'Zodra ik heb gegroet valt alles van me af n B M-.| 99?° m ter meulen DE Q HAVENLOODS ^uou I; Europese kampioene Marjolein van Unen: NOADnuin tweede divisie Marino Radius exposeert in De Duig Turnzaal te klein voor Alliantie jgLindy 's Leather Fashion Coupons voor een opgeruimd prijsje. Vele soorten meubelstof met 20 gulden 'voordeel. Van 100% acryl. 140 cm breed. va per meter #%7c voor M/J M-store... Sjieke M-store in diverse breedtes. In wit of ivoor. 300x200 cm (bxh). vani48T- per meter voor 400x200 cm van 4957- voor 146,- 500x200 cm van voor 182,- 600x200 cm van -265:- voor 218,- 700x200 cm van-ë-35:- voor 255,- Dansen is ook plezier voor vuderen' Half januari beginnen weer de danslessen speciaal voor de wat ouderen onder u. Op dinsdag- en woensdagmiddag. Bijf jong en gezond. Beweeg! Inschrijven da gelijks van 14.00 - 16.00 uur bij: Dansacademie De Klerk, Kats- hoek 49 (bij Hofplein), Rotter dam, telefoon 010-669377; of bij Dansinstituut de Club, Burg. Le Fèvre de Montignylaan 15, Rot terdam H'berg, tel. 010-223502 Uitgave van WEGENER huisaan- huisbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16. postbus 1980. 3000 BZ Rot terdam. tel. 010-132170 en 135085 Directie: J.P Eillebrecht/P Bakker/ J Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren Hiertoe behoort DE HAVENLOODS Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in Rotterdam e.o. in 14 ADVERTENTIES: Hoogstraat 122. Vlaardingen Postadres postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711 DUO'S (RUBR. ADVERTENTIES) 010-132050 VERKOOPLEIDER: N.Ch de Poorter RAYONLEIDER: Th.J. Bravenboer 'tel..privé 010-353883). REGIONAAL ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. pri vé 010- 650272) MAASSLUIS: Peter van Kwawegen (tel. pri vé 01883-16065) VLAARDIN GEN: Jos Sparla (tel. privé 01803-5791) REGIONAAL CONTACTMAN: G.H. Adams (tel. privé 01819-3230). REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, postbus 220, 3130 AE-Vlaardingen, tel. 010-352911. CHEF-RED: (plv.) J. Deijbel REDACTIE VLAARDINGEN: M. Ames en A. Beyen SPORTREDACTIE: G. Verver, tel 01899-17787 ADMINISTRATIE: Prins Hendrik kade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag krant: advertenties dinsdag 12.00 uur I redactie 10.00 uur. Donderdag krant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur Bijpassende mystère hoogte 210 cm voor 29.50 VLAARDINGEN Ze is al zes keer Nederlands kam pioene judo in de zwaarste gewichtsklasse geweest. Ze werd dit jaar Europees kampioene en net geen we reldkampioene. Dat laatste schoonheidsfoutje herstel de ze enigszins in Japan, waar ze met grote overmacht de hele wereldtop, inclu sief de regerende wereld kampioene uit Italië, alle hoeken van de mat liet zien. Dat alles hoort tot de indrukwekkende ere lijst van een charmante jonge vrouw uit Zwarte- waal: Marjolein van Unen 23 jaar, 80 kilo en derde dan, de Anton Geesink van het damesjudo. Toen ze net zes jaar was, be gon Marjolein in haar geboor teplaats Vlaardingen bij Sport school Westwijk aan haar judo- carrière. Het was trouwens geen bewuste keus: „Ik werd eigenlijk meegetrokken door een paar vriendinnetjes die heel erg enthousiast waren het judo". Nu, vele jaren later, staat Mar jolein aan de top. Wat valt er dan nog te winnen? Neder lands beste judoka heeft geen enkele moeite om die vraag te beantwoorden: „Ik heb er nog steeds vreselijk veel zin in. Elke keer wanneer ik de mat op moet, ben ik wel even ze nuwachtig als ik al die men sen zie. Maar zodra ik m'n tegenstandster heb gegroet, valt alles van me af. Dan heb ik nog alleen maar oog voor die tegenstandster en krijg ik een soort killersinstict over me. Het enige waar ik dan nog denk is: hoe maak ik haar snel mogelijk af'. Het klinkt misschien wat ge- weldadig, maar wie Marjolein van Unen kent, weet dat ze buiten de mat de vriendelijk heid zelve is. Als om dat nog eens te bevestigen, zegt ze: „Voor de wedstrijd kijken we elkaar niet aan, maar wanneer alles voorbij is, vieren we met z'n allen feest. Zo gaat dat nu eenmaal in de sport". Olympische spelen De grote wens van Marjolein van Unen, en naar blijkt van Marjolein van Unen als judolerares in haar