SPORT Agenda SPORTIEF ACTIEF IN EEN ACTIEVE STREEK DE Q HAVENLOODS 99.- 14?? 'Met aanleg kunstgras kan snel worden begonnen' 'Ontstaan van nieuwe clubs toe te juichen' 'Bonden schuiven lasten indirect af op gemeenten' EEN JAAR 'Blijf B&W herinneren aan atletiekbaan' I De Havenloods en de bladen van de Rijnmond-West Combinatie zijn met recht actieve kranten in een actieve streek. De Nieuwe Vlaardingse Courant via de steun aan het judotoernooi van sportschool Tino Hoogendijk foto 1) en de kerstprestatieloop van de atletiekvereniging Fortuna (foto 2), het Schiedams Luub Hafkamp: SCHIEDAM - De hockeyers kunnen gerust zijn. Hun kunst gras komt eraan. „De zwakke bodemstructuur leek het pro ject aanvankelijk behoorlijk duurder te maken. We hebben de zaak nu met de verenigingen Asvion en Spirit op een rij ge zet en het valt mee. Niets kan de aanleg meer tegenhouden. Wij hebben het groene licht ge geven en het ziet er naar uit, dat de aannemer al vóór het voorjaar met dè werkzaamhe den kan beginnen", aldus sportwethouder Luub Haf- Het is één van 1984's positieve kanten, vindt hij. „Want echt teleurstellingen zijn er eigenlijk niet geweest. Zelfs zijn er talrij ke knelpunten opgeruimd". Daarvan noemt hij de centrale verwarming in de Korenbeurs, de riolering in sportpark Thur- lede en het onderkomen van de tafeltennisvereniging De Re ling. Ook de heropening van de wielerbaan past in het rijtje. Nogal wat ophef veroorzaakten de ontslagen bij de Margriethal. „Een pijnlijke operatie", meent ook Hafkamp. „Het begrotings tekort, dat telkens met een ton werd overschreven, moest ech ter teruggebracht worden. Enerzijds door het aanwakke ren van de verhuur en ander zijds door het drukken van de kosten. De enige manier om dat te bereiken is het korten op de personeelslasten, want aan de kapitaalslasten valt nu een maal niet te sleutelen". Overigens leeft het idee om de sporthal onder gemeentelijk beheer te brengen nog steeds. Nu wordt het reilen en zeilen geregeld door een stichting, Hafkamp: „We zijn nog steeds bezig met een analyse van het bestaande beleid. De suggestie om de directie van de sporthal en het zwembad in één hand te leggen ligt er nog steeds. Die studie zal zeker in 1985 verder uitgewerkt worden". Maar er is meer te studeren in 1985. „Mü bereiken voorzich tige signalen, dat sommige ver enigingen klein aan het worden zijn. Wellicht zou het terecht zijn, wanneer daar eens gedacht wordt aan een samenwerking of mogelijk aan een fusie". Hafkamp Komend jaar wordt er zeker ge praat over een sportzaal voor Zuid, over een herstructurering van de sector sportzaken en over het tarievenstelsel. „Er zijn nogal wat verschillen", meent Hafkamp. „Het is de be doeling om dat eens te inventa riseren en uit te vinden hoe het één zich tot de ander ver houdt". Nieuwsblad met de promotie van het door WK georganiseerde zaalvoetbalkampioenschap van Schie dam (foto 5) en de Havenloods met zijn Waterweg-topscorer (foto 4: Rotterdams burgemeester Bram Peper reikte de bokaal uit aan Hoek van Holland's Albert Jansenen door de sponsoring van het door VFC gewonnen toernooi om het Vlaardings voetbalkampioenschap (3) Stonewashed denim jeans... van een zeer goede kwa liteit. Met 5 zakken. Ma ten 98 t/m 122 en 146 t/m iTa.Van-SÖ^ST voor Jacques Kwakkelstein: MAASLAND - Met de ope ning van de sporthal Hofstede, in oktober door staatssecretaris Joop van der Reijden, werd in Maasland meteen het sportver- langlijstje opgedoekt. Meer wensen waren er immers niet. Nochtans heeft de realisatie van de hal hoofdbrekens ge kost. Toch heeft wethouder Jacques Kwakkelstein de moed nooit verloren. En hij kreeg ge lijk. ,Die hal is een pak van ons hart", erkent hjj grif. „Een hele last erd van onze schou ders genomen". Niet alleen het gemeentebe stuur haalde opgelucht adem. „Want", zo verzucht de ODO- voorzitter Wim Passchier in het clubblad, „met die hal in de eigen gemeente blijven we een beetje vereniging in plaats van een optelsom van achttallen". Niet alleen bestaande clubs kregen onderdak. Volleyballers haakten in en stichtten een ver eniging, die ze naar de hal ver noemden. „Signalen, dat er meer nieuwe clubs volgen heb ben we niet", aldus de wethou der, „maar er zijn genoeg Maas- landers, die elders bijvoorbeeld badminton spelen of handbal len. Het is dus