DE HAVENLOODS 51 Horeca ongelukkig met bar onder museum ItAKA IIAICA 26, ssr*"5-18.- 'Kunst in de polder' slaapkamers! Koffieconcert in De Woudhoek Concert in Dorpskerk Schrijfavond Amnesty Fellini bij Filmclub Stedelijk krijgt volledige vergunning CPN-manifestatie tegen kabinetsbeleid Bijeenkomst reuma vereniging JffMS«SE Vrijdag Zaterdag Voordeel'Vrijdag Zaterdag Voordeel'Vrijdag Zaterdag Voordeel'Vrijdag Zaterdag Voordeel T» 6? VROOM DREESM ANN I HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM 34e JAARGANG NO. 5 DONDERDAG 31 JANUARI 1985 SCHIEDAM - Dat het Schie dam aan aandacht ontbreekt voor monumentale kunst, zal niemand beweren. Inventari satie van het aantal beelden en monumentale bijdragen aan het stadsgezicht levert nog altijd een aardige reeks op. Daarom ook valt dit beeld vanaf de Kandelaarweg voor bij Spaland niet meteen op. Vanuit de verte, lijkt het erop als de Canadees Gragam Bill hier bezig is geweest met een landschappelijk sculptuur in de trant van de fragiele marmeren en granieten beel den waarin „bladen" van stugge steen tot luchtige vor men gebogen werden. Van dichtbij ziet de werke lijkheid er echter heel anders üit. De sculptuur blijkt een oude tank te zijn, waarvan de naad over de lengte is doorge roest, waarbij het metaal zich naar buiten heeft gebogen. Als een conservenblikje dat door reuzen achteloos is neer gekwakt in het vlakke polder landschap. Tja, wat ervan te denken. Op z'n minst is het een merkwaardige vorm die past in het landschap, waar toe het duidelijk niet be hoort. Aan de andere kant is het natuurlijk een stuk oud roest waar de tijd met welbe hagen aan verder knaagt. Wat ermee te doen dus? Conser-, veren en bewaren of gewoon de milieu-controleur van de gemeente langs gestuurd, want wie een gewoon blikje laat slingeren gaat tegenwoor dig ook op de bon. I Ge slaapwandmeubelen, slaapbanken enz. 80 modellen uit voorraad te leveren. Rietveld Slaapcomfort Gebouw de Goudseslngel" 66. Rotterdam. 010-13.38.34 SCHIEDAM - In dienstencen trum De Woudhoek, Hejjer- mansplein 36 wordt zondag ochtend 3 februari een koffie concert verzorgd door Anke en Elly Vrom. Dit tweètal brengt een pro gramma met klassieke muziek, evergreens en licht klassieke muziek. Aanvang 11.30 uur en de toegang is gratis. Voorts is het de bedoeling om in De Woudhoek een volksdansgroep te starten. Oudere dames en heren die nog nooit aan volks dansen hebben gedaan kunnen informatie krijgen in het diens tencentrum, tel. 709555. Klaverjassen in Blauwe Brug SCHIEDAM In wijkcentrum I ri een klaverjasinstuif gehou- de Blauwe Brug aan het Bach- den. Aanvang 13.30 uur en plein wordt dinsdag 5 februa- deelname f.2,50. SCHIEDAM - Twee studenten van het Rotterdams Conserva torium bespelen aanstaande vrijdag het orgel van de Dorps kerk te Kethel. Het concert be gint om 19.30 uur. etra Veenswijk en Arie Hoek beginnen de bespeling met een werk van Keliner voor vier han den en vier voeten. Bijzonder heid hierbij is dat men de orga nisten vanuit de kerk kan zien aan de speeltafel van het orgel. In de uitvoering zal de compo nist Johann Sebastian Bach, die driehonderd jaar geleden (in 1685) werd geboren, ruime aandacht krijgen. Op het pro gramma, staan twee koraalvoor spelen en een fuga van Bach, een koraalvoorspel van Max Reger en verder werken van John Stanley en Marius Monni kendam. De toegang tot de bespeling, uie ongeveer drie kwartier duurt, is gratis. Programma's zfjn verkrijgbaar bij de ingang Nog slechts één week... Grandioze balansverkoop korting op meer dan 3000 artikelen. Tevens op alle niet afgeprijsde artikelen 10% korting. Uitsluitend in het filiaal: Rotterdam, Stadhuisplein 