DE Q HAVENLOODS Actie tegen discriminerende '1445 gulden-maatregel' termeulen Uitbreiding Schiedamse politie Schiedam uitdaging voor Miel Cools ^ter meulen^ SCHIEDAM PvdA heeft ander bestuur 'De Werf' komt 40.000 gulden tekort Amnesty herdenkt dag van mensenrechten 'Bergman' in Teerstoof Rijbaan Pr. Beatrixlaan afgesloten 0NI concerteert in Passage Robert Long Solo in Theatercafé Droogbloemen, potterieen schilderijen 3 KLEUR ACTIE QJpïOOGSTRRRT UübCHIEDRm» Vraag stickers bij en speel mee. Wensen over streekvervoer HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM I editie p DONDERDAG 29 NOVEMBER 1984 33e JAARGANG NO. 48 HEEFT U NOG SINTWENSEN? KfyK DAN VLUG IN HET HART VAN DIT BLAD. DE TER MEULEN. KADOKRANT STAAT VOL SINTKADOTIPS. SCHIEDAM - De Schiedamse politie krijgt er in 1985 tien man bij. Dat is het gevolg van een gewijzigde rijksregeling inzake de personele bezetting van de Nederlandse politie korpsen. Momenteel heeft de Schie damse politie 137 man in dienst. „Er zijn enkele nieuwe elementen toegevoegd aan de berekening van de grootte van de korpsen", licht de voor lichter van de Schiedamse politie toe. Zo is o.a. het uitstralingseffect van grote steden op nabij gelegen kleinere steden mee genomen in de uiteindelijke berekening. Ook de woning bezetting en het aantal vreem delingen in een gemeente heb ben invloed op de gewijzigde formule: De Schiedamse politie is tevreden over de toegezegde uitbreiding die overigens eerst per 1 oktober 1985 zijn beslag krijgt. De Schiedamse politie krijgt in 1985 tien SCHIEDAM - Tijdens de jaar vergadering van de PvdA is Ruurd van der Veer gekozen tot voorzitter van de Schiedam se afdeling. Vice-voorzitter is Hans Verlin de, en het secretariaat rust op de schouders van Marijke Woord. Ben Stuivenberg is de penningmeester in het Schie damse PvdA-bestuur dat wordt gecompleteerd door de leden Henk Holmer, Carla Huisman, Cor Huyken, Arie Kuyvenho ven, Rob van Putten, Rita Schoen en Wim Verstoep. Het secretariaat is gevestigd in de Waterstokerstraat 25, tel. 708741. slaapkamers, slaapwandmeubelen enz. 80 modellen leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw "de Goudseslngel" 66, Rotterdam. 010-t3.38.34 SCHIEDAM - Stichting De Werf - in 1983 in het leven ge roepen - om activiteiten voor jongeren op te zetten in Schie- dam-Noord, wil werken aan een ontmoetingscentrum waar de jeugd elkaar kan treffen. Voor dit doel kan men een oud gebouw huren dat eigendom is van de parochie H.H. Jacobus en Marinus in Kethel. Dit ge bouw, de zogeheten Paarden stal, verkeert echter in bouw vallige toestand en daarom is stichting De Werf een inzame lingsactie begonnen voor be kostiging van de reparatiewerk zaamheden. Inmiddels is een dertigtal fondsen aangeschre ven. De opbrengst daarvan is volgens De Werf bemoedigend maar desalniettemin komt men nog 40.000 gulden tekort. Door het kopen van deelname bewijzen aan de bouw hoopt de Stichting dit bedrag bij el kaar te krijgen. Mensen kunnen bijvoorbeeld een aantal dak pannen, stenen of balken beta len. Belangstellenden die meer infor matie wensen, kunnen zich wenden tot W.J. Flapper, tel. 700975 of A.W. Bakker, tel. 711554. De Schiedamse afdeling van Amnesty International was de afgelopen maanden zeer actief in de campagne tegen martelen. Juristen, medici, kerkgenoot schappen en vrouwengroepen in Schiedam voerden acties en Amnesty sprak met het college van B en W. Tijdens de manifestatie in het Passage Theater op 15 decem ber zal Amnesty ook van de partij zijn. Er worden daar vi deofilms vertoond over het thema martelen en er is een stand waar allerlei informa tiemateriaal voorhanden is. „Door toedoen van het werk van Amnesty International zijn de afgelopen weken weer enkele mensen in vrijheid ge steld", aldus mevrouw Korpel, voorzitter Amnesty in Schie dam. „Lucia Gilbao uit Uru guay, Inge Schwaderer uit Hon duras en Joaquin Olando uit Spanje krijgen hun vrijheid te rug terwijl Simon Farisani uit het Zuid-Afrikaanse thuisland venda een schadevergoeding kreeg voor de martelingen die hij moest ondergaan". „Ondanks deze successen blijft het noodzaak dat we ons tegen het schenden van mensenrech ten verzetten", aldus Korpel. „Op 10 december, de dag van de mensenrechten, vraagt dit opnieuw onze aandacht. We herdenken dan dat 36 jaar gele den in New York door de Ver enigde Naties de Universele Verklaring van de Mensenrech ten werd aangenomen". Wie meer informatie over het werk van Amnesty in Schie dam wil hebben, kan zich wen den tot mevrouw Korpel, Fran cois Haverschmidtstraat 60, tel: 262462. 