395.- Hollywood Apollonia 6: „Het ga^t echt om de muziek" We hebben de juiste snaar geraakt" Kies de beste dealierjvoor uw auto! FASTF/T ■1 39?5 ter meulen Zelfbouw alarmsysteem ter meulen 55 ter meulen Een voordelige aanbieding behang... Nu keiharde guldens voordeli ger. In diverse dessins en kleu ren. Rol lengte 10 meter, breedte 50 cm. Per rol van 2479a voor 2 Steven Spielberg en George Lucas. Spielberg gaat gewoon door Regisseur Steven Spielberg maakte kortgeleden met „Indiana Jones and The Temple of Doom" een van de grootste kassucces sen van het jaar, maar dat betekent geenszins dat hij nu op zijn lauweren rust. De energieke filmer is alweer druk bezig met zijn volgende twee projecten: „Peter Pan" en „Young Sherlock Hol mes". Aanvankelijk zou Michael Jackson de rol van Peter Pan gaan spelen, maar helaas kon men het over de zakelijke kanten niet eens worden. Spielberg is nu naarstig op zoek naar nieuw talent. Het is de eerste keer dat dit sprookje „normaal" verfilmd gaat worden (de Walt Disney versie uit 1953 was een te kenfilm). „Young Sherlock Holmes" gaat over de avontu ren van de meester- speurder en zijn Dr. Watson, als beide mannen nog maar jongelingen van een jaar of zestien zijn. Spielberg zal zijn woning in het zonni ge Californië moe ten ruilen voor een hotelkamer in het druilerige Londen, want daar zullen de opnames voor deze rolprent in decem ber beginnen. De rijksten van Amerika Type Argotron 801. Eenvoudig zelf te installeren met behulp van duidelijke montagehand leiding. Adviesprijs 495.- V&D prijs Bezoek de speciale demonstratie op vrijdagavond en zaterdag 19 en 20 oktober; 26 en 27 oktober en 2 en 3 november Vroom Dreesmann Rotterdam- Centrum op de doe-'t-zelf afdeling, 2e etage. 1 VROOMS DREESMANN jaarlijkse lijst van de rijkste mensen in Amerika gepubli ceerd. Net als vorig jaar blijkt Gordon Peter Getty de rijkste. Vorig jaar werd 's mans for tuin geschat op meer dan 2 mil jard dollar, maar nu hij zijn aandelen in de Getty oliemaat schappij verkocht heeft wordt hij ingeschaald op meer dan 4 miljard. Bij de tien rijkste lui horen ook viër broers en zussen Nel son, Margaret, Caroline en Wil liam Hunt. Vorig jaar nam ook Bob Hope nog een prominente plaats op de lijst der allerrijksten in, met een geschat vermogen van 200 mil joen. De bejaarde komiek maak te nogal bezwaar tegen de hoog te van dat bedrag. Fortune stelde daarom een onderzoek in, en schat hem ni nog slechts op 125 miljoen. La ten we hopen dat Bob dat in dol lars heeft belegd en niet in gul dens, want anders blijft er bij de huidige koers helemaal niets meer voor hem over. door Martin Anders Ze is 24 jaar. Een mooie vrouw die menige brave huisvader zonder moeite de vlinders in de buik kan be zorgen. Leidster van een van de meest geruchtma kende meidengroepen uit Amerika: Apollonia Kote- ro. Een naam voor een klas sieke schoonheid... en dat is ze ook. De start van de groep nu alweer een half jaartje terug was niet spectaculair. Voordat Apollonia het leiderslingerietje aantrok, was ene Vanity degene die de groep door alle ruwe wa teren van de showbiz loodste. Hun hit Nasty Girl, zal niet licht worden vergeten. En dat was ook het probleem voor Apollo nia. Zij moest Vanity doen ver geten. „Natuurlijk wist ik dat. Ik heb me dat heel goed gereali seerd. Maar door Purple Rain, wist ik dat die doorbraak naar het grote publiek er zou komen. Kijk naar wat er gebeurt: Ame rika is dol van de film en de ver wachtingen voor Europa zijn niet minder. Ik heb geen mo ment getwijfeld aan het welsla- Apollonia 6 met Hollandse tulpen Goudse kaas. Lederen koffertasje. Luxe tasje met koperen beu gel. Als hand- en schoudertas te gebruiken. In zwart, grijs, rood, marine of taupe. van ASfö^ voor gen van „de operatie". Ik wist gewoon dat het succes zou ko men"... Je hebt natuurlijk wel een prima