woonplaats Zwarte- waal: „Omdat ik vaak tot laat in de avond les geef, lig ik nooit echt vroeg op bed". vele damesjudoka's in de we reld, is om in 1988 in Seoel mee te kunnen doen aan de Olympische Spelen. Of het zo ver komt, weet Marjolein nog niet. Ze is gematigd optimis tisch. Verontwaardigd klinkt het wel: „Het is toch te gek dat' het damesjudo nog steeds niet tot de Olympische Spelen is toegelaten en om maar iets te noemen dameshockey wel. In Los Angeles deden in totaal slechts zes hockeyploegen mee, terwijl meer dan 32 landen ovei de hele wereld mee willen doen aan het damesjudo". Over het toelaten van dames op de Olympische mat blijkt in de judowereld nogal wat te doen te zijn. In vele landen voeren de judodames strijd om hun ge lijk te krijgen. De voorzitster van de Amerikaanse damesju- dobond heeft zelfs al, zich be roepend op de Rechten van de Vrouw, de rechter ingeschakeld om de heren van het Olympisch Comité pootje te haken. Mar jolein van Unen: „Het zou toch een belachelijke zaak zijn als het niet lukte". Als het dus een beetje meezit, gaar Marjolein straks de geschie denis in als de eerste vrouwe lijke Nederlandse judoka die goud won op de Olympische Spelen. Ze lacht vriendelijk. „Wie weet, dat zou niet gek zijn". Voor het eventueel zover is, wachten volgend jaar nog de Nederlandse en de Europese kampioenschappen en een jaar later de wereldkampioen schappen. De Nederlandse kampioenschappen worden in februari in Haarlem gehouden. Het moet wel heel raar lopen, als Marjolein daar niet haar Professionals Anders ligt het bij de Euro pese- en de Wereldkampioen schappen. Daar is de concur rentie aanzienlijk groter. Zo is judo in bijvoorbeeld Frankrijk en Oostenrijk zowel voor heren als voor dames, een professionele sport. Marjolein van Unen, die van beroep judolerares is, zegt daarover: „Die meisjes daar kunnen de hele dag trainen. Ik train zelf zo'n anderhalf uur per dag en daarnaast loop ik drie avonden in de week mijn rondjes. Omdat ik vaak tot laat in de avond les geef, lig ik ook nooit echt vroeg op bed". Marjolein ziet de toekomst nog steeds vol zelfvertrouwen tege moet. Toch merkt ze op: „Of we het op de langere termijn vol kunnen houden, is na tuurlijk de vraag. Ik denk dat de kloof steeds groter zal worden. Kijk maar naar andere sporten, waar je een groot ver schil ziet tussen de amateurs en de beroeps". De vraag hoe ze haar successen in Japan heeft ervaren, beant woordt ze met: „Dat heeft me veel voldoening gegeven. Ik ben daar echt geladen heengegaan". Indrukwekkend noemt Chris de Korte, haar huidige judo- coach van het Budo Instituut Hoogvliet, vooral haar gevecht tegen de ruim 125 kilo wegen de Chinese kampioene. Marjo lein van Unen vertelt daar zelf over: „Als zo iemand de kans krijgt haar gewicht er tegen aan te gooien, ben je nergens meer. Als je dan in een houd greep zit, kun je het wel ver geten. Mijn voordeel is dat ik met m'n 80 kilo veel be weeglijker ben. Maar het valt desondanks niet mee". Marjolein van Unen heeft hier mee wel leren leven. Samen met de Italiaanse kampioene hoort zij tot de lichtsten in het zwaargewicht judo. De meeste top-judodames wegen 100 kilo of meer. Marjolein tilt daar niet te zwaar aan: „nee hoor, het angstzweet breekt me niet uit als ik tegen die zwaargewichten de mat op moet. Ik vind het juist een "'♦daging". STADSKRONIEK- SCHIEDAM Wanneer iemand komt te overlijden, hoor je vaak, dat in zijn kennissenkring versla genheid heerst. Dat is een cli ché. Het heeft geen inhoud. Tenminste, dat dacht ik tot vrijdagavond. Het werk van die dag was met succes be kroond en vol goede moed richtte ik de schreden naar de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. Daar - of beter gezegd vlak daarvoor, kwam ik erachter, dat het PvdA- gemeenteraadslid Arie Ver linde plotseling was overle den. Dat gaf een schok. Het besef, dat deze man niet meer in Schiedam rondloopt nooit meer bracht precies het ge voel met zich mee, dat wordt aangeduid met het woord „verslagenheid". Tot het erfgoed van de so ciaaldemocratie behoort vol harding en het streven naar kleine verbeteringen. Daar wordt je niet beroemd mee. Maar het kost veel