DEO HAVENLOODS 'Uitgaansleven moet nieuwe impulsen krijgen' u 13950 13?5 sa- SCHIEDAM Annie M.G. Schmidt schrijft leukste boek Grote belangstelling voor spreekuur De Trechter ABC taalcursus ter meulen Eerste paal uitrukgarage Schilder-festijn in Schiedam Horeca-gala 1984 in Klaverstede Uitbreiding Coöperatie Museum Minder werklozen in regio Waterweg-Noord CASINO SCHIEDAM ptf? CASINO-CLUB RIJNMOND Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 14F —T 49.- 2* 179.- VROOM DREESM ANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM I editie P SCHIEDAM - De lezende jeugd van Schiedam is dol op Annie M.G. Schmidt. Haar boek „Minoes" werd uitgeroepen tot het leukste boek in de top-tien. Bijna 200 jeugdleden van de bibliotheek werkten mee aan een onderzoek en lazen een aantel „met lachebekjes" gemerkte boeken. Aaan de hand van de resultaten werd een top-tien samengesteld. Op de tweede plaats staat „Op je kop in de prullen bak" van Guus Kuijer. De rest van de üjst ziet er als volgt uit: derde is Steven Kellog met „Pak 'm Pin- kerton"; 4. Joke van Leeu wen „Een huis met zeven kamers"; 5. Rindert Krom hout „Zullen we deze dan maar houden"; 6. Waltraud en Friedel Schmidt „Ik en mijn opa"; 7. Burny Bos „Oma Fladder"; 8. Paul Biegel „De brieven an de generaal";9. Astrid Lindgren „Ronja de roversdochter". De lijst wordt besloten door Steven Kellog met „Een heel gewoon kikkervisje". Annie M.G. Schmidt. Nieuw tapijt nodig?! jti 20-40° o echt voort tis leggen 5 jaar g ag vrijblijvend prijsof s info 010 12 61 80 ^■COSMOS >Ftaput en gordijnen 1 COOLSINGEL 60 J SCHIEDAM - De groeiende aelangstelling voor het spreek uur van De Trechter (project voor mensen zonder werk) heeft geleid tot uitbreiding van het spreekuur. Voortaan is het spreekuur zowel op woensdagmorgen vanaf 9.30 uur als op woensdagmiddag tot 17.00 uur. Van tevoren telefo nisch afspreken is gewenst, tel. 734462. „Een groot aantal initiatieven heeft inmiddels de weg naar het spreekuur gevonden", al dus Hans Verlinde van De Trechter. werkboetiek, een sleutel- werkplaats voor auto's en brommers en het fietsgraveer- project. Er zijn hier ook men sen gekomen die vanuit hun uitkeringssituatie een eigen bedrijfje wilden beginnen". Naast de ontwikkeling van di verse werkprojecten is er ook ruimte voor andere zaken. Hans Verlinde: „We denken daarbij aan de realisatie van een projecten verzamelgebouw. Hierin kunnen door de gemeen te goedgekeurde ondernemin gen worden ondergebracht. Voorts is er ook nog de oriën tatiecursus 'Werken met een computer". ilaapwandmeubelen, slaapbanken uit voorraad te leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw 'de Goudseslngel66, Rotterdam. 010-13.38.34 SCHIEDAM De stichting ABC Taalcursus geeft Neder landse taallessen aan buiten landse mannen en vrouwen. Momenteel zit de stichting ver legen om nieuwe vrijwilligers voor het geven van deze lessen. Belangstellenden worden uitge nodigd om op dinsdag 30 okto ber een bezoek te brengen aan de Onderwijswinkel, Hoogstraat 76, om zich eens nader te infor meren. Men is welkom vanaf 20.00 uur. Men kan ook bellen. Elke dinsdagmorgen van 10 tot 12 uur via tel. nummer 268926 (gemengde cursus) of nummer 262179 (vrouwencursus). Jaarvergadering SCHIEDAM - De plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid houdt haar jaarvergade ring op donderdag 1 november in wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer de verkiezing van een nieuw af delingsbestuur. Modieuze schouder tasjes... Met beklede beugel. Zeer goed te kombineren met de mode van dit seizoen. In zwart, grijs of rood. (Ook ver krijgbaar met imitatie kroko.) van T8,95 voor Royaal model in zwart, grijs of rood. van voor SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres slaat komende maan dag de officiële le paal voor uitrukgarage van de