beschermer? „Bedoel je Prince? Ja natuur lijk. Deze groep is zijn privé-on- derneming. Hij heeft ons uitge vonden. Maar dertk niet dat ik alleen maar in deze groep zit, omdat ik er sexy uitzie. Muziek is mijn leven. Ik zing, bespeel diverse instrumenten, schrijf zelf muziek en werk mee aan ar rangementen voor mijn groep en andere groepen. Ik heb bijvoor beeld voor The Time minstens vier nummers geschreven, die ze ooit nog wel eens zullen opne men. Dat hoop ik tenminste". Jullie kleding is buiten alle lingerie die je tijdens optre dens draagt ook nogal opval lend. Waarom draag je dat? „Ik weet wat je bedoelt. Veel kant en een beetje slobberige, glitterjasjes... bedoel je dat? Ik zelf loop daar niet zo vaak mee. Het is de mode die Prince heeft ontworpen, om het zo maar te zeggen. Susan en Brenda de twee andere leden van het trio dragen aanzienlijk meer van „zijn" kleding. Waarom? Het is anders. Lekker opvallend, fleu rig en mooi. Het is net als de muziek een ontsnapping uit het grauwe alledaagse". Je hebt in de film de rol van Prince's liefje. Was dat moeilijk te spelen? „We hebben eigenlijk maar heel weinig echt geacteerd. Alle mensen die hebben meegewerkt, zijn dikke vrienden. De liefde voor elkaar is echt. Ook in de film. De ruziescenes zijn de eni ge delen die zijn geacteerd" En de playbackscenes bij het zingen van jullie groep ook natuurlijk... „Ja dat ook. We wilden wel anders, maar er zijn nog zulke dingen als budgetbewaking en technische problemen, die een live-opname van een stuk mu ziek met zich meebrengt. Als je dan bekijkt dat de hele zangsce- ne van Apollonia 6 slechts an derhalve minuut duurt, is dat logisch. Je gaat niet voor één procent van de hele film vijf procent van het budget opoffe- Zingen jullie wel live? Ik bedoel optreden en zo... „Ja, nog niet regelmatig, want met de film zijn we natuurlijk vreselijk druk geweest en de pu bliciteit bedienen is ook tijdro vend. Maar we treden wel op. Soms solo met een band, soms als onderdeel van een concert van Prince. Wie weet komen we binnenkort wel in Nederland optreden". Dat is anderhalf jaar gele den al een keer bijna zover ge weest. Dat concert werd afge last. Ik hoor dat zulke dingen vaker gebeuren? „Bijna nooit. Kijk... Prince is natuurlijk een hele bijzondere jongen. Hij is geniaal in alle op zichten. En je weet wat ze, zeg gen van geniale mensen... Toch is hij te veel artiest om een „hongerig" publiek te laten stik ken. Ik denk dat hij vorige keer een goede reden gehad moet hebben. Anders zou ik het niet kunnen verklaren". Je publiek, je fans... dat zijn allemaal mannen of...? „Nee hoor. Lang niet alle maal. Eigenlijk krijgen we meer fanmail van vrouwen dan van mannen. Wat ze schrijven. Dat varieert nogal. Sterk sexueel ge richte brieven, liefdesverklarin gen, hele onschuldige brieven, hele boze brieven van puriteiten die ons regelrecht de hel spellen. Van alles. Ik denk dat je daarover een boek kunt sai stellen". ACTRICE HENRIETTE TOL OVER „GEBROKEN Na haar overdonderende debuut „De stilte rond Christine M.", bevestigt filmmaak ster Marleen Goriss nu haar kwaliteiten met „Gebroken Spiegels". In de bioscopen is haar film te zien. De rolprent onderscheidt zich opnieuw door een feministische stel- lingname, maar vooral door de ongekende overtuigingskracht, waarmee het drama de toeschouwer aan zijn stoel kluistert. Actrice Henriëtte Tol speelt Dora, een ex-studente kunstacademie die het vak van prostitueé koos. Een vaste betrekking bij toneelgroep Centrum weerhoudt haar van regelmatige optredens in film- en televisiespel. Na „De stilte" en de onterecht geflopte „De Anna", is dit haar derde grote filmrol. SPIEGELS" Door Tjerk Lammers Door Mike van Diem „De Anna" vind ik een schit terende film en ik ben er nog steeds verbaasd over, dat hij slecht heeft gelopen. Ik vraag me wel eens af waarom al die