Tino Hooaendiik baant zich met jeuadteam wea naar iudotop DE Q HAVENLOODS LEONIDAS-DOVIDO HAALT TURNTOP NAAR WESTWIJKHAL ter meulen ter meulen Nu ook in sportschool Westwijk 'Ik vroeg me af of ik wel de beste keuze was' Staatssecretaris bezorgt fotograaf fikse oogwond 19?5 G0LFBAD ter meulen DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 •42-583] '20, Vitesse D- FCN '66, Ca pel Ie (14 uur). De DHS, De Postduiven- rHR- GTB, Nedlloyd '70- Feestelijk jarig zijn in het LAMOS* DE rep WATERWEG Kijk eens, dat is pas ter meulen voordeel- Een overhemd (65/35% polyester/katoen) in bleu of bei ge met bijpassende spencer van 100% katoen. Maten 37 t/m 45. Prima uni overhemd 24,95 Bijpassende spencer 24,95 Samen verpakt 49,90 Normale prijs Nu voor slechts Sluitstuk van eeuwfeest VLAARDINGEN - Met een spectaculaire „Nationale Turn- show 1984" besluit de gym nastiekvereniging Leonidas- Dovido op zaterdag 27 okto ber in de Westwijkhal de fes tiviteiten rond het honder jarig bestaan. De totale va derlandse turntop zet de fin- nale van het eeuwfeest luister bij. Een unieke gebeurtenis, vindt de terecht trotse gym nastiekvereniging. Vanzelfssprekend heeft het de nodige moeite gekost om zo veel turntalet op één avond bijelkaar te krijgen. Jan van der Linden daarover: „Al vanaf november vorig jaar zijn we ermee bezig. Bellen, bellen en nog eens bellen. Zien of de internationale wed strijden geen roet in ons eten gooiden. Vandaar ook, dat we de datum van de turn show tot driemaal toe hebben moeten veranderen. Pas in het voorjaar konden we definitief een dag prikken". Overigens is het najaar op de turnkalender geen ongunstige tijd. „Komt omdat de grote wedstrijden meestal in de twee de helft van de lente gehouden worden. Nu concetreren de selectiegroepen zich vooral op de training en daarin past een show zoals wij die wilden na tuurlijk helemaal" Naar de Westwijkhal komen: de nationale dames A-groep ritmische gymnastiek en de na tionale heren A-groep keur- turnen, de internationaal be faamde trampoline-springgroep van het Zoetermeerse Pro Patria en een vermaarde jazz- gymnastiekgroep met veel show. Aanvankelijk zouden ook de tafelspringers van het Haagse Wik komen. „Dat is de nationale top, maar die groep is uit elkaar", zegt Van der Linden spijtig. „Nu komt het niet minder prominente Olympia uit IJsselmonde". Vanaf drie jaar Vanzelfsprekend zullen ook de leden van Leonidas-Dovido acte de presence geven. Vanaf de driejarigen tot de oudsten ËTopturnen in de Westwijkhal zullen ze vanaf half acht in de Westwijkhal presenteren. Kaarten voor deze turnavond kosten tien gulden en zijn ver krijgbaar op de volgende ver koop-adressen: Emous Sport, Veerplein 10 en Lepelaarsingel 236-238; Planeet, Floris de Vijfdelaan 120; Vogel, Eendrachtstraat 6 en Schiedamseweg 40a; Sporthuis Mart van Dam, Kethelweg 79 en bij de VVV in de hal van stadhuis Westnieuwland. HVO wint VSV-bokaal VLAARDINGEN - HVO, dat vorig jaar door kordaat optreden van het journali stenteam, net het zaalvoet- baltoemooi om de VSV-bo kaal niet won, is daarin nu wel geslaagd. In de eind strijd werd DSS*26 naar de tweede plaats verwezen. Overigens moesten opnieuw strafschoppen de beslissing brengen, nadat in de regulie re speeltijd een gelijk spel was bereikt. VDL werd der de, Zwaluwen vierde, Satel liet vijfde, DVO '32 