(2> 'Lichamelijk gehandicapte net zo volwaardig als ieder ander' DE Q HAVENLOODS ter meulen ter meulen ter meulen Stichting wil meer banen voor kansarme groep ter meulen Gespreksgroep Humanistisch Verbond Proces tegen Stoot om verbod kruisraketten Matinees in Schuurkerk Gewijzigde frequenties door komst Hilversum-5 't Is weer knudde' 2?5 3?5 Socu-programma VVD en PvdA willen informatie over opspuiten bagger PvdA-fractie stelt vragen Uitnodiging Indonesié-avond Gratis kaarten nu nog voordeliger... Vuilafstotend tapijt van 100% katoen in modern grijs uitge voerd Met 114 gulden voordeel per meter door piepkleine schoonheidsfout jes. Met jute rug. OP=OP, dus kom snel. 400 cm breed. Per meter^ m van259T- n/IC- voor Modern baby- tuinbroekje. Schitterende broek in leuke pasteltinten. Uitgevoerd met veel details o.a praktische drukknoopsluiting om snel een luier te verwisselen. 100% katoen, in bleu/geel/roze, roze/ bleu/geel of geel/roze/bieu. Maten 74-80-86. Een koopje voor uw baby. 4^ van39^T>/|95 voor verkoop op de baby-afdeling Jitgave van WEGENER h il010-132170 en 135085. J.P. Eillebrecht/P. Bakker/ WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren Hiertoe behoort DE HAVENLOODS Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in Rotterdam e.o. in 14 1980, 3000 BZ Rotterdam, 346711. DUO'S (RUBR. ADVERTENTIES) VERKOOPLEIDER: N.Ch. de Poorter RAYONLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN: G.H. Adams (tel. privé 01891-3230). REDACTIE: Hoogstraax 122, 3131 BP Vlaardingen, postbus 220 3130 AE-Vlaardingen, tel. 010-352911. CHEF-RED: (plv.) J. Deijbel REDACTIE VLAARDINGEN: M. Ames en A. Bey en SPORTREDACTIE: G. Verver, tel. 01899-17787 Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag krant: advertenties dinsdag 12.00 uur I redactie 10.00 uur. Donderdag krant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. ROTTERDAM - Dat gehandi capten normaal gesproken al minder kans maken op een baan, is bekend. Laat staan in een tijd dat het economisch slechter gaat met ons land. Met het wegnemen van de vooroor delen die er bestaan over de capacitiet van lichamelijk ge handicapten en contact te leg gen tussen werkwilligen en werkgever wil de Stichting Handicap, Scholing en Arbeid een einde maken aan deze on rechtvaardigheid. Voorzitter en mede-oprichter van de stichting, Roy Schoon- heim spreekt uit eigen ervaring. Sinds 1969 is hij verlamd aan beide beneh. Na zijn revalida tie stortte hij zi<:h op diverse studies, haalde diploma's en is nu in staat de volledige corres pondentie van een bedrijf in Frans, Duits, Engels en Spaans te voeren. Eenmaal kreeg hij tegen een Minimumloon een kans op een scheepswerf. Hij had het er niet erg naar zijn zin, het werk was volgens hem beneden zijn niveau, maar toch hield hij vol totdat hjj medeslachtoffer werd van massa-ontslag bjj het bedrijf. Een periode van solliciteren brak aan, zinloos bleek achter af. De antwoorden van de be drijven waren vol begrip maar een kans wilde men niet geven. doen, gaan bijvoorbeeld over tot het plaatsen van een adver tentie in de rubriek Personeel aangeboden. Leggen een link tussen gehandicapte en werk gever. Doen niet aan directe bemiddeling, omdat we daar voor geen vergunning hebben. Het samenstellen van een cartotheek is hiervoor essentieel en uiteraard de medewerking van instanties en gehandicapten Negatief „Toen schreef ik nog in de brief dat ik in een rolstoel zit. Nu doe ik dat niet meer en ik merk dat de reacties anders zijn. Bovendien ervaart men het niet als