DE O HAVENLOODS Aantal woningzoekenden kan worden teruggebracht li- 299.- m VERHUISBERICHT Qlkijkshopl EI SCHIEDAM Overname Co-op kost nauwelijks arbeidsplaatsen in Schiedam op de helling' 0NI bij Nivon Concert in Stedelijk Museum 'Vrouwen in de reclame Lezing bij NCVB JaarvergaderingVARA HOOCSTRAM919 'Slippers' in Passage Theater 4?» VROOMS DRI iESMANN i HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM^ editie p DONDERDAG 7 FEBRUARI 1985 34e JAARGANG NO. 6 LOOP DE LENTE t TEGEMOET IN DE Q HAVENLOODS PRESTATIELOOP ZATERDAG 16 MAART'85 WATERWEG-NOORD - On danks de grote moeilijkheden waarin de Co-op Waterweg- Noord verkeerde, is het de bewindvoerders gelukt om een bevredigende regeling te treffen voor het grootste deel van de 215 man die bij de levensmiddelenorganisatie werkzaam zijn. De meeste filialen van Co-op worden overgenomen door de kruide niersketen DES uit Den Haag terwijl ook Unigro en Hoog vliet, vestigingen van Co-op hebben overgenomen. De£o-op aan de Kethelstraat gaat over naar Unigro. 20 man wellicht aan de slag kunnen bij Bas van de Hey- den die binnenkort een nieuw filiaal opent in Vlaardingen. Voor de resterende twintig werknemers is geen regeling gevonden. Crisis-manager Brouwers toonde zich tevre den over de gang van zaken. „Wij hebben twee zaken voor ogen gehad: behoud van de werkgelegenheid en tevreden stelling van de crediteuren. Ik dacht dat dat aardig gelukt Voor het Co-op museum is nog geen definitieve oplossing gevonden maar de bewind voerders van Co-op, mr. W.G. van Hassel en mr. A.H. Bos hopen de gemeente Schiedam te kunnen interesseren voor het museum. Co-op Waterweg Noord heeft al lange tijd te kampen met financiële problemen. „Het concept was totaal verou derd", aldus besloten bewind voerder Bos. „De grote dreun werd in 1982 uitgedeeld toen besloten werd de co-op vesti gingen drastisch te verbouwen. Een groot karwei waarin veel geld werd geinvesteerd. Betere bedrijfsresultaten bleven echter uit en daarmee was het lot van Co-op zo goed als bezegeld". Rijnmond snel met vergunningen RIJNMOND - Het Openbaar Lichaam Rijnmond werkt aan vragen om milieuvergunningen veelal binnen de daarvoor ge stelde termijn van zeven maan den af. In 1983 werd ruim de helft van deze aanvragen zelfs binnen vier maanden afgehan deld. Het gaat daarbij om aan vragen om vergunningen voor bijvoorbeeld de Hinderwet, de Wet Luchtverontreiniging en de Afvalstoffenwet. In die gevallen waar de termijn van zeven maanden wel werd overschreden, wijt Rijnmond dit aan 'aanloopproblemen' met de uitvoering van nieuwe milieuwetten. Rijnmond heeft overigens, als enige 'provinciale' overheid in Nederland, een eigen systeem ontwikkeld om de vooruitgang van dit soort aanvragen te bewaken. Hiervan wordt in de komende tijd een nog aanzienlijke verkorting van de termijnen voor afhandeling verwacht. Het Openbaar Lichaam ver wacht tevens in de toekomst vaker een coördinerende rol te kunnen spelen bij aanvragen waarbij meer overheden be trokken zijn voor het verlenen van vergunningen aanéén be drijf of inrichting. Vergadering Consumentenbond SCHIEDAM -De werkgroep Schiedam van de Consumenten bond vergadert donderdag 14 februari in De Blauwe Brug aan het Bachplein. Aanvang 20.00 uur. De Agenda vermeldt onder andere het onderzoek naar de benzineprijzen in Schiedam. SCHIEDAM - Het aantal woningzoekenden kan in Schiedam zonder al te veel moeite met ongeveer een