zesde, RKWIK zevende en De Hol- landiaan achtste. De pers, die zijn titel verdedigde, werd ditmaal in de voorron de een halt toegeroepen. Bertus Coenradie, het ere lid van de organiserende Vlaardingse Scheidsrech- tersvereniging, verrichtte de aftrap voor het toernooi. Eef Col Ié voorzitter PPSC De stand: 1.Arie Grund (SVDPW za.) 2 (8 uit 4); 2. Cees van der Velden (FCN'66) 1,66 (5 uit 3); 3. Edwin Bleiksloot (SFC) 1,20 (6 uit 5); 4. Martin van Blitterswijk (RKWIK) 1,16 (7 uit 6); 5 t/m 8. Hans de Boer, Albert Jansen (beiden Hoek van Hol land) 1 beiden 6 uit 6), Je roen Roovers (TSB) en Casper van der Velden (HVO) 1 (bei den 4 uit 4); 9. Hans de Groot (RKWIK) 0,83 (5 uit 6); 10 en 11. Ruud van der Berg (VDL za.) en Ulrich Purper hart (Zwaluwen) 0,80 (beiden 4 uit 5); 12 t/m 16. Teun Koornaat, Cees Schilder (beiden HVO), Ton Roovers (TSB), Richard in 't Veld en Wim Klein (beiden SVDPW za.) 0,75 (allen 3 uit 41 TAFELTENNIS - Radio Mole naar heeft zijn kansen op de zege tegen FVT 2 niet kunnen verzil veren en bleef op 5-5 hangen. De Vlaardingers bleven daardoor in de degradatiezone. Ik heb alle argumenten afge wogen en uiteindelijk toch ja gezegd. Mede, omdat er over een drietal jaren zeker jongeren zijn,die het weer van mij kunnen overnemen. Overi gens heb ik aan mijn voorzitter: schap geen termijn gekoppeld". De oud-wethouder is al bijna dertig jaar bij PPSC, maar bleef immer op de achtergrond. Als lid van de junior- en later van de elftalcommissie, maar ook als leider van het tweede elf tal. Bestuurservaring komt hij na zijn wethoudersambt en zijn nog voortdurende aanwezig heid in de gemeenteraad vanzelfsprekend niet te kort. "Tussen beide functies zie ik weinig verschil. Het gaat tenslotte om het coördineren van een aantal werkzaamheden Het maakt niet uit of dat bin nen een gemeentelijk apparaat of een club is". Dat zal bü PPSC best lukken, veronderstelt hij, "want het is een gezonde vereniging. Ik durf best te zeggen, dat ik in een gespreid bedje terecht kwam. Alles is prima geor ganiseerd". Vandaar, dat hij verwacht niet nadrukkelijk op de voorgrond te hoeven treden. "Ik, een strenge voorzitter? De mensen moeten het doen. Ik zie me veel meer als een coördinator, die met het bestuur de lijnen uitzet". Dat zijn ook lijnen naar de toe komst. Gebaseerd op het onlangs door een vijfhoofdige commissie geproduceerd rap port. "Uit die inventarisatie' zllen we de mogelijk- en on mogelijkheden moeten lichten". Overigens is Eef Collé niet van zins om PPSC door zijn aan wezigheid op het gemeente lijk platform een betere entree te geven op het stadskan toor. "Natuurlijk ik weet er goed de weg, maar als raadslid ben ik één van de 35. Wanneer de club iets wil, dan zijn daar voor de gebruikelijke kanalen zoals de sportraad. Ik zou het onjuist vinden, wanneer er VLAARDINGEN - "Het is mooi geworden, hé". Menig een heeft het daarover nog voordat er een stap in de ver nieuwde sportschool Westwijk is gezet. Tino Hoogendijk glimlacht. Met gepaste trots. "Want", zo redeneert hij, "wanneer dat wordt gezegd, betekent het, dat er posi tief over ons wordt gesproken. Dat steuntje in de rug kun nen we best gebruiken". De transfer van de school aan de Van Viandenstraat heeft immers de nodige emoties en indianenverhalen opgele verd. Voor Hoogendijk is het gepasseerde tijd. Een normale zakelijke