DE HAVENLOODS Proefproject verkleint kans op aantasting van het milieu NIEUW IN ROTTERDAM 3^95 5* ÓS* H ter meulen Moskee wordt officieel geopend door burgemeester Zwemmen tijdens feestdagen Kerstsamenzang Autosloop aan Schiekade wordt in goede banen geleid Soesia Quibus Sluiting gemeentelijke diensten tijdens feestdagen Radio-uitzending vanuit de Stuurhut Life of Brian geprolongeerd ACHILLES iTi Steuncentrum Informatica in Rijnmond Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 7.75 129.- 6950 VROOM^DREI SM ANN Bij ter Meulen betaalt u nooit teveel. Kijk in de krant, volop voordeel. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 20 DECEMBER 1984 33E JAARGANG NO. 51 SCHIEDAM - De officiële opening van de moskee aan het Raam 8 wordt zondag 23 december verricht door burgemeester Scheeres. De moskee is eigendom van de Turks-Islamitische Vereniging Schiedam. De moskee was overigens al De moskee aan het Raam 8 wordt komende zondag officieel anderhalf jaar in gebruik maar in gebruik genomen.-, de ruimte moest nog worden aangepast. De verbouwings werkzaamheden zijn nu af gerond. Voorheen was een islamitische gebedsruimte gevestigd in de Mariastraat maar na een bestuurswisseling werd het pand aan het Raam gekocht. Tijdens de openings plechtigheid zal een hoge vertegenwoordiger van de Islamitische gemeenschap in Nederland acte de presence geven. ilaapwandmeubelen, slaapbanken enz leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw 'de Goudseslngel 66. Rotterdam. 010-13.38.34 SCHIEDAM Zwembad Zuid aan de Westfrankelandsejk 3 is tijdens de kerstvakantie ge sloten op 24, 25 26 en 31 de cember. Ook op 1 januari is het zwembad niet geopend. opend van 9.00 tot 15.00 uur en woensdag 2 tot en met vrij dag 4 januari van 7.00 tot 12.30 uur; van 13.00 tot 15.30 en van 20.30 tot 21.45 uur. Vanaf 5 januari gelden weder om de gebruikelijke openings uren. SCHIEDAM In de Liduina/ Rozenkranskerk aan de Singel 104 wordt zondag 23 december een kerstsamenzang gehouden, aanvang 19.30 uur. Behalve de parochiekoren (in Honorem Dei, dameskoor Jubilatio, het kinderkoor enhetValeriuskoor) wordt hieraan tevens meege daan door de Shell Harmonie. De koren brengen een geva rieerd programma terwijl het publiek voldoende gelegenheid heeft om de overbekende kerst liederen mee te zingen. De Shell Harmonie speelt onder leiding van Johan van de Berg enige nummers tussen de koor zang door terwijl hoboi'st Johan Oude Nijhuis en fluitiste Ellen van den Berg het Valerius- koor zullen begeleiden bij het klein Kerstoratorium. Ook in de Sint Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan in Groenoord wordt een kerst samenzang gehouden op zondag 23 december a.s. Deze begint om 15.00 uur. Muzikale medewerking wordt verleend door het St. Jakobus koor, het Hervormde Koor Groenoord, het koor St. Jan Baptist en een koperensemble van St. Radbpud. Koorwerken worden afgewisseld met samenzang. SCHIEDAM - Op het ge bied aan de Schiekade na bij het woonwagencen trum worden momenteel zes terreinen ingericht voor autosloopactiviteiten. Eén en ander is bedoeld om over een aantal zaken de noodzakelijke kennis en duidelijkheid te ver krijgen. Het gaat hierbij om technische gegevens zoals bodemafdichting, de riolering de uitvoe ring van de werkplaats en de manier waarop verontreiniging van de bodem, het oppervlak tewater