élange Q/tkven Dik lachen! 24.90 Q&cki$am Prijs: f 29.90 Iflodern wonen,metalle ktxe comfort, een iSe eeuwó bouuftvetjt'Die mogelijk Qange i melde oude paklyézeif,aan worden en worden nnaar een mogelijkheid voor eigen de naren, oi Woningbouw BV. TDwee en Zeeland, 2/3 en^ van ca.1. ruime luxe open De2/\ <zo luxiteuó ■Nvt gebouw iranó, waó- en Dn dit S van hun Absolute toppers DE HAVENLOODS - DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 42-381 Een jonge stad, met een lange geschiedenis weliswaar. Maar weinigen die de vooroorlog se stad hebben gekend zullen, als zij lange tijd Rotterdam niet hebben bezocht een ge voel van herkenning hebben als zij nu naar onze stad zouden terugkeren. Zoals op vele Europese steden heeft de Tweede Wereldoor log een krachtig stempel gedrukt op stad en haven. Na 1945 begon een onstuimige ont wikkeling. Wederopbouw was het sleutel woord, maar, als altijd, de haven ging vóór. Tenslotte is Rotterdam als haven geboren, op een gunstige plaats voor scheepvaart in een bocht van de Rijn, of Nieuwe Maas, zo als de rivier in onze stad wordt genoemd. Die gunstige ligging, in de delta van de Rijn en de Maas, met open verbinding met de drukst bevaren zee ter wereld, de Noordzee, met uitstekende binnenscheepvaartverbindingen tot diep in het Westeuropese achterland, zou later Rotterdam opstuwen tot grootste ha ven ter wereld, een plaats die zij al sinds 1962 behoudt. Rotterdam in kleur, gefotografeerd door Pieter van der Meer. Een geheel nieuw boek over Rotterdam van nu, niet alleen als wereldhaven nr. 1, maar ook als stad van gedurfde architectuur, met haar levendige internationale bevolking. Met de tekst in vier talen. English, Deutsch, F rangais. De prijs van dit prachtige boek is GROETEN UIT ROTTERDAM-ZUID Ondanks het feit, dat er op de linker Maas oever nog maar zo'n 105 jaar geleden de eerste huizen en gebouwen verrezen, is er zowel op het Noordereiland als op Feije- noord, in Katendrecht en de Afrikaander- buurt heel wat gebeurd dat de moeite van het bekijken en het erover lezen waard is. Immers, hier werd de kiem gelegd die tot de ontwikkeling van Rotterdam als belang rijkste wereldhaven heeft geleid. In dit vijfde deeltje uit de serie "Groeten uit Rotterdam" nemen de auteurs u wederom mee op een denkbeeldige, historische wan deling langs de vele vergeten plekjes in ge noemde wijken en langs bedrijvige kaden, waar ons de geur van teer, olie en exotische produkten tegemoet waait. Uitvoerige teksten die de oude ansichtkaar ten en foto's uit de jaren van 1876 tot om streeks 1960 begeleiden doen het verleden herleven. Het spreekt vanzelf, dat een boek als dit niet alleen bestemd is voor oudere wijkbe woners,maar voor al degenen die Rotterdam een warm hart toedragen. Eerder in deze serie verschenen: -Groeten uit Kralingen -Groeten uit Rotterdam Centrum,Deel I West -Groeten uit het Oude Noorden -Groeten uit Kralingseveer In voorbereiding: -Groeten uit het Oude Westen -Groeten uit Rotterdam-Zuid deel II: Bloem hof, Hillesluis, Strevelswijk, Tuindorp, Vreewijk en Tuindorp de Vaan Verkrijgbaar bij DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Rotterdam, Dordtselaan 139, 010-845022 Rotterdam, Westblaak 155,010-193365 Krimpen a.d. IJssel, Weteringsingel 2,01807-16899 Vlaardingen, Hoogstraat 122,010-352911 CResidence Ugtie, tel. 010-734734 Visseringl Vlaardingerdijk 251 3117 EP Schiedam Trading Places Esselte Cic Twee stinkendrijke, vrekki ge broers, directeuren van een bloeiende onderneming, slui ten om de haverklap wedden schappen met elkaar af. Als hun keurig opgevoede direc teur door een zielig bedelende straatneger wordt „beroofd", bedenkt de een dat de mens be paald wordt door zijn milieu en niet door zijn afkomst. De ander gelooft daar niet in. Voor de broodnodige verandering besluiten ze de proef op de som te nemen. Zij ontslaan hun jon ge, succesvolle directeur (fan tastische rol van Dan Akroyd) en werken hem diep de goot in. Dan wordt hij vervangen door de eerder genoemde sjofele ne gerbedelaar (één van Eddie Murphy's beste vertolkingen). Het experiment lukt. De zwer ver blijkt als topmedewerker even briljant te kunnen zijn en de welopgevoede ex-directeur slaat aan het stelen. Maar als onze proefkonijnen het spelle tje door hebben, revancheren zij zich op beide broers. En hoe! Een van de beste en leuk ste films van het vorige jaar, nu al op video. Gemaakt door John Landis (die we onder an dere van „An American Were wolf in Londen" en Michael Jacksons „Thriller"-clip ken nen). Tootsie RCA/Columbia Een gewaardeerd acteur (voortreffelijk in beeld ge bracht door niemand minder dan Dustin Hoffman), zit he laas zonder werk omdat hij al tijd moeilijk doet. Dan gaat er een lichtje bij hem branden. Als hij als man geen rol kan krijgen, probeert hij het ge woon als vrouw. Onder de naam „Dorothy Michaels" krijgt hij een rol in een televi sie-serie. Maar