluise Deb- by Izaks is zo'n schoolver later. Zij heeft de taak gekregen om het project in de regio Schiedam van de grond te krijgen. Een on dankbare taak eigenlijk: slechts enkelen hebben tot nu toe de kans aange grepen hun positie als schoolverlater te verbete- "Het is zo jammer dat tamelijk weinig mensen de oproep seri eus beantwoord hebben. Ten slotte zit ik hier ook niet voor niets, wil andere schoolverla ters helpen. Ik hoop dat men zich alsnog opgeeft." Een hartekreet van Debby, één van de vijftig schoolverlaters die een stagehaan kregen aange- *R. de Heer, directeur van Keser boden van Keser uitzendgroep, de initiatiefneemster van deze actie. Deze schoolverlaters op de Keservestigingen hebben in middels een opleiding gevolgd om zelf een maand lang stage plaatsen te gaan werven: voor hun mede-schoolverlaters. Ruim 26.000 bedrijven in Ne derland zijn door hen geinfor- meerd over de actie, waarvan een groot aantal medewerking heeft toegezegd. Die mede werking bestaat uit het maxi maal vier weken laten mee draaien van een schoolverlater in het bedrijf. Positief "Vele bedrijven reageerden heel positief op het project en boden een stageplaats aan. Het pro bleem is echter dat er niet vol doende jongeren beschikbaar zijn. Een vervelende situatie omdat wij bedrijven die spon taan aan deze actie meewerken nul op rekest moeten geven: de stageplaatsen kunnen niet ver vuld worden!" Volgens de medewerkers van het uitzendbureau bestaat er rond dit project een groot mis verstand. "Het is Keser beslist niet te doen om geld. Er wordt geen cent aan verdiend. Wij bieden immers zelf ook vijftig schoolverlaters een stagehaan aan." "Uitsluitend uit sociale overwe gingen", verzekert de directie. "Het is onverantwoord dat zo- HITEC 456 Joggingschoen met uit stekende schokdemping anato misch gevormd voetbed BROOKS VANTAGE. Mesh nylon versterkt met leder, wigvormige hielconstructie corrigeert stand van de voet, voorgevormde inleg zool die zich aan de voet aanpast van 139 89.- *Débby Izaks: "Ik hoop dat vele schoolverlaters zich alsnog aanmelden. veel jongens en meisjes alleen door het ontbreken van werk ervaring nauwelijks kans heb ben op een baan." Getuigschrift Op de vraag waarom zo weinig jongeren deze unieke kans be nutten, tast Debby in het duis ter. "De schoolverlaters die ik al aan een stagehaan heb gehol pen zijn heel enthousiast. In overleg met hen is bepaald welk werk het geschiktst zou zijn. Zo is bijvoorbeeld een Havo-scholiere als laborante ge plaatst en een leerling van de Land- en Tuinbouwschool werkt nu bij een tuinder. Be halve de broodnodige ervaring die ze daar opdoen, krijgen ze ook na afloop van de stage een getuigschrift." "Misschien geven zo weinig jongeren zich op omdat ze in principe geen beloning ont vangen. Het bedrijf kan wèl eventueel een onkosten- en/of stagevergoeding geven. Som mige jongeren die voor inlich tingen bellen, zijn zelfs veront waardigd wanneer ik vertel dat ze niet betaald worden. Maar dat ze zonder werkervaring bijna geen kans op een baan hebben, beseffen ze niet. Die vier weken stage op een bedrijf, de begeleiding die ze krijgen, is eigenlijk onbetaalbaar." Debby Izaks probeert via tel. 010-734022 stagehanen voor haar medeschoolverlaters te werven. Alle schoolverlaters (mensen met een uitkering uit gezonderd) kunnen zich nog voor dit project aanmelden. SCHIEDAM - Het theaterge zelschap Purper treedt zater dag a.s. op in het Passage Thea ter. Het nieuwe programma ge titeld „Purper 3" is een theater-waterval vol oorspron kelijkheid met verrassende mu zikale wendingen. Absurditeiten volgen elkaar in snel tempo op tot in de perfec tie uitgevoerd door de leden van Purper, die zichzelf voor stellen als Erik Brey, de re in carnatie van een zigeunergei- ge; Hay van der Heyden, luis- terchansonvertolkspeler; Toine van Benthem, de man met de ijzeren