niet uitgesloten, dat dergelijke clubs hier dade lijk ook ontstaan. Dat kunnen we alleen maar toejuichen". Duidelijk is, dat Maaslanders voorrang krijgen bjj de verhuur. Maassluise kritiek over voor hen hogere tarieven, terwijl Maaslanders immer voor een schappelijk prijsje in Maassluis terecht konden, legt hij naast zich neer. „We vinden het rede lijk, dat onze inwoners minder betalen. Maassluis zegt dat wij altijd meegeprofiteerd hebben. Maar aan het zwembad altijd meebetaald hebben, terwijl Jacques Kwakkelstein ODO voor zijn training veelal de incourante uren kreeg". Met de opening van de sporthal bleven er voor Maaslanders al met al weinig wensen over. Of het moest de renovatie van de voetbalvelden bij MVV'27 zijn, waar, zoals in de sportraad werd geopperd, geen geld voor was. „Dat is er wel. We waren met die conclusie wat te voor barig", aldus Kwakkelstein. „Er is 25000 gulden beschik baar en dat moet voldoende zijn voor een dergelijke klus". Elly Coenen: MAASSLUIS - In Maassluis hebben de sportclubs niet te klagen, vindt wethouder Elly Coenen. De subsidies zijn op peil, het onderhouden van de accommodaties ook. Kortom, de verenigingen krijgen wat hen toekomt. „Bovendien hoefden wjj er hier nog niet toe over te gaan om, zoals in andere ge meenten wel is gebeurd, uit be zuiniging een deel van het onderhoud op de clubs af te schuiven". Zowel materieel als personeel, zo vindt ze, heerst er in haar gemeente een goed sportkli- maat. „We moeten zorgen, dat het zo blijft". Zorgen maakt ze zich evenwel over de door de sportbonden indirect naar de gemeenten doorgeschoven las ten. Daarbij draait het niet alleen om de plotselinge wijzi gingen van speelvelden, waar door de locale overheid bijna noodgedwongen voor nieuwe voorzieningen moet zorgen. Het beangstigd mevrouw Coenen, dat de bonden de financiële lasten wat makkelijk naar de clubs afwentelen. „De centrale overheid knijpt de geldstroom naar de sport èn de gemeente. Wij proberen dat niet door te berekenen naar de clubs toe, maar de bonden doen dat wel. Waardoor wij het via de exploitatiesubsidie op de gemeente. Als vervolg ver schijnt er binnenkort een amb telijke studie. „Binnen enkele jaren staan we in Dol-fïjn voor zulke gigantische onderhouds kosten, dat het echt nodig was om te beoordelen of het wel juist is om dat te besteden. Het wordt een keuze tussen een nieuw bad of renoveren van het bestaande. Een zwembad is nu eenmaal voor de zwemles en volksgezondheid nodig. Het mag, zoals nu al het geval is, geld kosten ook. Maar in poli tiek mag je je best eens afvra gen tot hoever je moet gaan met het dichten van tekorten". Lederen basket ballschoen... Team City basketball schoen, model Jump Shooter. In wit met sterk aangenaaide rubberzooi. Maten 41 t/m 46. Elly Coenen len". Dat laatste is een andere zorg. „Want veel gezinnen kunnen die contributie niet meer op brengen. Daar moeten priori teiten worden gesteld. Dan kfln het om een paar schoenen of de contributie gaan. Zo verliest er weer een opgroeiend kind de mogelijkheid om te bewegen". Een commissie uit de sportraad kwam onlangs in een rapport tot de conclusie, dat het beter was het zwembad Dol-fïjn in te ruilen voor een bad elders in Oefenwedstrijden en inhalen WATERWEG - Alleen de za terdagclubs, met uitzondering overigens van de eersteklassers spelen komend weekeinde een V.V. DVO'32 wenst haar leden, donateurs en andere relaties een Voorspoedig 1985 Het Bestuur volledig competitieprogramma. Het zondagvoetbal beperkt zich tot inhaalwedstrijden. Ook speelt Martinit de destijds na 60 minuten (bij 2-2) gstaakte partij tegenRFC uit. De meeste andere clubs spelen oefenwedstrij den zaterdag: Excelsibr M-DS '79 2 (14.30 uur). zondag: De Hollandiaan-Schie- dam (14 uur), Demos-Blijdorp (14.30 uur), Abbenbroek- RKWK, SCO'63-SFC (14.30 uur), Ursus-DJS (14.30 uur), GDA-Hoek van Holland(14 uur). Floor Quast: Vier wethouders over alweer een jaar. Over de mee- en de tegenvallers, maar ook over zaken, die hen zorgen baren. Voor hen en voor de sport werden het namelijk opnieuw twaalf maanden, waarin de broekriem strakker moest worden aangehaald. Schrijnend voorbeeld is Vlaardingen waar in 1985 buiten een door de gemeente raad afgedwongen voorberei dingskrediet voor kleedloka len bij de korfbalvereniging Vlaardingen geen cent