7 Broers veld moet meer toegankelijk worden7 Zwembad Zuid wacht nog steeds op verbouwing jgtady DE 0 HAVENLOODS ter meulen ter meulen Exclusieve mode in leder. jamsnappa en suède Leather Fashion Vrouwen over 'Eerlijk delen' Informatie over scholen Woudhoek-Noord ter meulen Bestuur belangenvereniging: Burgemeester slaat paal assemblagehal HCG Cursus van werkgroep PVV Kosten hoger dan begroting Fietsen graveren STADSKRONIEK-SCHIEDAM Ter introduktie op onze modellen Tevens maken wij naar maat elk gewenst model. exclusieve ledermode FILIAAL WEENA 10 (HILTON HOTEL), TEL. 010-149791 Geopend 7 dagen per week van 10 tot 22 uur, zaterdag en zondag van 10 tot 17 uur. SCHIEDAM - De Vrouwen bond VNV belegt dinsdag 20 november een discussie ochtend in dienstencentrum De Vier Molens, Nieuwe Dam- laan 766. Onderwerp is „Eerlijk delen". Aanvang 10.00 uur. Het jaar lijkse sinterklaasfeest vindt plaats op donderdagmiddag 29 november om 13.30 uur. Aanvang 13.30 uur en de kosten bedragen f.7,50. Directie: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/ J Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekeli|ks in een to- DE HAVENLOODS Wellicht ziet u de komende dagen een fotograaf door de stad sjokken met een wat ver moeide trek op het gelaat. Hij is betrokken bij een recla mefolder die de gemeente over Schiedam wil laten ma ken. Nu de werkloosheid en de crisis toeslaan, doen alle stedelijke overheden hun best inwoners en werkgelegenheid aan te trekken. Dat laatste lukt. Tekstschrijvers, ontwer pers, medewerkers van recla mebureaus vinden een nieuwe markt onder publiciteitsbe- wuste bestuurders. Het we melt zo langzamerhand van het kostbaar uitgevoerd druk werk, waar gemeente X uit legt, dat wat daar gepresteerd wordt, slechts door de Al machtige is geëvenaard, toen Hij de Tuin van Eden plantte. Er bestaat zelfs een heel ad vertentieblad op dit gebied, dat zich uitsluitend bezig houdt met de provincies Noord- en Zuid Holland. Daarin staat bijvoorbeeld te lezen, dat u uw nieuwe fa briek tegenover Schoonhoven aan de Lek moet vestigen in het industrieschap van Nieuw- poort, Ammerstol en Ameide. Sjofele stad Schiedam kan dus niet achter blijven. Daarom moet er snel een prachtfolder worden uit gegeven over de geweldige leefbaarheid in onze stad, de schone lucht, het vele groen, de verkeersveiligheid, de woonomgeving die elk kind gelukkig maakt, het schitte rend winkelareaal, de fanta stische tram, de grootstedelij ke rijksweg, het diepe vaarwa ter en de gemakkelijke voor waarden, waarop u naar Schiedam kunt komen. Het gaat niet alleen om bedrijven. Er moeten oolc meer mensen komen. Geen armoedzaaiers, zoals u of ik, geen uitkerings trekkers of flatbewoners, nee, bovenmodale types. Mensen die een huis kopen aan de Stadhouderslaan, want zij brengen geld in het laatje. Zij worden geacht hun forse be stedingen te doen bij de lo kale middenstand. Zij zullen zonder morren hunne on- roerend-goed belasting beta len. Zij dragen bij tot de ver- deftiging van het straatbeeld. Maar Schiedam is een sjofele stad. Als je De Lange Haven even fotografeert en de Grote Kerk, je maakt een opname van het Zakkedragershuisje uit een bepaalde hoek op het moment dat er niet te veel vuilnis in de Schie drijft, dan heb je het stedeschoon aar dig gehad. Met eindeloze flatwijken moet je tegenwoor dig niet aankomen en even min met het grauw soort in dustrie dat de stad rijk is. Bo vendien groeit er gras tussen de stenen van Schiedams fa- brieksstraten. De fotograaf ging een opname maken van de vrijdagse markt. Hij sjokte vergeefs tussen het publiek door: te armoedig. Dat trekt de doelgroep niet naar Schiedam. Die