2.000 BELONING voor wie ons inlichtingen ver strekt die leiden tot het terug bezorgen van een in blauw/wit beschilderde MERCEDES 508 Bestel Kenteken BJ-48-TK Telefoon 010-656400 SCHIEDAM - De Fümclub vertoont morgen, vrijdag 30 november "Fanny en Alexan der", de laatste film van Ing- mar Bergman. De film speelt in het begin van deze eeuw en vertelt de geschie denis van de rijke familie Erk- dahl. Schoondochter Emilie wordt weduwe en hertrouwt met een bisschop. Haar kinde ren, Fanny en Alexander, haten deze man. De film begint reeds om 21.00 uur maar de Filmclub in gebouw De Teer stoof, Nieuwstraat 12 is reeds vanaf 20.00 uur geopend. WATERWEG-NOORD - „De discriminerende „1445 gulden-maatregel" moet direct van tafel. Buitenlandse jongeren moeten evenals Nederland se jongeren kunnen samen leven met een partner van hun eigen keuze zonder dat daar verdere voorwaar den aan worden gesteld. Gelijke rechten voor bui tenlandse en Nederlandse jongeren". Dat stelt de Landelijke Sa menwerking van Organisa ties van Buitenlandse Ar beiders (LSOBA) en het Platform Buitenlanders Rijnmond in een pamflet dat oproept aanstaande zaterdag 1 december de grote manifestatie in het Rotterdams Ahoy-complex te bezoeken. Een manifes tatie die deze verenigingen organiseren in samenwer king met een groot aantal andere instellingen en verenigingen, en die ge richt is tegen deze 1445 gulden-maatregel. Buitenlandse jongeren in Nederland, zo stellen de orga nisatoren, hebben ten opzichte van nederlandse jongeren een achtergestelde positie. Op vele gebieden bemerken zij niet dezelfde kansen te ondervinden, tot uiting komend op de arbeidsmarkt, in kansen op scholing, het hebben van eigen ruimtes waarin deze jongeren activiteiten kunnen organiseren en bijeenkomen en in^de rechts positie. Inbreuk In de Tweede Kamer werd een jaar geleden volgens de LSOBA een zeer discriminerende maat regel ten aanzien van buiten landse jongeren goedgekeurd. Als gevolg van deze maatregel werd hun positie nog verder verslechterd, omdat een duide lijke inbreuk op het persoonlijk leven van de buitenlandse jon gere werd gedaan. Buitenlandse jongeren die wilden trouwen met een man of vrouw uit het eigen land van herkomst, moes ten aan zeer discriminerende en onmogelijke voorwaarden gaan voldoen, om hun toekomstige man of vrouw naar Nederland te laten overkomen. Netto inkomen genieten van 1446,90 gulden per maand, men over passende woonruimte zou moeten be schikken. Voorwaarden waar aan vrijwel geen enkele buiten landse jongere kan voldoen, gezien de lage jeugdlonen, de krappe arbeidsmarkt en de grote woningnood. Gevolgen daarvan, buitenlandse jongeren worden gedwongen om voor jaren van hun partner gescheiden te blijven of naar hun land terug te keren. De maatregel moet dus zo snel mogelijk afgeschaft worden, aldus het LSOBA. Buitenlandse jongeren die willen trouwen met een man of vrouw uit het eigen land van herkomst moeten volgens de LSOBA aan discriminerende en onmogelijke voorwaarden voldoen. uur en door diverse optredens v I De manifestatie duurt tot van gezelschappen wordt opge- 19.00 uur. Inlichtingen bij luisterd. De toegang is gratis. I LSOBA (030-7174147). SCHIEDAM - De zuidelijke rijbaan van de Prinses Beatrix laan is voorlopig afgesloten voor het rijverkeer. Dit houdt verband met werk zaamheden aan de trambaan langs de Churchillweg in Groen- oord. Het rijdend verkeer van de Churchillweg richting Schie- damseweg zal worden omge leid via de Zwaluwlaan. Wanneer de werkzaamheden aan de zuidelijke baan