is heel moe Reynolds De tien beste ARMEACTEURS HOLLYWOOD Door Tjerk Lammers „Maak gebruik van vrouwelijke listen in het zakenleven" Eindelijk weer een rol voor Erik Estrada Doris Day heeft allang niets meer van zich laten horen. De zangeres en actrice verdween jaren geleden van het toneel. Boze tongen beweerden dat ze gek geworden was. Zo zou Doris zich, geheel vervuild, alleen nog maar bezig houden met het ver zorgen van straathonden. Het is inderdaad zo, dat Doris een groot hondenliefhebster is. De gevolgen daarvan waren kort geleden duidelijk te zien, toen Doris in het openbaar ver scheen met een gipscorset om het ranke lijf. Een van haar grootste honden was speels te gen haar opgesprongen, wat haar op een gescheurde rib kwam te staan. Maar ondanks haar blessure is Doris druk be zig met het maken van een co- me-back. Zo overweegt ze om de hoofdrol te gaan spelen in de tv-film „Follies". Bovendien vertoeft ze momenteel in de op namestudio, \tfaar ze onder de produktionele leiding van Bruce Johnston van The Beach Boys een elpee aan het opnemen is. Het wordt voor Doris, die ooit een wereldhit had met ..Que Se ra Serahaar eerste plaat in ze ventien jaar en volgens de ge ruchten klinkt het - als vanouds - fantastisch. Jerry Hall van de straat geplukt voor een filmrol Mick Jaggers vriendin Jerry Hall heeft een rol gespeeld in regisseur John Frankenhei- mers nieuwe film „The Hol- croft Covenant". Hoewel Jerry een van de meestgevraagde fo tomodellen ter wereld is, heeft ze de rol niet aan haar be kendheid te danken. Integendeel. „IkJdep in Lon den te winkelen, toen ik op straat een filmploeg aan het werk zag. Het was erg warm, dus ik droeg slechts een spijker broek, een T-shirt en in het ge heel geen make-up. Toen ik een minuutje naar het filmgedoe had staan kijken, kwam Fran- kenheimer op me af en vroeg me of ik de rol van een Duitse pros- tituée wilde spelen. Ik voelde me zeer vereerd, want John nam me omdat ik er goed uitzag, niet omdat ik Jerry Hall heet. Hij had me namelijk niet herkend en dacht een onbekend nieuw talentje van de straat geplukt te hebben", vertelde de kersverse filmster. Mick Jagger doet ook al jaren zijn best om een fat soenlijke filmrol te bemachti gen. Een macho als Burt Reynolds is niet makkelijk klein te krijgen. Toch zit de acteur er tegenwoordig als een zielig hoopje mens bij. Een middenooront steking zorgde voor ernstige evenwichtsstoornis sen, en een zich tegelijkertijd manifesterende nier steen maakte dat Burt zich lichamelijk ook nog eens waardeloos voelde. Door Tjerk Lammers Hij moest drie maanden lang het bed houden en is tegen woordig, hoewel aan de be terende hand, nog maar een schaduw van zijn beroemde ou de zelf. Burt is minstens 15 pond afgevallen en voor het eerst zijn de jaren deze tot voor kort zo jeugdig ogende bijna- vijftiger aan te zien. „Ik heb veel te lang op volle toeren ge draaid. Zonder mezelf voldoen de rust te gunnen viel ik van de ene filmopname in de andere, en bovendien besteedde ik weinig aandacht aan de verzorging van mijn body. Ik kreeg wel genoeg lichaamsbeweging, maar at slecht en had te veel ongezonde gewoontes", bekent Burt, ter wijl hij aan een glaasje mine raalwater nipt. De superster heeft zijn periode van gedwon gen rust onderbroken om via enkele interviews de wereld op de hoogte te houden van zijn doen en laten: „Ik heb de laatste jaren erg veel films gemaakt: Smokey and the Bandit, Stroker Ace, Sharkey's Machine, Best Friends, noem maar op. Het is nu genoeg geweest. Ik ben dol op werken, maar mijn lichaam heeft me nu voor het eerst een duidelijke waarschuwing gege ven. Ik ga nu op z'n minst één, en misschien wel twee jaar va kantie nemen. Ik ga mezelf ein delijk de tijd gunnen om opti maal van het leven te genieten." Actie komt veelvuldig voor in de Jilms van Burt Reynolds. Hier is hij te zien in scènes uit zijn film „Shar key's Machine". bekend geworden door de tv-se- rie „Riverboat". Universal nam ons onder haar hoede, maar