VARA Tom Hanks spartelde via Splash naar de top VOOR MAAR ÉÉN GULDEN Vermeulen DE Q HAVENLOODS ^j|', Sigourney Weaver wil alleen maar normaal zijn Gezegd De tas is elegant 14r liiw—minimmiin 1111111iirni EEN KERSTAANBODVAN DEVARA. Tom Hanks en Daryl Hannah in Splash. door TJERK LAMMERS in HOLLYWOOD Hoewel Sigourney Weaver aanvankelijk niets te maken wilde hebben met de showbusiness, werd ze toch actrice, en via een beperkt aantal uitstekende films behoort ze nu tot de absolute supersterren van het witte doek. Haar vader Pat Weaver was de president van de Ameri kaanse televisiemaatschappij NBC. Hij stuurde zijn dochter naar de beste en duurste Uni versiteiten van het land, Stan ford en Yale, waar Sigourney Engels studeerde. „Toen ik van Yale afkwam had ik helemaal geen zin in de showbizz. Ik wilde een heel ge woon, rustig baantje. Maar ik kreeg onmiddellijk een rol aangeboden in een toneelstuk in New York, en vanaf die tijd is het balletje onstuitbaar blij ven doorrollen", herinnert de actrice zich. DEBUUT Sigourney maakte in 1978 haar speelfilmdebuut met „Alien", een zeer enge science fiction thriller, waarin ze als enige overlevende van een ruimteschip met een afgrijslijk monster moet afrekenen. De film werd een hit. en Sigour ney werd een ster. Sterker nog, ze werd door de enthousiaste Amerikaanse filmpers uitge roepen tot „de nieuwe Jane Fonda". Sigourney schrok he vig. „Ik wilde aanvankelijk al geen actrice worden, maar zeer zeker geen zogenaamde „film ster". „Alien" werd zo'n suc ces, dat ik mijn kans op een normaal bestaan in het ge drang zag komen. Heel bewust heb ik toen een tijdje gewacht met het accepteren van een nieuwe filmrol. Ik trok me te rug in de betrekkelijke anoni miteit van het theater", vertelt de geheel van sterallures ge speende actrice. Sigourney wachtte drie jaar voor ze haar volgende film maakte, „Eyewitness", met William Hurt. In de door de critici enthousiast ontvangen film „The Year of Living Dan gerously" speelde ze samen met Mel Gibson. Vorig jaar maakte ze haar vierde film, „Deal of the Century", een half gelukte komedie met Chevy Chase. „Het is grappig dat ik tot voor kort nog steeds geasso cieerd werd met „Alien", ter wijl ik daarna toch drie andere redelijk succesvolle films ge maakt heb. Ik werd op straat herkend door mensen die me aanspraken met „U bent toch die „Alien"-vrouw?" Zelfs mensen uit de filmbusiness vroegen me waarom ik na „Alien" gestopt was met fil men! Nu „Ghostbusters" zo n waanzinnig succes is, word ik niet meer met „Alien" lastig gevallen", hoopt Sigourney. om kwasi-mismoedig te vervolgen met:" maar ik neem aan dat ik nu een tijdje als de „boven de dekens zwevende vrouw" bekend zal staan". De 35-jarige actrice speelt in „Ghostbusters" de rol van Da na Barrett, een aanvankelijk volkomen normale jonge vrouw, die plotseling spoken in haar ijskast ziet. Als ze later zelf helemaal van de duivel be zeten wordt, treft spokenjager Bill Murray haar zwevend bo ven haar bed aan. Samen met zijn collega „Ghostbusters" Dan Aykroyd en Harold Ramis onderneemt Bill dan een po ging om alle aanwezige spoken te verdrijven. Sigourney heeft heel bewust voor de grappige rol van Dana gekozen. „Via mijn rollen in mijn eerste drie films had ik het imago van de onafhankelij ke, sterke vrouw opgeplakt ge kregen. Als je niet oppast, blijf je daaraan vast zitten, en blijf je de rest van je leven steeds maar weer dezelfde rol spelen. „Deal of The Century" was een eerste probeersel, maar die film werd geen groot succes. „Ghostbusters" heeft nu defi nitief mijn naam gevestigd als veelzijdige actrice, want het was de populairste film uit het Amerikaanse voorseizoen." LELIJK Grappig doen is overigens niets nieuws voor Sigourney. Ze werd onlangs door een toonaangevend Amerikaans weekblad uitgeroepen tot een van de tien mooiste vrouwen ter wereld, maar als kind was ze uitgesproken lelijk. „Ik was een heel vreemd kind. Ik was totaal ongecoördineerd, het was net of al mijn ledematen te los zaten. Ik was ook zeer on handig, liet altijd van alles val len, struikelde al over een Ook hoofdrol in Bachelor's Party Tom Hanks in Bachelor's Party. Tom Hanks in Splash. door TJERK LAMMERS in