Haal de ter Meulen voordeelkrant eruit. U wilt die koopjes toch niet missen? liter meulen Titelstrijd voor A-junioren niet meer wee te denken Agenda MAASSLUISE KAMPIOENEN KREGEN SCHOUDERKLOPJE I startschot! KNGv-speid1 Oud-voorzitter John Spijker voorjubilarisi halve eeuw lid Sparta Jan Fels stapt op 'Delfland' niet in zak en as 9Sparta-turnster Vera Verrips, werd kampioen van de Rotterdamse %Het meisjes Bl-team van de basketballvereniging Elementum werd Olympisch judoka Rob Henneveld (links) samen met zijn vader Turnbond en derde op het provinciaal B-kampioenschap. kampioen in de le klas Rotterdam en derde op het Nederlands Koos Henneveld kampioenschap. MSR's Piet de Groot: Hemel niet wolkenloos' MAASSLUIS - Anton Wurth, die zaterdag door budosport Mahorokan werd uitgeroepen tot judoka van het jaar, stond dinsdagavond tijdens de huldi gingsavond van de sportkam- pioenen model in de openings toespraak van MSR's vice-voor- zitter Piet de Groot. Het jury rapport dichtte hem het karak ter toe van een bijna perfecte discipline. „Hij en ook andere sportmensen zullen door derge lijke kwalificaties niet buiten de schoenen gaan lopen", meende De Groot. „Wurth en al die anderen zijn een voor beeld voor velen. Zeker in de sport". Die sport beschikt in Maassluis, zo accentueerde De Groot, over prima verzorgde accom modaties. „Toch is de hemel niet wolkenloos. Want er zijn op andere gebieden ontwikke lingen gaande, die het nodig maken op de tellen te passen". Vooral wees hij op de snelle groei van de ongeorganiseerde sport en met name van de ge sponsorde zaalvoetbalteams. „Dadelijk begint de niet aan de KNVB gekoppelde Maas- sluise zaalvoetbalcompetitie, waarvoor zich al 25 teams meldden. Daar zitten voetbal lers bij, die hun club verlaten in ruil voor een gratis tenue met bijbehorende reclame". Niet alleen riep hij de clubs op waakzaam te zijn, ook de ge meente Maasland werd herin nerd aan de tijden, dat er daar geen sporthal was en de Maas- landse sportmensen voor een redelijk tarief in de Maasslui- se hallen terecht konden. Hij noemde het een treurige zaak, dat Maasland de Maassluise sporters, die van de nieuwe hal gebruik willen maken, niet met gelijke munt terugbetaalt. „Wij hebben nimmer een Maas- lander uitgesloten, maar de Maassluise sport wordt nu in De Hofstede - een naam, die warmte en gezelligheid uit straalt - geconfronteerd met buitenmodel tarieven." Tijdens de huldiging werd judo ka Rob Henneveld -de eerste Maassluizer die de Olympische Spelen haalde- door wethouder Elly Coenen, namens het ge meentebestuur en de sportraad extra in het zonnetje gezet. Nadat de sportkampioenen hun medailles en oorkonden had den afgehaald, dankte Mhoro- kan's chef d'equipe Koos Hen neveld het college en de sport raad. „Want een huldiging als deze is zinvol. Hef hoort er nu eenmaal bij. Iedereen heeft nu eenmaal op zijn tijd een klopje op de schouder nodig." fVoor NVC-loop! 1 ARBITER MARTIN j I BANNET LOST VLAARDINGEN - Betaald voetbal-scheidsrechter Mar- tin Bannet zal zaterdag 22 december de startschoten :j lossen voor de vierde editie van NVC's kerstprestatie- 5 loop. De lopers vertrekken j van het complex van de voet- balvereniging Vlaardingen in de Broekpolder. De deelnemers aan de 3 en 1 6 km. gaan om 14.00 uur op pad en de 8 km lopers be- ginnen om 14.30 uur. Voor j: alle afstanden is door de at- letiekvereniging Fortuna in de Broekpolder een