gemeente brandweer aan de Breedstraat. Deze garage zal deel gaan uit maken van de tweede fase van de bouw van de brandweer kazerne. SCHIEDAM - Creatieve Schie dammers worden uitgenodigd om deel te nemen aan een ten toonstelling van tekeningen, aquarellen en schilderijen in dienstencentrum De Vier Mo lens. Wethouder Posthoorn zal de expositie op zaterdag 3 novem ber om 14.00 uur openen. De- tentoonstelling blijft tot en met 9 november. De werkstuk ken kunnen dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur worden ingele verd bij het dienstencentrum aan de Burgemeester Honner- lage Gretalaan. Voor meer in lichtingen kan men telefonisch terecht via nummer 155739/ 737196. SCHIEDAM- Onder de veelbelovende naam Horeca gala 1984 vindt op zondag 11 november (de elfde van de elfde) een groot familie feest plaats in squash- en tenniscentrum Klaverstede. Het feest wordt georgani seerd door de Horeca On dernemers Schiedam (HOS) die hopen op deze Wijze het Schiedamse uitgaansle ven nieuwe impulsen te ge ven. „Dat is hard nodig", aldus HOS- penningmeester Theo Koogje, „want er is duidelijk sprake van een vlucht van het publiek naar Vlaai dingen en Rotterdam. Met name jongeren trekken in het weekeinde vaak naar die twee steden". Door gezamenlijk iets te orga niseren hopen de horeca onder nemers de aandacht te vestigen op het gebeuren in de eigen stad. „In de toekomst kunnen *The Pearls primeur op het gala dan meer van dergelijke evene menten worden gehouden", licht Rinus van der Most, voor zitter van de HOS, toe. „Het is trouwens de bedoeling van het gala dat het een jaarlijks terug kerend feest wordt." „Eigenlijk is het gebaseerd op het komend carnaval", aldus Van der Most. „Het carnavals- gebeuren barst echter pas 's-avonds los. Wij hebben geko zen voor een familiefeest en dat betekent dat het publiek niet alleen 's-avonds maar ook overdag een aantrekkelijk pro gramma krijgt voorgeschoteld. Daarvoor hebben we het Neder- Het programma voor de elfde november begint al vroeg. Om 11.00 uur 's-morgens is er voor de jeugd een compleet activi teitenprogramma onder de naam „Wonderland". 's-Mid- dags gevolgd door een talenten jacht en playback-festival. Hier voor kan men zich tot 9 novem ber aanmelden via tel. nummer 732134. Op het grote toneel speelt The Golden Beat Band uit België. Het avondprogramma bevat op tredens van Frank en Mirella en van de populaire Vlaardingse zanger Lobo. Schiedam krijgt tevens de primeur van een nieuwe damesgroep die luistert naar de naam The Pearls. De groep bestaat uit drie ervaren zangeressen die o.a. werkten met The Dutch Rhythm Steel- band en Forrest. Voorlopig be geleiden The Pearls de show van Lobo maar in Schiedam *De Horeca Ondernemers Schiedam hebben grootse plannen. doen ze ook een solonummer. De eerste single van The Pearls wordt in februari 1985 uitge bracht. Het programma wordt aan el kaar gepraat door de Haagse presentator Harry Touw» Prins Carnaval Om 11 minuten over elf wordt bekend gemaakt wie de nieuwe Prins Carnaval is van „De Kas- teleiners" en dan zal tevens voor het eerst de nieuw opge nomen plaat van deze carnavals vereniging live gepresenteerd worden. De titel: Hoem, pa, pa, pa. Boerenkapel De Zwiebels, gespecialiseerd in dixieland en carnavalsmuziek, zorgt voor fe sfeer. De Horeca Ondernemers Schie dam hebben burgemeester Scheeres uitgenodigd om het gala te openen. Een Schiedams feest hoort door een belangrij- De entree voor het hele gebeu ren kost f. 12,50 terwijl het jeugdprogramma overdag een rijksdaalder (inclusief consump tie) kost. Op het entreebiljet kan men een kleurentelevisie winnen. „We hopen dat de Schiedammers de weg naar ten nis- en squashcentrum Klaver stede weten te vinden", besluit Van der Most. SCHIEDAM De laatste uit breiding van Het Nationaal Co- operatie Museum, een huiska