24-26. SCHIEDAM - De plaatselijke afdeling van Amnesty Interna tional houdt dinsdag 5 februa ri weer een schrijfavond in de Blauwe Brug aan het Bachplein. Tussen 19 en 21 uur kan men brieven overschrijven bestemd voor regeringen in Roemenië, Somalië en Paraguay, waarin gevraagd wordt om vrijlating van gewetensgevangenen. Deze actie van Amnesty wierp vorige maand nog vruchten af: het hoofdkantoor van deze be weging in London ontving het bericht dat 75 gevangenen die door Amnesty waren geadop teerd vrij waren gelaten. In het winkelcentrum Hof van Spaland kan men op zaterdag 9 februari nader kennis maken met het Amnestywerk. Er zal een stand worden geplaatst waarin de positieve resultaten worden gemeld van de onlangs gehouden campagne tegen het martelen. Eventuele inforfnatie over Am nesty-Schiedam via mevrouw Korpel tel. 266487. SCHIEDAM - Filmclub Schie dam draait vrijdag 1 februari de Italiaanse film „E la nave va" van Federico Fellini. Onderlinge afgunst, haat en nijd in de werled van de opera worden door Fellini genadeloos blootgelegd. De Flimclub is gevestigd in De Teerstoof, Nieuwstraat 12, „E la nave va" begint om 21.30 uur. SCHIEDAM - Het Stede lijk Museum krijgt volledi ge vergunning. Maandag avond ging de Gemeente raad stilzwijgend accoord met het voorstel om de bruine kelder van het mu seum, waarin tot voor kort het Nationaal Gedistil- leerdmuseum was gehuis vest te verbouwen tot een bar-bistro. Het Gedistillerd museum annex kuiperij annex de verzameling monsterflesjes die het mu seum kortgeleden rijker ge worden is, verhuizen hier voor naar de zogenoemde witte kelder waar de ge groeide verzameling met betrekking tot het Schie- damse verleden beter, overzichtelijker en vooral aantrekkelijker tot z'n recht komt. De kosten van één en an der belopen een kleine ander halve ton. Vijfenzestigduizend gulden hiervan zijn bestemd om de bruine kelder geschikt te maken voor de huisvesting van een bar, waarvoor maar liefst drie ingangen zijn gedacht. Eén aan de achterzijde van het mu seum, één in het museum zelf en één via een trap vanaf het museumplein, zodat de bar-bis- tro ten dien tijde bereikbaar is. Ook na sluitingstijd van het museum. En dat is nog niet al les. Overwogen wordt in hetzelfde voorstel aan de raad om 's zomers op het binnenplein een terras in te richten, ter verhoging van de sfeer op de Hoogstraat en een betere om zet en het Nationaal Gedistil leerd museum uit te breiden met een proeflokaal waarin bezoekers op bescheiden schaal kennis kunnen maken met originele soorten Schiedams ge distilleerd. 'Lekker-makertje' Van dit laatste mag men zich geen al te grote illusie maken, aldus het Stedelijk Museum, Volgens museummedewerkster Clara Stroman gaat het om een proeflokaal waarin sterke drank vingerhoedgewijs wordt verstrekt. Meer een lekker-makertje dus dat in het aanpalende bar-bis tro gedeelte tegen betaling een vervolg kan krijgen. Niet alleen mag men zich dus van de ver strekte hoeveelheid sterke drank een al te wilde voorstel ling maken, ook de soorten zul len beperkt zijn. Als het mu seum zich tenminste houdt aan het eigen voornemen om alleen originele soorten Schiedams ge distilleerd te schenken Want Schiedam mag dan een ongelooflijke plas gedistilleerd hebben doen vloeien; de varië teit is door de loop der eeuwen zeer beperkt gebleven. Feitelijk alleen jenever en citroen-jene ver. Het assortiment dat een „recht-op-en-neertje" nimmer te boven ging. Tegenover het plan om in de kelder een bar-bistro te vesti gen die op gewone horeca-con- dities zal worden geëxploiteerd zegt het museum niet onwel willend te staan. Een opmer king die een wat terughoudend standpunt doet