it DE HAVENLOODS 'Duur project bedreig» welzijn en milieu' zondag leerschow LUCKY LEDER Vrijdag Zaterdag Voordeel ^VrijdagZaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Zelfverdediging voor vrouwen Dansles voor ouderen Bewoners ageren tegen aanleg weg 'Dikke Pret' in Quibus Speciale kerkdienst tanken Schiedamse subsidie voor Energie Anders Werkzaamheden aan de weg O 25.- .w.VROOM^DREESMANN Vragen over lijst van commissies Energiebesparing in museum en archief Beeldhouwers-duo in 't Koetshuys Perfekte wasdroger Voor 4 kg. droog was goed. Zowel strijkdroog als kastdroog. Twee pro gramma's. Tijdklok. Ver rijdbaar en tevens ge schikt voor plaatsing op een wasautomaat. 499r- Afd. elektr. app. Katoenen flanel dames pyjama Met kleine bloemmotieven. In blue of rose. Maten 40 t/m 52.39:- ter gelegenheid van de 'nationale woonmaand' zondag geopend van 10 tot 5 uur. Karei Doormanstraat t/o 'De Doelen' SCHIEDAM - Filmclub Schie dam draait komende vrijdag „An officer and a gentleman" van regisseur Taylor Hackford. De hoofdrollen worden ge speeld door Richard Gere en Deborah Winger. Aanvang 21.30 uur. De filmclub is geves tigd in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12. SCHIEDAM In clubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, wordt een cursus zelfverdediging voor vrouwen gehouden. Het doel van de lessen is om de conditie wat op te vijzelen en uiteraard door het trainen, oefenen van reflexen en de theorie over toepassing in de praktijk het zelfvertrouwen wat te vergroten. De lessen beginnen altijd met een warming-up, ontspannings oefeningen en conditietraining. Hierna worden de basistech nieken uit Kempo, een Chinese vechtkunst, doorgenomen. Deelneemsters vanaf 16 jaar zijn elke dinsdagmorgen van 9.45 tot 11.45 uur welkom. De contributie bedraagt tien gulden per maand en voor kinderopvang wordt een rege ling getroffen. Aanmelding en informatie in clubhuis Zuid, tel. 267297. SCHIEDAM Mevrouw Molendijk en de heer Visser geven elke woensdagavond en donderdagmorgen stijldansles voor ouderen vanaf 55 jaar in dienstencentrum De Woud- hoek, Heijermansplein 56. Aanvang op woensdagavond 20.30 uur en op donderdag begint men om 10.00 uur. De kosten bedragen f.5,50 per maand per persoon. Aanmel ding in het dienstencentrum, tel. 709555. Expositie in Schieland SCHIEDAM - In het Schie land ziekenhuis is tot en met 18 november een expo sitie te bezichtigen van kera miste Tanneke Barendregt en van schilderijen en gou aches van Willem Janssen. De Schieland galerie is dage lijks geopend van 8.00 tot 22.00 uur. Wollen smyrna tafelkleed Oosters dessin in zeer war me beige, rood of donker blauwe kleurcombinatie. 135x165 cm^25r SCHIEDAM - Café Quibus ontvangt vrijdag 19 oktober de Dikke Pret Band. Deze groep brengt volgens eigen zeggen „Zestiger jaren muziek". Aan vang 21.00 uur. Elke derde zondag van de maand wordt in café Quibus een sherry- of bierconcert ge houden. Zondag 21 oktober begint Quibus met een sherry- concert waarvoor Swami Ram ses Shaffy is uitgenodigd. Aan vang 15.00 uur. 's Avonds speelt de Ronald Snijders Band. SCHIEDAM In de Martinus- kerk aan de Willem Andries- senlaan wordt zondag 21 okto ber een kerkdienst gehouden voor mensen die aan huis ge bonden zijn en niet op eigen gelegenheid naar de kerk kun nen. Voor vervoer naar de kerk wordt gezorgd als men zich op geeft bij de heer Th. van Gelo ven, tel. 701471. De kerkdienst begint om 11.30 uur en de muzikale omlijstin wordt verzorgd door het Mar- tienerkoor. Voor het vervoer worden nog vrijwilligers ge zocht. Deze kunnen zich even eens melden bij de heer Van Geloven. SCHIEDAM - Het college wfl een krediet van 5000 gulden beschikbaar stellen voor de werkzaamheden van de stich ting Energie Anders. Schiedam is volgens het college een gemeente die zich een naam heeft verworven op het gebied van energiebesparing. Dat blijkt o.a. uit de toeken-' ning van de Energiebesparings trofee 1984 in de categorie non-profit organisaties. De stichting „Energie Anders" ligt zo in de nabijheid van Schie dam dat beide locaties „gere geld doel van ontdekkings reizen naar energiebewuster denken en