Q Onderwiiswinkel sluit na zevenjarig bestaan DE Q HAVENLOODS 395 jol i^mode om'n 9 maanden mooi te zijn Langehdam L 'Ons werk zit erop' Kunst uit Derde Wereld Sluiting gemeentelijke kantoren Hoogste punt appartementen Verto-terrein bereikt Tekeningen van Anita Bosschart Bingo in 'Holy' Disco Oprichting kinderdagverblijf Honderd miljoen op begroting Delfland Oudejaars sportinstuif Nieuwbouw in komende jaren 60% KORTING Perzische tapijten Win de Cl 6 home-computer in De Havenloods/Commodore-prijsvraag i j ii l^iï =ïl s iii fe^': ii-' Een leuk kado... Deze prachtige amaryl- lisbol is een echt staaltje van kwekersvakman schap. Kies uit rood of appelbloesem. Grootte 22/24. In luxe geschenk verpakking. vanj6r5<r voor POSITIE KLEDING ^Monique Dorpsstraat 63 Passage 232 Zoetermeer Waddinxveen 079 - 164084 01828 15427 Meent 37a Rotterdam ,010 - 122238 ^Horloger Rotterdam Tel. 010-653400 Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. Directie: J.P. Elllebrecht/P. Bakker/ WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort DE HAVENLOODS Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in Rotterdam e.o. in 14 edities. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR. ADVERTENTIES) 010-132050. VERKOOPLEIDER: N.Ch. de Poorter RAYONLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN: G.H. Adams (tel. privé 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIE DAM: Hans Ivo (tel. privé 010- 650272); MAASSLUIS: Peter van regen (tel. privé 01883-16065); REDACTEUREN: Maat (010-377652). M. Doddema (01899-11858). Sport- correspondent G. Verver (01899- ADMINISTRATIE: Prins Hendrik kade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag krant: advertenties dinsdag 12.00 uur I redactie 10.00 uur. Donderdag krant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. SCHIEDAM - De Onderwijs- winkel Schiedam gaat op 1 ja nuari 1985 definitief dicht. Klanten die het spoor in onder wijsland bijster raken, dienen zich vanaf die datum tot ande re instanties te wenden. Het werk van de "winkeliers" van de Onderwijswinkel (OWIS) zit erop. Het vrijwilligerswerk wordt overgenomen door meer professionele instellingen. Daar heeft men overigens vanaf de oprichting ook naar gestreefd. In de zeven jaar van haar be staan heeft de OWIS bijna 1000 klanten kunnen helpen. De onderwijswinkel kreeg ge stalte op 6 mei 1974 toen de plaatselijke afdeling van de Al gemene Bond voor Onderwij zend Personeel een discussie avond organiseerde over 'het onderwijs'. Leidraad daarbij was het hoofdstuk Onder- wijswinkels uit het program ma van de Schiedamse afde ling van de PPR. Een werk groep ging aan de slag om de behoefte te peilen naar een onderwijswinkel. In juni 1976 produceerde deze werkgroep een nota waar in de voorbe reiding van de winkel werd verantwoord. Subsidie De gemeente Schiedam zegde subsidie toe en verhuurde het voormalig PvdA-pandje aan de Hoogstraat 76 om niet. Na drie jaar voorbereidingstijd ging de onderwijswinkel op 1 januari 1977 met vijftien vrijwilligers van start. In haar zevenjarig be staan heeft de Onderwijswin kel te kampen gehad met "ups en downs". "Vast staat", aldus het bestuur "dat de on derwijswinkel meer wilde dan er in de praktijk van terecht kwam". De doelstelling zoals vastgelegd in de formele statuten was wat pretentieus: "Het bevorderen van de betrokkenheid van ouders leerlingen leerkrachten of anderszins betrokkenen bij het onderwijs in Schiedam ten einde op lokaal niveau gunstige voorwaarden te