vermoeden, volgens het handboekje van de diplomatie, waarin „ja", „mis schien" betekent, „misschien" *Het Stedelijk Museum, binnenkort annex bar. een ondubbelzinnig „nee" en „nee" niet getuigt van enige diplomatie. Een handboekje dat ex-wethouder Clara Stro man en museumdirecteur Hans Paalman op hun duimpje ken nen wijs geworden in een stad waar steeds met de nodige voorzichtigheid dient te wor den geopereerd Reserve En die reserve ten aanzien van de bar-bistro is wel degelijk aanwezig. Men is het eens met dit plan omdat dit een garantie kan betekenen voor de uit bouw en verdere groei van het Nationaal Gedistilleerdmuseum niet omdat men de ideeën om trent sfeer en gezelligheid in het museum die het voorstel veronderstelt onderschrijft. Natuurlijk, elk museum van de orde van grootte waartoe het Schiedamse behoort stelt een rustplaats, een rookkamer of, zo u wilt, een koffieshop binnen het museum op prijs. Maar om hieraan vorm te geven van een bar-bistro gaat wel wat heel erg ver. Zelfs de Rotter damse Gemeentebibliotheek die op het gebied van culturele accommodatie toonaangevend mag worden genoemd, beschikt over een restauratie van be scheidener opzet. En ook mu sea als Boymans en de Dubbel de Palmboom blijven ver onder het niveau dat Schiedam voor ogen staat. Wat rest is derhalve de overwe ging dat vanuit de bar-bistro een aantal museumtaken Rqn worden betaald, als de omzet daar tenminste naar is en de bar-bistro aanslaat bij het Schiedamse publiek. Maar het museum laat er weinig twijfel over bestaan dat elke andere weg die óók leidt tot een goede invulling van de voorgenomen taken haar om het even is. Als het museum haar kwaliteit maar kan handhaven. Bezwaar Wie ronduit bezwaar hebben zijn de horecaondernemers in het centrum. Begrijpelijk. Het voorstel maakt gewag van een bouwsom van 65.000 gulden, terug te verdienen uit de huur; een conditie die hun ogen bijna de vorm van een versluierde subsidie heeft. Daarnaast wijzen ze unaniem op het feit dat de spoeling voor de horecabedrijven in de direc te omgeving van het museum vooral de laatste jaren uiterst dun is geworden. Om minder dan een kilometer loopafstand van het Stedelijk bevinden zich een kleine veertig horeca-gele- genheden waaronder eethuisjes en bisto's die variëren van zeer eenvoudig tot zeer gerenom meerd en café's met en zonder *Eén van de ruimtes die voorbestemd is tot bar-bistro. Nu reeds leeg en ontmanteld. culturele achtergrond en al dan niet steunend op een histori sche band met de stad. Ook mag dan nog aandacht krijgen dat Schiedam, waar een historisch pand in het ge ding is, nogal haastig denkt aan een horeca-bestemming ter on dersteuning van de exploitatie. Wie dat wil, kan in Schiedam monumentaal gaan stappen, want nergens is combinatie tus sen de bordjes van Monumen tenzorg en de plakkaten van de brouwerij zo sterk als in deze stad. In het verleden -en onge veer uit die tijd stamt de ge dachte achter een bar-bistro onder het museum-, is dan an ders geweest. Schiedam heeft lange tijd beschikt over een centrum dat na sluitingstijd van musea en theater die naam nau welijks verdiende. Daaraarf is echter een einde gekomen en daarjnee feitelijk aan de nood- SCHIEDAM-De Schiedamse afdeling van de Communis tische Partij Nederland roept alle progressieve krachten op deel te nemen aan de landelijke manifestatie op zondag 3 fe bruari in het RAI-congrescen- trum te Amsterdam. De CPN wil zich sterk maken voor een krachtenbundeling van alle progressieve partijen en bewegingen. Een dergelijke beweging zou tegenwicht kun nen bieden aan het huidige kabinetsbeleid. Op de manifestatie in het RAI- gebouw zal o.a. worden ge sproken door Ina Brouwer, Fré Meis en Marcus Bakker. Naast het hoofdprogramma zullen discussiebijeenkomsten plaatsvinden over discriminatie in. Nederland, arbeidtijdsver- korting en over de RSV-af- faire. Voorts is er muziek en een apart jeugdprogramma. Voor kinderopvang wordt gezorgd. De manifestatie begint om 12.