DE Tl)HAVENLOODS m Feest met een ideëel karakter in Passage Theater &&S&S&S SCHIEDAM Spieringshoek zamelt geldla voor Bolivia Activiteiten in Blauwe Brug Praten over 'alleen zijn' Reünie op Rijnmondschool Discriminatie en vrede centraal tijdens manifestatie Fellini, Malle en Vadim verfilmen Edgar Allen Poe Cosmos speelt voor Sinterklaas JOB helpt werklozen tijdelijk non baan Deep Wafer Bluesband in QT College wil geld voor kunstaankoop Horeca Gala slaat aan! Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 95° 39r 22.- 10P f» 29F VROOM OREESMANM HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM I editie p DONDERDAG 15 NOVEMBER 1984, 33e JAARGANG NO. 46 SCHIEDAM - Scholenge meenschap Spieringshoek is druk bezig met een geldin- zamelingsaktie voor een pro ject in Bolivia. Eén en ander staat in het teken van het naderende afscheid van de rector van de school de heer J.P.J. Ujjterwaal. Hij werkte acht jaar geleden ook al mee aan een inzame ling op de scholengemeen schap voor het Boliviaanse stadje Cochabamba. Hjj uitte de wens om by zijn afscheid weer een der gelijk project op te zetten. Deze keer werd gekozen voor de ondersteuning van radio Yungas, een regionale zender die veel aandacht be steedt aan informatie die voor de Indianen onontbeer lijk is. Het doel is om middels een fancy-fair tenminste 30.000 gulden in te zamelen. Een ander programma-onderdeel wordt gevormd door een ex positie over Bolivia die werd samengesteld door leerlin gen en personeel van Spie ringshoek. De tentoonstel ling blijft te bezichtigen tot zondag 18 november. De fancy-fair is komende zater dag van 12.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur geopend voor het publiek. In Spieringshoek is een tentoonstelling ingericht over Bolivia. slaapkamers, slaapwandmeubelen enz uit voorraad te leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw "de Goudseslngel" 66, Rotterdam. 010-13.38.34 SCHIEDAM - In De Blauwe Brug, Bachplein 590, wordt vrijdagavond 16 november "Time Bandits" vertoond, een film gemaakt door het team van Monty Python. Aanvang 20.00 uur, entree f 3,50. Dinsdag 20 november is in de Blauwe Brug een verzamelaars- beurs waar tevens munten, postzegels en oude ansichtkaart en kunnen worden geruild. Toegang bedraagt één gulden voor volwassenen en twee kwartjes voor de jeugd. Een bingo-dansant vindt plaats op zaterdag 1 december. Een swingende band zorgt voor de muziek. Aanvang 20.00 uur, kosten f 7,50 per boekje. Op dinsdag 4 december is er een klaveijasinstuif waarbij diverse fraaie prijzen zijn te winnen. Aanvang 13.30 uur en kaarten zjjn a f 2,50 verkrijgbaar aan de balie van de Blauwe Brug. Wie meer informatie wil heb ben over bovengenoemde acti viteiten kan telefonisch terecht via nummer 701049. (advertentie) Auto huren nu goedkoper ROTTERDAM Autover huurbedrijf Roadster C.V. heeft haar prijzen aan deze tijd aangepast. Alle tarieven zijn incl. 100 km vrij. Enkele voorbeelden: Ford Fiësta 27,50 p.d., Fiat Ritmo 37,50 p.d., Ford Sierra 1.6 L 45,- p.d., Opel Rekord 2.0 49,- p.d., Ford Granada 2.3 55,- p.d. Ook in de business klasse schittert Roadster. Bijvoorbeeld: Merce des 280S198,- p.d. (ook Merce des Sport). Vraag naar onze spe cial e tarieven voor langere ter mijn of weekeinde. Roadster C.V., Admiraliteits kade 5 t/m 7, Rotterdam/Kra lingen (tussen Oostzeedijk en Maasboulevard).tel.010-148.100. ma. t/m vrij. tot 20.00 uur geo- pend.zat. tot 19.00 uur geopend. Knip uil en bewaar. SCHIEDAM - In Vrouwenont moetingscentrum Barrika vindt dinsdag 20 november een the mabijeenkomst plaats gewijd aan het onderwerp "alleen zijn". Aanvang 20.00 uur en Barrika is te vinden op het adres Lange Kerkstraat 62. SCHIEDAM - Na de verhui zing van de Rijnmondschool van de Warande naai de Dr. de Visserlaan en de officiële ope ning van het nieuwe schoolge bouw, is de tijd aangebroken voor het houden van een grote reünie. Deze zal plaatsvinden op vrij dag 23 november a.s. in het nieuwe onderkomen van de LOM-school. Oud-leerkrachten oud-leerlingen en gewezen leden van het oudercomité