„Stiekem is Kermit altijd al verliefd op mij geweest!" Hollywood Stewart vindt het verlies van zijn oudste zoon geen tragedie De Paus wist niet wie Linda Evans was Katharine Hepburn neemt Schwarzenegger wil au sérieux genomen worden FRANK OZ IS „MISS PIGGY" IN THE MUPPETS Regisseur Ron Howard is op de eerste plaats acteur DONDERDAG 10 JANUARM985<>"^2"-"584] Hans van Willigenburg in innige aangedrongen om Kermits hart te veroveren. Ik heb helemaal niet aangedrongen. Stiekem is De eminente acteur Jimmy Stewart was in W.O.II een gede coreerd kolonel in de Ameri kaanse luchtmacht. In een in terview met het Amerikaanse periodiek 'Parade' vertelde de 76-jarige onlangs, dat hij het verlies van zijn oudste zoon Ro nald in Vietnam 'vreselijk' vond, maar zeker niet 'als een trage die' beschouwde. De oude ijzervreter lichtte deze opmerkelijke uitspraak toe met: „Hij was een goeie jongen. Hij deed goed zijn best om te slagen voor z'n eindexamen. Daarna nam hij dienst in het corps mariniers. Hij was een puike marinier. Op het slagveld gedroeg hij zich dapper. Ik denk niet dat dèt tragisch is. Jimmy's vrouw Gloria is het in het geheel niet met haar be roemde man eens: „Ik ben vre selijk boos geworden op de kerk. Op de begrafenisplechtig heid kwam de organist niet op dagen. Ik ben sindsdien niet meer naar de kerk geweest. Jim my wel. Jimmy is erg gelovig. Met het verlies van mijn zoon, heb ik echter ook mijn geloof verloren". Jimmy vertelde dat hij ook oprecht in zijn vader land gelooft: „Ik merk dat de mensen weer patriottisch wor den. Ik ben daar werkelijk reuze blij om." ihelzing met Miss Piggy. Kermit al die tijd wanhopig ver liefd op mij geweest. In het openbaar verschuilt hij zich Er zitten zowel voor als nadelen aan het spe len van een rol in de over de gehele wereld popu laire serie „Dynasty", zo vertelde Linda „Krystle" Evans. „Ik voel me als een ver wend kind. In „Dynasty" loop ik rond in de meest fantastische jurken, die ik allemaal mee naar huis mag nemen van producent Aaron Spelling. Maar de keerzijde van de medaille is, dat ik me nergens meer kan vertonen... met of zon der al die mooie gewaden. Ik ben op vakantie geweest in Rome. Ik dan dat ik daar gezellig de toerist kon spe len. Geen denken aan. Overal waar ik kwam werd ik bestormd door Dynasty- fans. „Beroemd zijn in Ro me heeft overigens ook z'n voordelen." „Omdat ik zo bekend ben, werd er voor me geregeld dat ik de Paus kon ontmoeten. Het bleek een erg aardige man te zijn. Hij wist overigens Katharine Hepburn vierde onlangs haar 75ste verjaardag. Ter ge legenheid van dit heuglijke feit stond ze een interview toe aan het Amerikaanse damesblad McCall's. Katharine bewijst daarin dat ze nog altijd geen blad voor de mond neemt, met een sneer naar het feminisme: „Sommige vrouwen hebben een groot talent voor het grootbrengen van hun kinderen, en het zorgen voor een gelukkig gezin. Het is zeer afkeurenswaardig dat ze menen, dat ze het huis uit moeten en ergens een computèr moeten gaan bedienen om het gevoel te krijgen dat ze iets bereikt hebben in het leven". In het interview vatte Katharine haar levens filosofie als volgt samen: „Hoe meer je aan andere mensen denkt, hoe gelukkiger je wordt. Andere mensen helpen is werkelijk het ge- heim van het leven De bij haar leven al legendarische actrice werkt nog steeds. De* eerstvolgende film waar zij in te zien zal zijn, wordt „The Ultimate Solution of Grace Quigley", waarin Nick Nolte haar tegenspeler is. J Meryl Streep holt van set naar set Meryl Streep heeft het de laatste tijd maar druk. Kortgeleden voltooide ze de opnames van de film 'Fal ling in Love', waarin ze voor het eerst sinds 'The Deer- hunter' weer samenspeelt met Robert De Niro. Momenteel vertoeft zij in Londen, waar ze de hoofdrol speelt in 'Plenty'. Ook Police- zanger Sting speelt een be langrijke rol in deze rolprent. Direct daarna gaat Meryl sa men met Robert Redford in de peperdure produktie „Out of Africa' spelen. En weer daar na stoomt ze gelijk door naar de set van 'Heartburn'. Voor deze rolprent gaat ze samen werken met Mike Nichols, die haar ook in 'Silkwood' regis seerde. 