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Er rijden vanaf De Doelen in Rotterdam bussen naar het RAI-gebouw. Deze vertrekken om 10.30 uur. In formatie en aanmelding via te lefoonnummer 700672. Marcus Bakker. zaak om nog meer sfeer, nog meer gezelligheid te creëren waar de bestaande horeca het al zo moeilijk heeft. En dat in een vorm, waaraan op z'n minst wat twijfel mag worden gegeven. Hier wordt niet de deur naar het museum verder opengezet, de makkelijke in gangen waarvan in het voorstel spraken, gelden vooral de bar- bistro. Niet de bar-bistro zal een on dersteuning zijn van de museale taak erboven. Het museum zal de bistro moeten ondersteunen om deze een volwaardige plaats te laten innemen tussen de al gevestigde bedrijven. En ver moedelijk zal het Stedelijk Mu seum in Schiedam daarom de eerste cultuurtempel in Neder land worden, waarbij aan de in gang het bord komt te prijken „roken verboden, consumptie verplicht". SCHIEDAM De reumapatiën tenvereniging Waterweg Noord houdt op dinsdag 12 februari een bijeenkomst in De Ark, Hargplein 101. Aanvang 19.30 uur. OP de bijeenkomst worden twee films vertoond waarna de gelegenheid bestaat hierover vragen te stellen aan mevrouw Mattaar van de Nederlandse Vereniging tot Reumatiekbe- strijding te Den Haag. van de kerk. Wel wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd voor het orgelfonds. SCHIEDAM - De gymnastiek vereniging Alliantie organiseert in diverse turnzalen trimtesten voor de conditie-afdelingen. Bij deze testen is het motto „door inspanning, ontspan ning". Op het programma staan nog 5 fe bruari Bachplein, 7 februari Faassenplein, 12 februari Oost singel en 13 februari Peter van Anrooylaan OPGELET! veel LOOP TENNIS- en VOETBALSCHOENEN minimaal onder de winkeladviesprijs. NEW BALANCE W 660. Loopschoen voor begin gevorderden in verschillende dtematen 219- NU #51.- BROOKS VANTAGE Pérfekte loopschoen met anato- misch gevormde binnenzool, ook geschikt voorde zwaardere loper on HITEC 445. Loopschoen zonder hoge kwaliteit met duo- zool en PVC-hielkap aa van 129.- NU Uy.' 1149.- KARHUSYNCHRON. Perfektieuit Finland. Handgemaakte schoen I met luchtkussenzooi van 219 -NL NEW BALANCE 990 second. Top model van New Balance nu met zeer hoge korting. Voor de atleet die het beste zoekt a/ia van 379 - NU A^y." j 19.- Diverse merken o.a. LOOPSINGLETS NIKE LOOPSHORTS KAPPA NU £f\.' (EraBSEn GRATIS VOETANALYSE inclusief inkt-zeefdruk van i voet en aankoopadvies en GRATIS LOOPSOKKEN (\\\\\\\\\WV\\\V\\\\\\\\V< ME Pullover. In navy en groen. Acryl. Maten S, M, LenXL -29? Formule-in-ruitenwisser- bladen. Goed zicht is wèl zo veilig! Voor vrijwel elke au to. Mat-zwart. In 4 maten. Per paar vanaf Nostalgisch snoepgoed. Uit grootmoederstijd. Groot assortiment o.a. grote pe permunten en zuurtjes. Per 250 gram^50- 2 LP of 2 MC Sentimental Journey. 32 Originele hits uit de jaren 40 en 50. Qa. de Four Aces, Andrew Sisters e.v.a. Nü slechts vendex Aluminium koekepan. Met anti-aanbaklaag. 0 28 cm _2&95 25.- 024 0023^5r 21- VENDOMATIC Batterijen voor kracht, licht en geluid. 0.a Mono geluid Penlite licht 4 stuks Katoenen laken en slopen. Wit. Slopen p.p.MS510.75 240x260 ,34^5(T Shm joojr60 28» 150x2502Qr5CT Afd. lakens en slopen 190x240J993CT 1-Persoons 150x220J2SMJ0" 198- Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1985 | | pagina 1