DE Q HAVENLOODS IIAKA Stadsvernieuwing in de knel door plan Brokx f.99.95 Rebus Amateurkunst in De 4 Molens ttsss- .Jenvéshk»-» Geweld in Programma 'Woudhoek' NCVB bijeen in De Rank 'Trambestuurders rijden te hard' Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel'Vrijdag Zaterdag Voordeel'Vrijdag Zaterdag Voordeel 5* 42» 79* 2£- VROOIVm DREESM ANN BLIJD0RP DIEREN-BING0 Vogeltjes kijken in De Rank Bethelkapel Damesteam 'Klaverstede' behaalt kampioenschap I CrUIFHAM DONDERDAG 8 NOVEMBER 1984 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM I editie P OO111 C. LfMIYI 33e JAARGANG NO. 45 Udr< a°9t zachte tV^enenu hee^ nieuwe nodig? A/|y bent ley® Per stuk feflterviTpcte pZsterdam "°e Voorhof Lezers van deze Eigenhandig- krant, met of zonder een ken nersblik voor doe -he t-zelf arti kelen, kunnen hun slag slaan met de Rebus-prijsvraag van Wegener Huis-aan-Huisbladen elders in deze krant. Voor de winnaars zijn er vijf prijzen, beschikbaar gesteld door de firma ELU Internatio nal uit Etten-Leur. Te winnen zijn een vlakschuurmachine MVS 156 electronic en vier accuschroevedraaiers AS 1065. Ook wethouder Posthoorn wandelde langs de galerij van schilde rijen. SCHIEDAM - In diensten centrum De 4 Molens is deze week kunst met een grote K te zien. Op initiatief van het Rotterdamse echtpaar Bob en Elly Slangen van het Instituut voor Praktische Schilderkunst (IPS) werd een expositie inge richt van 150 schilderijen, ge maakt door amateuristische kunstbeoefenaars. De tentoon stelling werd afgelopen zater dag door wethouder Post hoorn in de aanwezigheid van de kunstenaars, vrienden en familieleden geopend. Opzet van het gebeuren is het stimuleren van de schilder kunst. De IPS organiseert daartoe niet alleen exposities, maar ook cursussen tekenen, schilderen, mode ontwerpen en illustreren. De tentoonstel ling in het dienstencentrum is daar een goed voorbeeld van. De amateurschilders hebben zich vooral laten inspireren door de vele pittoreske aange zichten van de Schiedamse binnenstad. Ook treden vele van hen in de voetsporen van de oude meesters en hebben klassieke composities aan het witte linnen toevertrouwd, zo valt op bij een wandeling langs de kunstwerken. Herken baarheid is dus troef. De tentoongestelde werken zullen niet worden gejureeerd. Het past niet in de formule van het IPS dergelijke exposi ties van een competitie ele ment te voorzien. De ten toonstelling is nog tot en met morgen te bezoeken. Oude meesters veelal inspiratiebron. Auto huren nu goedkoper ROTTERDAM Autover huurbedrijf Roadster C.V. heeft haar prijzen aan deze tijd aangepast. Alle tarieven zijn incl. 100 km vrij. Énkele voorbeelden: Ford Fiësta 27,50 p.d., Fiat Ritmo 37,50 p.d., Ford Sierra 1.6 L 45,- p.d., Opel Rekord 2.0 49,- p.d., Ford Granada 2.3 55,- p.d. Ook in de business klasse schittert Roadster. Bijvoorbeeld: Merce des 280S198,- p.d. (ook Merce des Sport). Vraag naar onze spe ciale tarieven voor langere ter mijn of weekeinde. Roadster C.V., Admiraliteits kade 5 t/m 7, Rotterdam/Kra lingen (tussen Oostzeedijk en Maasboulevard), tel. 010-148.100. ma. t/m vrij. tot 20.00 uur geo pend, zat. tot 19.00 uur geopend. Knip uit en bewaar. DAKA BERGWEG RUIMT OP!!! Wij moeten ruimte maken voor onze nieuwe koilektie trainingspakken van TRAININGSPAKKEN, JOGGINGPAKKEN tegen WEGGEEFPRIJZEN van 329.- 249.-199- nu69.-99.-129.- 250 TENNISSHIRTS. SHORTS, ROKKEN o ELLESSE'83/84 van 159.-129.-119.- Kinderkieding 50% korting. u79.- 300 u29.