scheppen voor vernieuwing van het onderwijs, die gebaseerd is op doorden king van het belang van maat schappelijke ontwikkelingen voor het onderwijs en omge keerd". Men dacht aan die doelstel ling te voldoen middels het ver strekken van informatie en do cumentatie; het samenbreng en en bemiddelen van perso nen en groepen en de studie en scholing van winkeliers en anderen. Ondanks de serieuze pogingen, aldus het OWIS-bestuur, zijn we maar ten dele geslaagd in onze opzet. Afgezien van de scholingsbijeenkomsten in het begin van het bestaan, pogin gen tot decentralisatie in club- en wij kgebouwen ^ïuiswerkhulp informatieavonden en andere kleinschalige maar ook kort stondige activiteiten, moet worden geconcludeerd dat in formatie en documentatie van bezoekers van de onderwjjs- svinkel de enige activiteit van lerkenbare betekenis is ge weest. Pioriteiten Het bestuur onderkent dat vrij willigerswerk met zich mee- orengt dat de beschikbare tijd jeperkt is en dat men prioritei- :en moet stellen. "De klanten cregen die prioriteit en werden laar beste weten en vermogen geholpen. De praktische hulp verlening sprak de winkeliers Dok het meeste aan. De klant was koning; niet de maatschap pelijke of ideologische visie van de onderwijswinkel was bepa lend voor de hulpverlening". Allengs nam het aantal klan ten af. Eén en ander werd ver oorzaakt. door de beperkte ope ningsuren die weer alles te ma ken hadden met de afname van het aantal vrijwilligers. De vraag of Schiedam wel_ zonder onderwijswinkel kon, diende zich aan. "Ja", antwoordt het bestuur hierop "mits op korte termijn een goed toegankelijk centrum voor volwasseneneducatie Na zeven jaar houdt de Onderwijswinkel op te bestaan. wordt gerealiseerd.. Ook dienen de meer jeguliere onderwijs voorzieningen en hun verzor gingsinstellingen open te staan voor een opde persoon ge richte probleembenadering. Een ombudsfunctie zou hierbij wellicht van pas komen". Komende zaterdag zal de on derwijswinkel voor de laatste keer geopend zijn zij het dat er dan geen klanten worden ge holpen. Na een woord van de voorzitter van de OWIS ,Ed van Heest, en een speech van de wethouder Posthoorn (onder wijszaken) behoort de Onder wijswinkel definitief tot het verleden. lÜlltlll MAASSLUIS - Een wethouder lijke druk op de knop markeer de dinsdagmorgen het bereiken van het hoogste punt van het appartementencomplex op het Verto Il-terrein. Wethouder Mees Duimelaar verrichtte de handeling, waar mee vuurwerk en een parachute de lucht in werden geschoten. De vlag aan de parachute ont vouwde zich niét, Vlaggen stonden er toch wel, op de be gane grond en bij het hoogste punt van het complex, dat 27 tweekamerwoningen bevat, ontworpen door architect J. Vledder te Maassluis. Het com plex heeft zes lagen in de vorm van een kwart circel. Het plan is ontwikkeld door Leyten Bouwplanontwikkeling B.V. te Rotterdam in opdracht van de Stichting Verantwoord Wonen te Capelle aan den IJssel. Bouwer is het Aannemingsbe drijf Van der Waal B.V. te Vlaardingen, die op hetzelfde Verto-tenein is begonnen met de bouw van 44 woningwet woningen en 23 premiehuur- Enkele voorwerpen van de expositie. VLAARDINGEN - Kunst en gebruiksvoorwerpen uit de Derde Wereld worden vrijdag en zaterdag a.s. geëxposeerd in Triangel aan de Fransenstraat 14. Afrikaanse stammen, bronzen gietwerk uit Nigeria, Chinees houtsnijwerk en kunstvoorwer pen uit Bah en Tibet. Toegang tot de tentoonstelling is gratis. Openingstijden: vrij dag van 14 tot 21 uur, zaterdag