doen vormen". De samenwerking tussen Schiedam en de stichting komt onder meer tot uitdrukking in projec ten die in Schiedam worden gerealiseerd. Omdat de doelstelling van Energie Anders ten nauwste aansluit bjj het beleid van de gemeente Schiedam vindt het college het verzoek gerecht vaardigd om geld beschikbaar te stellen teneinde de stichting te steunen bij de volvoering van haar ideële doelstelling. De gemeenteraad beslist hierover op maandag 22 oktober. SCHIEDAM - Wegens werk- zaamheden aan de trambaan langs de Burgemeester Van Haa- renlaan is de afslag naar de Pier- sonstraat richting Johan de Wittsingel en omgeving afge sloten voor het rjjverkeer. Op 20 oktober wordt de afslui ting weer opgeheven. Vanaf die datum is de Parkweg weer toe gankelijk. Verkeer van en naar de Johan de Wittsingel wordt dan via deze straat omgeleid. Op maandag 22 oktober zal het kruispunt Parkweg-Burgemees ter Van Haarenlaan en op dins dag 23 oktober 1984 het kruis punt Piersonstraat Burgemees ter Van Haarenlaan worden ge asfalteerd. Doorgaand verkeer op de Burgemeester Van Haa renlaan zal, over één rijstrook worden geleid. Doorgaand verkeer van de Park weg en de Piersonstraat naar de Burgemeester Van Haarenlaan wordt omgeleid via de Mgr. No- lenslaan en de Ventweg langs de Burgemeester Van Haaren laan. Ladekommodes Zowel in wit als blank. H74cm.D36 cm. 4 Laden, B74cmJL49> 129.- 4 Laden, B50 cm229:- Modieuze losse col Behaaglijke herenbadjas In brede rib en verkrijgbaar 100% Katoenen badstof, in zeven aktuele uni In blue, beige en wit. kleunenJMW 59: Charmante damesblouse Fbl./katoen. Met een streepje in rose, beige en blue. Maten 36 t/m 4839? Schitterend doorgroei- meubel Unieke kans! Wieg en kastje later gemakke lijk te veran deren in een buro, kinder ledikant en nachtkastje. Wit. Kompleet £957- SCHIEDAM - Bewoners van het de La Marplein hebben geprotesteerd te gen gemeentelijke plannen om ten behoeve van de ontsluiting van tenniscom- plex Woudhoek-Noord een weg aan te leggen aan de voet van het talud van Rijksweg 19. Volgens de bewoners is hen in het ver leden door de gemeente verzekerd dat van aanleg van een dergelijke secun daire weg geen sprake zou zijn. „Plotseling-vlak voor de zomer vakanties -kwam het bericht in de krant dat een tijdelijke ont- sluitingsweg voor het tennis- complex Woudhoek-Noord zou worden aangelegd", aldus be- oners van het de La Marplein, in een protestbrief, gericht aan het college. „Telefonische navraag leerde dat over de aanleg nog overleg moet worden gepleegd met Rijkswaterstaat. Voorts gaat het om een tijdelijke weg die niet verlicht zal worden, terwijl voor geluidswerende maatrege len geen gelden zijn uitgetrok ken. De weg is begroot op 262.000 gulden". Opschoten jongeren De briefschrijvers hebben ver schillende bezwaren. Zo wijst men op het feit dat voor de omvorming van het rijkswegta lud tot grasland ieder jaar spra ke was „van zodanige overlast van opgeschoten jongeren dat de politie in overval wagens ter plekke moest zijn." „Het ljjkt ons voor de hand lig gend dat de aanleg van een on verlichte weg weer gemakkelijk tot herhaling van deze toestan den kan leiden", concluderen de bewoners van het de La Mar plein in hun brief aan het co college. „Uit oogpunt van verkeersvei ligheid is het volstrekt onverant woordelijk om op deze plek naast een sloot een onverlichte weg aan te leggen." „De huidi ge situatie heeft ertoe geleid dat tussen Schiedam en Vlaar- dingen een uniek stukje recre atiegebied is ontstaan. Kinde ren vissen, varen en spelen er gedurende de zomer en in de winter wordt er vaak geschaatst Tevens dient het terrein als fourage-en jachtgebied voor veel soorten vogels; aan de slootkant zijn veel watervogels, SCHIEDAM De gemeente raad zal zich komende maan dag buigen over voorstellen van het college van burgemeester en wethouders om kredieten beschikbaar te stellen voor energiebesparende maatregelen in het gemeentelijk archief en het Stedelijk Museum. Het gaat hierbij om bedragen van respectievelijk 68.000 en 127.000 gulden. Het college stelt voor de cen trale verwarmingsinstallatie in het gemeentelijk archief aan de Korte