derde worden terugge bracht. Dit betekent dat van de ongeveer 4.500 wo ningzoekenden die Schie dam telt er ongeveer 1.500 aan een passende woning te helpen zijn. Zonder dat dit de gemeente erg veel geld kost en vooral zonder al te veel inspanning. Om deze vermindering tot stand te brengen en vooral de ze woningzoekenden aan een huis te helpen kan gebruik wor den gemaakt van het beschik bare bestand aan woningzoe kenden. Dit aantal zou daar mee bovenop het aantal ge slaagde bemiddelingen bij huis vesting kunnen komen, zonder dat dit de huisvesting van men sen die bijvoorbeeld een nieu we woning krijgen toegewezen in gevaar brengt. Integendeel. worden bevorderdal valt voors hands nog niet te bezien welke de effecten in totaal zullen zijn. Tot deze opzienbarende uit spraak komt voormalig wet houder en tegenwoordig ge meenteraadslid Eef Collé, wan neer de „Gespreksnotitie woon ruimteverdeling" ter sprake komt. Een lijvig rapport waar in de afdeling Algemene en Bestuurlijke Zaken het de tijd oordeelt om de woonruimte verdeling in Schiedam opnieuw te bezien en de weg te openen tot een verbeterd beleid op dit gebied. Verschuivingen Het rapport ziet in algemene lijn hiervoor gunstige mogelijk heden. Het aantal woningen dat in Schiedam is bijgebouwd heeft aanleiding gegeven tot be langrijke verschuivingen op de woningmarkt. De nood, hoewel nog steeds voelbaar is minder schrijnend geworden, waardoor een soepeler beleid en vooral een betere keuzemogelijkheid voor woningzoekenden tot de mogelijkheden zijn gaan beho ren. Een gunstige ontwikkeling waardoor de straffe hand van weleer wat losser mag worden, al blijft voorzichtigheid gebo den. De groep klagers wie het moeilijk naar de zin te maken is, is nog altijd groot. Jammer, maar waar en Eef Collé weet daar uit eigen praktijk de voor beelden vlotweg van te noemen. „Tuin te warm, te klein, te groot of niet voorzien van goe de grond, allemaal reden om een huis af te wijzen, terwijl je blij mocht zijn dat er nog een huis weg te geven viel. Of de buurt beviel niet, of er was geen lift terwijl er toch een lift moest zijn, of centrale ver warming in een huis waarin iemand een open haard wilde bouwen". Gevallen te over. Toch kan ook een deel van de ze groep waarmee moeilijk ga ren te spinnen valt, geholpen worden, is zijn overtuiging, al zal dat lang niet meevallen. Simpel Het plan hiervoor is simpel. Van het totaal aantal ingeschre ven woningzoekenden biedt ongeveer de helft tegelijk bij aanmelding een woning aan die als redelijk tot goed kan den beschouwd. Het betreft hier voornamelijk verhuizingen van een kleinere woning naar groter of omgekeerd, vaak bin nen dezelfde woonomgeving, meestal naar woning binnen een gelijksoortige kategorie. In veel gevallen zal hiervoor geen hoge urgentie zijn ver leend. Deze groep verdient een bemiddeling zoals die nu nog algemeen geldt en bestaat uit mensen die om welke reden dan ook dringend moeten ver huizen. Collé's gedachte bepaalt zich tot de groep die in kalmer tem po bemiddeld wordt maar des ondanks toch jaarlijks in de Schiedamse tellingen als wo ningzoekende staat vermeld. Van elk van hen is niet alleen bekend welke woning met op het oog heeft, maar tevens wel ke woning er verlaten wordt, wat de precieze indeling ervan is, de eventuele bijzonderheden de woonomgeving en de maan delijkse lasten. De gegevens hieromtrent worden door Volkshuisvesting uitdrukkelijk