willen een beetje hun milieu zien. An ders gaan ze toch maar liever naar Zeist of het Gooi. Het valt niet mee voor een werkstad als de onze om een zondags gezicht op te zetten. We zijn nu eenmaal een echte maandagochtendgemeente. Ik ben blij, dat ik die folder niet hoef te schrijven. HAN Van Der Horst. Douchegordijn- zware kwaliteit PVC douche gordijn in uni of gedessineerd. In twee maten en diverse kleu ren o.a. wit, groen, blauw of MAASSLUIS Jack Lemmon, Jane Fonda en Michael Dou glas spelen de hoofdrollen in de film The China Syndrome, een spannende thriller die don derdag 22 november in Theater De Schuurkerk is te zien. SCHIEDAM - Een wisse ling van de wacht heeft plaatsgevonden bij de ver eniging Broersveld Belan gen. Sinds vorige week kent de vereniging een nieuw bestuur dat staat onder voorzitterschap van de heer W. Nijs. Overige bestuursleden zijn de he ren Van Thienen, Van Doorn, Schreuders, Helle- mons en Villerius. De voorgangers van het huidige bestuur hebben zich in de afge lopen jaren vooral sterk ge maakt voor verbetering van de winkelstraat die het Broersveld al sinds jaren is. „Natuurlijk vervolgen wij de in geslagen weg", vertelt voorzit ter Nijs. „Er is een hoop te n£/medische W dienst ■TANDARTSEN: Weekend 17/ 18 nov. Dhr. J.H. Dalstra, Nieuwstraat 177a, tel. 268303. E.H.B.O.: Weekend 17/18 nov. Schieland Ziekenhuis, gebouw Stadhouderslaan 98, tel. 733733. SPREEKUREN: dinsdag t/m vrijdag van 9.00-12.00 u„ don derdag ook van 17.00-19.00 u. Burgemeester Scheeres slaat de eerste paal. SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres sloeg afgelopen dins dagmiddag de eerste paal voor de nieuwe assemblagehal van de Hollansche Beton Groep N.V. Hierdoor is een aanvang ge maakt met een belangrijke uit breiding van de overdekte fabricagecapaciteit van de HCG-offshorewerf te Schie dam. Hiermee speelt de Hol landse Constructie Groep bv (HCG) in op de te verwachten marktontwikkeling om steeds grotere en zwaardere offshore componenten onder dak te kunnen bouwen. Binnen bouwen biedt grote voordelen. Onafhankelijk van de weersomstandigheden kan kwalitatief beter en sneller worden gewerkt. De hal moet in het voorjaar van 1985 operationeel zijn. I Zo gaat de nieuwe assemblagehal er uit zien. SCHIEDAM - De werkgroep Politieke Vorming voor Vrouwen (PVV) begint in fe bruari een nieuwe cursus. Het doel van de cursus is in zicht te verkrijgen in de poli tieke situatie van de vrouw in de maatschappij. De duur van de cursus is 12 bijeenkomsten die 's ochtends of 's avonds gegeven zullen worden. Voor nadere informatie kunnen be langstellenden bellen met Maja Nieuwenhuis (tel. 260756) of Alien den Duik (732318). Tijdens de cursus is kinderop vang aanwezig. Tweed pet sjaal voor nog géén twee tientjes... Luxe tweed petten met bijpassende sjaal. Van een prachtige kwaliteit wollen tweedstof. Maten 55 t/m 62. In diverse kleu ren, o.a. beige, camel, bruin, grijs, lodengroen. van.3ö#5~ voor SCHIEDAM - In de Ark, Harg- plein 101, wordt op dinsdag avond 20 november een infor matie-avond gehouden over het scholencomplex Woudhoek- Noord Op deze bijeenkomst wordt naast algemene informatie die beide scholen betreft ook een toelichting gegeven op de start van het onderwijs in de twee scholen met ingang van augus tus 1985. Tevens bestaat de mogelijkheid leerlingen voor de kleuterafdeling en de groepen één en twee van beide basis scholen aan te melden. De in formatie-avond begint 20.00 uur. Het nieuwe bestuur van de vereniging Belangen Broersveld. eenvoudig bereiken en ook de bevoorrading van de winkels le vert nogal wat problemen op. Besprekingen met de gemeente hebben