hinderlijk als ik bij een gesprek in een rolstoel zit. Dan is die drempel opeens ver dwenen. Voor het eenmaal zover is, duurt echter nog lang. Talloze gehandicapten verkeren in de zelfde positie. Zij kunnen van nut zijn bij een bedrijf, willen ook graag aan de slag, maar een lichamelijk gehandicapte wordt niet voor vol aangezien, wordt ook als geestelijk onvolwaar dig beschouwd", legt Schoonheim uit. De stichting schrijft momenteel bedrijven aan. Daarnaast heeft men behoefte aan donateurs en is er bij de gemeente subsidie aangevraagdSchoonheim „Ook fondsen worden bena derd. Stel een gehandicapte meldt zich bij ons. Wij kijken dan wat we voor hem kunnen De reacties zijn tot op heden heel verschillend. Het rare is ook bij de instanties die zich inzetten voor gehandicapten. Ook daar hoor je negatieve geluiden. Vooral bij valide mensen die werkzaam zijn bjj die instellingen. Ze zijn wel licht bang hun baan te verlie zen en zien ons als een bedrei ging. Terwijl we slechts de weg willen effenen. De gehandi capten leggen teveel het hoofd in de schoot, berusten ten on rechte met hun handicap en de schijnbaar uitzichtloze situatie waarin ze verkeren". De Stichting Handicap, Scho ling en Arbeid aan de Albert Camusplaats 105, is te bereiken onder telefoonnummer 556072. 2 Aardewerken verdampingsbakjes... Onmisbaar bij centrale ver warming. Met fraai kruiden/ bloemdekor. inklusief ophang- haken. nu" oSrK per 2 stulcs Bel nu 010-14.41.00 énvjt Voordeelreizen l/ONK -ar vele bestemmingen REIZEN Karei Doormanstraat 153 Rotterdam DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 *42-580 SCHIEDAM - De plaatselijke werkgroep van het Humanis tisch Verbond start op 25 ok tober een gespreksgroep met als basisthema: „Vriendschap een illusie of werkelijkheid?" Doel van de gespreksgroep is eikaars levensverhaal over vriendschap te verkennen en er kennen. Begeleider is Paul de Bruijn. De gespreksgroep om vat vier avonden: donderdag 25 oktober en 1, 8 en 15 novem ber. Plaats van handeling is ont moetingscentrum Stricklede, Burgemeester Stulemeyerlaan 101-107. De kosten bedragen f 17,50 en voor aanmelding en informatie kan men zich wen den tot familie Tijsen, tel. 703811 (na 16.30 uur) of Tru dy Tieken, tel. 262083. WATERWEG-NOORD - De Stichting „Verbiedt de kruis raketten" gaat een proces aan spannen tegen de Staat der Nederlanden. Inzet daarbij is de eis dat de rechterlijke macht een verbod uitspreekt over de plaatsing van kruisraketten in ons land. Ter financiering van de proces kosten en van de propaganda campagne verzoekt de stichting in een oproep aan het Neder landse volk de actie met een gift van 35 gulden te onder steunen. Het proces dient op 21 november aanstaande voor de rechtbank. Tot dusver hebben zich ruim 2500 mensen achter de actie va van de stichting opgesteld. De stichting is ervan overtuigd dat de kruisraketten via een proces kunnen worden tegengehou den. Dit is komen vast te staan na juridisch onderzoek. Inmid dels hebben twee advocaten de dagvaarding voorbereid, waarin de onrechtmatigheid van de plaatsing centraal staat. Zij die de actie willen onder steunen kunnen 35 gulden overmaken op giro 5659344 ten name van Stichting Verbiedt de Kruisraketten te Amsterdam. MAASSLUIS - Het filmpro gramma van theater De Schuur kerk wordt met ingang van van daag uitgebreid met middag voorstellingen. Alle films zullen nu ook op donderdagmiddag worden vertoond. Deze extra matinee begint telkens om 14 uur. De prijs voor een middagvoor stelling bedraagt vijf gulden. mensen