mensen, die geabonneerd zijn op filmbladen als Skoop en Skrien, niet zijn gaan kijken. Je ver wacht toch dat die geïnteres seerd zijn in het wel en wee van de Nederlandse film en daarvan op de hoogte willen zijn? Ik hoop dat men hem alsnog op de Ne derlandse Filmdagen is gaan zien. Ik sta er nog steeds volle dig achter". „Ik vind „De stilte rond Christine M." uniek. Ie mand die voor het eerst haar ei gen scenario schrijft en voor het eerst regisseert. Van het pro- dukt kon je nergens zeggen dat het een beginneling was. Daar om ben ik ook zo blij met „Ge broken Spiegels". Niemand kan nu nog roepen: „Ja, dat was een toevalstreffer!Die vrouw is een geboren filmmaakster. Toen ik het script van „Spiegels" las was ik zeer onder de indruk. Marleen Gorris schrijft haar scenario's heel duidelijk en hel der. Die spanning kwam heel sterk op me over. De verhoudin gen tussen mensen... Toen ik de film voor het eerst zag, was ik ook uiterst onder de indruk, ter wijl ik wist hoe het verhaal ging lopen. „Ze is een hele goede spelregisseur en ik geloof dat je dat ook aan haar films kunt zien. Ze behoudt een eenheid, een eenheid in acteerstijl. Dat zie je ook in „De stilte". Je ziet ook niemand echt excelleren in die films. Door een bijzonder sterk stukje tekst of een sterke opname of zo. Er is een constan te in alle rollen. Het is haar stijl om te regis treren wat er gebeurt. Daar slaagt cameraman Frans Bromet ook als een duivel in. Alles wordt getoond. En het wordt Lineke Rijnman en Henriëtte niet mooier gemaakt dan het is. Het is rechtstreeks. Het gaat niet om een mooie zonsonder gang, wuivend riet of ons prach tige Hollandse landschap. Dat is natuurlijk ook het indringende van haar films. Daardoor zit ze de mensen op hun huid" CENTRUM „Ik heb na „De stilte" wel ver schillende filmaanbiedingen ge had, maar aangezien ik een vast contract heb bij toneelgroep Centrum moet ik er ook veel la ten schieten. Het is toch een uit leenbasis en het moet maar net kunnen. In de periode dat „Ge broken Spiegels" is opgenomen, speelde ik 's avonds en heb ik een periode van de repetities moeten missen voor het stuk waar ik toen aan werkte. Het dubbelop werk en je moet ook wel eens nee zeggen, omdat je al in een te ver gevorderd stadium aan het repeteren bent. Bij film word je ook nog eens op korte termijn gevraagd". FEMINISME Tol in Gebroken Spiegels zich persoonlijk aangepakt. Nou, dat is dan voor hun eigen rekening. Het zegt meer hen zelf dan over de film. Maar nu zijn we misschien een beetje verder en komen er een hele hoop mannen op mij af, die echt kapot van zijn, het ten ei ste een fantastische film vinden en ook niet, zoals toen reageren met opmerkingen dat ze zich verbolgen voelen. Zo van „man nen worden hier verkeerd afge schilderd". We hebben kennelijk de juiste snaar geraakt. Mannen herkennen er dingen in, maar gaan niet meteen op hun achter ste benen staan. Ze reageren po sitiever. Hoe sterk mijn eigen betrok kenheid bij feminisme is? Ik ben lid van geen enkele vereniging of zo. Daar ben ik ook het mens niet naar. Tja... ik ben een vrouw, ik kijk or heen en zie wat er gebeurt. Er komen dingen op mij af. Ik koes ter absoluut geen mannenhaat, maar zie wel dat er een hoop dingen scheef zitten in de maat schappij. Dat wil niet zeggen dat ik zelf tot het vermoorden van een boutique-eigenaar zou komen. Is dat een antwoord?" Elke Sommer heeft in Los An geles een tentoonstelling van haar eigen schilderijen geopend. De werkjes zijn niet voorzien van haar handtekening want „ik wil voorkomen dat ze gekocht worden als pittig geprijsde handtekeningenCliff Robert son is samen met het voormalige Leif tienersterretje Leif Garrett een film aan het opnemen in Nieuw Zeeland. De prent gaat Shaker Run heten en wordt geregis seerd door Bruce Morrison... Re gisseur Ted Kotcheff is bezig met de opnames