zijn vanaf-20.15 uur hartelijk wel kom. Natuurlijk bestaat de ge legenheid om het nieuwe ge bouw te bezichtigen. SCHIEDAM - Discrimina tie, racisme én de roep om wereldvrede staan centraal tijdens een culturele mani festatie die op zaterdag 15 december wordt gehouden in het Passage theater. Aan de manifestatie wordt meegedaan door een groot aantal muziekgroepen theater-en cabaretgezel schappen en sprekers. Ook worden films en video's vertoond en bovendien kent het gebeuren een on derdeel dat speciaal voor de jeugd is bestemd. in handen van Amnesty International, de Wereldwinkel, Anti-Dis- criminatie-en Anti Fascisme Komitee, Popoverleg, Mu- ziekcollectief 't Slachthuis en Schiedam tegen Kernbe wapening. „Het idee om iets gezamen lijks op poten te zetten leef de al geruime tijd", vertelt Jolie Hakkert, coördinator van de manifestatie. „Mensen van verschillende groeperingen kwamen elkaar regelmatig te gen bij diverse activiteiten. Al pratend over gemeenschappe lijke zaken kwamen we op de belangrijkste problemen van deze tijd." „Groepen en komitees die zich bezighouden met vredesactivi- teiten en problemen rond dis criminatie werd gevraagd ideeën te leveren voor de te houden manifestatie. Allen hebben dat gedaan en iedereen heeft z'n inbreng in het uitein delijke programma". Subsidie Er werd gezocht naar een pas sende ruimte voor een dergelijk grootschalig gebeuren en daar bij viel de keus uiteindelijk op het Passage theater. Hakkert: „Het is het enige ge bouw in Schiedam dat genoeg ruimte biedt jammer is wel dat slechts twee activiteiten tege lijk kunnen plaatsvinden omdat er maar twee zalen zijn". Bij de gemeente is een subsidie aanvraag ingediend van 15.000 gulden. Deze was eigenlijk be stemd voor het jaarlijkse pop festival van het Popoverleg. Bij de organisatoren leefde even-, wel de mening dat een dergelijk festival een wat algemener ka rakter diende te krijgen. Pop muziek kan functioneren als ondersteuning van andere cul tuuruitingen. De buitenlandse culturen die in Schiedam zijn vertegenwoordigd komen der halve ruim aan bod in het pro gramma. Kindertheater De manifestatie begint om 12.00 uur 's middags. Op het middagprogramma staan onder meer kindertheater van Ed van Munster en van Wim Noorde- graaf Jeugdgoog te Blaricunr in het Vara-programma Dub- bellisjes). Ook is er Turkse saz muziek. Er worden doorlo pend video-en filmvoorstel- mmm,. Vertegenwoordigers van de groepen die meewerken aan de Culturele Manifestatie die op zaterdag 15 december wordt gehouden in het Passage theater. lingen gehouden. Amnesty International levert o.a. films over de campagne tegen het martelen; voorts zijn er bijdragen van het Kunste naarscollectief Rotterdam en de Anne Frank stichting. Over dag en 's avonds kan men op tredens verwachten van Vlavoc, Hindoestaan se en Turkse dans groepen, een Chileense band, een groep uit Eritrea, de Afri kaanse zangeres Harriet Mati- wane, Schiedam se Rhytm and Bluesband Saturnus, Kaapver- diaanse groepen en de Federa tion Band (slasa en Surinaamse Bop). 'Het Anker' brengt anti-milita ristisch cabaret en verder zijn er nog de diverse kramen van de deelnemende instelling waar 8 SCHIEDAM - Filmclub Schiedam vertoont morgen, j:j: vrijdag 16 november, „His- toires Estraordinaires", een drieluik gemaakt door de re- gisseurs Federico Fellini, Louis Malle en Roger Vadim. De film is gebaseerd op een 8 verhaal van Edgar Allan Poe. De drie regisseurs hebben al 8 len hun eigen vorm gegeven S aan dit verhaal. De hoofd- rollen worden gespeeld door Alain Delon, Jane Fonda, 8 Brigitte Bardot en Peter 1 S Fonda. Aanvang 21.30 uur, 1 8 De filmclub is gehuisvest in gebouw De Teerstoof, 1 8 Nieuwstraat 12. i, j|k De koffie in hei Passage theater wordt voor deze gelegenheid geleverd door de wereldwinkel en de lekkere hapjes worden verzorgd door de Surinaamse Vereniging. Het feest duurt tot middernacht en de entree is gratis. fêvênsTiTbêstêdingvan f 2000, een 1Q m2) 1 0{ uw trap GRATIS gelegd. 'Altijd 20-40% Aaai|aa echt voordeel 5 jaar garantie ,^^\^WjlVIVO 'Tapijt v a. r TAPIJT GORDIJNEN f 44,- tot f 389. 