gevraagd. Ze wegen zelfs mee in de uiteindelijke puntentel ling waarop het Schiedamse Eef Collé: Er zeker van dat het aantal woningzoekenden met eenderde kan worden verminderd. De overheid laat - in tegenstel ling tot vele particuliere huis eigenaren - hierna echter één bemiddelingsfase onbenut: die van vergelijking tussen aanbod en aanbod. Elke vraag wordt keurig naast de overige vragen om woonruimte gelegd, getelt en beleidsmatig verwerkt, ter wijl aanbod naast aanbod ver der onbesproken blijven. Zodat het kan gebeuren dat de heer A zojuist weduwnaar geworden en nog steeds de eenzame be woner van een vierkamerwo ning, jarenlang in zijn lege huis blijft zitten terwijl het gezin B de gewenste gezinsuitbreiding nog maar een jaartje uitstelt omdat het met z'n drieën' in een tweekamerwoning maar be helpen blijft. Zeggen dat de mogelijkheid tot een dergelijk vergelijk van aan biedingen, waaraan een onder linge bemiddeling kan worden gekoppeld met als doel woning- ruil, niet te realiseren is binnen de huidige stand van zaken bij Volkshuisvesting, is volgens Collé onzin. Hij noemt hierbij een indertijd gehouden onder zoek naar het „waaiereffekt" dat optrad, wanneer mensen een nieuwe behuizing betrok ken. Naar ervaring bleek dat door zorgvuldig opschuiven van woning tot woning soms vier tot vijf aanvragen naar tevre denheid kon worden gehono reerd. Wanneer Volkshuisves ting zou overgaan tot vergelijk en bemiddeling binnen het be stand van aangeboden wonin gen, zou dit effect extra wor den versterkt. Over de technische mogelijkhe den tot realisering hoeft in het geheel niemand zich zorgen te maken. Het programma dat voor een dergelijk vergelijk noodzakelijk is, kan desnoods op een home-computer worden ontwikkeld. Zorg verdient wel de begeleiding van de ontwik keling, maar ook dat is iets waar volgens Eef Collé normen voor vast te stellen zijn. Al was het alleen maar in de vorm van een studie naar de mogelijkhe den die de gemeente voor be middeling kan bieden. Als ze deze mag bieden. SCHIEDAM - De NIVON ont vangt op woensdag 27 februari het Schiedamse Mandoline Or kest ONI in dienstencentrum De Vier Molens. Aanvang 20.00 uur en de en tree bedraagt een rijksdaalder of f 1.50 voor leden. Na de pau ze worden dia's vertoond van het najaarsweekend dat de NI VON hield in Zuid-Limburg. SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum wordt op zaterdag 9 februari een concert gegeven waaraan wordt meegewerkt door de bas/baritonLothar Littman en pianiste Ineke Kok. Aanvang 20.15 uur. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden en drie gulden voor houders van een cultureel Jeugdpaspoort of een pas 65 Plus. Ook leden van de Vereni ging Vrienden van het Stedelijk Museum hoeven slechts drie gulden te betalen. SCHIEDAM - Vrouwenont moetingscentrum Lange Kerk straat 62 houdt dinsdag 19 fe bruari een thema-avond over „Vrouwen in de reclame". Als aanzet tot discussie over de vaak stereotiepe wijze waarop vrouwen in de reclame worden afgebeeld, vertoont men eerst de film „Het Verschil" van Nouchka van Brakel. De film voorstelling begint om 20.00 uur en de toegangsprijs be draagt f.1,50. SCHIEDAM - De Nederland se Christen V rouwenbond houdt op woensdag 13 februa ri een bijeenkomst in gebouw De Rank, aan de Schiedamse- weg. Er wordt deze avond een le zing gegeven door de heer Hoek, een arts die het zal heb ben over „Homeopathie en ge zonde voeding". Aanvang