transactie, noemt hij het. "de vorige huurder had zelf de huur opgezegd en omdat eigenaar Jan van Gorssel niet met het pand wüde blijven zitten, bood hij het mij aan". Tien jaar terug begon Tino Hoogendijk aan de Zwaluwen laan in Holy een sportschool en bouwde daar niet alleen zijn activiteiten aanzienlijk uit, maar maakte ook naam als succesvol judoleraar. "Dat aan bod Van Gorssel kwam eigen lijk wat te vroeg. We hadden net in Holy verbouwd en dat had onze financiële ruimte aardig aangetast", begint hij zijn relaas. "Bovendien had het gebouw in de Westwijk zijn beperkingen. Ik moest er gaan werken vanuit een bestaande situatie. Daarin kan je natuur lijk bepaalde zaken enigszins naar je hand zetten en aantrek kelijk maken, maar je kan er niet, zoals in een nieuw pand, echt het eigen stempel op drukken" Toch nam hij van Gorssel's aan bod aan. "Tja, het waarom. Meer mensen hebben me dat gevraagd. Noem het een uit- Opwinding in Maasland en gooit sporthal open dat ik hier met een schop tegen een bal een sporthal moest ope nen, dan hadden ze tevoren de ze calamiteit zeker voorspeld", zei staatssecretaris voor volks gezondheid Joop van der Reij- den vrijdagmiddag, nadat zijn poging om de Maaslandse sport hal open te schieten al meteen was gestTand op het fototoestel en gezicht van Rotterdams Nieuwsblad-fotograaf Richard Hoogeveen. „Mijn excuses", begon hij later zijn toespraak, maar het lijdend voorwerp was toen al onderweg naar de plaat selijke arts om zijn vier centi meter grote wond boven het oog van enige hechtingen te la ten voorzien. Uiteindelijk lukte het Van der Reijden na drie mislukte trap pen om met een worp („dat ligt me beter") het mechanis me in werking te stellen, waar mee de scheidingswad, halver wege de hal, omhoog ging en Maaslandse jeugd juichend en met vlaggetjes zwaaiend in de richting van de genodigden mocht rennen. Tegelijk werd de naam van de hal zichtbaar: „De Hofstede". De staatssecretaris, die door Haagse beslommeringen slechts kort in Maasland kon blijven, merkte op, dat er inmiddels in het land al ruim zevenhonderd sporthallen in gebruik zijn. „Waarbij de Randstad wat ach ter ligt op het landelijke gemid- ZWEMMEN - Voor de ZRO-D competitie zwom het derde garni tuur van VZC zich in 's Gravendeel i de tweede plaats en daarmee Nadat staatssecretaris Joop van der Reijden raak had ge gooid, werd de naam van de sporthal zichtbaar. Op de inzet legt hij bezorgd een arm op de schouder van de eerder door hem in het gezicht getroffen delde. Maar de hoeveelste hal deze Maaslandse is, is eigenlijk niet zo belangrijk. Van belang is, dat er in deze relatief kleine gemeente van zo'n 6000 men sen eentje kwam. Temeer om dat het criterium nog altijd bij 20.000 inwoners ligt. Dat men hier een hal wilde begrijp ik best. Er is immers een bloeiend verenigingsleven en die dan goede voorzieningen". Voortouw Verder stelde hij, dat op zijn. departement nieuwe plannen ontwikkeld worden voor de bouw van verenigingshallen. „We willen gemeente en vereni gingen graag tot steun zijn bij de bouw van nieuwe accommo daties. In dat kader onderzoe ken we met de Nederlandse Sportfederatie en de KNVB de mogelijkheden voor verenigings hallen. Dat moeten puur func tionele hallen worden. We wil len pogen met de gemeentebe sturen mee te denken. Maar dat is in Maasland niet meer