mertje geheel ingericht in de stijl van 1920, wordt zaterdag 3 november geopend door bur gemeester R. Scheeres. Het museum werd in 1977 gesticht ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de co- operatieve verbruikersvereni ging Coöp Nieuwe Waterweg Noord te Schiedam. In het museum is een hoop te zien. In 't Winkeltje in de Ke- thelstraat 12 is alles uit groot- moederstijd te koop. Ouder wetse snoepjes, gedroogde ap peltjes, pruimedanten enz. Er zijn veel foto's, schilderijen en andere wandversieringen. In de aanwezige notulenboeken wordt uitvoerig geschreven over de sociale strijd die vooraf ging aan de vorming van de Coöp. Burgemeester Scheeres opent de nieuwste aanwinst van het Nationaal Coöperatie Museum. SCHIEDAM - De maand sep tember gaf een lichte daling te zien in het aantal werklozen in het gebied Nieuwe Waterweg- Noord. In totaal konden 514 personen worden geschrapt uit het bestand van het Geweste lijk Arbeidsbureau. In dit gebied zijn per eind sep tember 10.699 mensen inge schreven als werkzoekend. Van de waterweggemeentes scoort Schiedam nog steeds het hoogs te. In deze gemeente zijn 4356 mensen werkloos. Vlaar- dingen telt 3895 mensen zon der werk. Het gewestelijk arbeidsbureau noemt de ontwikkelingen van de werkloosheid in de afgelo pen drie kwartalen -in vergelij king met 1983-opmerkelijk. „Lag het werkloosheidsniveau in september 1983 ruim 17 procent hoger dan in januari 1983, in september 1984 is het aantal werklozen ten opzichte van januari van dit jaar met ruim 4 procent afgenomen". De werkloosheidscijfers van de afgelopen twee maanden zijn lager dan die van een jaar gele den. Ook het aantal gemelde vacatures onderging in verge lijking met vorig jaar een stij ging. Wanneer men de eerste drie kwartalen van 1983 en 1984 naast elkaar zet is een stijging van bijna 50 procent waar te nemen. In 1983 wer den 842 vacatures gemeld, in 1984 1200. Minder rooskleurig is echter de toename van het aantal werklo zen dat langer dan een jaar staat ingeschreven. Deze cate gorie maakte per eind septem ber 50 procent uit van het werklozenbestand. In de maan den september van 1982 en 1983 bedroegen deze aandelen respectievelijk 30 en 41 pro cent. Brug dicht SCHIEDAM De Proveniers- brug zal in de nachten van maandag 26 november tot en met vrijdagnacht 30 november afgesloten zijn voor het verkeer in verband met werkzaamhe den. Club Rijnmond Behendigheidsspel '24 Observatie-roulette' De drankjes en de hapjes Onze busdiensten: Casino-Club Rijnmond verzorgt vanaf maandag 22 ok tober a.s. elke dag gratis busvervoer van Rotterdam C.S. naar Schiedam en weer terug. Vertrektijden: Heen Retour Rotterdam C.S. Schiedam Restaurant Engels 13.30,16.30 en 18.00,21.00 en 20.30 uur 24.00 uur p/a HOTEL RIJNMOND Nieuwlandplein 12-Schiedam-Noord Telefoon 010-73 86 66. Charmante damesturban Gebreid en verkrijgbaar in acht modieuze uni kleuren -L^95 Toiletkast Met 3 spiegeldeuren, 2 la den en verlichting. Eenvou dig zelf te monteren. H51xB59,5xD15 cm. In wit of beige Corduroy damesjeans Met bandplooien en steek- zakken. 100% Katoen. In o.a. bruin, marine en grijs. Maten 36A6-65T- Heerlijke chocoladeletter Alvast een voorproefje voor sinterklaasavond! Zowel puur als melk. 150 Gram 3Ae 4 Vaks audio- videomeubel Met twee glasdeurtjes, uit- trekbaar plateau en L.P. berging. Wit. H53xB132xD46 cm-199? Rubber veiligheidsmatten Met zuignappen. 34x73 cm. (bad). 53x53 cm. (douche). In wit, beige, blauw en bruin *9Sr Makkelijk op te bergen door inklapbaar onder stel. Formaat speeltafel 244x122 cm. Speelblad 14 mm 059«T BlackS Decker schaafmachine (DN712) Vermogen 350 Watt. Dub bel geïsoleerd. Met stof- en spaan zak. Schaafbreedte 82 mm. Sponningsdiepte 8 mm. Met widia schaaf beitels. Garantie één jaar -169:- Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1