- SCHIEDAM - Eenentwin tig Nederlandse gemeenten hebben verontwaardigd ge reageerd op het besluit van staatssecretaris Brokx van Volkshuisvesting over de afhandeling van declaraties die deze in stadsvernieu wing actieve gemeenten hebben ingediend De staatssecretaris heeft een overgangsregeling voorge steld waardoor nu veel minder geld beschikbaar komt dan in voorgaande jaren het geval was. Actie ve stadsvernieuwingsge meenten dreigen het slacht offer te worden van deze regeling die voorafgaat aan de zogenaamde nieuwe Wet op de Stads- en Dorps- I vernieuwing. Allereerst is het landelijk fonds voor 1985 onverwacht van 961 miljoen gulden teruggebracht tot 829 miljoen. Bovendien ontstaat door het niet betalen van de eerder toegezegde decla raties een gat van 350 miljoen gulden. De eenentwintig ge meenten - Den Haag en twin tig middelgrote steden waaron der Schiedam - zullen dit te kort zelf moeten opvangen en dat zal ten koste gaan van reeds geplande stadsvernieuwingspro jecten. Onmogelijk Wethouder Van Tilborg. Wethouder C. van Tilborg (stadsvernieuwing) van Schie dam zegt door de plannen van Brokx voor een onmogelijke positie te worden geplaatst. „Gestimuleerd door de Interim Saldo Regeling (ISR) is Schie dam destijds ijverig begonnen met stadsvernieuwingsprojec ten". Een groot deel daarvan is nu op de tocht komen te staan. Als Brokx zijn zin krijgt moeten we in Schiedam een prioriteitenlijst gaan maken". „De stadsvernieuwing zou ern stig stagneren met alle gevol gen vandien. Voor de bewo ners en voor de bedrijven die bij de stadsvernieuwing betrok ken zijn. Om nog maar te zwij gen over het feit dat we als ge meente geen nieuwe initiatie ven kunnen ontwikkelen". Noodkreet „Ik kan weinig waardering op- SCHIEDAM In de Bethel- kapel aan de Nieuwe Maas straat wordt zondag 11 no vember een open deur-dienst gehouden, waarbij gesproken zal worden over geweld. Daarbij komt het zogenaam de grote geweld aan de orde maar ook wordt aandacht be- SCHIEDAM - Dienstencen trum „De Woudhoek" heeft voor de komende weken voor ouderen een uitgebreid pro gramma opgesteld. Het dienstencentrum houdt donderdag 8 november aan staande de maandelijks terug kerende bingo. De balletjes rol len vanaf 13.30 uur. Toegang voor zes gulden. Een ontspanningsavond is in het dienstencentrum op 16 no vember. Een muziekgezelschap bestaande uit zes personen zal een avondvullend programma verzorgen. Het repertoire be staat voornamelijk uit meezin gers. Aanvang van de avond om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 2,50 gulden (inclu sief koffie). Woudhoek stelt op zondag 18 november zijn deuren wagen wijd open. De zaal is vanaf 13.30 uur voor een ieder gratis toegankelijk. De thema's „Ouder worden in je eentje" en „Leren omgaan met alleen zijn" staan centraal op de op dinsdag 20 november te houden discussiemiddag. De discussie wordt geleid door Ria van Pelt van de stichting Los- Vast. Aanvang van de thema middag is om 14.00 uur en de toegang is gratis. slaapwandmeubelen, slaapbanken enz. 80 modellen leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw de Goudseslngel'66, Rotterdam. 010-13.38.34 SCHIEDAM - De Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt zondagavond 14 november een bijeenkomst die gewijd zal zijn aan het boek van Harold Kushner: „Als het kwaad goe de mensen treft". Enkele leden zullen een inlei ding verzorgen waarna gedis cussieerd kan worden onder leiding van Ds. W. van Bok- kum. De bijeenkomst wordt gehouden in „De Rank" aan de Schiedamseweg. Aanvang 19.45 uur. SCHIEDAM - Winkeliersver eniging 'Broersvest' heeft een boze brief geschreven aan de directie van de R.E.T. Hierin wijst de vereniging erop dat sinds het begin van de ingebruikname van de trambaan op het Broersvest menig trambestuurder zich niet houdt aan de voorge schreven snelheid. gevaren op voor het winke lende publiek en voor kinde ren. Daarom vraagt men in de brief aan de directie op zeer korte termijn afdoen de maatregelen te nemen Mochten deze maatregelen niet het beoogde resultaat hebben dan kunnen de win keliers, zo stellen zij, niet langer een onbelemmerde doorgang van het tramver keer op de Broersvest ver zekeren. Becker Hach. rand loze wissellijsten in 12 maten. Met anti reflekterend glas. o.a. 30x40 cm lér5014.75 20x25 cm J45 7.