HOLLYWOOD „Ben je gek. Iemand die er zo uitziet als ik? Met zo'n wipneus! Nee hoor, ik ben helemaal geen film ster". Tom Hanks heft zijn handen ten hemel, om ze even later met kracht op beide knieën terecht te laten komen, het onderwijl uitschaterend van de pret. De 27-jarige acteur heeft alle reden tot lachen, want de twee films die hij tot nu toe maakte waren allebei enorme kassuccessen. Tom Hanks debuteerde in de romantische komedie Splash, wat een van de grootste klap pers uit het Amerikaanse voor jaarsseizoen werd. In deze film speelt hij een groothandelaar in groenten en fruit, die zeer ver liefd wordt op de beeldschone zeemeermin Daryl Hannah. Toms tweede rolprent is Ba chelor's Party, een rauwe lach- of-ik-schietfilm over het vrijge zellenfeest, dat z'n vrienden voor de op het punt van trouwen staande Hanks geven. Voor bei de films kreeg Tom lovende kri tieken. „Ik snap het nog steeds niet. Ik heb altijd gevonden dat ik er als een flapdrol uitzie, dus een carrière in films hield ik voor onmogelijk. En nu heb ik twee bioscoopfilms gemaakt, krijg ik van alle kanten lof toegezwaaid, en wordt er over mijn voorko men niks meer gezegd. Sterker nog, ik word uiterlijk vergele ken met Jack Lemmon en Wil liam Holden!" Terwijl hij het vertelt, barst de goedgeluimde acteur andermaal in lachen uit. „Ik heb geen enkele verklaring voor mijn succes", vervolgt hij. „Ik weet alleen dat dit soort din gen nu eenmaal schijnen te ge beuren, en dat ik reuzeblij ben dat het juist mij gebeurt". THEATER Hoewel Tom Hanks bekend staat als komisch acteur, begon hij z'n carrière als toneelspeler bij een theater, dat zich specia liseert in de klassieke stukken van William Shakespeare. „Toen ik op de universiteit van Californië studeerde, kreeg ik pas interesse in theater. Na dat ik het geweldige stuk The leeman Cometh van O'Neill had Joan Collins: Je realiseert je alleen maar dat je een reputatie hebt als je je er niet naar gedraagt, en iemand neemt de moeite je er op te wijzen. George Burns: Als je vrienden de tachtig gepasseerd zijn, vraag ze dan niet hoe ze zich voelen - vraag ze maar „waar doet het pijn?" Michael Caine: Een van de grootste voordelen van het winnen van de Os car is, dat je als eerste je auto voorgereden krijgt... als je geen Oscar wint sta je na de ceremoniën wel een uur en veertig minuten te wachten. Catherine Deneuve: Veertig is niet meer zo oud. Je bent als vrouw pas oud als je niet meer begeerlijk bent. Nu in de winkel: het dubbeldikke, oergezellige Kerstnummer van de VARAGIDS. 136 Pagina's boordevol exdusieve stories, boeiend nieuws over radio en TV én BEST BEKEKEN, een grandioze prijsvraag speciaal voor u! Met schitterende prijzen. Koop 'm. Voor één gulden twee weken leesplezier. Bellen voor een abonnement: 035-711911. i Een greep uit het tassenaanbod voor winter '84/85. doosje lucifers. Humor was mijn enige redding", lacht Si gourney nu. De actrice is momenteel druk bezig met het zoeken naar de enige juiste volgende filmrol. Eerst gaat ze echter weer een tijdje op de planken staan, in het stuk „Hurly Bur ly" in New York. „Vroeger vond ik in films ac teren tamelijk vervelend werk. Sinds mijn uitstekende erva ringen met „The Year of Living Dangerously" en „Ghostbus ters" heb ik me een beetje met het medium verzoend. Toch sta ik liever in het theater. Ik hou er gewoon om van regelmatig, elke dag, te werken." Sigourney heeft echter één grote ambitie in het leven, waar al het andere voor moet wijken. „Zodra ik te beroemd word, zoda ik niet meer onge stoord over straat kan, is voor mii de lol er af. Ik wil maar één ding, en dat is net zo zijn als ieder ander mens." De acteur heeft zijn plotselin ge succes te danken aan Ron Howard, die vroeger beter be kend was als Richie Cunning ham uit Happy Days, maar die tegenwoordig de kost verdient als filmregisseur. „Ik weet niet of Ron me in Bosom Buddies heeft gezien. Hij werkte toen nog als tv-acteur, en als je voor de televisie werkt heb je de nei ging er zelf juist niet naar te kij ken. Ik weet dus eigenlijk nog steeds niet waarom hij mij uit koos voor die rol. Ik heb mijn huidige succes volledig aan Ron te danken. Hij heeft me ook ge weldig geholpen. Ik