I 19.45 uur. WATERWEG-NOORD - De regionale afdeling van omroep vereniging VARA houdt woens dag 13 februari haar jaarverga dering. VARA-leden uit Schie dam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland en Hoek van Hol land zijn welkom. De vergade ring vindt plaats in het FNV-ge- bouw De Kern, P.C. Hooft- laan 12 te Maassluis en begint om 20.00 uur. Op de jaarvergadering komt on der andere aan de orde het jaar verslag 1984 van de omroepver eniging. Daarnaast kunnen le den hun mening geven over werkwijze en programma's van de VARA. Tevens worden ver kiezingen gehouden voor twee landelijke organen van de VA RA, de Verenigingsraad (het „V AR A-parlement") en de Raad van Toezicht, Beleid en Advies. De uitgebreide jaarstukken lig gen voor belangstellenden ter inzage op diverse plaatsen in deze regio. Voor Schiedam in de Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 en de bi bliotheek in dé Blauwe Brug; voor Vlaaridngen in het FNV- huis aan de Valeriusstraat (al leen 's avonds); voor Maassluis en Maasland FNV-gebouw De Kern en de Openbare Biblio theek in Koningshof en voor Hoek van Holland in het August Reitsmahuis, Nieuwe- landsedijk 160. Ook op de jaarvergadering zul len de jaarstukken voorhanden zijn. In de VARA-gids (num mer 6 van 1985) zjjn onderde len uit het jaarverslag, betrek king hebbend op landelijke ontwikkelingen, opgenomen. De VARA-jaarvergadering staat open voor zowel gids-abonnees als tientjes-leden. VERHUIZING NAAR (v/h Under*)-^\ 4- SCHIEDAM - In het Passage Theater wordt komende za terdag het blijspel „Slippers" van Alan Ackbourn gespeeld. In deze beroemde komedie worden hoofdrollen gespeeld door Luc Lutz, Trins Snijders, Liz Snoyink en Derek de Lint. De regie is in handen van John van de Rest. Aan vang 20.15 uur. Theater De Teerstoof ont vangt op vrijdag en zaterdag 9 februari Cabaret Dubbel en Dwars met het programma „Mag ik even afrekenen". Aanvang 21.00 uur. Centrale man. Met tomeloze energie wordt vanaf het begin afgere kend met diverse misstanden in de samenleving. Het gaat daarbij onder andere om de feestelijke intocht van de eer ste kruisraket op Nederlandse bodem; over Lubbers, Njjpels en Wibo van de Linde en de door hen „het bos ingestuur de" uitkeringsgerechtigden, de mode van het demonstre ren en de komst van de paus naar Nederland. De muzikale bijdrage in Dubbel en Dwars wordt geleverd door Arie van de Wulp en Joop van Dijk. Liz Snoyink en Luc Lutz. Twee-weg verloopstekker. Voor eurostekkers. In wit en bruin Soeppan. Roestvrijstaal, geschikt voor gas en elektra. Inhoud 7 liter 0 24 cm A9T- Uitschuifbare gordijnrail. Wit. Met raillopers, eindstopsen handleiding. In 5 maten 110 t/m 200 cm en 225 t/m 450 cm. Vanaf M M Theedoek. Met streepdessin. Maat 58x65 cm. lno.a. rood, blauw en bruin 445 Katoenen tricot nachtshirt Met aktuele opdruk en in diverse modekleuren MatenS, Men L-25T- Perutz Super 8 film Incl. ontwikkelen. Geluidsfilm 18:95 Super 8 film -143CT Linnenkast met r, schuifdeuren. In wit of grenen struktuur. 3-Deurs hang-leg H180 x 1| B150xD60349-.-29J_ 3-Deurs opzetkast. H45 x B150 x D60499:- m- II 2-Deurs opzetkast. H45 B100 x D60444r—125.- 2-Deurs hang-leg H180 (I B100 x D60.239T- Afd. slaapkamermeubelen Eiken meubel. Met massief eiken front en o.a. een schuifplateau, lade voor tapes en een kranten/lektuurberging -369T- Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1985 | | pagina 1