'Heartburn' gaat over het overspelige gedrag van een man en de humoristische pogingen die zijn vrouw on derneemt om een eind aan dit gedrag te maken. De schrijf ster van het scenario van deze film Nora Ephron baseerde het verhaal op haar eigen kortstondige huwelijk met Watergate-journalist Carl Bernstein. Arnold Schwarzenegger, de Amerikaanse bodybuilder van Oosten rijkse afkomst die bekend werd door z'n titelrollen in de „Conan"- films, is een bijzonder eerzuchtig en ambitieus kereltje. Hij wil tegenwoordig op de eerste plaats beschouwd worden als se rieus acteur en zegt met zijn spierballen-als-feestballons-verleden af gerekend te hebben. „Ik zie mijzelf heel duidelijk als iemand, die in de nabije toekomst als een groot acteur beschouwd zal worden", verklaar de Arnold in een interview voor de Amerikaanse tv. „Ik wil in fantasti sche films spelen, en wat men tegenwoordig ook over mij meent te moe ten zeggen, ik weet zeker dat het me gaat lukken, en dat ook ik 5 mil joen per film ga verdienenHoewel Arnold door de critici uitgelachen werd om z'n Conan-vertolking, lijkt hij nu zowaar op de goeie weg: voor zijn rol in de splinternieuwe actiefilm Terminator kreeg hij laaiend enthousiaste kritieken, waarbij een vooraanstaand journalist hem zelfs uitriep tot de Charles Bronson van de jaren tachtig" JIM HENSON „Ik doe de Muppets samen met Jim Henson. Onze samen werking wisselt per project wat de functies betreft. Deze film is door hem geproduceerd, terwijl ik hem geschreven en geregis seerd heb. Jim speelt dan weer de hoofdrol als Kermit. Eigen lijk is Jim ook mijn werkgever. Een vreemde situatie, want hij is ook mijn creatieve partner en mijn vriend. Aan de manier waarop hij werkt, krijg je niet het idee dat hij je baas is. Hij staat open voor alles en zegt nooit: „Doe dit of dat". We wer ken al 21 jaar samen, we kennen elkaar goed en weten wanneer we moeten geven of nemen". HANDEL „Er is inderdaad een grote hoeveelheid artikelen op de markt gekomen, die wat met de Muppets te maken hebben. Zo lang de prijzen daarvan niet al te hoog zijn en de kwaliteit goed is, heb ik daar niets op tegen. We hebben ontelbare wekelijkse vergaderingen over dat spul. Er komen letterlijk honderden mensen naar ons toe om een vergunning te krijgen. Wij slaan hun aanbod af omdat het meest al waardeloos is. We maken nogal eens ruzie over welke za ken we al of niet op de markt kunnen laten verschijnen. Ik neem aan dat er ook wel eens wat rommel doorsijpelt. Als we dat zien, dan trekken we de ver gunning in. Dat leer je met val len en opstaan. We hebben er nu een complete afdeling voor. Er is inderdaad een tijd geweest dat je geen winkel zag, die geen Pig- gy-poppen verkocht. Dat soort rages kun je simpelweg niet in de hand houden. Ik geef toe dat dat te veel van het goede is. GASTEN „In de vijf jaar dat we de tele visieshow gedaan hebben, zijn er een hoop beroemde namen gepasseerd. Toch moet je niet denken dat we iedereen zo mak kelijk konden krijgen om liedjes te zingen met de Muppets. Men sen als Barbra Streisand en Frank Sinatra hebben we vaak gevraagd, maar die zijn dus nooit gekomen. Je moet niet vragen met wie het nou het leukste was om samen te wer ken. Ik herinner me dat het ge weldig was om John Cleese te Miss Piggy. hebben en Elton John was ook fantastisch. Maar ja, we hebben 120 verschillende gasten gehad, dus dan vervaagt je geheugen. In de films spelen de gasten maar hele kleine rolletjes. Dat is natuurlijk een financiële nood zaak, want we kunnen die ster ren niet een maand lang be talen. Bovendien gaat het na tuurlijk