en de riolering voorkomen kan worden. Daarnaast bekijkt men de be drijfsvoering en worden de mogelijkheden voor speciali satie en de economische con sequenties van de milieu-in vesteringen en de verbeterde bedrijfsvoering onderzocht. Wrakken Het merendeel van de sloop werkzaamheden zal worden verricht door bewoners van het woonwagencentrum die hiervoor benaderd zijn. Jaarlijks komt in het Rijn mondgebied een groot aan tal autowrakken terecht bij autosloperijen. Een aantal hiervan ontsiert het land schap terwijl de kans op bodem- en grondwaterver ontreiniging geluidhinder en andere vormen van overlast bestaat. Soms hebben de be drijven niet eens de vereiste vergunningen. Subsidie Voor de provincies en dus ook voor Rijnmond biedt de afval stoffenwet de mogelijkheid de ze overlast in te perken door het opstellen van afvalstoffen- plannen voor de verwijdering van autowrakken en door het vergunningenbeleid. Het pro ject in Schiedam zal gedurende maximaal vijf jaar de status hebben van proefproject. De gemeente zal het project reali seren en financieren maar het ministerie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu verleent een investeringssubsi die van vijftig procent van het totaalbedrag (600.000 gulden). Aan de overkant van de sloop- terreinen wordt een talud ge realiseerd om te voorkomen dat de sloopactiviteiten zich daarheen verplaatsen. Met de laatste werkzaamheden die geheel voor rekening komen van de gemeente Schiedam is een bedrag gemoeid van circa 3 ton. Aan de Schiekade wordt een zestal terreinen ingericht voor autosloopactiviteiten. Daarmee moet een einde komen aan -soms illegale sloopwerkzaamheden- die ontsierend zijn voor het landschap en boven dien door hun werkwijze de kans op bodemverontreiniging vergroten. Soesja Citroen SCHIEDAM-De Schie- damse Kunst Stichting houdt vanavond, woens dag 19 december, een landenavond in café de Quibus. Deze keer gaat men, aan de hand van dia's van Marcal Kappel- hof, Japan bekijken. Het programma begint om 21.30 uur. De toegang is gratis. Zondagavond komt Soesja Citroen naar de Quibus. De jazz-zangeres wordt begeleid door Jan Voogd, Fred Leeflang, Nedley Elstak en Martin van Duynhoven. Aan laatstgenoemde wordt zaterdag 22 december in het Bim-huis te Amster dam, de Boy Edgar-prijs 1984 uitgereikt. Het optreden begint om 20.30 uur. De toegang bedraagt f.2,50. SCHIEDAM Verschülende gemeentelijke diensten werken rond de feestdagen met een ge ringe bezetting aan personeel. Er zijn ook gemeentelijke dien sten die de komende dagen ge sloten zijn. Alle gemeentelijke diensten zijn gesloten op maandag 24, dinsdag 25, woensdag 26 de cember en op dinsdag 1 januari. Het bureau Burgelijke Stand is op maandag 24 december wel geopend van 9.00 tot 11.00 uur, maar uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden. De Openbare Nutsbedrijven, in clusief de Havendienst, blijven deze dagen bereikbaar voor sto ringen in de levering van gas, elektriciteit, drinkwater en C Al- signalen. Op maandag 24 de cember en maandag 31 decem ber wordt in de betreffende wijken huisvuil en bedrjjfsvuil ingezameld. In de periode van vrijdag 21 december 1,984 tot en met vrijdag 4 januari 1985 wordt er geen grof huisvuil ingezameld. Het vuiloverlaad- station is op maandag 24 en 31 december geopend. De markt op het Bachplein komt op dinsdag 25 december 