van 10 tot 17 uur. MAASSLUIS/MAASLAND - Op de maandagen 24 en 31 de cember zijn alle gemeentelijke kantoren van Maassluis en Maas land gesloten. Deze dagen zijn aangewezen als zg. verplichte roostervrije dagen ter compen- In Maasland is op deze maan dagen van 9 tot 12 uur, de af deling Dienstverlening wel be zet voor zaken die verband houden met de Burgerlijke Stand. In Maassluis kan men op deze dagen voor aangiften van overljden slechts telefonisch contact opnemen met de afde ling Bevolking tussen 9 en 10 uur via nummer 15005, bij geen gehoor 01890-6919. En kele uitzonderingen daargela ten sluiten alle gemeentelijke diensten en bedrijven in Maas sluis op de vrijdagen 21 en 28 december hun werkzaamheden tussen 14.30 en 15.00 uur af. De loketten van de afdeling Bevolking sluiten op vrijdag 28 december reeds om 12.00 uur, dit in verband met de jaaraf sluiting van de bevolkingsadmi nistratie in Maassluis. KERSTSFEER IN: Saunacentrum GR0EN00RD Peter van Anrooylaan 70, Schiedam-Noord t.o. Beneluxflat DAGELIJKS GEOPEND VAN: 13.00 tot 23.00 uur gemengd. Zondags van 10.00-16.00 uur gemengd. Dinsdag, donderdag en vrijdagócntend van 9.00-13.00 uur. §g Beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag gesloten. g 24 december geopend van 11.00-18.00 uur gemengd. Oudejaarsdag geopend van 11.00-18.00 uur gemengd. woningen. Daarnaast wordt er in het plan Verto II nog gewerkt aan 29 koopwoningen in de premie A-sector. De huurprijs van de tweekamer- appartementen die nu hun hoogste punt hebben bereikt bedraagt ongeveer f.375,- per maand. De oplevering van het complex wordt in april 1985 verwacht. Het college van bur gemeester en wethouders was bij de druk op de knop voltallig aanwezig. ADVERTENTIE KUNST EN KERST Ook op beide Kerstdagen zal Galerie KUNST geopend zijn. Dan zal voor 't laatst de exposite van werk van zeven Haagse kunstenaars te zien zijn. Grafisch werk - etsen, zeef drukken en litho's en de prachtige monumentale vazen van de keramist Dirk Dijkstra. Bovendien is het de moeite waard de zeer aparte kollektie moderne sieraden te bekijken. Tenslotte zij gewezen op de zeer strakke, door de Italiaan Gian Matteo ontworpen Zwit serse quartz-horloges, die KUNST-l-exclusief voor Vlaar dingen en omgeving brengt. KUNST-f- Hoogstraat 53, Vlaardingen. Open: vrij. 19-21 u./ zat. 11-17 u. zon./14-17 u. ;n 2e Kerstdag 14-17 u. Ouderenbiljart VLAARDINGEN - In het ouderenbiljarttoernooi viel dinsdagmiddag twee maal 10-6 te noteren. Vier Molen A versloeg met deze cijfers 's Gravenzande, terwijl Woudhoek dezelfde uit slag bereikte tegen De Vliet B. Het toernooi wordt op dinsdag 8 januari voortgezet. MAASLAND De laatste ex positie van dit jaar in de Rozen hof is gewjjd aan het werk van de Arnhemse kunstenares Anita Bosschart. De tentoon stelling, die vrijdag 21 decem ber om 20.00 uur wordt inge leid door de heer L.P. Scholten bevat voornamelijk tekeningen en is daarom „Zwart-Wit" ge titeld. VLAARDINGEN - In dien stencentrum Holy kunnen ouderen op 28 december bin goën. Vanaf 14 uur is het cen trum aan de Willem de Zwij gerlaan 460 geopend. De toe gang is gratis. Verder sluit men op 31 decem ber het jaar af met oliebollen. „Holy" is hiertoe geopend vanaf 10 uur. Iedereen is wel kom. VLAARDINGEN - In de bo venzaal van Triangel wordt zaterdag 22 december een disco voor jongeren van 12 tot en met 16 jaar gehouden. Dj's Richard en Jef draaien weer hits en „gouwe ouwe" aan el kaar vanaf 19.30 uur. Entree bedraagt f.1,- per persoon. Adres: Fransenstraat, ingang Scholierenhonk. VLAARDINGEN - De Oppas- centrale Vlaardingen houdt za terdag 22 december open huis in het nieuwe kinderdagverblijf aan de Castricumhoeve 1 in Holy-noord. Iedereen is wel kom van 11 tot 16 uur. De ruimte zal op 7 januari a.s. officieel geopend worden. De oppascentrale verleent al enkele jaren bemiddeling bij het verkrijgen van oppas voor kinderen. Aanvankelijk werd vooral oppas gevraagd voor de avonduren en in de weekends. De laatste fijd is de vraag naar oppas enorm toegenomen. Steeds meer ouders moesten teleurgesteld worden en kon den alleen op een wachtlijst geplaatst worden. Uit die nood werd het idee geboren de centrale uit te brei den met een dagverblijf voor babies en peuters. Na maan den voorbereiding zal het kin derdagverblijf in januari van start gaan. De te Amsterdam geboren kuns tenares kreeg haar opleiding van tekenaar-beeldhouwer Van Zweeden, docent aan de kunst academie te Arnhem en van de schilder-etser Homan te Does burg. Anita Bosschart gaf zelf ook les. Haar werk is voorna melijk gericht naar de natuur. Het zijn vaak maar enkele lij nen waarmee zij de onderwer pen van haar creaties hun ka rakter weet te geven. Naast de kunst van het tekenen gaat de belangstelling van Anita Bosschart uit naar de keramiek. Op de expositie zijn enkele ke ramische voorwerpen aanwezig. De tentoonstelling blijft na de openingsavond tot en met zon dag 30 december te zien. De Rozenhof, Kerkplein 9, is 's middags van 15.00 tot 17.00 uur geopend, met uitzondering van maandag en vrijdag. Op donderdag 27 december kun nen bezoekers bovendien tus sen 19.00 en 21.00 uur terecht. De toegang is gratis. DELFLAND - Ruim 100 mil joen gulden is het totale bedrag voor de gewone dienst dat op de begroting van het Hoog heemraadschap van Delfland staat. De Verenigde Vergade ring, oftewel het algemeen be stuur, van Delfland keurde vo rige week deze begroting voor 1985 goed. Tot de werkzaamheden die in dat jaar worden gerealiseerd hoort de afsluiting van de Delta- dijk in Maassluis. Een nieuw, project gaat zijn eerste fase in: door het Calandkanaal en de Nieuwe Waterweg worden in samenwerking met andere in stanties zinkers gelegd, die deel uitmaken van een buisleiding. De leiding is bestemd voor de toevoer van water uit het Ha ringvliet via het Brielse Meer naar Delfland. Belastingen tereenvolgende jaar niet om hoog: de algemene omslag en de waterbeheersingsomslag. Dat geldt niet voor twee andere belastingen. De verontreini gingsheffing wordt met 4 pro cent verhoogd en komt daar mee in 1985 op f.42,84 per vervuilingseenheid De glastuinders worden met de andere verhoging geconfron teerd. Echter pas met ingang van 1986, daar Provinciale Sta ten en de Kroon dit besluit van het hoogheemraadschap nog moeten goedkeuren. Het voor stel betreft een extra waterbe heersingsomslag voor glastuin bouwgebieden. Delfland stelt, dat het relatief veel meer in vesteert voor de tuinbouw dan voor de agrariërs en andere bur gers. Die betalen nu onevenredig meer voor voorzieningen die aan de tuinders ten goede ko men. Uitgesmeerd over vier jaar betekent de verhoging dat een gemiddelde tuinder in 1989 een bedrag van f.250,- boven het huidige tarief zal betalen. Activiteiten voor jeugd VLAARDINGEN- De jeugd van Vlaardingen kan in de vrije dagen rond de Jaarwisseling nog terecht in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan voor en kele sportieve recreatie-activi teiten. De organisatie hiervan is in handen