nieuw, beter parkoers uitgezet. De 3 km. telt één volle ronde en de 6 km. twee rondes. De ;j 8 km. gaat naar het verste :i punt van de polder, waar :j het keerpunt bij de golfbaan ligt. Voor de jeugd ligt er aan de S eindstreep een herinnerings- medailleDe ouderen mogen na het voltooien van de ij: prestatieloop met een spe- ciaal voor de kerstloop ge- etiketteerd flesje wijn naar jj huis. jj jij: Omdat er in de regio nauwe- ij: ijij lijks gevoetbald wordt, reke- jij jiji nen de organisatoren op een iji ijij grote deelname. Het is dus jij j:j: aan te raden zich tijdig bij ij: het startpunt, waar kleed-j:j j:j: en wasgelegenheid is, te mei-jj: den. j:j door GERARD S. VERVER SCHIEDAM De dalende interesse voor het voetbal is niet alleen merkbaar in de stadions. Ook het jeugdvoetbal kampt met een hoge inflatie. Deze voor het voetbal nare ontwikkeling heeft ook gevolgen voor het toernooi om het Schiedams kampioenschap voor A-junioren. Met de pas vorige week bekend geworden absentie van Olympus S, zakte het aantal deelnemende verenigingen naar tien. „We zijn met veertien begonnen", constateert Martinit's jeugdvoorzitter Gerard Tijsmans somber. „Die terugloop is niet leuk, maar anderzijds maakt het de poule-indeling wat makkelijker. Speelden we voorheen met vier kleine poules, nu kunnen we in twee klassen met vijf elftallen werken". Martinit organiseert het toer nooi voor de derde maal en denkt er niet over er een punt achter te zetten. „Zeker niet nu het al na twee keer een be grip werd. Het is niet meer weg te denken", vindt Daan Zonne veld. Dat blijkt niet alleen uit de reactie van de jeugdspelers. „We hebben de indruk, dat ze, meer nog dan naar de competi tie, uitkijken naar die wedstrij den voor het Schiedams kam pioenschap", acht Tijsmans. „Temeer omdat er in april wan neer we starten voor velen in de competitie niets meer te be reiken is. Die ploegen beginnen dan aan het eind van een sei zoen weer aan iets nieuws. Dat werkt motiverend". Maar ook by de jeugdbesturen van de deelnemende clubs is het toernooi uiterst welkom. Dat leidt Tijsmans af uit de geanimeerde en positieve dis cussie tijdens een in november gehouden praatavond. „In vo rige jaren hadden we het idee, dat men het wel aan ons over liet. De vergaderingen waren dan ook snel afgelopen. Nu echter niet. Men was echt geïn teresseerd". Sportiviteit Een diepe discussie ontspon rond de arbitrale leiding en de manier, waarop door de scheids rechters punten werden uitge deeld voor de sportiviteitsprijs. Daarbij baseerden de arbiters hun waardering op het gedrag van het elftal tegenover henzelf, het gedrag onderling en de ma nier waarop de spelers zich voor en na de wedstrijd gedroe gen. De clubs waren van oor- Martinit's jeugdvoorzitter Gerard Tijsmans met de sportiviteitsprijs MAASSLUIS - Vierhonderd turnsters manifesteerden zich in de Olympiahal tijdens de on derlinge wedstrijden van de gymnastiekvereniging Sparta. Tijdens de negen uur durende turnmanifestatie waren er te vens demonstraties jazz-gym- nastiek (door zowel kinderen als ouderen) en springen. Nathalie Prins en Iris Sandi- fort verzorgden een prima vrije oefei ing. De jaarlijkse wissel bekers gingen naar Sylvia Smith, in de categorie onder twaalf, en naar Edith Jansen voor twaalf jaar en ouder. Vera Verrips, die onlangs kampioen van de Rotterdamse Turnbond en derde op het provinciaal B- kampioenschap werd, werd winnaar