is luxe en frivool ter meulen 1?5 DE MODE ZIET ER BEEN IN GROOT AANBOD IN MODE VOORDE INTIEME UURTJES Van top tot teen Bont modieus én draagbaar Steeds meer mooie machinewasbare handbreigarens mr Gezellig tafelen zonder moeite... ^/laak het u gemakkelijk met de feestdagen! Ter Meu len heeft enorm veel serviesgoed dat u na gebruik di- rekt weg kunt werpen. In wit. 12 menuborden slechts hoofdzakelijk natuurlijke bruin-, beige- en grijstinten, met accenten in lichtere tin ten tot wit. Maar ook veel zwart en petrol-achtige tin- Voor de heren zijn trench-coats met enerzijds de leerzijde buiten of met buitenzijde van stof. Maar ook de keuze in dellen, waarbij het bont ge- i mag worden, groeit, met een ruime keuze tussen geklede mantels en stoére jacks. Jarenlang vervulde beenbe kleding een ondergeschikte rol in het modegebeuren. Nu het ge hele modebeeld vrouwelijker is geworden, richt de aandacht zich ook meer op het been. Alles wat onder rok, jurk of kuit- en enkel- vrije broek uitkomt, moet óf een 9 Gestoken in geprofileerde rubber gezoolde schoenen overzien de city- grijzen iedere straathoek. Vergrijsde kleuren en subtiel gedessineerde pan ties en kousen zijn kenmerken van het thema Manhattan uit de najaars collectie '841'85 van Jansen de Wit. harmonieus geheel vormen met kleur en/of dessin van de boven kleding óf juist speels contraste ren, waarbij de kleur van de beenbekleding dan weer even tueel terugkomt in accessoires als sjaals, ceintuurs en kleine tasjes. Het grote aantal modekleurt jes en fantasierijke dessins in zo wel panties, de kousen als de sokjes, pantalonkousjes, knie kousen en maillots maakt het mogelijk om er met dezelfde ba sisgarderobe iedere dag toch an ders uit te zien. Ook door het combineren van panties met dunne gekleurde kousjes krijgt het been weer een geheel ander gezicht. raffinement deze winter een gro te rol. Geraffineerd vrouwelijk zijn bijvoorbeeld beenversier ders van kant en de ragdunne uitgaanspanties en -kousen met lurex glanseffect, sierlijke mo tiefjes op de enkel in zilver op druk of strass-steentjes, een en kel parelsnoertje op één been of net- en naadkousen met een opengewerkte hielpartij, Rag dun, want behalve breisel van 15, 20, 30 en 40 denier zijn er nu ook panties en kousen van 17, 11 en 10 denier te koop. Hoe lager het denier-getal hoe dunner het breisel is. Modieus accessoire bij de wat sportievere kleding als Schotse ruitrok of -broek en tweedkos tuum zijn de dunne maillots, sokjes en kniekousjes van elasti sche katoen. Ze zijn er in een breed scala aan kleuren. Te gek: maillots, panties, sokjes en beenwarmers combineren tot een fleurig geheel. Beenmode van Jan sen de Wit. Slaapkleding vormt vaak een sluitpost op de begroting. In veel gezinnen wordt pas iets nieuws gekocht bij logeerpartijen of een ziekenhuisopna me. Hoe men er thuis bijloopt, is niet zo belang rijk. Buiten de eigen gezinsleden ziet immers toch niemand er iets van. Belangrijk, maar toch wel jammer, want de nachtkleding die we in de lingeriezaken zien mag er echt wel zijn. Eigenlijk moeten we niet spreken van slaap- of nachtkleding, maar van thuismode, want deze mode omvat veel meer dan nachtgoed en kamerjas. Voor het gehele gezin zijn er bij voorbeeld jogging-achtige pakken van jersey, badstof of velours, bad- en kamerjassen, Japanse kimono's en kaftans, die je over het hoofd i moet trekken, geen sluiting hebben en met of zi der ceintuur kunnen worden gedragen. Speciaal voor de vrouwelijke familieleden zijn er jump suits, een soort overall van badstof, jersey of ve lours, twee- of driedelige luxe pyama's met en- kellange, kuitlange of korte broek en korte of lange nachthemden met bijpassende ochtendjas. Thuismode, die niet alleen is bedoeld om in te sla pen, maar vooral ook voor de intieme uurtjes v ontspanning voor het slapen gaan. Behalve sportief is er ook thuismode met glamour-look. Wil de vrouw er bijvoorbeeld leidelijk uitzien, dan kan ze kiezen voor een ted dy. Een pikant speelpakje, waarvan het bloezende hemdje vastzit aan een vlinderbroekje, dat in het kruisje sluit met een paar drukknoopjes. De keu ze kan ook vallen op een gedecolleteerd nacht hemd met lange beensplitten, ruches en veel kant, gecombineerd met een bijpassend négligé. De