tijd. En de bevrediging is erin gele gen, dat je hebt meegewerkt aan het behalen van een aan tal succesjes. Dat weet je dan zelf. De buren hebben er daarentegen geen idee van. Je krijgt wel de schuld van alles, wat in de stad niet perfect is, want als er iets verkeerd gaat, dan hebben de socialisten het altijd gedaan. Ik zou de Ne derlanders niet graag de kost geven die er ten diepste van Verlinde overtuigd zijn, dat alle econo mische misère van nu te wij ten is aan het kabinet Den Uijl, hoewel die korte periode links bewind in de Nederland se geschiedenis nu al weer ze ven jaar geleden eindigde. Je werkt hard en het wordt je niet in dank afgenomen. Dan door blijven gaan, niet cy nisch worden, je vrije tijd en je werkkracht in dienst stellen van een ideaal, daar is karak ter voor nodig. Dit karakter bezat Arie Ver linde in hogen mate. Hij gaf zijn leven lang zijn beste krachten aan de sociaal democratie en de PvdA. Hij deed dat gestaag. Er zitten geen grote hoogte en diepte punten in zijn politieke leven. Dat blijkt ook uit zijn activi teiten in de gemeenteraad. Arie Verlinde voerde in dat gezelschap niet zo vaak het woord, en als hij het wel deed ging het op zachte, betogende toon. Maar hij wist dan altijd heel precies, welke kant hij op wide. Wat B en W moes ten besluiten en wat niet. Als journalisten zit je op der gelijke gemeenteraadsleden niet te wachten. Je houdt de pen gereed, wachtend op vuurwerk, hopend op een in cident, op het citaat, dat straks een eerste klas kop op zal leveren. Had je weinig aan Arie Ver linde. Hij sprak niet voor de tribune. Hij wilde bepaalde collega's die ene wethouder, de burgemeester, net het klei ne duwtje geven, dat nodig was om zijn idee in concrete actie om te zetten. Daarom was hij een goed raadslid en een voortreffelijk volksvertegenwoordiger. Ver linde vatte de taak van een gemeenteraadslid op, zoals Thorbecke hem bedoeld had, toen hij meer dan honderd jaar geleden de gemeentewet schreef. Uit dit alles rijst het beeld op van een soort plaatselijk Dreesje, een emotieloos man, die netjes op de winkel past. Een toonbeeld van rust. Dat beeld is onjuist. Want achter het onaangedane ge zicht van Arie Verlinde bruis te de stroom van de veront waardiging. Daar heerste een constante, blijvende woede over sociaal onrecht. Daar vond je revolutionair gevoel. Hoe gemakkelijk is het dan de weg van klein links te kie zen. Je geweten sussen met eeuwige opositie, omdat zo je standpunt altijd zo duidelijk Arie Verlinde bewandelde die weg niet. Hij hield zich in. Hij beklom het glibberige, ge vaarlijke pad van de kleine veranderingen, van het com promis, van het geduld. Die zelfbeheersing is een tweede bewijs van zijn karak tervolle persoonlijkheid. Schiedam heeft een ernstig verlies geleden. WATERWEG - De landelijke tafeltenniscompetitie begint op zaterdag 19 januari aan het tweede hoofdstuk. NO AD dat in het najaar puntloos bleef, en degradeerde, komt nu uit in de tweede divisie. De Schiedammers zijn inge deeld met JCV 2, Luto, Gis pen, Scylla 2 en L T. Koren beurs en het Vlaardingse Radio Molenaar handhaafden zich in de vijfde divisie. RM treft Middelburg-Zuid 3, Red Star, Arnemuiden, Bel- crum en VW2, terwijl Koren beurs zich moet meten met Hooge Huys 2, Taverzo, Tafel- tennishuis 4, Victory '55 2 en Phoenix 3. Pullover... Sportieve pullover in fris se rood/blauwe streep. Maten 92 t/m 140. van X9.W voor 095 Corduroy tuin broek... Prima tuinbroek van een uitstekende 100% ka toenen kwaliteit. Maten 92 t/m 122. In rood. blauw of l.grijs. van en 29j95- voor slechts DONDERDAG 10 JANUARI 1985* 2 -581 Lego met voordeel... Voor eindeloos speelplezier Legoland stratenplan Bestaande uit 2 stuks 'driesprong', 2 stuks 'bocht', 2 stuks "recht" of 2 stuks "kruising" per set van wa voor Legoland 'huizen op vakantie- Van 20t^5* Legoland Technic van-8Mtr voor VLAARDINGEN - In Galerie De Duig is tot en met 2 fe bruari een expositie te bezich tigen van schilderijen van de Rotterdamse kunstenares Ma ria Radius. Radius exposeert olieverfschil derijen van vrouwen, dieren en landschappen. Galerie De Duig, Landstraat 29, is donder dag tot en met zaterdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur geo pend. SCHIEDAM - Dat het moei lijk is om een goede accommo datie te vinden voor onderlinge wedstrijden ondervond onlangs de gymnastiekvereniging Al liantie. Deze had de Margriet hal ingeruild voor de turnzaal bij de Alexander-MAVO en merkte dat de zaal voor de on geveer vierhonderd deelnemers en daarbij behorend publiek te klein was. De wedstrijden waren over twee dagen verspreid. Voor de jongeren onder de tien jaar wa ren er vaardigheid sproeven. Tevens waren er op beide dagen talloze demonstraties. In de verschillende leeftijds groepen gingen eerste prijzen naar: Belinda Hoppen, Hellen van Putten. Danielle Harteveld, Annemieke van der Leije, Jur- gen van Dun, Richard van der Geer, Robert van der Linde, Richard Harteveld, Dennis Speelmeijer, Rene van Tilborg, Frans Krowonkel, Corstiaan Snijders, Bram van der Water, Djaicinta Kulik, Claudia Hees been, Elly van Deursen, Nijn- ke Winkelman, Blanchette Maas, Bianca Kinnegin, Natscha Lening, Uling Hu, An gela Heijdra en Anita Pelt. Exclusieve mode in leder, lamsnappa en suède Gedurende de maand januari op^ onze winterkollektie 20-30-40- of Lam my bontmantels en nappa kostuums met wintervoering exclusieve ledermode FILIAAL WEENA 10 (HILTON HOTEL), ROTTERDAM TEL. 010-149791 (Kortingen gelden niet voor de reeds aanwezige voorjaarskollektie) Geopend 7 dagen per week. Maandag t/m vrijdag van 09.00- 21.00 uur. Zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur. Kabeltelevisie Op de raadsvergadering te Schiedam van 17-12-19-84 merkte de Heer van Katwijk (CDA) op dat eenderde deel van de Schiedamse bevolking van een minimum-inkomen moest rondkomen. Om de kosten van deze groep wat te drukken vroeg de heer Van Katwijk of de kabel-tv ge splitst zou kunnen worden zodat er ook een abonnement voor Ned. 1 en 2 uitgegeven kan worden. Volgens de heer Zijdeveld (PvdAwas dit beslist onmo gelijk omdat Schiedam een andere kabel had. Hij heeft zich hierover terdege laten in formeren! Bij de aanleg van de Kabel-tv heb ik aan de ONS direct telefonisch laten weten genoegen te nemen met de kanalen Ned 1 en 2 te gen een maandelijks abonne ment van f.3,- omdat het gehele aanbod voor mij te duur was. „Onmogelijk met deze kabel" was het antwoord van de ONS. Maar ik wist dat het wel mogelijk was met deze kabel, eenvou dig door de plaatsing van een filter. Op 14 maart 1982 heb ik een brief geschreven aan de toen malige wethouder Scheeres. Tevens heb ik een advocaat in de arm genomen. Corres pondentie is gevoerd met de ONS, B en W en de SSSW. Nul op rekest en ik zou afge sloten worden in de week van 19-24 juli 1982, hetgeen is Maar eerst werd voor de 10e etage een kabel afgetapt voor alle netten en via het dak de woning ingeleid. Daar na werd ik afgesloten via de le etage Toen de bewo ners van de 8e etage thuis kwamen van hun vakantie werden ook die mensen weer aangesloten op de kabel voor alle netten. Hoe kan dit allemaal gebeuren bij het be slist onmogelijk van de ONS, de heer Scheeres en de heer Zijdeveld? Ik puzzel graag maar deze puzzel rammelt aan alle kanten. In Harlingen mag de antenne weer op het dak. Het Ge rechtshof in Leeuwarden heeft een Gemeentelijk ver bod nietig verklaard. In zijn uitspraak bepaalde het Hof, dat een antenneverbod een in breuk is op het recht van vrij heid van informatie-ontvangst zoals dat is vastgelegd in het Verdrag van Rome. Daarmee worden de woonlasten onno dig verzwaard", aldus de Con sumentenbond. De redelijke kosten rijzen de pan uit terwijl ze voor de mi nima niet te betalen zijn. In feite komt het hier op neer, geen tv of alles. Het zou rëchtvaardiger geweest zijn, met het krimpende budget en de stijgende prijzen, als de keuze was geweest: a. geen tv, b. ned 1 en 2 c. alle netten. Als het de heer van Katwijk ernst is dan kan hij hiermee zijn voordeel doen. MEVROUW C.A.M. van HOEK- Van HAAGEN SCHIEDAM. Bouclé tapijt- Een oerdegelijke kwali teit tapijt in een mooie naturel kleur. Van 10/ 90% wol/acryl. In 2 breedtes verkrijgbaar. Wordt niet platgelopen door de lage- en dichtge- -zette lus. 400 cm breed. p.mtr 500 cm breed 112,-p

De Havenloods | 1985 | | pagina 13