van de beker voor le den van de keurgroep. Eerste prijzen werden gewon nen door Annelies Brockbernd, Heieen Laros, Thea van de Hoek, Mariska de Vries, Leon- tien van der Burg, Mariska Olst- hoorn, Juanita Meyers, Esme- ralde Baas, Sylvia Smith, Lon- neke Beljaars, Joann van Geest, Helen Diemers, Ingrid van Spannend, die wedstrijden metde hele familie op de tribune. Toch kon er bij sommigen bij het opmarcheren nog best een ontspannen glimlachje af. Kampen, Petra Langerak, Edith Jansen, Mylene Tegelaar, Brigit Rademakers, Angelique van Al- tena, Jan-Herman Warmendam, Rob Kraaienbos, Johnny Span jaard, Simon Hammer, Jimi Stolze, Arjan Vroon, Richard Prins, Martjjn Kleinverderman en Jan Ringelberg. Oud-voorzitter John Spijker kreeg de KNGV-speld, omdat hij een halve eeuw lid was van Sparta. De versierselen van de turnbond gingen ook naar de dames Pasterkamp en Bogert en naar de heer A. Makkus. Zij bleven Sparta al veertig jaar trouw. Tijsmans cs ontwikkelden een nieuwsysteem waarbij niet al leen de scheidsrechters een stem in het kapittel krijgt. „Die man kan niet alles waarnemen wat er in een wedstrijd ge beurd. Achter zijn rug kan van alles plaatsvinden, terwijl hy toch een hoog cijfer uitdeelt", beschrijft Martinit's jeugdvoor zitter de ervaringen. Vandaar, dat hy de eerste elftalspelers van Martinit vroeg om de wed strijden langs de lijn te bege leiden. Acht man meldden zich. „Zy maken ook een rapport op. Daarna wordt het naast het oordeel van de scheidsrechter gelegd. Vervolgens komt dan het cijfer voor de sportiviteits prijs tot stand". Ook zullen de organisatoren gaan praten met de KNVB. Met de bedoeling om een betere overlegsituatie te creeëren bij het vaststellen van bondsin- haalwedstrijden. Dit jaar rred de afdeling Rotterdam het toernooi een aantal malen in de wielen. „Naar onze mening heeft dat gezorgd voor een aan zienlijke terügloop van het pu bliek", acht Gerard Tijsmans. „De bond had van ons tydig het programmaboekje gekregen met debedoeling, dat ze er by het vaststellen van inhaalwed strijden op zouden inspelen. Dat gebeurde niet, waardoor wij partijen moesten verplaat sen. Zoiets kan je tegenover het publiek niet ongestraft doen. Die komen niet graag voor niets. Gebeurd dat wel. dan blijven ze volgende keer weg, omdat ze niet meer precies we ten wat en waar er gespeeld wordt". Woensdagmiddag Dat verdient het jeugdvoetbal niet, vindende Martinit-men- sen, die er binnen hun eigen vereniging alles aan doen om de jongeren bezig en vast te hou den. Ook naar buiten toe mani festeert de derdeklasser zich met nadruk. Mooi voorbeeld is het recreatieve voetbal op de woensdagmiddag waarmee in Alle bekende merken tegen de laagste prijzen Demonstratie modellen en occasions met forse kortingen Alle playcards voor da Yamaha in voorraad Met onze tpeciole kuriut speelt u al KeyPer:. Zuidplein 846 (naast RooboJ) tel. 010- 811000 parkeren in vak H. Twee poules De wedstrijden voor het Schiedamse kampioenschap voor A-junioren worden in 1985 gespeeld op maandag en woensdag. De eerste wedstrijddag is maandag 15 april. Daarna wordt er gespeeld op 17, 22 en 24 april en op 1, 6, 8, 13 en 20 mei. De finale is mo gelijk op 22 mei. De clubs worden ingedeeld in twee poules van vijf. De poule-winnaars spelen de fi nale en de nummers twee om de derde en vierde plaats. het voorjaar werd gestart. De animo daarvoor was aanvan kelijk bedroevend laag. „Maar