kleurtjes van de vrouwelijke nacht- en thuismode variëren van het tikje decadente zwart, zilvergrijs en roomwit tot tere pasteltintjes als abrikoos, zalmrose, vanillegeel en lavendel blauw. Maar ook primair rood, geel en blauw zal men in de lingeriezaken aantreffen. In de manne lijke lijn zijn de kleuren minder zoet. Grijs, blauw, beige, bordeauxrood en diverse bruintin ten zijn de meest voorkomende kleuren. Vooral natuurlijke materialen zijn favoriet, zoals katoen, zijde en satijn. Voor koude avonden zijn er ook nog warmere kwaliteiten als katoenen velours en sweatshirtstof, badstof, wol en flannel ?n mengingen daarvan met synthetische garens. Iedere keer wanneer je een levendige, succesvolle, gelukkig stralende vrouw ontmoet, waar ook ter we reld, vol ideeën, origineel en creatief, dan kun je er vol gens Revlon zeker van zijn dat zij druk bezig is de we reld van Charlie te ontdek ken: de geurtjes en de cos metica. Charlie gebruikt dit win terseizoen voor haar ogen Fresh eye colour. De poede roogschaduw, die verkrijg baar is in diverse tinten. De oogschaduw is bestand tegen water en laat zich goed verde len door de speciale ronding van de applicator. De wim pers krijgen extra lengte en dikte met Lashiest mascara. Charlie kan ook kiezen voor Colour and curl mascara. Een mascara, die de wimper direct krult door middel van het speciale borsteltje. Voor haar lippen gebruikt Charlie Extra shine lipstick, vochtregule- rend met ingebouwd zonnefil- ter. Er is keuze uit verschil lende modetinten. Voor haar wangen Sunny blush, een crèmepoeder rouge; voor haar nagels Nail gleamer. Glanzen de tinten, die passen bij het modebeeld. En als geur na tuurlijk Charlie. Zware baard Het vooral in het buiten land bekende mannencosme- ticamerk Williams introdu ceert een scheerschuim voor de zware baardgroei onder de naam Williams „zware baard". Om het nat scheren te veraangenamen, heeft Wil liams aan het produkt poly- acrylamide toegevoegd. Poly- acrylamide zorgt ervoor dat de stugge baardharen gladder en soepeler worden, waardoor ze gemakkelijker te scheren zijn. De speciaal voor Wil liams ontwikkelde milde la- noline, waaraan de produkten voor een deel hun succes dan ken, verzacht de baardharen en de huid. Kohl kajal Jade introduceert een nieuw kohl kajal potlood. Het potlood heeft een zachte, mil de stift en is verkrijgbaar in de kleuren blauw, zwart en bruin. kan dagelijks worden ge bruikt voor het hele lichaam, inclusief de haren. Wie nat scheert, kiest voor de Amando of Amando Noir shaving foam. De scheerschuim is ver pakt in een spuitbus. De moisture cream wordt na het scheren gebruikt. De crème heeft behalve kalmerende erf verzachtende ook verzorgen de eigenschappen. Prince de Galles Prince de Galles is een nieuw klassiek geurtje voor de man. Een uitgesproken mannelijke geur in het chy- pre-genre. De kruidige top noot verbindt zich met hout en leer-impressies. De frisse en mannelijke accenten van de topnoot worden bereikt door de combinatie van ore gano, estragon, sauge sclaree en vermouth-olie. Elegante aspecten ontwikkelen zich in een harmonie van mos, bal- sam-extracten en hout-com plexen. Het assortiment bestaat uit een after shave, een spray en een zeep. Joshi General Cosmetics introdu ceert haar jonste telg op het gebied van damesgeuren on der de naam Joshi. Dit is Ja pans voor „jonge vrouw". De geur kenmerkt zich als een fris, fruitig bloemenbouquet. Joshi is verpakt in kristal ge slepen flacons in een waaie rachtige vorm en is verkrijg baar als eau de toilette spray, parfum de toilette in „spren kel" flacon en parfum. Voor in bad of onder de douche is er een zeep en voor na het baden kan men de Joshi body-lotion gebruiken. Kuitlange zilverblauwe vosmantel met grote kraag en diep ingezette mouwen. Foto: Hans Fonk voor het Neder lands Bont Instituut. Wat de laatste jaren al duidelijk werd, is sinds de presentatie van de nieuwe bontcollecties '84/85 zeker een feit: de bontmode is in een nieuw jasje gestoken. Niet langer is de bontman tel de deftige zondagse jas voor de niet zo piepjonge dames. De bontcollecties laten een heel jong, eigen tijds beeld zien en zijn op en top modieus én draag- baar. Debet daaraan is vooral de opkomst van een aantal niet al te kostbare bontsoor