1984 en dinsdag 1 juanuari 1985 te vervallen. De huisvuildienst in Kethel en Woudhoek-Noord verschuift van woensdag 26 de cember naar donderdag 27 de cember. De huisvuildienst in de betreffende wijken verschuift van dinsdag 25 december naar vrijdag 28 december. De huis vuildienst van dinsdag 1 januari 1985 wordt verschoven naar vrijdag 4 januari 1985. De be- drijfsvuildienst van dinsdag 25 december wordt verschoven naar vrijdag 28 december en de bedrijfsvuildienst van 1 januari 1985 wordt verschoven naar vrijdag 4 januari. Gemeentelijke Sociale Dienst, is niet alleen op 24, 25 en 26 december, maar ook op don derdag 27, vrijdag 28 en maandag 31 december voor het publiek gesloten. Woensdag 2 januari is de GSD weer open. Afdeling Burgerzaken in het kantoorpand 's Gravelandseweg 567 is op donderdag 27 en vrij dag 28 december voor het pu bliek geopend van 8.30-15.30 uur. Maandag 31 december is Burgerzaken geopend van 8.30- 12.30 uur. Bureau Huisvesting is op don derdag 27, vrijdag 28 en maan dag 31 december voor het pu bliek geopend van 8.30-15.30 uur. Voor de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek geldt dal alle vestigingen geslo ten zullen zijn op maandag 24, dinsdag 25, woensdag 26, zaterdag 29, maandag 31 en op 1 januari 1985. Donderdag 27 en vrijdag 28 december zijn ge opend de vestigingen Lange Haven 131, jeugdbibliotheek Korte Haven 129, Bachplein 590 en dr. Wibautplein 163. De Gemeentelijke Informatie winkel in de Hoogstraat is op vrijdag 28 december gesloten. Gemeentelijk Woningbeheer is op 24, 25, 26, 27, 28 en 31 december 1984 en 1 januari 1985 gesloten. Bij dringende klachten kunt men telefoon nummer 268578, bellen. AUTOHUREN GOEDKOPER Talloze merken en types, incl. 100 km vr\j. Enkele voorbeelden: Ford Fiësta 27,- p.d., Datsun Sun ny 37,-p.d., Ford Sierra 1.6 L 45,- p.d., Opel Rekord 2.0 49,- p.d.. Ford Granada 2.3 55 - p.d.. Ford Mustang 85,- p.d. Ook in de business klasse schittert Roadster. Bijvoorbeeld: Mercedes 280S 198- p.d. (ook Mercedes Sport). Speciale weekend en lange termijn tarieven. ROADSTER C.V., Admiraliteits kade 5 t/m 7, Rotterdam/Kralin gen (tussen Oostzeedijk en Maas boulevard) tel. 010-148.100. SCHIEDAM - De KRO zendt op zondag 23 december het ORK Codespel rechtstreeks uit vanuit restaurant De Stuurhut aan de Maasboulevard. Het doel van het ORK-Codespel is om de cijfercode van een door de KRO-ploeg meegebrachte brandkast te bemachtigen om zodoende de inhoud van die kast -een videorecorder- te win nen. Het spel wordt gespeeld met een telefoonkandidaat er gens in het land en met kandi daten op de lokatie zelf. De radio-uitzending begint om 13.00 uur en duurt tot 15.00 uur. In verband met de komende feestdagen verschijnt de Havenloods op vrijdag 28 december in plaats van pp donderdag 27 december. Onze woensdaguitgaven (Nieuwe Vlaardingse Cou rant, Schiedams Nieuwsblad en Maassluis Nieuwsblad) van 26 december en 2 januari komen te vervallen. DE DIRECTIE Timmerman wint Irene-schaak SCHIEDAM Gert Timmer man won het Irene-schaaktoer- nooi. De Capelse schaker bleef ongeslagen en hield C. Lands bergen en Daan 't Hart achter zich. Aan het toernooi werd deel genomen door 94 schakers, hetgeen een record is. De ope ningszet werd verricht door burgemeester Scheeres. Ge speeld werd in veertien groe pen van zes. Ook was er een jeugdgroep met acht