glimlach; Adelheid Roo- sen, de paniekerige Groucho Marx voorbij en Willem Gul- cher, de permanent verkouden Hollandse regenhater. En... Purper 3 schijnt dodelijk vro lijk te zijn! De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten (f 15,- CJP en Pas-65 f 12,50) zijn verkrijg baar bij WV tel. 733000 en op de dag van de voorstelling van 13-16 uur aan de kassa van het theater. SCHIEDAM - De collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds in Schiedam heeft f44201.05 opgebracht. Hoe wel dit 2,5 procent minder is dan de opbrengst van vorig jaar is de plaatselijke afdeling tevreden met het resultaat. Het bestuur bedankt hierbij alle medewerkers en gevers voor hun inzet en medewerk ing aan deze collecte. SCHIEDAM - Het drugspro bleem zal centraal staan tijdens een bijeenkomst van het CDA- Vrouwenberaad. De vergade ring wordt gehouden op 26 september om 9.30 uur in de fractiekamer van het CDA (Grote Markt). Ook nieuwe leden zijn op deze bijeenkomst welkom. Wegens faillissement donderdagavond 20-9 Spoed, moet weg! zaterdag 22-9 van 10.00-17.00 ul transport in overleg (geen garantie). VERKOOP DE EIKENHOEVE Leeghwaterstraat 48 SLIEDRECHT (Ind. terrein Nijverwaard) slaapkamers, slaapwandmeubelen leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw de Goudseslngel" 66. Rotterdam. 010-13.38.34 350. De ideale dschoen met 2 3 zelfvormende-J 129j- C: WATERWEG NOORD - De reumapatiëntenvereniging „Nieuwe Waterweg Noord" houdt op dinsdag 25 septem ber een bijeenkomst voor leden en hun huisgenoten. De avond zal ditmaal plaats vinden in het zalencentrum De Ark te Schiedam-Noord, dit ih tegenstelling tot voorgaande ja ren. „Wij hielden onze vergaderin gen altijd in het dienstencen trum de Vier Molens dat voor velen centraal ligt. Deze accom modatie beviel prima en we wa ren daar graag gebleven maar de- huur van de grote zaal steeg met 60 procent Een huur talen, temeer daar wü ook geen subsidie ontvangen van de ge meente", aldus een woordvoer der van de organisatie die hoopt dat vele leden naar de avond in De Ark komen. Het onderwerp van deze avond is „Pols- en handgewrichten" en zal belicht worden door dr. Schreuder als orthop.chirurg verbonden aan het St. Fransic- cus Ziekenhuis te Rotterdam en een ergo-therapeute. Aan vang 19.30 uur. De Ark, Hargplein 101 is te be reiken met bus 52 (halte Ed v. Beinumlaan) en bus 53 (halte Zwaluwlaan). Peter Verspuy's MUZIEKPALEIS Gebroken Meeldijk 123 - BARENDRECHT Tel. 01806-12171 Voor al uw muziekinstrumenten zoals: ORGELS PIANO'S KEYBOARDS SYNTHESIZERS BLAASINSTRUMENTEN GELUIDSAPPARATUUR GITAREN enz. enz. Zie onze advertentie onder de rubrieksadv. afd.muziekinstr. verderop in dit blad. Lambswool pullover Verkrijgbaar zowel met V-hals, ronde hals en als spencer. Diverse kleuren. Mt. 48-5639T- Vendomatic gloeilampen Maak zelf uw keuze! 10 Mat te standaard lampen. Met grote fitting. 25 t/m 75 Watt. 10 stuks Nü Uf: Vendofloor Vinyl Metstruktuur. Makkelijkzelf te leggen. In aktuele uni kleuren. 200 cm breed. Per str. meter2&95 Opvouwbare dames paraplu Nylon met houten knop en top. Uni, in diverse kleuren. .1535 Afd. herenmode Wit lakenflanel Behaaglijken van puur katoen! Per meter: 240 citO535 14.- 200 cm .1335 12.- 150 cm 1035 Lekkere gemengde drop Grandioze aanbieding uit onze drophoek. Keuze uit wel 40 soorten! 250 gram .2*50 Handige kinderfiets. Met afneembare bovenhuis in één handomdraai van jongens- tot meisjesfiets. Voor 6 t/m 9 jaar. 15730 Olympia portable schrijfmachine. Semi standaard. Max. papierbreedte 24 cm. Voorzien van steekwals, 2 kleurenlint enz.. Inkl. draagkoffer Adviesprijs volpension M wm P P-P- Apart. Helios 2-pers. logies vanaf -I - I I Vertrek 13oktober WWWVJ VWI waaronder PYR 2-pers. logies vanaf Voor informatie en reserveringen iTMRYsoi het reisburovan Ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1984 | | pagina 1