nodig. Die hebben met de bouw van deze hal al het voortouw geno men „De Hofstede" is immers, zo had wethouder Jacques Kwak- kelstein al opgemerkt, de een voudigste hal. die ooit door, door bouwer Vaessen was neergezet. "Hoewél simpel van uitvoering zal er voor het lager onderwijs optimaal gymnastiek mogelijk zijn". Ook onderstreepte de wet houder nog eens hoe belangrijk de inbreng van het onderwijs bij de totstandkoming van de hal is geweest. „Want uitslui tend door de hoge bezettings graad van het onderwijs, kun nen we dit complex aan de ge organiseerde sport aanbieden". Mooie pantylettes... met sterk slankmakend effekt door het voorpand met 2 la gen. Zonder rits. Met brede verstelbare schouderbanden. In huidkleur. Maten B 75*80-85 en C 75-80-85-95-100. Van.35,-39,- voor door mijn invloed iets bereikt zou worden, wat anders niet mogelijk zou zijn". SCHEVENINGEN Voor de jarige is er natuurlijk een speciale verrassing. 9 kinderen onder leiding van 1 vol wassene: van f105,- voor 1 60,-. (Verblijfsduur 3V2 uur). Strandweg 13, Schevenlngen, tel.: 070-842100 jsaaaaaaaaaa Beker-, inhaal en oefenenen WATERWEG - De KNVB voetballers hebben in het ko mende weekeinde een beker en inhaalprogramma. Dat geeft de clubs, die niet of ficieel in aktie hoeven te ko men de ruimte om te oefenen. Een overzicht: zaterdag: PPSC-Bolnes (13.45 uur), Excelsior M-Duno (14.15 uur), Vlaardingen-Semper Al- tius (14.30 uur), Hoekse Boys- TOGR (14.30 uur), Naaldwijk- Zwaluwen (14.30 uur), zondag: Hoek van Holland- Martinit (12 uur), De Hollan- diaan-Schiebroek (14 uur), Ursus-Alexandria'66 (14.30 uur). daging. Of ondernemersgeest en pionieren in een ander stadsdeel. Het is als met zovele dingen: het drijft op enthou siasme en inzet, waarbij je ach teraf pas kan zeggen of je de goede beslissing hebt geno- Hij stak zijn "Laatste stuivers" in de financiering en tegelijk de handen uit de mouwen. "Wat konden we anders? Zes weken hebben we hier lange dagen gemaakt. Met mijn vrouw Tineke, met (open Nederlandse kampioene judo, red.) Chita Gross en (jeugd- coach) John Eerdenburg. Met mensen ook, die door onze geestdrift werden aange stoken. We hebben het pand flink overhoop gehaald. Ge poogd om het in te richten op een wijze, zoals wij dat wil- ,Met onze jeugd behoren we nationaal bij de beste tien en te verbeteren wordt er hard getraind. den. Met het accent op de zaal. Dat immers is de spil van het hele gebeuren hier. Met de kleed- en wasruimten. Omdat ik vind, dat sport en hygiëne bij elkaar horen. Dat halen jullie nooit, hebben we horen beweren. We hebben er onze zomervakantie aan opgeofferd. Maar we haalden het. De school kon op tijd worden geopend". Voor te weinig leerlingen. Want in de sportschool is nog vol doende ruimte voor conditie training, jazz-gymnastiek, aero bic-dancing en voor jeugd. "Na tuurlijk hadden we graag na twee maanden al het bordje volgeboekt willen ophangen. Ik realiseer me, dat we geduld moeten hebben. Intussen werkt de mondreclame"wel, want de aanloop ligt duidelijk boven het gemiddelde". Als contra-prestatie wil Tino Hoogendijk kwaliteit leveren. "Dat is ons handelsmerk", be nadrukt hij. "Temeer, omdat hier louter gediplomeerde krachten werken". Beste tien Daarmee en met het in Vlaar- dingen zeker aanwezige judo talent baant hij zich in zijn beide sportscholen een weg