schopte ons niet lang daarna weer de straat op met de mede deling dat televisiesterren als wij het nooit zouden maken op het grote witte doen. Ze hebben ongelijk gehad, maar het mooi ste is dat Clint en ik samen net de opnames van „City Heat" af gerond hebben. Een film die no ta bene door Universal op de markt gebracht wordt! Zo zie je maar weer dat Hollywood dol- op een Happy Ending, een g lukkig einde." DETECTIVE DOOD GEWERKT De ironie wil dat Burt zich de afgelopen jaren bijna letterlijk doodwerkte, maar dat zijn in spanningen hem door de pers nauwelijks in dank afgenomen werden. Zijn films werden bijna onveranderlijk afgekraakt. Heeft Burt dan voor niets zo hard gewerkt? ..Ik heb goeie en slechte films gemaakt. Je kunt echter niet groeien als acteur, zonder ook af en toe slechte din gen te doen. Maar bijna alle films waren commerciële suc cessen. Als je zo lang zo succes vol geweest bent als ik, gaat de pers zich vanzelf argwanend opstellen. Een film die winst maakt is, in hun optiek, in prin cipe verdacht. Het gekke is, dat ik zelden lees over de hoogte punten uit m'n carrière. Bij elke nieuwe film die ik maak worden mijn minder sterke acteerpres taties overbelicht, maar prima films als Deliverance worden consequent over het hoofd ge- zieh. Het kan me niet zoveel schelen. Toen ik Same time next year maakte met Carrol Bur nett, waarschuwde ik haar voor de slechte kritieken die we on-' vermijdelijk zouden krijgen, omdat we nu eenmaal de popu lairste kinderen van de klas wa f-en. Carrol zei dat ze toch nooit haar kritieken las, omdat de slechte kritieken te veel pijn doen en de goeie nooit goed ge noeg zijn." IN DE STEEK Burt Reynolds mag dan wei nig waarde hechten aan het strenge oordeel van de filmpers, hij zal toch niet kunnen ontken nen dat zijn publiek hem ook een beetje in de steek begint te laten. Vijf jaar, achtereen werd Burt in Amerika uitgeroepen tot de acteur op wiens naam de meeste bioscoopbezoekers af kwamen, maar het afgelopen jaar werd hij onttroond door Clint Eastwood. „Ik moet toege ven dat ik het vreselijk vind dat er een einde is gekomen aan mijn regeerperiode, om het zo maar eens te zeggen. Maar ik voeg daaraan toe dat ik blij ben, dat het Clint is die de kroon heeft overgenomen. Hij is een echte „filmster", zoals bijvoor beeld John Wayne en Gary Coo per ook waren. Jaren geleden stonden we beiden onder con tract bij de Universal filmstu dio's Clint had net naam ge maakt met Rawhide" en ik was In „City Heat" is Burt privé-detective, terwijl Clint Eastwood er zijn zoveelste poli tieman in speelt. Maar terwijl Burt Reynolds al druk bezig is met het vieren van zijn welver diende vakantie, zal hij ook te zien zijn in „Stick", waar zijr oude vriend Rip Torn in mee speelt. Vooreerst zal het publiek dus weinig merken van de tame lijk langdurige afwezigheid Burt Reynolds. „Ik heb zoveel films gemaakt dat mijn vroegtij dige „pensioen" pas veel later opgemerkt zal worden. Het lijkt me erg leuk als' men over een tijdje zou zeggen: „Gut, ik wou dat die Reynolds weer eens een film maakte". „Maar ik ga me even helemaal nergens zorgen over maken. De motor moet gereviseerd worden. Je kunt me het eerstkomende jaar aantreffen aan het strand van mijn woonplaats in Florida Maar het lijkt me beter, dat je me niet komt opzoeken! Katharine Hepburn had het volgende te zeggen over de legendarische regisseur George Cukor: Hij maakte me ooit zo moe en gefrus treerd, dat ik over moest ge ven. George zei: „En dat is nu precies wat ik van je ac teerwerk vind". Muhammad Ali heeft z'n huis in Los An geles te koop aangeboden. Het pand bevat vijf slaapka mers, een zwembad, vertrek ken voor het bedienend per soneel, en moet 2,35 miljoen dollar gaan kosten... Arthur Penn is momenteel druk be zig met de opnames van z'n nieuwe speelfilm „Target". Elizabeth Taylor gaat de rol van een eigenares van een bordeel spelen in een tien uur durende mini-serie. Het televisie-epos gaat „North And South" heten, en vindt