als de serie na tionale bekendheid krijgt, loopt alles enorm uit de hand. „Haar" naam kent iedereen in Amerika. En als deze „zij" ook nog eens verliefd wordt op een actrice uit de serie, is het hek van de dam. Behalve Dustin Hoffman zien we Sydney Pol lack (de regisseur van deze Dan Akroyd en Eddy Murphy in Trading Places". grootse lachfilm) als zijn agent en Jessica Lange, in de rol van zijn vriendin. Charles Durning komt in beeld als de vader van Tootsie's vriendin, die notabe- ne smoorverliefd op hem, in zijn vermomming, wordt... Topaz Esselte Cic De bekende spionage-thril- ler van Hitchcock uit 1968. Op een dag in 1962 loopt de Russi sche agent Boris Kusenov met vrouw en dochter over naar het Westen. Tot dan toe werkte hij voor de Russen in Kopenhagen. Met de hulp van de Ameri kaanse inlichtingendienst ko men zij in Amerika terecht, waar Boris flink aan de tand gevoeld wordt. Na lang aan dringen vertelt hij iets over Topaz, een codenaam voor een groep verraders in de Franse regering. De Amerikanen be sluiten André Devereau. die als Franse handelsattaché in Washington een der beste in lichtingenorganisaties op bouwde. te belasten met het onderzoek. Als hij van Cuba naar Parijs wordt teruggeroe pen. ontdekt hij het lek. Top- azs. waarvan Jacques Granvil le, een hooggeplaatste ambte naar en oud-strijdmakker van André. het hoofd blijkt te zijn. Als hij wordt doodgeschoten, is de Cubaanse crisis bezworen. Gemaakt naar het boek van Leon Uris. fOP VIDEO+++NIEUW OP VIDEO+++NIEUW OP A night in Casablanca Elsevier Select Enige film uit 1946 met de drie Marx Brothers. Zij zijn een nazischat op het spoor, die verborgen blijkt te zijn in een geheime kamer van het hotel waar Goucho be drijfsleider is. Ondertussen verhuurt Chico kameeltaxi's en verdient hij verder geld met een klassiek nummer: het 2e deel van de Beer Bar rel Polka. De film is in feite een parodie op „Casablan ca" met Humphrey Bogart en Ingrid Bergman, vooral de openingsscène is op deze klassieke oorlogsthriller geënt: de politie van Casa blanca houdt een razzia in de hoop verdachte figuren tegen het lijf te lopen. Een van de agenten ontdekt Har- po, die tegen een muur ge leund staat. Op de vraag of Harpo die muur soms moet tegenhouden, knikt hij schuchter. Als deze even la ter opstapt, stort het hele gebouw achter hem in. De climax is een dolle ontsnap ping per vliegtuig! The Mouse that Roared RCA/Columbia Peter Sellers in een film, die nog niet zo lang geleden op tv uitgezonden werd, in drie rollen tegelijk! Een korte inhoud van het ver haal: het kleine hertogdom Grand Fenwick is failliet. Dan besluit de minister de Verenigde Staten de oorlog te verklaren, met de bedoe ling meteen verslagen te worden. De dan binnenstro- spekken. Helaas worden zij allerminst meteen versla gen, als blijkt dat Uncle Sam het onmogelijk op kan nemen tegen de kracht van pijl en boog. Erg melig! George Mildred Video for Pleasure We kennen ze nog van de tv: Yootha Joyce en Brian Murphy alias Mildred en George. Hij is de sul, altijd geweest, en zij speelt de baas. Ondanks alles zijn ze nog steeds getrouwd en dat moet gevierd worden, vol gens Mildred, die bij de ge dachte al romantisch weg kwijnt. George moet uiter aard door zijn buurman aan zijn trouwdag herinnerd worden. Maar dat mag de pret allerminst drukken. Vol goede moed trekt het echt paar erop uit in een antieke, roestige Morris om samen „nostalgische", plekjes van toen op te zoeken. Zoals ge woonlijk ontaardt dat in een gigantische puinhoop vol netelige situaties en stomp zinnigheden... Supersnooper Warner Home Dave Speed (Terence Hill), een jonge politie-agent uit Miami, Florida, komt per ongeluk bloot te staan aan radioactieve straling. De wereld wordt rood voor zijn ogen. Toch komt hij er mooi vanaf, want tot ieders ver bazing blijkt hij plotseling over ongelooflijke gaven te beschikken. Zo blijkt hij „om de hoek" te kunnen kij ken, een truck van afstand te kunnen besturen, in 20 seconden 20 trappen op te kunnen lopen en van een wolkenkrabber te kunnen springen en daarna onge deerd op zijn pootjes terecht te komen. Hij vangt zelfs ko gels tussen zijn tanden op. Een supersmeris dus, maar als hij de kleur rood ziét, la ten zijn krachten hem on middellijk in de steek. Of het nu een rood badpak of een rood stoplicht is. Dave's vriend en meerdere briga dier Willy Dunlop (Ernest Borgnine) snapt er niets van. Ze moeten het opnemen te gen een bende valsemunters. Onder leiding van onderwe reldbaas Torpedo overspoe len de bendeleden de stad met valse bankbiljetten, met alle gevolgen van dien. De twee wetsdienaren komen flink in het nauw, maar dank zij Dave's verbijste rende gaven moet de bende uiteindelijk het onderspit delven. Grappige, typisch Italiaanse film, die wel even een klasse beter is dan de Supermanfilms wat speciale effecten betreft.

De Havenloods | 1984 | | pagina 14