010-126180 'Leverancier van 'Reserveringen COOLSINGEL 60 alle 'merken voor latere levering mogelijk vi^UCL DU mie iiieinen 'Vraagvrijblijvend t/o de Bijenkorf prijsopgave SCHIEDAM Werkloze jon geren van 18 tot 25 jaar- krij gen een kans op een baan ven maximaal één jaar. Het gaat daarbij om jongeren die langer dan twee jaar zjjn ingeschreven bij het Arbeidsbureau. Het Rijk neemt een gedeelte van hun loonkosten vóór haar rekening. Deze week heeft JOB (Jonge ren Ontplooings Banen) een rondschrijven gezonden aan be drijven en instellingen in Schie dam. Daarin wordt de moge lijkheid aangekondigd werkloze jongeren tijdelijk in dienst te nemen met overheidssubsidie. Het gaat daarbij ohi banen op uitzendbasis. De Jongeren krij gen in principe het minimum Üeugd)loon voor hun werk. Het project is opgezet om jon geren via werkervaring een bt tere uitgangspositie te geven bij sollicitaties. Voor bedrijven die jongeren via deze regeling in dienst willen nemen is een uiterst soepele procedure opge zet, waardoor ei zo min mo gelijk papieren rompslomp bü te pas komt. Nadere informatie kan v/orden verkregen op te lefoonnummer 704870 of 704871. SCHIEDAM - De Haagse Deep Water Bluesband treedt zater dag 17 november op in socië teit QT. De groep be3taat uit Bert Vos (zang), gitarist Sjors Langeveld, Joh an de Roos mondharmonica en bottleneck gitaar, bassist Ton Vente en drummer Jan van der Horst. Deep Water Bluesband ss sterk beïnvloed door de Chicago- blues. De vijf groepsleden heb ben zich vooral laten inspire ren door Muddy Waters, Little Walter, James Cotton en Walter Shakey Horton. SCHIEDAM - Het college vraagt de gemeenteraad in te stemmen met een krediet van 30.000 gulden waarvan het grootste deel (25.000) is be stemd voor het aankopen van beeldende kunst van Schie- damse kunstenaars. De rest van het bedrag zou moeten worden besteed aan een studiedag op vrijdag 14 de cember ten behoeve van de Schiedamse kunstenaars en aan het inrichten van een gemeen telijke artotheek. Schiedam heeft nog geen artotheek. Mo menteel worden BKR-werken uitgeleend ter plaatsing in open bare gebouwen. De diverse wer ken zijn opgeslagen in een pand aan het Broersveld. Dit pand zou moeten worden aan gepast zodat de gehele BKR- collectie aangevuld met nieuwe aankopen en eventuele bruikle nen erin kan worden onderge bracht. Bovendien zou dan ook de Schiedamse bevolking kunst kunnen lenen. SCHIEDAM - Henk Brugge man, eigenaar van Lion d'Or is de nieuwe Prins Carnaval van de Kasteleiners. Dit werd afgelopen zondag bekend ge maakt tijdens het Horeca Ga la dat werd gehouden in Kla verstede. Het Horeca Gala werd goed bezocht. Vele Schiedammers wisten de weg te vinden naar het squash- en teriniscentrum waar gezelligheid troef was. De organisatoren spraken dan ook terecht van een geslaagd feest. Behalve de bekendmaking van de nieuwe Prins Carnaval trok ken ook de optredens van The Pearls, Lobo en Frank en Mirella veel belangstelling. De jeugd kon 's middags reeds terecht in Klaverstede waar een speciaal jeugdprogramma werd gehouden. De toeloop van jonge Schiedammers was bijzonder groot. Schiedam liep duidelijk warm voor de Gala-avond. Gestreepte peuterpyama Verkrijgbaar in diverse pas telkleuren. Mt. 74 t/m 98 lL5Cr Badkamer bijzetmeubel Met glazen legplanken. B40xD30xH78cm. 3legpl.69:-59.- H48cm.2legpl.49.- Tricot blouse Acryl/katoen. In de kleuren offwhite, marine, bordo en camel. Mt. 38-48 27: Digitaal autoklokje Geeft zowel tijd als datum aan. Simpel te bevestigen. Inkl. batterij 4L95" Staande metalen ieeslamp 155 Cm hoge uitvoering met flexibele arm en voetschakelaar. Geschikt voor 60W gloeilamp. In wit en bruin-6950" Prima Pantynylons Zeer elastisch. 20 Denier. 12 Modetinten voor een lage prijs. Mt. 36-40 en 40444x75" Kanten tafelkleed 100% Polyester. Ecru. Twee modellen: rond 160 cm-39£935.- 130x160 cm-35r- VENDOMATIC Afwasautomaat Geschikt voor 12 standaardcouverts, 6 wasprogramma's. Ingebouwde waterontharder 899. Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1