EIGENHANDIG '84 'Mode wisselt sneller dan de seizoenen' DE O HAVENLOODS deQhavenloods &£L"&S2£2i Noviteiten Eigenhandig Machinaal breien Digital-techniek in boorstandaard Nieten, krammen en spijkerschieten Eigentijds vernuft Slang klemt muurvast Naaimachine met Braillesysteem Eigenhandig van A tot Z SPECIALE KERSTDAGTOCHT IDSI DONDERDAG 8 NOVEMBER 1984» 45-384 Directeur G. Petri van Romatos: snaam Roi r de in Italië, Rome Toscana. Met gevoel voor mode en stijl, als rijke erfenis van zijn Italiaanse afkomst, begon directeur G. Petri zeven jaar geleden de handelsonder neming Romatos in Veenen- daal. Het huismerk de „Almon- werden gepresenteerd, zoals ook exclusieve garens werden uitgebracht. Als enige in Neder land levert Romatos boetiekga- door de groeiende eigen bevol king van andere afkomst, is daarentegen een geheel nieuwe markt ontstaan. Zowel voor de klassieke mode liefhebber als voor de jonge punk zijn compleet andere kleuren, andere patronen actu eel geworden. Bovendien wijzi gen de modetrends ook steeds vlugger. Bleef vroeger een be paald modebeeld jarenlang het zelfde, nu wisselt de mode nog sneller dan de stemmingen van het seizoen". De toename van het breien is mét cijfers aan te tonen. Zo was in 1978 het verbruik 250 gram per inwoner, in 1983 was dat 300 gram en in 1984 verwacht men, dat dit op 320 gram per inwoner zal uitko men. De totale omzet in brei garens was in 1983 ongeveer 300 miljoen gulden, hetgeen neerkomt op plm. 9.500.000 zelfgebreide truien. Voor iedereen die graag breit, is het nieuwe „HandBreiFrame" een ideaal, zelfs revolutionair te noemen gereedschap. Het is uitgevonden door een Engelse ingenieur, en hij won er de eer ste prijs in het laatste uitvin dersconcours in zijn land mee. Machinaal breien, 3 tot 6 keer sneller dan de beste brei(st)er met de hand kan, geruisloos werken, keuze in steekgroot- te, een regelmatige steek, ook dubbelbeds (halfrond of hele maal rond) breien, veel steek- mogelijkheden, al die moge lijkheden die de veel duurdere breimachines bieden zitten in dit (van hout gebouwde) brei- frame. Het is zó handzaam en licht, dat je het zelfs op schoot kunt zetten. Er zijn drie types. Om een in druk te geven van de prijs: het middenmodel nr. 96 kost minder dan de helft van het be drag dat je neertelt voor de goedkoopste breimachine. Tóch alle mogelijkheden; in tricotsteek brei je bij voorbeeld probleemloos tot maatje 52. Dit nieuwe breiwondertje is op Eigenhandig in werking te zien in stand 219 van Euro Enter prise, Den Haag. der elke hoek tussen 0 en 90 graden ingesteld worden. On der elke gewenste hoek boren, vanaf vertikaal tot horizontaal, dat gaat allemaal met professio nele perfektie. Hulpstuk Verder brengt Wolfcraft een vernuftig gekonstrueerd boor- frees-hulpstuk, dat van de boormachine een freesmachine met talrijke toepassingsmoge lijkheden maakt, Kanten, groe- wen, sponningen, sierprofielen, bochten zuivere cirkels, letters en cijfers (positief of diaposi- Elektrische hechtmachines die razendsnel nietjes uitschieten zijn (als opvolgers van de met perslucht aangedreven appara ten) al lange tijd in ambacht en techniek in gebruik. De doehet- zelver heeft het gemak er ook van ingezien. Kenmerkend voor de modernste types in dit ge reedschap zijn de mogelijk heden om er nieten van uiteen lopende afmetingen mee te ver werken, evenals kopverloren spijkertjes, krammen en kabel klemmetjes. niet. Swingline komt daar met het nieuwe type ETS. Verwis seling van het magazijn, om de genoemde bevestigingsmidde len te kunnen „laden", elektro nisch regelbare slagkracht en beveiliging tegen onbedoeld wegschieten, dat hoort er uiter aard allemaal bij. Met zo'n flitsend werkende „elektrische hamer" kun je meubelstof, schrootjes, plaat materiaal enz. heel snel aan brengen... een kwestie van „tak-tak". De Swingline ETS is te zien in stand nr. 154 van Konijnen burg b.v., Amsterdam. In elektrisch gereedsch»n is in de afgelopen jaren veel nieuws ontwikkeld. Daarin is vooral op elektronisch gebied een massa eigentijds vernuft ingebouwd. Ook de elektro-pneumatische techniek marcheert op in de dhz-sektor. Voorbeelden daar van zijn de jongste gereedschap pen van Metabo. Een 1000 Watt klopboorma chine met links- en rechtsloop (dus ook als elektrische schroe- vedraaier te gebruiken), volle- golf-techniek, zelfspannende boorkop. Verder een elektro- pneumatische boorhamer die zijn 600 Watt machinevermo gen omzet in een sneller en doeltreffender arbeidsprestatie, dankzij het door de motor aan gedreven zuigermechanisme (een heel ander systeem dan de direkte overbrenging van motor via spindel op boorhouder), en eveneens uitgerust met alles wat de moderne elektronika aan bedieningsgemak en veilig heid te bieden heeft. Ook toont Metabo zijn hete- luchtpistool, 1500 Watt, met twee standen die een lucht stroom van resp. 250 en 550 graden C bewerkstelligen. Om verf te verwijderen en de overige toepassingen die zo langzamer hand van dit nog vrij jonge ge reedschap wel bekend zijn. Twee nieuwe types elektrische tackers (hechtmachines) zijn eveneens te zien in stand nr. 305 van fa. Peter van Dijk, Spijkenisse. Een slang aan een kraan klem men, daarvoor gebruik je een slangklemvastdraaien met een schroevedraaier. Boutje en geperforeerde strip gaan roes ten, na herhaaldelijk vast en weer los maken 'dol' raken. De nieuwe oplossingeen slang klem van hoogwaardige kunst stof (technisch nylon) waar geen geschroef aan te pas komt. De 'bek' grijpt met tan den in elkaar, zit muurvast, kan net zo lang als maar nodig is blijven zitten, kan daarna ook weer moeiteloos los gemaakt worden. Vocht, zuren en che mische stoffen hebben er geen invloed op. De nieuwe Herbie slangklem men, verkrijgbaar in verschil lende afmetingen, die alle gang bare diameters dekken, kunnen dan ook voor talloze doelein den gebruikt worden: wasma chine, auto, pompleidingen, zelfs de c.v. Een ingenieuze oplossing voor een probleem waarmee ieder een wel eens zit. Wordt op Husqvarna brengt in Neder land een serie computerge stuurde naaimachines op de markt, waaronder sinds kort een naaimachine speciaal be stemd voor lichamelijk en visueel gehandicapten. De Prisma 940, te zien op stand 232 van Eigenhandig, kan worden aangepast mid dels een ombouw c.q. aan passingsset, die bestaat uit onderdelen die de bediening van de machine vereenvou digd. Voor visueel gehandi capten wordt gebruik ge maakt van een braillesys teem. Eigenhandig gepresenteerd in de noviteitenhoek. (Leveranc- cier: Odice Nederland, Helle- voetsluis). Afdichtingsmaterialen - alu minium - antiroestmiddelen auto-accessoires - automa terialen - auto-onderhoud. B Badkameraccessoires - bad kamermeubelen - behang - betonmolens - beveiligings systemen - bevestigingsmate rialen - boeken - borduur- pakketten bouwmaterialen - bouwpakketten - bouwte keningen - breimaterialen - broeikasjes brei-mode- shows. C Centrale verwarming - che micaliën - cirkelzaagmachi nes - cursussen. D Dakbedekking - dakvensters - dekoratiematerialen - de monstraties - deuren - doucheschermen - draaiban ken - dubbele beglazing. E Elektrische gereedschappen elektronika - elektrotech nische artikelen - energiebe- Filatelie - freesmachines. G Garens - gasinstallaties - ge neratoren - gevelbekleding - gereedschappen. H Handenarbeidmaterialen handgereedschappen handwerkpakketten - hang- i sluitwerk - hobbyhoeken hobbybranders - hout - hobby-informatie - houtbe werkingsmachines - houtin formatie - houtskeletbouw - houtveredeling houtde monstraties - hulpstukken. I Informatiestands - isolatie materialen - isolatievoorlich ting. K Kachels - kasten - keukens - keuken-apparatuur kitten kluizen - kozijnen - kunstnij verheid - kunststoffen. L Ladders - lasapparatuur loodgietersmateriaien - lij men M Metaalbewerkingsmachines meubelen - modelbouw muziekinstrumenten - min gereedschappen. N Natuursteen - noviteiten. O Onderdelen - onderhouds middelen - opbergsystemen. Parket - plaat materialen plafondsystemen - planten plavuizen - profielen - puien - poppetheater. Sanitair - sieraden - schuur tjes - sierpleister - sm eedbe nodigdheden - smyrna - speelgoed - spiltrappen - sta- machines - steen- Tegels - tochtwering - trap pen - tuinaanleg - tuinge reedschappen - tuinhuisje tuinmaterialen - tijdschi Ventilatiesystemen - vereni gingen - verven en verfmate- rialen - vlizotrappen - vloer bedekking - voorlichting vulmiddelen - vijvers. U. Ijzerwaren. Z Zeilboten - zelfbouwwonin- gen - ze lf maak -mat eriale n zonwering. GROTE LOTERIJ-AKTIE "een kunstgrasveld voor H.C. Aeolus" Doe mee aan de grandioze loterij met 8 trekkingen in 5 maanden. TE HUUR WINKEL (118 m2 en 40 m2 kelder) Rotterdam Groot IJsselmonde De overdekte winkelgalerij aan de Brede- noord ligt op goede stand en is gemakke lijk bereikbaar. Eventueel aparte boven woning te huur. Inlichtingen: B.V. Bouwmaatschappij GBM Tel.: 010-149800 s s 5 VOOR DE LEZERS VAN DE HAVENLOODS openbaar lichaam Rijnmond BEKENDMAKING HINDERWET Het Dagelijks Bestuur van Rijnmond maakt bekend dat het heeft besloten aan het College van Burgemeester en Wethouders van Rotterdam een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning krachtens de Hinderwet te verlenen, voor de inrich ting, gelegen aan de Fioringras 2 te Rotterdam. De beschikking ligt 12 november 1984 t gemeente Hillegersberg de aanvraag en overige van belang zijnde stukken vanaf met 11 december 1984 ter inzage ten kantore van de deel- ten kantore van het openbaar lichaam Rijnmond tijdens tevens buiten werkuren na telefonische afspraak (010-111320, toestel Gedurende deze termijn kunnen de stukken ook worden ingezien in de openbare bibliotheek van Rotterdam, Nieuwe Markt 1, dinsdag van 18.00-21.00 uur; en tevens n het openbaar lichaam Rijnmond. Vasteland 96-104, raak (010-111320, toestel 369). Diegenen die bezwaren hebben ingebracht tegen de aanvraag en/of de ontwerp beschikking en belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest, kunnen tot en met 11 december 1984 tegen de beschikking beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient te worden gericht tot de Kroon, doch binnen genoemde termijn te worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld, kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worderi gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een dergelijk verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van ter inzage gelegde stukken (tegen betaling) kan men zich wenden tot de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565,-Schiedam, telefoon 010-732499, of tot het openbaar lichaam Rijnmond, Vasteland 96-104, Rotterdam, telefoon 010-111320, toestel 369. OP 1e KERSTDAG - 25 DECEMBER 1984 koffie, wa kunt gen gemak een apéritief te worden geserveerd, dat nd-organist. En gelooft u aankomt, dan bent u op adres. )nd 22.00 a 22.30 uur weer PER PERSOON HELDERE OSSESTAARTSOEP met engelenhaar en Madeira JONGE KALKOENBORST met champignon-roomsaus diverse verse goenten abrikozencompóte appelmoes Franse frites croquet aardappeltjes ke'rstijs MOKKAKOFFIE met Grand Marnier bonbon ^iii'Ms INSTAPPLAATSEN EN TIJDEN: 11.30 uur VLAARDINGEN, Station Vlaardingen-Oost 11.45 uur ROTTERDAM, Centraal Station, bij restaurant Engels 12.00 uur ROTTERDAM, Zuidplein, bij theater Zuidplein Rotterdam: Westblaak 155,010 -139365 Krimpen a/d IJssel: Weteringsingel 2,01807 -16899 Vlaardingen: Hoogstraat 122,010 - 352911 >899

De Havenloods | 1984 | | pagina 9