- 10x15cm A95_ Teisseire Franse vruchten limonadesiroop Goed voor 6 liter en keus uit 9 smaken o.a. sinaasap pel, passievruchten en bos bessen Afd. supermarkt Twee kartonnen opbergdozen. Met deksel. In de modieuze kleuren grijs, zwart, blauw en rose. Twee stuks 1*9^ Sfeervolle kandelaar Verzilverd. 35 cm hoog. Vijf-arms 6&Z0 59.50 Drie-arms 49r50 Afd. kantoorboekhandel Zeer handig opbergnek Ongelakt en van massief naaldhout. H170xD38cm. B170cm465r— 149.75 B 85 cm -89^* Afd. luxeartikelen Roestvrijstalen fluitketel Zowel geschikt voor gas als elektro. Inhoud 1.5 liter.23S5-20.- Inhoud 1.75 liter J9S5- Schuim rubber Hoge kwaliteit. Zelf ventilerend. 140x200 cm 850:- 90x200 cm-469:- 399. 80x190 cm-399:- Sportieve schaatsen IJshockeyschaatsen-89:- 79 Kunstschaatsen Ook geldig op de plaatselijke koopavond. De voortgang van de stadsvernieuwing wordt ernstig bedreigd door de plannen van staatssecretaris Brokx. brengen voor de handelswijze van de staadssecretaris die is teruggekomen op zijn toezeg ging om gemeentelijke declara ties die voor 1 september wa ren ingediend te zullen hono reren. De gemeentes hebben daar hun stadsvernieuwings plannen voor de komende jaren op gebaseerd. Daar bljjft weinig van over. Ik kan nu de consequenties voor Schiedam nog niet overzien. „Mijn collega's uit de andere steden en ik n al begonnen met begrip te vragen voor onze si tuaties bjj de vaste kamercom missies. Het is een noodkreet in de richting van Den Haag waar men maar weinig inzicht lijkt te hebben in de problema tiek van de steden". Bepaal zelf uw eigen ]f*l Dieren Bingo nummercombinal en win 50.000 Zie de advertentie elders in deze krant SCHIEDAM - De Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers houdt vrijdag 16 en zaterdag 17 november een vogeltentoon- stelling in De Rank, Schiedam seweg 122. Op de tentoonstel ling zal een uitgebreide eollee- steed aan kleinschalige vormen van geweld waarmee mensen el kaar het leven ondraaglijk kun nen maken. Voorganger is de heer J.A. van Lambalgen en muzikale medewerking wordt verleend door de Israëlische zanger Asher. Het orgel wordt bespeeld door H. van der Lin den. tie vogels bijeen worden ge bracht. Te zien zijn onder andere kleurkanaries, postuurkanaries in dertien soorten, Europese vogels, bastaarden, zebravinken Japanse meeuwen, tropische vogels, Agaporniden en grote parkieten. De vogeltentoonstelling in De Rank valt samen met het 35- jarig bestaan van de Schiedam se afdeling van de Bond van Vogelliefhebbers. Deze werd op 13 oktober 1949 opgericht. Momenteel telt men 100 leden. De tentoonstelling is op vrijdag 16 november vanlO.OO tot 22. 00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur geopend. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Het damesteam van de nog zeer jonge squash- vereniging 'Klaverstede' heeft de afgelopen najaarscompe titie als kampioen afgesloten. Na een moeizame start in de uitwedstrijden tegen HSRC en de Kieviten werden vervolgens de thuiswedstrijden gewonnen. Het clubkampioenschap van 'Klaverstede' werd behaald door Jolanda Leget. Bij de heren zegevierde Willem Rhjjns- burger voor de tweede maal in successie. De vereniging houdt op 24 no vember aanstaande een begin- nerstournooi, waaraan een ieder die met de sport kennis wil maken kan deelnemen. Het kampioensteam bij de dames, v.l.n.r. Jolanda Leget, Teddy Kerklaan, Feikje Nassy, Angela Kerklaan en Marjan van Mourik.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1