gaandeweg meldden zich hoe langer hoe meer scholen", schets Gerard Tijsmans. „Het werden er zoveel, dat we met toestemming van sportraad - gebruik moesten gaan maken van het derde veld van Excel- sior'20. Dat dit woensdagmid dagvoetbal terugkomt staat voor ons buiten kyf. Zelfs den ken we erover om het - ook weer in samenwerking met de sportraad - uit te breiden met andere takken van sport, zodat het een totaalgebeuren wordt". Zeker in de ongeorganiseerde sector lijkt voetbal dus nog wel degelijk aan te spreken. „De zelfde tendens als by de A- jeugd is terug te vinden bij de pupillen. Ook daar is een terug loop. Dat is het progleem. Dat tekort van nu zorgt dadelijk in alle leeftijdsklasse voor een gat", rekent Tijsmans voor. Achter de schermen Kritiek is er voor de manier waarop sommige leiders de prilste voetbaljeugd aanpakken. „Dat is verre van uitnodigend", acht hij. „Niet alleen ouders ge dragen zich langs de lijn soms erg ongepast, ook leiders doen dat. Terwijl die mensen eigen lijk puur met de opleiding van die kleine voetballers bezig moeten zijn, gedragen ze zich soms uiterst prestatief. Zelf heb ik het meegemaakt, dat een jochie daardoor zo over stuur raakte, dat hij huilend het veld afliep. Kijk, dat stoot af". Martinit past voor dergelijke toestanden en probeert zijn jeugd bij het verenigingsleven te betrekken. Zo mag er weke lijks een pupil een zondagje met het eerste optrekken. „Dan kunnen ze eens achter de schermen van het grote voet bal kijken. Tevens trachten we daarmee de selectiespelersmeer bij de jeugd te betrekken". Dat lukt dus aardig, want acht man gaan dus dadelijk de wed strijden voor het Schiedams kampioenschap observeren. Op maandag 15 april, bij de eerste ronde van het toernooi, maken zy hun debuut. SCHIEDAM - Olympus S- trainer Jan Fels heeft vorige week donderdag zijn mandaat teruggegeven. Breekpunt noemt hij een verschil van inzicht tus sen hem en het bestuur, dat zijn ontslagaanvrage inmiddels heeft geaccepteerd. „Onder de gegeven omstandigheden was het beter om meteen af te ha ken", oordeelt Fels. Over het gerezen geschil had hij een avond eerder een gesprek gehad met de verenigingsleiding. „Toen merkte ik, dat men niet achter me stond. Ik heb er nog even over nagedacht, heb men conclusies getrokken en ben gestopt", legt hy uit. Hij wil echter niet vertellen wat erpre- cies aan de hand is. „Ik ben niet blij met deze situatie. Niet voor mezelf, maar ook niet voor Olympus. Daarom poog ik het zo positief mogelijk naar buiten te brengen". Dat wil ook voorzitter Henny van der Reijken met zijn „We zijn als goede vrienden uit el kaar gegaan". Maar later wil hy wel kwijt, dat het tussen Fels en de selectie-spelers niet echt klikte. „Dat zijn geen ge makkelijke jongens. Daar was hij, zo vonden we, niet hele maal tegen opgewassen. We hadden liever, dat hij wat feller ging optreden". Zolang er geen opvolger is, zal elftalleider Sjaak Büter de hon neurs waarnemen. „Op korte termijn gaan we binnen het be stuur overleggen wat we gaan doen", zo meldt Van der Reij ken. Fels is niet blij met de manier waarop Olympus S de kwestie tegen de afspraken in, naar buiten brengt. Na een publica tie in het Rotterdams Nieuws blad van maandag verbreekt hij zijn zwijgen metde ontkenning, da* hij een moeilijke selectie heeft. „Als dat zo zou zijn, dan waren ze telkens niet allemaal op de training. Bovendien waren de resultaten