van 65 jaar en ouder betalen slechts f. 2,50. Met dit initiatief hoopt de werkgroep Theater van de Cul turele Raad Maassluis ook an dere doelgroepen te bereiken, zoals bejaarden, werklozen, huisvrouwen en -mannen en vooral in de vakantieperiodes ook de jongeren. SCHIEDAM - Hilversum 5 wordt met ingang van 1 novem ber a.s. aan de lijst van radio zenders welke via de Centrale Antenne Inrichting te ontvan gen zijn toegevoegd. Door de komst van deze zender zullen Schiedamse kabelabonnees voortaan op andere frequenties moeten afstemmen om hun ge wenste FM Radio programma's te kunnen ontvangen. De zender Hilversum 5 gaat via de middengolfzender van Hilv- versum 1 in totaal 35 uur uit zenden, na 1 oktober 1985 wordt dit aantal tot 70 uur per week uitgebreid. In de uren da dat Hilversum 5 niet uitzendt, is het mogelijk via de kabel het SCHIEDAM - Toneelvereni ging Intermezzo speelt op za terdag 27 oktober de klucht ,,'t Is weer knudde" in de aula van scholengemeenschap Spie- ringshoek, Van de Brugghen- laan 2-6. Aanvang 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 6 gul-' den. In de pauze wordt een tombola gehouden en na afloop is er bal. Nieuwe indeling De nieuwe frequentie-indeling van de FM radio-programma's op de Centrale Antenne Inrich ting is noodzakelijk om uitbrei ding van het aantal te distribu eren FM Radio-programma's zoals Hilversum 5 nu en in de toekomst mogelijk te maken. Gelijktijdig zullen de zenders worden gegroepeerd, waardoor het opzoeken van de Hilver- sumse zenders op de radio wordt vergemakkelijkt. Ook is het mogelijk Radio Rijnmond op een gelijke frequentie als el ders in de regio via de kabel door te geven; nieuwe frequen tie 96.5 MHz. In verband met het aanbrengen van wijzigingen in de frequen tie indeling kunnen sommige FM radio-programma's op don derdag 1 en vrijdag 2 novem ber a.s. niet te beluisteren zijn. De ONS trachten dit eventu ele ongerief tot een minimum te beperken. De frequentie-indeling ziet er vanaf 1 november als volgt uit: Radio (FM zenders) Geluid TV Nederland 1 Geluid TV Nederland 2 WDR 1 Duitsland Hilversum 1 Hilversum 2 Hilversum 3 Hilversum 4 Hilversum 5 Cai-informatie Amer. Forces Netw. (AFN) 2e Kamerdebatten Radio Rijnmond BRT1 België Vlaams BRT2 België Vlaams BRT3 België Vlaams RTB 1 België Frans RTB 2 België Frans BBC 2 Engeland BBC 4 Engeland kanaal frequentie 3 87.9 MHz 5- 88,4 MHz 7 89,1 MHz 12- 90,5 MHz 13+ 91,1 MHz 15 91,5 MHz 18 92,4 MHz 20- 92,9 MHz 24- 94,1 MHz 25 94,5 MHz 30+ 96,1 MHz 32- 96,5 MHz 35+ 97,6 MHz 38 98,4 MHz 40- 98,9 MHz 42 99,6 MHz 45+ 100,6 MHz 55- 103,4 MHz 58+ 104,6 MHz STADSKRONIEK- SCHIEDAM De middenstanders van het Broersveld hebben geklaagd over de verwaarlozing van hun straat door de gemeen te. In de zijlijn sta ik de juichen. Betrokkenheid moet samenhangen met een persoonlijke band en het Broersvled heeft iets met de familie te maken: mijn moeder is er geboren. Dat is allemaal lang ge leden, nog vóór grote delen van Het Westen en Schie dam Oost gebouwd waren, in de dagen dat mijn over grootvader, Joris Hersbach op het Broersveld zijn melk- slijterij dreef. Hij was des- tijd begonnen op de Broers- vest. Achter het winkeltje bevond zich een wei, waar zes koeien hepen. Deze die ren leverden de melk die mijn overgrootmoeder van achter de toonbank ver kocht, terwijl Hersbach zelf met de hondekar zijn klan ten langs trok. De moderne tijd maakte het zelf houden van koeien overbodig en dus verhuisde mijn over grootvader naar het Broers veld. De melk betrok hij ver der van