in de sport wordt geïnvesteerd. Drie VVD- en een CDA-wet- houder beheren langs de Wa terweg de sportportefeuilles. Op deze pagina kijken ze op ons verzoek terug en blikken vooru it. Troostende woorden van staatssecretaris Joop van der Reijden voor RN-fotograaf Richard Hoogeveen. Dat mocht dan ook wel, want de staatssecretaris trof de persman met zijn openingsschot voor de Maaslandse sporthal De Hofstede vol op de lens wat een fikse oogwond veroorzaakte. Een historisch jaar had het Maassluise Mahorokan. Judoka Rol Henneveld nam deel aan de in Los Angelos gehouden Olympische Spelen en onlangs bereikte Mahorokan's judoploeg (foto) de halve finale Europacup, waarin het door het Tsjechische Vysoke Skoly werd uitgeschakeld. SW had zijn faillissement kunnen aanvragen wanneer een groep zakenmensen (op de foto tijdens de persconferentie) de eerste divi sieclub niet van de mnd van de afgrond had geplukt. Met ook de inkomsten Uit de shirtreclame van Hans Textiel werd financiëel wat rustiger water bereikt. In het Limburgse heuvelland werd Conny Meijer Nederlandse beste wielrenster. De Vlaardingse juichte het uit (foto) en deed dat later in de eerste Tour de France voor vrouwen nog eens dunnetjes over toen ze in Parijs haar derde etappe-zege pakte. Ook reed ze en- passant twee dagen in het geel en drie dagen in het groen. I »7.1 J1.1 j ;l .T^elc W MvMIM;! I Voor donderdag 3 t/m woensdag 9 Loting 2e ronde bekervoetbal WATERWEG - In het club gebouw van VDL werd de lo ting verricht voor de tweede ronde van het bekervoetbal voor D-pupülenteams. Deze ronde wordt op zaterdag 19 en 26 januati gespeeld met een uit- en een thuiswedstrijd. De loting leverde de volgende ontmoetingen op: Zwaluwen D2-HVO D1VDL D1 -VFC D1 Excelsior D2-Rozenburg D2 en MVV'27 Dl-TSB Dl. VLAARDINGEN - Nauwelijks een jaar na zijn aantreden treedt wethouder Floor Quast, wegens gezondheidsredenen, al weer terug. Het spijt hem de rit niet te kunnen afmaken, want beleid heeft hij in die korte ter mijn niet kunnen maken. „Daar kom je niet echt aan toe. Alles ligt al vast in meerjaren plannen en begrotingen. Wil je wezenlijk de eigen denkbeelden laten doorklinken, dan heb je drie jaar nodig en die kreeg ik niet". Vooral spijt het hem, dat het niet is gelukt om de renovatie van de baan voor de atletiek vereniging Fortuna uit de hoek te halen waar de financiële klap pen vallen. „Maar ik wil de ver eniging én de pers op het hart drukken om de vinger aan de pols te houden en het college en de gemeenteraad aan die baan te blijven herinneren". Zelf zal hij het ongetwijfeld als hoogste prioriteit op de tafel van zijn opvolger Madern depo neren. Madern mag dan nu even bui ten de politiek hebben gestaan, voorheen heeft hij langdurig deel uitgemaakt van de raad en hij heeft dus de ervaring en de kennis om dit tak goed aan te kunnen". Over de volgende sportwethou der zegt Quast: „Al enige maanden kreeg ik van mijn artsen het signaal, dat ze beter achtten, wanneer ik dat wet houderschap zou neerleggen. Dat heb ik pas bekend gemaakt nadat er een opvolger was. In zijn politieke testament waarschuwt Quast overigens Floor Quast voor een dreigende kloof tus sen de sport en de politiek. Daarmee stelt hij zich onvoor waardelijk achter de stelling- name van de sectie voetbal uit de sportraad. „Wij als VVD hebben destijds toen de sport raad een aantal taken kwijt raakte en ook de politici uit de VRSR verdwenen, al ge waarschuwd voor deze ont wikkeling. De praktijk gaat ons gelijk geven. Het forum waarop de sport en de gemeenteraads leden direkt met elkaaï praat ten bestaat niet langer en dat is echt jammer". Nieuwjaarsreceptie WATERWEG - De traditionele nieuwjaanbqeenkomst van de Schiedamse Scheids rechters ver eniging is op vrijdag 4 januari vanaf 20 uur in gebouw De Blauwe Brug aan het Bachplein. Oersterke ABS schalenkoffer... 'n IJzersterke koffer waar u zelfs op kunt staan! In een zeer luxe uitvoering met twee wielen, twee verzonken sloten en zijgreep. Ce- heel gevoerd en alumini um frame. De kleur is marine. Afm. 63 cm. vanj*9r- ijoggingpakje... Diverse joggingpakjes met grappige opdruk ken. Van 100% katoen. In leuke pasteltinten zo als rose, geel en bleu. Maten 80, 86, 92, 98. van 26^? voor 72 cm van 489? voor 119,- 75 cm van QA8? voor 129,

De Havenloods | 1985 | | pagina 5