nog niet geleid tot daad werkelijke verbetering van de situatie. van de straat opdat het geheel een wat opgewekter beeld zal krijgen. Bovendien bevinden zich in de straat wat lege plekken, waar voor een betere bestemming is te denken. „Over al deze zaken zullen we gesprekken gaan voeren met de gemeente", laat Nijs weten. Het zal dus duidelijk zgn dat toegankelijkheid van het Broers veld het hoogste op de priori teitenlijst staat van de belangen vereniging. Daarnaast ijvert men voor betere parkeervoor zieningen en een herinrichting „We hebben er alle vertrouwen in dat zulks zal leiden tot een bevredigende oplossing. Daar bij hebben onze voorgangers natuurlijk reeds pionierswerk verricht waarvan wij dankbaar gebruik kunnen maken. Maar eerst gaan we feest vieren. Op 1 december". Bouclé pullover... met ajcurmotief en kleine pareltjes. Maten 40 t/m 44. In bordeaux of écru. vanJl3j35 voor Feestelijke blouse... in asymmetrisch model. Stijlvol door de glansstreep en lurex verwerking. Maten"38" t/m 50. in wit of zwart. van.30#5~ voor Vrijdag 16 november a.s. signeert JAN WOLKERS zijn nieuwste boek ONVERBIDDELIJKE TIJD" 19.00 en 21.00 uur Voorhoeve Si Dietrich Voorhoeve Dietrich Lijnbaan I7l, Rotterdam. Telefoon (010) 1412 83. SCHIEDAM - Schiedammers kunnen zaterdag 17 novem ber a.s. van 10.00-14.00 uur te recht bij de Blauwe Brug, Bach- plein 590 om daar hun fiets(en) kosteloos te laten gra veren. Enquete Het nieuwe bestuur kan inmid dels rekenen op de steun van de buurtbewoners. Een onlangs gehouden enquête wees dat uit. „Wij zijn daar verheugd over", aldus Nijs „want we zullen die steun nodig hebben om in de toekomst te krijgen wat we wil len hebben". Nijs: ,Herst feestvieren doen. Onze eerste activiteit is I december houden we namelijk echter van vrolijker aard. Op 1 een feest. Om de saamhorig- Het Broersveld is in vergelijking met andere winkelstraten in het verleden nogal stiefmoeder lijk bedeeld. Dd toengankelijk- heid van de winkelstraat is er in de loop der jaren niet beter op geworden. Bezoekers kunnen het Broersveld per auto niet grote bedrag te laag bleek te zijn", antwoordt de heer Rens, Ambtenaar Sportzaken desge vraagd. „De plannen zijn tot stand gekomen in samenwer king met een firma die al eer der dergelijke projecten had uitgevoerd. In eerste aanleg kwamen we toen op een be drag van 200.000 gulden. Dat hebben we ervoor, uitgetrokken maar later bleek dat te laag geschat. We zitten nu op een bedrag van 350.000 gulden en dat scheelt natuurlijk behoor lijk veel. Momenteel onderhan delen we weer met dé firma. Misschien was het verstandig geweest om niet alleen aan één bedrijf offerte te vragen. Overigens zit er wel schot in de onderhandelingen. De streefdatum halen we niet meer. Dat is zeker". SCHIEDAM - Door het uitval len van een gasgenerator in Zwembad Zuid kwamen zwem- lustige Schiedammers de afge lopen dagen voor een gesloten poort te staan. Gisteren werd echter een aanvang gemaakt met reparatiewerkzaamheden zodat kan worden verwacht dat het bad vandaag (donder dag, 15 november) weer geopend zal zijn voor het pu bliek. Overigens zaijn voorgenomen verbouwingswerkzaamheden aan het Zwembad nog steeds niet uitgevoerd. De plannen omvatten o.a. een herinrich ting van de hal, het maken van een toegang van het ter ras naar de zwemzaal en het uitbouwen van de glaspui aan de havenkant. Daardoor zou meer zitruimte ontstaan. Ook Zwembad Zuid: nog steeds niet verbouwd. is in de verbouwingsplannen I Waarom is nog geen begin ge sprake van de inrichting van maakt met de werkzaamheden? een sauna en zonnenbank. „Omdat het oorspronkelijk be-

De Havenloods | 1984 | | pagina 3