van zowel het eerste al het tweede niet slecht. Ik vind, dat het bestuur me nu een trap nageeft en dat vind ik nier fair". De zondag afgelaste wedstrijden Excelsior '20-Dubbeldam, LMO- VFC en DRK-VDL worden inge- VOETBAL - zaterdag: Excelsior M-Rijnsburgse Boys (14.30 uur), NSVV-PPSC. Zondag: FCN'66-WCR (14.30 uur), Martinit-Zwervers (14.00 uur), Por- tuges-Ursus. ♦KORFBAL: zaterdag Charlois-CKC Maassluis, Flks-ODO, Vlaardingen Westwijkhal 19.40 uur Oranje Naus- sau-Velocitas, 20.00 uur Spirlt- RWR; zondag Schieda.n Margriet hal 13.45 uur Harga-Vlaardingen, 19.45 uur Succes-De Kapellen. •VOLLEYBAL: zaterdag Schiedam sportzaal Fahrenheitstraat 15.30 uur VC Schledam-Udenhout (h), 17.30 uur VC Schledam-Spirit (d). •BASKETBALL: donderdag AMVJ- Elementum (h); vrijdag Dragons- •HANDBAL: zondag Helius-Valeri- Oefenwedstrijden WATERWEG - Het voetbal in de KNVB en RVB ligt de ko mende weken door de winter stop grotendeels stil. Niet ieder elftal kan en wil daarvan profi teren. Voor sommigen zorgde de voetbalbond voor inhaal wedstrijden (zie agenda) en an deren komen voor een oefen- party in aktie. Een overzicht van die oefen wedstrijden: zaterdag Stellendam-DVO'32, Te Werve-TSB (op kunstgras), CION-DSS'26 (14.00 uur), HVO-'s Gravenzandse SV (14.30 uur), NTW-Vlaardingen (14.00 uur), Capelle-Maasdyk, Hoekse Boys-Lyra (14.30 uur) en Sate- liet-Papendrecht (12.00 uur). Zondag: Olympus S-SFC (12 uur),Hoek van Holland-Delft (14.00 uur), RKWIK-De Hol- landiaan (14.00 uur), VFC- Overmaas (14.30 uur). 1. Arie Grund SVDPW za 1,36 (15 uit 11); 2. Edwin Bleïksloot (SFC) 1,23 (16 uit 13); 3. Martin van Blitterswijk (RKWIK) 1,16 (14 uit 12); 4. Ruud van der Berg (VDL za) 1 (11 uit 11); 5. Ceesvander Velden (FCN'66) 0,88 (8 uit 9); 6. Henny Idema (GSS) 0,84 (11 uit 13); 7. Albert Jansen (Hoek van Holland) 0,76 (10 uit 13); 8. Hans de Groot (RKWIK) 0,75 (9 uit 12); MAASSLUIS— Om puur ju ridische redenen heeft de Raad van State Hoek van Holland ge vraagd de bouwvergunning in te trekken, die destijds aan de zeilplankvereniging Delfland is verstrekt voor het plaatsen van enkele containers bij de Oran jepolderpiassen. Dat althans is de visie van Delfland-voorzitter Bart Sio. Naar aanleiding van een mede deling in de Maassluise sport raad, meldden we in onze krant van vorige week, dat de contai ners moesten verdwijnen. Sio meent echter, dat de uitspraak niet tot verwijdering van de voor opslag van zeilplanken ge bruikte containers hoeft te lei den. De Raad van State was om een uitspraak gevraagd door natuur en vogelbeschermers. „Maar de rechter heeft niet gezegd, dat de vogels beschermd moesten worden. Hy stelde, dat de door Hoek van Holland tijdelijke verleende bouwgunning een permanent karakter had. Om dat dat binnen het oude be stemmingsplan niet mogelijk is, zijn we die vergunning nu kwijt" Overigens voegt Sio eraan tóe, dat het voorval voor alle be trokkenen (gemeente, zeilplank vereniging en natuurvrienden) om weer eens rond de tafel te gaan zitten. „Om te zien of er geen indeling voor die plassen te vinden is". Party-shirt... In dit sjieke overhemd mag u gezien worden met de feestdagen. Met prachtige ingeweven satijnstreepdessin en blinde sluiting. 65/35% polyester/katoen. Maten 37 t/m 43. In wit of bleu. Bij ter Meulen voor satijnen strikje in wit. zwart, bordeaux |<j0f marine voor 9,9a tolleMieingoufr 5 kleur ■•"<aq5e' T

De Havenloods | 1984 | | pagina 13