de fabriek. Zijn collega's van nu roepen op tot re deling- van hun straat en ik sta voor 100 pet. achter ze. Want je kunt iets maken van het Broersveld, al was het Broersveld alleen maar omdat de straat, eigenüjk geen karakter heeft. Tot 1890 of zo vloeide er een smerige doodlopende gracht, die de gemeente om hygiënische redenen heeft laten dempen. Dat was de eerste, maar ook de laatste belangrijke daad, door de overheid ten gunste van het Broersveld verricht. Het werd nu een tamelijk brede, maar ook tamelijk overbo dige straat, die de Kerk straat met de Hoogstraat verbond op nog geen vijftig meter van de Broersvest. Op die Broersvest heeft zich altijd alle aandacht gericht. Dat werd de prachtavenue van Schiedam. Het Broers veld is consequent vergeten. Ja ze brachten er de vrijdag markt onder en op die dag wemelde het er van de men sen. Maar verder bleef het Broersveld een tamelijk stil lestraat ondanks de vele winkels. Terwijl op de Broersvest het grootkapitaal vrij spel kreeg en luxe-zaken zich vestigden, kwam de kleine midden stander op het Broersveld terecht. Wat hem aan geld voor dure investeringen ontbrak, moest hij goed maken met service en kwali teit. Vandaar dat de zaken op het Broersveld nog steeds over een vaste klantenking in de stad beschiiken. Een voorbeeld: Ik haalde mijn schoenen altijd bü Van Dooren, want daar was on danks het bescheiden aan zien van de de winkel mijn maat (sleepboot) altijd voor handen. Meneer Van Dooren, in 1911 op het Broersveld begonnen, zette de zaak tot heel diep in de jaren zeventig voort en pas toen hij ging sterven, werd het winkeltje gesloten. De sterk op Sylvian Poons ge lijkende schoenhandelaar had verstand van zijn handel en raadde iets aan, waar je wat aan had, ook als er toe vallig nog veel duurdere din gen verkrijgbaar waren. Dat moest jij dan niet nemen, zei meneer Van Dooren, het kennersoog op je voet ge richt. Dat is ongeveer de benade ring van de winkeliers op het Broersveld en daarmee weten zij zich - het onaan zienlijk uiterlijk van hun straat ten spijt - goed staan de te houden in de concur rentiestrijd. Het is maar goed, dat zij hun bescheidenheid einde lijk hebben opgegeven. Ze eisen iets. Ze hebben er recht op dat te eisen. Han van der Horst tdk topkwaliteit... Het bekendste merk cassettes in Nederland nu bij ter Meulen tegen de laagste, prijzen! Zolang de voor raad strekt. C 60 type D C 60 type AD C 60 type SA c 60 type sax CELD/c TOT Ig-n-rgp/. c 90 type D C 90 type ad C 90 type sa L90type say MAASSLUIS - In de maand oktober worden drie openbare vergaderingen gehouden over de voorbereiding van het Soci aal Cultureel Programma 1985. Tijdens deze vergaderingen komen achtereenvolgens de volgende deelprogramma's van de verschillende werkblokken aan de orde: de werkblokken Vrouwenemancipatie en Jeugd- en Jongerenwerk komen op dinsdag 23 oktober bijeen; Sa menlevingsopbouw, Kinderop vang en Vormings- en Ontwik kelingswerk zal woensddag 24 oktober besproken borden en de leden van het werkblok Cul tuur komen op dinsdag 30 ok tober bijeen. De twee eerstgenoemde verga deringen worden gehouden in de Burgerzaal van het stadhuis en beginnen beide om 19.30 uur. De laatstgenoemde bijeen komst vindt plaats in zaal De Buys in het stadhuis en zal om 20.00 uur beginnen. In de hal van het stadhuis lig gen de stukken van deze verga dering voor belangstellenden ter inzage. MAASSLUIS - WD en PvdA willen meer informatie over de plannen om langs de Nieuwe Waterweg baggerspecie te gaan ipspuiten. De raadsfracties