plaats tijdens de Amerikaan se burgeroorlog. Robert Mit- chum gaat ook een belangrijk ke rol spelenGremlins "- regisseur Joe Dante is bezig met de opnames van „Explo rers", een film met Ethan Hawke, Mary Kay Place en Jason PressonRomancing The Stone "-regisseur Robert Zemeckis werkt weer samen met zijn oude beschermheer Steven Spielberg. Hij regis seert momenteel de door laatstgenoemde geprodu ceerde speelfilm „Back To The Future", met „Christop her Lloyd en Eric Stoltz... Het leven van Lech Walesa zal door de Amerikaanse producenten Ralp Andrews en Tony Voiss naar het witte doek gebracht worden. Ze hebben Lionel Chetwynd in geschakeld om voor hen het scenario te schrijven. „We gaan het verfilmen als be treft het hier een liefdesver haal", verklapte Andrews al vast... De Amerikaanse kap persvereniging heeft een lijstje gepubliceerd van da mes, die volgens haar leden het haar het afgelopen jaar het beste in de kuif hadden zitten. Hier zijn ze: Elizabeth Taylor, Diahann Carroll, Diana Ross, Sheena Easton, Geraldinc Ferraro, Nancy Reagan, Joan Collins, Linda Grey, Susan Lucci en Donna Mills... Er wordt alweer een boek van Stephen King ver filmd. Ditmaal zette super producer Dino de Laurentiis zijn kapitaalkrachtige Robert Zemeckis schouders onder „Silver Bul- let" Daniel Attias regisseert, Gary Busay, Everett McGill en Megan Follows spelen de hoofdrollen... Lorctta „Hot Lips" Swit heeft zich een tijdje koest gehouden om zich volledig aan haar kers verse echtgenoot te kunnen wijden, maar de vrouwelijke ster van „M.A.S.H." is nu weer druk aan het werk. Ze speelt de hoofdrol in een speelfilm met de schilder achtige titel „Beer", tegen over Rip Torn. Patrick Kelly regisseert deze komedie... „The Dirty Dozen" komen weer terug. Regisseur An drew McLaglen is momenteel verwikkeld in de opnames van de zoveelste in de serie, met Lee Marvin, Ernest Borgnine, Richard Jaeckel en Ken Wahl in de hoofdrollen. Ook supersterren hebben fantasieën Acteurs en actrices spelen over het algemeen in een door anderen bedachte fantasiewe reld, maar dat wil niet zeggen dat ze er ook niet stiekum zelf zo hun fantasieën op na hou den. In een Amerikaans tv-pro- gramma werd beroemdheden uit Hollywood gevraagd wie ze eigenlijk het liefst zouden wil len zijn. Jobeth Williams ver klapte: „Ik fantaseer soms dat ik een superspión ben". Olivia Newton-John gaf toe: „Ik heb altijd gedacht dat het leuk zou zijn om Assepoester te wezen". Regisseur Carl Reiner ontboe zemde: „Ik zou graag Enrico Caruso zijn. Journalist Ed Lozzi verklapt wat geheimpjes van Garbo In Amerika is weer grote inte resse ontstaan in Greta Garbo. In de speelfilm „Garbo Talks" speelt Ann Bancroft een ster vende vrouw, wier laatste wens is om Greta nog eens te ontmoe ten. De enige man die haar werke lijk ontmoet heëft de laatste ja ren is de journalist Ed Lozzi. Hij wist Garbo in 1981 en '83 een paar interviews af te nemen. Zich zeer wel bewust clusiviteit van deze vraagge sprekken wacht Lozzi sinds die tijd op de hoogste bieder, maar hij wilde wel een paar tipjes van G. G.'s geheimzinnige sluier oplichten. „Garbo ziet er uit als een willekeurig omaatje. Ze rookt als een ketter. Ze doet de raarste dingen om mensen op afstand te houden", verklapte Lozzi. „Als je haar opbelt wacht ze tot je iets zegt. Als ze je stem herkent, antwoordt ze. Zo niet. dan hangt ze gewoon op. Ze gaat zelden de deur uit en laat haar boodschappen aan huis bezor gen. De bezorgers hebben een ge heim wachtwoord nodig om binnen te komen", liet Lozzi verder nog los. Hij wilde niet kwijt wat ze hem verteld had behalve dan, dat ze nog steeds alleen wil zijn, en dat ze geen hoge pet op heeft van de huidige filmindustrie. Joan Collins vindt het niet erg om ouder te worden Joan Collins beweert bij hoog en bij laag dat ze nog nooit een face-lift heeft gehad en dat ze er ook niet over peinst om ooit een dergelijke schoonheidsoperatie te ondergaan. De 51-jarige sexbom vindt het ook helemaal niet erg om