ten, die het mogelijk hebben gemaakt dat de ontwerper speelser te werk kan gaan en de modetrends gedurfder kan volgen. Dit winterseizoen zullen vooral de nieuwe toepassin gen van bont de aandacht trekken, bodywarmers, pon cho's en capes bijvoorbeeld, maar ook oversized jacks in sweatshirtlook, truien met bontaccenten, zoals oorwar- mers, dassen en omslagdoe ken. Bij volumineuze blousons en jacks wordt de ruimte net óp of net ónder de heup in genomen, waardoor een ge proportioneerd geheel ont staat. Veel korte jasjes, groot gesneden blazers en ruime jacks vallen nét iets te lang, waardoor ze aanslui ten bij de sluike lijn in het modebeeld. Ook de schou derlijn is aangepast aan dit silhouet, duidelijk geaccen tueerd en weinig tot opval lend verbreed. De kragen zijn groot en sluiten veelal asymmetrisch. Vrijwel alle modellen hebben diep inge zette mouwen. Behalve de reversible trench-coat zien we nu ook combinaties van bont aan de binnenzijde met leer aan de buitenzijde. In genieuze verwerkingen met smalle reepjes zien we al leen nog maar bij langharig bont. Wat kleur betreft zien we Truien zijn dit winterseizoen defi nitief grote mode. En dan vooral de chique trui in ragfij ne mengingen van zijde, angora, mo hair en wol. Mooi en modieus, maar ook kwetsbaar. Vandaar dat steeds meer handbreigarens be schikbaar komen, die mooi én machi- newasbaar zijn. Vroeger moest de trui met de hand ge wassen en voorzich tig worden ge droogd. Nu is er Su- perwash zuiver scheerwol. Speciaal behandelde wol, die zonder enig pro bleem in het wolwa sprogramma van de machine gewassen kan worden en zich ook door de centri fuge niet laat kisten. Wol, die niet krimpt of vervilt, maar mooi en sterk en op kleur blijft. Superwash is een stuk techniek dat de deur heeft geopend voor ontwerpers en industrie. Een deur naar praktische Su- perwashgarens in zuiver scheerwol, waarmee soepele, sportieve en chique truien kunnen wor den gebreid. Aluminium folie. Rol van 25 meter. van 3^ voor AAP Plastik huishoudfolle. Rol van 30 meter. van 1^95" voor 9 Behalve de mooie, maar kwetsbare uitgaans- trui is er erg veel vraag naar gemakkelijk te on derhouden, prettig draagbare sportieve truien. Dit model van Anny Blatt in machinewasbare zuiver scheerwol is daar een voorbeeld van. Voor het pa troon kunt u bellen: 03240-16824. 12 dessertborden voor 12 soepkommen voor 2 aluminium serveerschalen 50 bekers voor 12 messen voor 12 vorken voor 1,50 1,50 voor 2,50 1,75 0,75 0,75 0,75 De tijd van onopvallende, wat zakelijke lingerie lijkt voorbij. Vrouwen kiezen weer bewust voor luxe on dermode, rijkelijk met kant versierd en voorzien van bijpassende accessiores. Door glanzende materialen en door een verfijnde af werking is de kleur en fleur weer helemaal terug in het lingerie-modebeeld. De lingeriemode beperkt zich allang niet meer tot de „natuurlijke" gladde beha's en de slipjes in huidkleur. De va riaties en accessoires zijn groot, de materialen schitte rend en de kleuren rijk gescha keerd. Beha's zijn tegenwoor dig ook verkrijgbaar in stra- pless-model of met afneembare schouders, zodat ze strapless, maar ook als een gewone beha kunnen worden gedragen. Slipjes zijn er te kust en te keur; van een vlotte tanga of een origineel gestyleerde tail leslip tot en met het hoog-op- gesneden vlinderbroekje. Dan is er nog de teddy - een losval- lend hemdje met een vlinder broekje eraan vast - en de in middels bekende bodystoc- king. Leuk zijn ook de met kant afgewerkte hemdjes. Be trekkelijk nieuw is het top-be- haatje: een beha met het effect van een topje, dat uitstekend onder doorschijnende kleding of bij een laag décolleté kan worden gedragen. De lingeriemode mag ook wat kleur betreft worden ge zien. Behalve wit en huidkleur is er een variant op de huid kleur. Mink is wat dieper en voller van tint. Prachtig zijn ook de tinten wijnrood, bor deaux, bourgogne, antraciet en parelmoergrijs. Veel lingerie is uitgevoerd in zijde- en satij nachtige materialen, maar we zien ook veel natuurlijke mate rialen als katoen en linnen. 9 Hemdjes zijn met kant af gewerkt en veelal verkrijg baar met bijpassend slipje. 9 De lingeriemode beperkt zich allang niet meer tot gladde beha's en slipjes in huidkleur.

De Havenloods | 1984 | | pagina 17