Haven 33 te voorzien van optimaliseringsapparatuur. Tevens wordt voorgesteld de aanwezige radiatorkranen te vervangen door thermostaat- kranen; de bestaande installa tie te splitsen in verschillende groepen en radiatorfolie aan te brengen achter de radiato ren. Dergelijke maatregelen worden ook voorgesteld voor het Stedelijk Museum. SCHIEDAM - Verbaasd nam gemeenteraadslid Hans van Kleef (PvdA) onlangs kennis va van een boekwerkje waarin alle raadscommissies zijn opgeno men. „Ik weet niet waar het vandaan komt", laat Van Kleef desge vraagd weten. „Onder wiens verantwoordelijkheid is het boekje uitgegeven? Is hel col lege verantwoordelijk voor het boekje? Zo ja, hoe komt men er dan bij om de commissie stadsvernieuwing te bestempe len als een "in mindere mate belangrijke commissie? Als het college zegt niets met de uitga ve te maken te hebben vraag ik me af hoe dat valt te rijmen met artikel 209 van de gemeen tewet waarin onder meer wordt gewezen op de plicht van het college om gedurig toezicht te houden op al wat de gemeente aangaat." *Hans van Kleef: onduidelijk heid over lijst van commissies. kikkers en padden alsmede planten". Overlast Ook tonen de briefschrijvers zich verwonderd over het feit dat het verkeer naar het tennis- complex een dusdanige overlast en parkeerdruk zou veroorza ken dat hiervoor een weg van 262.000 gulden nodig zou zijn. „Van deze overlast is ons, ook bij navraag, niets ter ore geko men." Tenslotte verbaast het de bewoners van het de La Marplein dat het college bij het geven van toestemming voor het tennis complex geen com pleet plan heeft gevraagd waar het ging om verkeerstechnische aspecten van dit gebeuren. „Nu twee jaar na dato de ver keersproblemen aanwezig blij ken te zijn, komt er weer geen totaalplan met bijbehorende kostenraming maar wordt slechts een dure tijdelijke voor- *Hier wordt tegen de zin van de bewoners van het de La Marplein een tijdelijke weg gepland die tennis centrum Woudhoek. Noord moet ontsluiten. ziening getroffen. Als nu v twee winters blijkt dat de weg onveilig is voor de gebruikers, wat ongetwijfeld het geval zal zijn, voorzien wij een nieuw krediet, nu om de weg te ver lichten en te verbeteren." „Het komt ons onbegrijpelijk voor dat in een periode waarin de gemeente op alle fronten door de rijksoverheid wordt ge dwongen tot bezuinigingen die het welzijn in niet geringe mate schaden, die zelfde gemeente heeft besloten tot een zo grote investering in een onnodige on veilige en milieubedreigende weg.", aldus de brief die wordt vergezeld door de handteke ningen van bewoners van het de La Marplein 1 tot en met 31 C/^UIirr^ A M DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM I editie P OVx 111 QLrMIYI 33e JAARGANG NO. 42 Zondag 21 oktober Rotterdamse meubelzaken "feestelijk" geopend Zie hart-pagina's bied van beeldende kunst. In Rotterdam ontmoette zij Clara van de Water die stu deerde aan de academie voor beeldende kunst. In het werk van Clara van de Water staan mens en dier cen traal. Haar plastieken ken merken zich door helderheid. Zij vormt de buitenwereld om in beeld, in tegenstelling tot Glora Pecego die in haar werk de innerlijke beleving laat zien. Gloria Pecego en Clara van de Water r). SCHIEDAM - In galerie 't Koetshuys wordt morgen avond om 20.00 uur een ex positie geopend van de beeld houwers Gloria Pecego en Clara van de Water. De afgelopen jaren hebben beide vrouwen regelmatig sa men geëxposeerd. Pecego kwam in 1976 voor het eerst naar Europa om zich na haar studie aan de universiteit van Rio de Janeiro te specialise ren in het lesgeven op het ge- Een jockey van brons van Clara van de Water Met haar zuid-amerikaanse temperament vormt zij figu ratieve visioenen om tot ab stracte creaties. Zij werkt met materialen als brons, cement en plastic. De expositie in 't Koetshuys, Lange Haven 78 blijft tot en met 18 novem ber. Openingstijden: donder dagavond van 18.00 tot 21.00 uur; vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur; zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. ,,Esperando", brons van Glo ria Pecego.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1