van beide partijen hebben daarover schriftelijk vragen gesteld aan burgemeester en wethouders. Onder meer willen beide frac ties weten welke voorwaarden B W gaan stellen aan even tuele opspuiting. Door Rijkswaterstaat zou deze zomer aan Maassluis een ver gunning zijn gevraagd om bag gerspecie op te spuiten tussen de Govert van Wijnkade en het zogenoemde Sterretjesbos (ter hoogte van de Merellaan). Uit de vragen blijkt dat slechts voor een gedeelte van dat ge bied een bestemmingsplan be staat. Voor het gebied waar voor een dergelijk plan niet l|e- staat kan het gemeentebestuur formeel ook geen voorwaarden stellen ten aanzien van even tuele opspuiting. Dat is het ge val voor het terrein tussen het denkbeeldig verlengde van de Mozartlaan en het Sterretjes- bos. Verzoek geen bestemmingsplan is ge maakt of zelfs maar in voorbe reiding is. Ook willen beide partijen weten of het college dit, net als zij, een ongewenste ontwikkeling vindt Desondanks vinden de twee fracties dat B W ook voor het gebied zonder bestemmingsplan dezelf de voorwaarden moet stellen als voor het overige op te spui ten terrein. Rijkswaterstaat zou een dergelijk redelijk verzoek bezwaarlijk naast zich neer kunnen leggen, menen WD en PvdA. Voordat een vergunning tot op spuiting wordt verleend moet de gemeenteraad worden inge licht over de voorwaarden die B W daarbij stellen, menen de twee fracties. Zij vragen te vens of het juist is dat er in het betreffende gebied alleen bag gerspecie klasse 2 (niet ernstig verontreinigd zal worden ge stort. B W zullen de gestelde vra gen zo spoedig mogelijk beant woorden. Naar dat antwoord zal ook met belangstelling wor den uitgezien door bewoners van de Merellaan die al eerder in actie kwamen tegen de op- spuitingsplannen. RIJNMOND - Er is verwar ring gerezen in de wereld van de afvalverbranding. Uit pers berichten is recentelijk geble ken dat de rijksoverheid ver gunning heeft verleend aan Akzo Zout Chemie, chemisch afval te verwerken in haar vuilverbrandingsoven. Dit ter- wql bij de Afvalverbranding Rijnmond (AVR) plannen be staan voor de bouw van een kostbare installatie voor de verwerking van het chemisch afval. Eén en ander vormde vooi twee leden van de Rijnmond- raadsfractie van de Partij van de Arbeid aanleiding ophelde ring te vragen aan het open baar lichaam Rijnmond. In hun brief vragen de afge vaardigden mevrouw H.A. Edzes-van Loon en de heer H.T.U. van Rijn onder meer of het dagelijks bestuur op de hoogte is van de door de over heid op gang gebrachte ont wikkeling en of ook inmid dels andere particuliere ver brandingsovens zijn ingescha keld. Voorts vragen de Rijnmond raadsleden zich af of de bouw van de verwerkingsinstallatie bij de AVR nog wel zin heeft. Verontwaardigd zijn zij ten slotte over het feit dat de Rijnmond adviescommissie voor het milieu niet op de hoogte is gebracht van het geen gaande is. Op vrijdagavond 26 oktober vindt in V&D Rotterdam- Centrum een speciale Indonesië-avond plaats. Deze wordt georganiseerd door het reisburo van Vroom Dreesmann i.s.m. reisorganisator UNITRAVEL. Vertoond zal worden een wervelende multiple-diashow over de fascinerende Gordel van Smaragd. zijn af te halen bij de afdeling Klantenservice van V8iD Rotterdam-Centrum, Rotterdam-Zuidplein, Vlaardingen, Dordrecht en Gouda Op de avond wordt de mogelijkheid geboden vragen te stellen over Indonesië. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Ontdek de gordel van smaragd met het reisburo van VROOMS DREESMANN

De Havenloods | 1984 | | pagina 3