van het bureau spor tieve recreatie van de gemeente Vlaardingen. Op maandag 31 december staat één van de sporthallen open voor een Oudejaars sport-instuif De jeugd in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar kan dan meedoen aan voetbal, hockey, spelcircuit, basketbal, trampo line, tafeltennis, badminton en recreatie-wed stfij den Tevens kan de jeugd kennisma ken met gymnastiek, dat in sa menwerking met Leonidas-Do- vido wordt gegeven. Ook wordt er in de sporthal een tekenhoek ingericht. Deze Oudejaars sport-instuif wordt gehouden van 10.00 uur tot 12.00 uur en 13.00 uur tot 16.00 uur en de kosten bedra- Zoalvoetbol Voor de jeugd van 12 tot en met 14 jaar en van 15 tot en met 17 jaar wordt er op Oude jaarsdag een zaalvoetbaltoer nooi georganiseerd, ook in de sporthal aan de Floris de Vijf delaan. Het toernooi begint om 09.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Er kunnen maxi maal zes teams van zes a acht personen deelnemen. Op donderdag 3 januari wordt er in de sporthal een basket- baltoernooi gehouden voor de jeugd van 12 tot en met 14 jaar en van 15 tot en met 17 jaar. Er kunnen maximaal twaalf teams van vijf tot zeven personen meedoen. Kosten f.1,- per persoon. Zowel voor het voetbaltoer nooi als voor het basketbal- toernooi is het gewenst zich vooraf bij het bureau sportie ve recreatie te melden, tele foon 010-355888, RIJNMOND In de gemeente Schiedam worden in 1985, 434 gesubsidieerde nieuwbouwwo ningen gebouwd. Vlaardingen krijgt in 1985 346 nieuwbouw woningen erbij. Dit definitief cijfer werd on langs bekend gemaakt door de hoofdingenieur-directeur van Volkshuisvesting in Zuid-Hol land, drs. J.L.P. Post en de voorzitter van de Adviescom missie Verdeling Rjjkssteun Woningbouw Rijnmond, de heer A.P. van der Jagt. Ook zijn de potentiële verplich tingen voor 1986 tot en met 1988 vastgesteld. Bij ongewij zigd rijks- en provinciaal beleid krijgen deze een definitief ka rakter. Voor Schiedam gaat het in de periode 1985-1988 in totaal om 1525 woningen ter wijl Vlaardingen voor 1239 nieuwbouwwoningen staat ge noteerd. De verdeling komt overeen met het advies van het dagelijks be stuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond. r TJNIEK VOOR NEDERLAND I GROOTHANDEL: verkoop ookf aan particulieren Op alle tapijten tot b.v. nationaal üroot Handelsgebouw ■^__==s====®==-~== Rotterdam "TüSjjgS&l *ET ?!*UShE1D INGANG C 2e etage: fctel. 010-33.14... mma Iedere maandag, donderdag, vrijdag en 'M'Hlil -—^zaterdag geopend van 10-17 ROTTERDAM Havenloods heeft voor haar lezers een leuke december-verrassing in petto. Nog voor het verstrijken van het jaar 1984 houdt deze krant in samenwerking met Commodore Nederland B.V. een prijsvraag waarin de allernieuwste computer, de C 16, kan worden gewonnen. Het fraaie pakket ter waarde van f 699,- is te bemachtigen door de vraag „Wat kan je doen met een home-compu ter" te beantwoorden. De lezer die de meest originele oplossing in stuurt, ontvangt de computer in een spor tieve tas met een data- cassette (type 1531), een cassette met 4 spel letjes, een cassette met het BASIC-programma en een handleiding. Het antwoord op de vraag moet per brief kaart naar de redactie van De Havenloods, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, worden verzonden. In verband met de kerst en nieuwjaarsdrukte wordt aangeraden zo snel mogelijk de oplos sing te versturen. De winnaar wordt bekend gemaakt in de krant van 9 januari 1985.

De Havenloods | 1984 | | pagina 3