van zijn film Joshua Then And Now. James Woods, Alan Arkin en Michael Sarasan spelen de hoofdrol... Michael Caine, Anthony An drews en Lilli Palmer stappen op dit moment door Berlijn, druk bezig met de verfilming van The Holcroft Covenant. John Frankenheimer regisseert dit stel uitstekende acteurs en actrice... Twiggy heeft een nieu we vaste vriend gevonden in de persoon van Tim Matheson, de acteur die beroemd werd met zijn rol in Animal House. Het stel vierde een romantische va kantie op de Maagdeneilanden... Vriendinnen Tatum O'Neal en Irene Cara spelen samen in A Certain Fury. De opnames vin den plaats in het Canadese Van couver. Ook Peter Fonda speelt in deze avonturenfilm mee... Ac trice Janet Gaynor werd twee weken geleden plotseling opge nomen in een ziekenhuis in haar woonplaats Palm Springs in Ca- liförnië. De aard van haar ziekte werd geheim gehouden. Haar doktoren wilden alleen maar kwijt, na twee weken verblijf, dat ze aan de beterende hand is... Twice In A Lifetime heeft de nieuwe film van Gene Hackman. Hij speelt daarin met de emi nente vrouwelijke actrices Ann- Margret, EUen Burstyn, Amy Madigan en Ally Sheedy. Bud Yorkin regisseert... Richard Burton's dagboeken zijn boven water gekomen, en de Engelse uitgever Lord Weidenfeld heeft er direct al een hoog bod op ge daan. Burton's erfgenamen heb ben echter nog helemaal geen besluit genomen over wat ze met de boeken zullen aanvangen... Tom Conti (The Glittering Pri zes), Teri Garr (Tootsie) en Christopher Lloyd (Taxi) zitten alweer een maandje in Mexico City. Ze nemen daar de film Mi racles op... Bette Davis schrijft haar memoires. Het boek zal in de herfst van het volgend jaar uitkomen. Bette schreef al eer der een boek, The Lonely Life, uit 1962... De heren van Hill Street Blues zijn op het liefdes pad. Keil Martin is zwaar ver liefd op Mimi Kuzyk, een actrice die vanaf volgend seizoen regel matig in de serie te zien zal zijn. En Ed Marinaro viel hals over kop voor het danseresje Marina Jahan, in het verleden de stand- in voor het moeilijker werk van Jennifer Beals in Flashdance... Zaterdag 20 oktober bij DEJO Stijlklokken- fabriek Oude Haven 36 (achter de Waag) te EENMALIGE VERKOOP wegens reorganisatie na overname 1500 Stijlklokken <euze ui"8Tnö3eIlêr72ans^nol<l<ën^allanT se klokken en Amsterdammertjes. V.b. Friese staartklokken (1.48 mtr.) met belslag in eiken en noten kast van 1850,- vooi 950,- "riese staartklokken eiken en wortelnoot 110 m 850,- ~riese staartklokken 90 en 73 cm. hoog, schip- >ertjes 86 cm. -riese stoeltjesklokken 50 cm., Oudhollandse dokken handgeschilderd, ca. 50 koperen ingelse scheepsbarometers. Originele Friese staartklokken 143 cm. massief eiken met 1-daags uurwerk v.a. 3.500,- voor 2.300,- Ook In wortelnoot. Staand Amsterdams horloge in eiken en wortelnoten van 6.500,- voor 4.750,- 30% KORTING! km. voor Rotterdam. Aanvang 10.00 - 17.00 uur. Restantverkopen 20 oktober maandag t/m zaterdag van 9.00 - 17.00 Vlot en modieus... ;ze lederen schoudertas jes kunt u al uw spullen mee nemen. In twee modellen en de nieuwste najaarskleuren; zwart, grijs, marine, rood of wolwlt. Normaal 29,50 en37^r nu voor Nova frlteuse... Dubbelwandige friteuse met 2 temperaturen: 150° en 190°. 2000 Watt. Met grote inzet- mand en anti-reukfilter. In bruin/beige. 1 jaar garantie. Bij ter Meulen slechts Qft vtmjrcL zonder te beknibbelen op kwaliteit Door volledige specialisatie en gebruik van de beste merkprodukten bieden wij u méér waarde voor uw geld, dus duidelijk de béste deal U ontvangt daarbij Fastfrt garantie GIRUNG •LOCKHEED •ATE U bent welkom zonder afspraak. Schiekade 644. tel. 678494 Aelbrechtskade 127, tel. 767483 Zaterdags tot 1 uur geopend houdt u mobiel Mauritsweg 27, tel. 133832 [in dit center geen remservice) Wij leveren op consumentenvoorwaarden

De Havenloods | 1984 | | pagina 9