naar de Nederlandse top. "Met onze jeugd kunnen we inmid dels nationaal met de beste tien meedraaien. Zo werden we vorige week vierde op een internationaal toernooi. Jam mer, dat we de prijzen net niet haalden, maar we plaatsten ons wel hoog in het klassement. Daar had ik vrede mee". Om begrijpelijke redenen trai nen de aan zijn school verbon den senioren in de Hoog- vlietse dojo van Chris de Korte. "Ik heb er geen moeite mee. Goed, het zijn jongens van mij, zoals men mij wel eens zegt, maar ze zijn niet echt bij mij begonnen. Ik heb ze r' opgeleid. Bovendien zijn hier te weinig trainingspartners van hun leeftijd en kaliber". Jongeren wel en die krijgen in de Holy en Westwijk volop de gelegenheid zich te ontwikke- len.Volgens de voor Tino Hoogendijk gehanteerde filo sofie, dat niets moet, maar veel mag. "Wie niet wil presteren hoeft voor mij niet. Daarin moeten ze de eigen verant woordelijkheid houden. Hier mag men een zelfdenkend indi vidu blijven. Met discipline, maar niet horig". Steunen Het past niet bij zijn karakter, stelt hij, om jeugd dwingend opdrachten op te leggen. "Wan neer iemand de ambitie heeft om de top te bereiken, dan zal ik hem daarin voor honderd vindt Tino Hoogendijk. Om dat zo te houden we hebben een leuk team les gevers. Dat maakte de beslis sing om ook in de Westwijk te beginnen een stuk makkelijker. We zullen het hier en in Holy best rooien". SCHIEDAM - Pas na lang aarzelen ging Eef Collé in op de dringende verzoeken van het PPSC-bestuur om Arie Bel op te volgen als voorzitter van de zaterdagclub. "gewoon, omdat ik me afvroeg of ik wel de beste keuze was", is zijn uitleg. "Vooral ook, omdat de club zeker capabele men sen telt, die jonger zijn dan ik. Maar, zo blijkt dan, die worden Eef Collé...coördinator. teveel in beslag genomen door hun werk en zijn dus niet beschikbaar". Collé heeft, zoals hij het noemt, wel wat meer rijd. Dus werd er steeds meer druk op hem uitgeoefend om zich beschikbaar te stellen. "We hebben uitvoerig gepraat. Sportavond VLAARDINGEN - Het bureau sportieve recreatie organiseert tijdens de wintermaanden we kelijks een sportavond voor jongeren van dertien tot acht tien jaar. Deze is iedere woensdag van 20.30 tot 22 uur in de recregtie hal aan de Oosterstraat. Op het programma staan onder meer fitness- en krachttraining, voet bal, basketball, De kosten zijn f. 1,50 per keer. procent steunen, maar het moet wel uit hemzelf komen". Een decennium is hij nu in Vlaardingen met judo bezig. "Dat begint zijn vruchten af te werpen", vindt hij. "De jeugd gaat zich manifesteren. Zij zijn tevens de voorbode van de jonge seniorenploeg, die zich, als we vijf jaar verder zijn, zeker zal laten zien". Om die expansie vrijbaan te geven kwam de aankoppeling van de Westwijkse sportschool (met een groot vloeroppervlak) wel op het juiste moment. "Het bemannen van die twee sportscholen levert geen enkel probleem. Vanzelfsprekend kan ik het niet alleen. Maar FM stereo "Walkman" radio-cassette... Stereo radio-cassette in mini formaat. Radio ontvangt FM stereo Led FM, stereo indika- tie stereo-monoschakelaar cassette geschikt voor afspe len van alle muziekcassettes snel vooruitspoel mogelijk heid werkt op 4 penlight batterijen aansluiting voor lichtnet-adapter inkl. mini stereo hoofdtelefoon van f\3Sr- voor

De Havenloods | 1984 | | pagina 13