zijn vol tooid zal de noordelijke rijbaan van de Prinses Beatrixlaan wor den afgesloten. Het rijverkeer vanaf de Schiedamseweg in de richting Churchillweg zal dan over de gereedgekomen zuide lijke baan worden geleid. SCHIEDAM - Mandolinegezel schap ONI geeft zondag 2 de cember een koffieconcert in de grote foyer van het Passa ge Theater. Aanvang 11.30 uur en de toegang is vrij. ONI, in 1915 opericht, treedt veelal op in bejaarden huizen. Door het geven van concerten tracht het gezel schap de mandolinemuziek bekend te maken bij het grote publiek. Overigens wordt bij ONI niet alleen mandoline maar ook gitaar en mandola ge speeld. Tevens is het mogelijk om bij het ensemble cello of contrabas te spelen. SCHIEDAM - Robert Long Solo is de titel van het nieuwe programma van Robert Long dat hij morgen, vrijdag 30 no vember brengt in het theater café. Aanleiding voor dit solopro gramma is de elpee „Dag klei ne jongen" die in januari van dit jaar verscheen. Een aantal titels van deze elpee zullen in het programma door Long wor den gezongen. Daarnaast heeft de Utrechtse zanger/cabaretier voor zijn programma een se lectie gemaakt van bekende oude werken, robert Long Solo begint om 20.15 uur. Droogbloemen van mevrouw Kloosterman-Knip. SCHIEDAM - Een expositie van schilderkunst uit de 17e tot en met de 20ste eeuw is tot en met 31 december te bezichtigen in het pand van Interbook aan de Lange Haven 97. Op deze expositie vindt men o.a. werken van H.B.L. Koekkoek, Hendrik Keun, L.J. Kleijn, J.J. Spohler en Kees van Dongen. Tevens is op 29 en 30 november en 1 december een expositie van droogbloem arrangem enten en potterie op het zelfde adres. De droogbloemen zijn gekweekt en geschikt door mevrouw Kloosterman-Knip en de potterie werd vervaar digd door Liz Pieters. Wintergezicht door H.B.L. Koekkoek. SCHIEDAM - De Vlaamse chansonnier Miel Cools is ko mende vrijdag en zaterdag te zien en te horen in theater De Teerstoof. Over dit programma dat hij voor het tweede seizoen in Ne derland brengt, zegt Cools: „Al dertig jaar zing ik liedjes en al twintig jaar maak ik liedjes. Meestal vanwege de heilige plicht om een nieuw program ma te maken, soms spontaan omdat ik het niet laten kan. Die laatste categorie liedjes ontstaat niet alleen het gemak kelijkste maar gaat meestal ook een eigen leven leiden. Zo wel voor mijzelf als het publiek blijken ze naderhand iets meer te betekenen. Na al die jaren meen ik een aantal van die lied jes gemaakt te hebben. Die wil ik graag nog eens zingen. In één programma. Ik heb de ver zoeken van de mensen niet in een kaartsysteem onderge- Uithuizig Miel Cools heeft destijds België om economische redenen ver laten teneinde zijn geluk te be proeven in Nederland. Zijn ge zin rekent er in Vlaanderen op dat hij zo vaak mogelijk uit huizig staat te zingen. En dat gebeurt de laatste jaren erg vaak in Nederland. Er was in Vlaanderen geen zaal tje waar Cools nog niet had opgetreden en er moest dus naar een nieuw werkterrein worden gezocht. Voor Vlaamse artiesten is Nederland nog steeds een uitdaging. Het optre den van Cools in de Passage be gint zowel op vrijdag als zater dag om 21.00 uur. de deelnemende winkeliers Schiedammers die voorstel len hebben inzake de dienst regeling van het streekver voer kunnen hun wensen vóór 12 december van dit jaar deponeren bij het ge meentebestuur (Emmastraat 1. 3111 GA Schiedam. Eén en ander heeft te ma ken met de vaststelling van het streekvervoer. Gemeen tebesturen krijgen de gele genheid hun voorstellen voor 1 januari 1985 kenbaar te maken. Deze worden ingele verd bij het Openbaar Li chaam Rijnmond, dat de voorbereidingsprocedure voor de Rijnmondgemeen ten zal coördineren. Diamagazijn... Stapelbare diadoos van stevi ge kunststof met 2 universele magazijnen voor elk 50 dia's Geschikt voor praktisch elke diaprojektor. Van voor Diasorteerraam... Onmisbaar bij het sorteren van uw dia's. Geschikt voor 30 dia's. Met uitstekende verlichting. Kompleet met 25 Watt lamp en lichtnet- snoer. Slechts

De Havenloods | 1984 | | pagina 1