dacht dat ik saai over zou komen, mrar toen ik het eindresultaat zag, was het, alsof ik een geheel ander persoon aan het werk zag. Ron is echt een fantastische regisseur. Zonder zijn aanwijzingen had ik er niets van terecht gebracht"! Tom Hanks heeft alweer twee nieuwe films op stapel staan. Het zijn opnieuw comedies, maar de acteur vindt het niet erg om telkens de lolbroek uit te moeten hangen. „Ik werk mo menteel aan The Man With One Red Shoe. Het is een soort satire op Hitchcocks films. Ik speel een violist in een symphonisch orkest. Als ik met deze film klaar ben, ga ik ergens de jungle in; ik ben vergeten waar precies. Ik ga daarna een film maken over vrijwilligerswerkers in de derde wereld, getiteld Volu nteers. Het wordt een kruising tussen Bridge Over The River Kwai, Apocalypse Now en The Ugly American. Dat wordt weer lachen, maar dat vind ik prima. Ik hoef niet zonodig iets dieps en filosofisch te doen. Een goeie rol spelen in een comedie is een even grote uitdaging als de hoofdrol spelen in een van Sha- kespeares serieuze stukken. Ac teren in films is soms zelfs juist moeilijker. Een lange gang door lopen en tegen iemand praten en daar iets interessants van ma ken... Dat vind ik nu een grote uitdaging! HAPPY DAYS Sigourney Weaver CrhifforonHo IV/l-il Mailorca parels. Fantastische aanbiedingen in onze pa relstand. Handgeknoopte parelcolliers met zilveren sluiting en veiligheidskettinkje. Met certificaat van echtheid. Met 5 jaar garantie op de parels. Parelcol liers met 6 mm parels. Lengte 60 cm. Van 72^5Cr 70 cm van-79^ voor 53,- VOOr 80 cm van-84^voor 57,50 Jl ACA 90 cm van-8^'- voor 62<" UO^ 100 cm (excl'slot) vanj69r5ü~voor 44,50 Pareloorstekers met 6 mm- «parels. Met echt zilveren stekers. van-3*7- VOOr mm gezien wist ik het zeker: ik wilde ook acteur worden! Na eerst wat aangerommeld te heb ben in het studententheater, ben ik naar Cleveland vertrokken, waar ik drie jaar lang bij het Shakespeare Theater gespeeld heb. Later heb ik me verder in het vak bekwaamd in New York, bij allerlei kleine toneelproduk- ties. Ik meende werkelijk dat mijn toekomst bij het toneel lag, tot televisiemaatschappij ABC me tijdens een auditie ontdekte. Ze haalden me naar Los Ange les, waar ik zomaar ineens de hoofdrol in de komische serie Bosom Buddies aangeboden kreeg. Ik zag mezelf al in een met bladgoud belegde Cadillac rondrijden, maar de serie werd al na een half jaar stopgezet. In plaats van actief toneelspeler in New York, was ik ineens een werkloze tv-acteur in Los Ange les. Ik heb me drie jaar lang met allerlei schnabbels in leven moeten houden. Zo probeerde ik rolletjes te versieren in Sters potjes, maar men liet mij weten dat ze een man met een wipneus nu niet direct de aangewezen I persoon vonden om deodorant De tassenmode voor dit winterseizoen wordt vooral geken merkt door een elegante belijning en door het gebruik van hoog waardige en fijne, zachte leersoorten. Logisch eigenlijk bij een toch vrij klassiek wintermodebeeld, waarbij stoffen met een luxe optiek in het oog springen. Zachte nappa's met plissé-effecten, kalfsleer en kreukelleer komen dit winterseizoen wat materialen betreft het sterkst naar voren. Veulenvellen zijn bedrukt met reptielmotieven als kroko dil, slang of struis. Combinaties, zowel van kleuren als van leer soorten en van leer met niet-leer- materialen komen veelvuldig voor. Gummie zal het goed doen, vooral bij de jongeren, en is er in alle mogelijke uitvoeringen en toepassingen. Nieuw is zwart glad gummie, al dan niet gecombineerd met fel gekleurd nylon- stof. Ook zijn er uitvoeringen met een geribbeld uiterlijk. De tas is veelal verkrijgbaar in geometrische vormgevingen. De schouderriemen zijn dikwijls afneembaar. Voor de werkende vrouw zijn er tassen geïnspireerd op onder andere herentassen, de attaché-koffers, op mappen- en ranselmodellen. We zien bij voorbeeld grote, platte enveloppen. Buidels blijven actueel, vanaf heel klein tot vrij groot. Ze heb ben een nonchalant, wat stoer uiterlijk door details als stiksels en paspoils. Wat kleur betreft zien we dit winterseizoen veel zwart, grijzen, houtkleuren, bruin, felrood en wolwit.

De Havenloods | 1984 | | pagina 5