om de muppets zelf. Als je een bepaalde ster een minuut te lang in beeld houdt, dan gaat die film ineens ergens anders over. Daar moet je voor oppas sen." ZWAAR „Het is moeilijk te zeggen welke van de poppen ik het lief ste speel. Ik hou van Piggy om dat ze zo realistisch is. Het is geen mens, maar ze heeft een hoog niveau qua emotie. Het is leuk om daar mee te spelen. Animal is ook leuk om te doen, omdat dat beest knettergek is. Van Fozzie de beer hou ik weer, omdat hij zo onzeker is. Die is ook het makkelijkste te doen, terwijl Piggy heel moeilijk is. Ze is behoorlijk zwaar en ik kan haar gewoon niet zo lang vast houden. Bovendien is het een vrouw en ik moet dus mijn vrouwelijke gevoelens uit me weten te peuteren. Bovendien is ze vreselijk neurotisch en moet ik ook die kant van mij te voor schijn toveren. Het is niet zo maar een kunstje doen. Het is meer echt acteren. Wil je even met Piggy praten? Dan haal ik haar even." Frank Oz loopt naar de zijka mer van de hotelsuite en komt terug met zijn beroemdste crea tie op de arm. Vanaf nu zal zij alle vragen beantwoorden, want de man die achter haar zit, valt nooit uit zijn rol: „Hallo alle maal, de vraag die op jullie lip pen brandt, is natuurlijk of ik wel of niet met Kermit ge trouwd ben. Uiteraard ben ik dat,, maar vertel het niet aan Kermit. Jullie vinden zeker dat ik hem erin geluisd heb? Door me voor te doen alsof ik zwan ger bên! Ben je helemaal gek geworden! Ik ben een dame en doe zoiets niet. Eerst moet ik de onvoorwaardelijke liefde van die kikker hebben en dan pas kunnen we wat gaan rollebol- len." „Hoe durf je te vragen waar om ik al die jaren zo lang heb door Tjerk Lammers haar eigen tv-show. Het wordt een half uur durend komisch programma, dat waarschijnlijk gewoon „Pam" genoemd zal worden... Men is in Hollywood bezig met de opnames van „Police Acade my 2". Behalve de sterren uit de eerste film, zoals Stevc Guttenberg, zal ook Howard Hesseman een belangrijke rol spelen... Dyan Cannon heeft het opnameschema van haar film „Jenny's War" behoorlijk in de war geschopt. De actrice ging „door haar rug" en ligt nu in een ziekenhuis in de En gelse stad Bristol, waar men het pijnlijke euvel probeert te verhelpen... Fluitvirtuoos Ja mes Galway is in New York stiekem getrouwd met Jeanne Cinantc. Zij is ook fluitiste van beroep... Steven Spiel berg en zijn vriendin Amy Ir ving hebben aangekondigd, dat ze een kindje verwachten. Ze willen echter nog niets we ten van een huwelijk... Gene Wilder en zijn kersverse vrouw Gilda Radner gaan sa men aan de film „Haunted Honeymoon" werken. Gene heeft al laten weten, dat de prent niet gebaseerd is op hun eigen huwelijksreis. „Die vent zit altijd achter mijn rug, weet je. Zelfs als Kermit en ik eens even alleen willen zijn." Dat zegt de we reldberoemde actrice Miss Piggy over haar geestelijke vader Frank Oz. Van de popu laire serie zijn inmiddels drie bioscoopfilms gemaakt. De tweede film haalde ons land tot nu toe niet, maar ter gele genheid van de derde film is Frank Oz zelf even naar Am sterdam gekomen. „The Mup pets take Manhattan" heet die aflevering en Oz heeft zelfs zijn poppen meegebracht. „We gaan net zolang door met het maken van deze films totdat men er genoeg van heeft. Dat blijkt nog lang niet zo te zijn. Deze nieuwste film heeft in Amerika alleen al 27 miljoen opgebracht en dat is nog altijd veel geld. Ik weet niet precies waarom die tweede Muppetfilm nooit in Nederland is uitge bracht. Ik weet wel dat hij in Amerika niet zo succesvol was als de eerste en dat zal er wel mee te maken hebben. Die eer ste was zo'n enorme hit, dus iedereen verwachtte enorm veel van de tweede. Maar ze waren nogal teleurgesteld. Ik weet ze ker dat als we de tweede het eerst hadden uitgebracht, dat iedereen dan zeer tevreden zou zijn. Zo gaat dat nu eenmaal in de filmindustrie. FrankOz. achter