spelers. Timmerman won in de hoog ste groep. De andere winnaars werden C. de Groot (groep 2), R. Leemans (3), R. Trimp (4), J. van der Berg (5), M. Verol- me (6), W. de Kuyper (7), D. Kruyf (8), A. van Hasselt (9), A. den Kinderen (10), F. Ro- singa (11), P. Schilten (12), J. Vonk (13), H. Muller (14) en David Muller (jeugd). Casino Coolsingel Coolsingel 205 - de Veste - Rotterdam-Centrum Elke dag geopend vanaf 12.00 uur. Elke speler speelt met eigen kleur! '24 observatie-roulette' (behendigheidsspel) Koffie, drankjes en hapjes worden u gratis aangeboden. Geen tipgeld. Legitimatie verplicht SCHIEDAM „Life of Brian", de satirische film van het Mon ty Python Team wordt op veler verzoek opnieuw vertoond bij de filmclub Schiedam in De Teerstoof, Nieuwstraat 12. Dat gebeurt op vrijdag 21 de cember, aanvang 21.30 uur. In de film is de hele Monty Py thon bemanning aanwezig. Eeo zeer voordelif WERKWEEK-TARIEF WEEKENDTARIEF voor personenauto's va f 70, incl. 400 km verlaagd tarief PERSONENBUSSEN Geen spreekuur SCHIEDAM - Het bureau Sociaal Raadslieden op het Broersveld 140, is gesloten tus sen kerst en nieuwjaar. Vanaf woensdag 2 januari is er weer spreekuur op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en op donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. WATERWEG-NOORD In het Rijnmondgebied zal een steuncentrum informatica voor het onderwijs worden ge vestigd. Het steuncentrum zal worden overgebracht bij de onderwijsbegeleidingsdienst in Vlaardingen. Aanvankelijk zag het er naar uit dat staatssecretaris Van Leyenhorst niet wilde ingaan op het verzoek van de geza menlijke onderwijsbegeleidings diensten en opleidingen voor onderwijsgevenden in het Rijn mondgebied om het steuncen trum in de regio te vestigen. Rijnmondgecommiteerde Van der Jagt zond daarop een tele gram aan de staatssecretaris en de vaste Kamercommissie voor Onderwijs. Van der Jagt wees in zijn tele gram op de onderlinge verwe venheid van opleiding en bege leiding in een groot gebied als Rijnmond en op de jarenlange hechte samenwerking tussen de instituten. Uit het antwoord dat Van Leyenhorst gaf op vra gen van kamerleden is het ten slotte duidelijk geworden dat het steuncentrum informatica in Rijnmond komt. Bolsius theelichtjes Doos 50 stuks. Kompleet met aluminium cupjes. In rose en bleu Ji9S"9.95 In wit ATS" 3 Video-opbergdozen voor alle systemen Kunststof uitvoering. Ver krijgbaar in diverse kleuren ^50 Ovenverse roomboter- amandelkrans Bereid met 100% amandel spijs en zuivere roomboter. Ca. 500 gram^95 Alecto draadloze baby foon/intercom FM-70 Werkt op lichtnet. Heeft blokkeerbare oproep/ spreektoets. 145-.- TV-audiomeubel Praktische uitvoering op zwenkwieltjes. In wit of zwart. H48,5xB66,5xD45,5 J93Ö Md kleinmeubeler Frituurpan met frituurnet Royale pan. Vooro.a. kroket ten, bitterballen, oliebollen of patat. Nü slechts Extra nneninaQtiiriprr Koopavond tot 21.00 uur, op donderdag 20 en vrijdag 21 december. v^vimi^ujupi i. Maandagmorgen 24 en 31 december zijn wij geopend vanaf 9.00 uur. Charmant tricot damesnachthemd Royaal vallend model. In pni of streepdessin. Diverse kleuren. Maten S-M-L39T- Ook geldig op ue plaatselijke koopavond. Keramiek tafellamp Met katoenen kap. In div. maten: Hoog 70 cmJSfrSCF 59.95 Hoog 50 cm jKk75 49.95 Hoog 40 cm 4M5 Afd. verlichting

De Havenloods | 1984 | | pagina 1