een fagade. Maar in privé heeft mij „moi" altijd om mijn hand gesmeekt. Waar zit je trouwens de hele tijd naar te kijken? Naar die vent die achter me zit? Gewoon geen acht op slaan. Ik heb geen flauw idee wie dat is. Het wordt tijd dat ik eens de politie bel. Die gekke kerel loopt mij altijd achterna. Net zoals Kermit is, die al jaren achter „moi" aanloopt. Wij zijn een perfect koppel. Het huwe lijk tussen Kermit en mij was een kwestie van echte liefde en de wil van God! Dit varken en die kikker zijn voor elkaar bestemd! MIKE VAN DIEM Als Richie Cunningham uit 'Happy Days' liep Ron Howard rond als een verwarde tiener, maar tegenwoordig is hij een toonbeeld van zelfverzekerdheid terwijl hij alweer zijn derde bioscoopfilm 'Co coon' regisseert. „Ik ben praktisch m'n hele leven acteur geweest. Als kleuter trad ik al op als Opie in de tv-serie 'The Andy Griffith Show'. Daarna heb ik in veel films en natuurlijk in 'Happy Days' gespeeld. Maar het lijkt er op dat ik tegenwoordig alleen nog maar gerespecteerd wordt voor m'n werk als regisseur. Heb ik daarvoor 26 jaar van mijn dertigjarige leventje geacteerd?" vroeg Ron zich glimlachend af. „Omdat de door mij geregisseerde films 'Night Shift' en 'Splash' erg succesvol waren, heeft men denk ik vergeten dat ik op de eerste plaats acteur ben. Ik krijg helemaal geen aanbiedingen meer. Maar ik klaag niet, want ik kan moeilijk gaan zeuren over het feit, dat ik zo'n succes heb!Ron Howard's nieuwe film 'Cocoon' is een zeven tien miljoen dollar kostende produktie over buitenaardse wezens, die naar de aarde komen om hun eeuwen geleden achtergelaten ka meraden op te halen. De film zal waarschijnlijk tegen kerst van 1985 uitkomen. Op 7 november werd in Las Vegas een openbare verko ping gehouden van spulletjes uit de nalatenschap van Steve McQueen. Er werden meer dan twintig auto's en maar liefst 125 motorfietsen aange boden. Steves kinderen Terri en Chad krijgen de opbrengst van deze opmerkelijke vei ling... Een van Steven Spiel bergs volgende projecten wordt de film „Goonies". De hoofdrol wordt gespeeld door John Matuszak, die tot voor kort de kost verdiende als rugbyspeler. Matuszak meet meer dan twee meter eri weegt 245 pond... Komisch acteur Bill Murray speelde zijn eer ste serieuze rol in „The Ra zor's Edge". Nu vertelt hij aan een ieder die het maar horen wil, dat hij eigenlijk niet ge schikt is voor het zwaardere werk: „Ik ben eigenlijk ge woon een idioot, die graag over de snelweg raast, terwijl ik bierflesjes uit de auto gooi"... Toen de oude acteur John Carradine een rol speel de in de Amerikaanse tv-serie „The Fall Guy", stond hem een leuke surprise te wach ten. Alledrie zijn zoons, Keith, David en Robert, ver rasten hem door elk een klein rolletje te spelen... Cher moest de opnames voor een recla mespotje voor een aerobic school uitstellen. Toen ze le nig als immer naar haar af spraak toespurtte door de straten van Hollywood werd ze gevloerd door een in de weg staande brandkraan. Cher scheurde haar knieban den en moest enkele veken rust houden. De brandkraan had niets... Jack Lemmon gaat samen met de Italiaanse su perster Marcello Mastroianni in de film „Macaroni" spelen. Ettore Scola zal het zaakje re gisseren... „Judd Hirch, beter bekend als de symphatieke taxi-chauffeur Alex uit „Ta xi" gaat de hoofdrol in een nieuwe tv-serie spelen. Hij speelt een detective, die werkloos wordt en daarom thuis op z'n kinderen past, terwijl zijn vrouw uit werken gaat... Ali MacGraw gaat meespelen in „Dynasty". De produkten van het populaire programma doen er overigens toch al alles aan om zoveel mogelijk beroemdheden te strikken. Ook Rock Hudson gaat meedoen, terwijl ook Ca rol Bayer Sager binnenkort haar opwachting gaat maken in de Carrington familie... Pam Dawber, Mindy uit „Mork and Mindy", krijgt

De Havenloods | 1985 | | pagina 17