ouder te worden. „Er valt nu eenmaal niets tegen te doen. ou der worden we allemaal. Vrou wen die wanhopig proberen te verhullen-dat ze ouder worden, houden alleen zichzelf maar voor de gek.", wist Joan. Het veel jongere vriendje van de „Dvnas- tv"-ster. Peter Holm, is het klaarblijkelijk met haar eens. Toen het verliefde stel gevraagd werd, hoe Joan er uitziet zon der make-up, draaide ze zich om naar Peter en vroeg: „Hoe zie ik er uit zonder make-up, schat?" Holm verzonk daarop ir een even hardnekkig als tac tisch stilzwijgen. Susan Sarandon wil alleen moeder zijn! Actrice Susan Sarandon, de ster uit films als „Atlantic City" (met Burt Lancaster) en „The hunger" (met Catahrina Deneu- ve en David Bowie) verwacht in maart haar eerste kind. Op zich bijzonders, ware het niet dat de 37-jarige Susan onge huwd is en op dit moment geen plannen heeft „om te gaan trou wen of zelfs maar de naam van de vader Bekend te maken". Daarmee wordt Susan de zoveelste beroem de ongehuwde moeder. Nastassja Kinski deed ook een hele tijd uiterst geheimzinnig over* de identiteit van de man die haar bezwangerde, maar trouwde uiteindelijk, na de geboorte van haar zoontje, toch gewoon met hem. Jessi ca Lange heeft een dochter van haar ex- vriend Mikhail Baryshnikov. Jerry Hall en ,Mick Jagger werden op 2 maart '84 verblijd met de geboorte van een dochtertje, maar hebben nog steeds geen trouwplannen. En Farrah Fawcett verwacht in februari een kind van haar vriendje Ryan O'Neal, zonder er ook maar aan te denken om met hem in het huwe lijk te gaan treden. Susan Sarandon wenst zich niet uit te laten over de beweegredenen van haarzelf of haar collega's. Op de vraag waarom ze niet wil gaan trouwen met de vader van haar kind antwoordde ze: „Zelf vind ik zwanger zijn en een kind krijgen iets prachtigs, waar ik geen enkele inmenging van de pers en het publiek bij nodig heb. Het huwelijk staat helemaal los van het krijgen van een kind. Ik denk dat je ongetrouwd ook heel gelukkig kunt zijn sa men, maar ik wil in de eerste plaats moeder van mijn kind zijn, en pas op de laatste plaats een partner van mijn vriend. Moeder en kind blijven altijd bij elkaar, vrouw en man doen tegenwoordig niets liever dan scheiden, zo lijkt het". Zoon van Lou Gossett Jr. krijgt niets cadeau Lou Gossett Jr. speelde de keiharde sergeant, die in „An Officer And A Gentleman" de recruut Richard Gere discipline bijbracht. Lou blijkt in het dagelijks leven ook een goede opvoe der te zijn, hoewel hij zijn tienjarig zoontje Satie niet met harde hand, maar met gezond verstand groot- Lou gaf zijn kind een levensgrote „Pac-Man" videomachine cadeau, maar zorgde er wel voor dat zoonlief alleen maar met het ding kan spelen als hij er echte Amerikaanse kwartjes ingooit. „Zo leert hij de waarde van de, dollar kennen", beweerde Lou, die echter ook grif toegaf, dat hij het ca deau mede uit egoïstische overwegin gen gegeven had. „Satie neemt nu z'n vriendjes mee naar huis, die ook alle maal hun geld spenderen op de ma chine. Ik zet al die poen op een spe ciale bankrekening voor Satie. Als hij straks cadeautjes moet kopen, kan hij dat mooi van z'n eigen geld doen. Vroeger moest hij mij eerst om geld vragen. Nu kan ik me lekker laten glunderde papa slim. De legendarische Clark Gable en Humphry Bogart werden tot de twee meest bewonderde ac teurs uitgeroepen door hun he dendaagse collega's Advies van Raquel Welsh: Raquel Welsh sprak in het kader van een Amerikaanse tv-show over haar schoonheid en haar succes. „Zakenmannen gaan erg ge voelloos met elkaar om. Als je je als vrouw wilt handhaven tussen de mannen in het za kenleven, mag je best gebruik maken van vrouwelijke listen. Gebruik je charmes, flirt zoveel je kunt", vertelde Raquel aan haar ver baasde toehoorders. „Als mannen met een vrouw worden gecon fronteerd. worden ze plotseling onzeker en gaan ze zich afvragen of ze geen domme fou ten maken. Ik zou willen dat mannen het als normaal accepteerden, dat vrouwen tegen woordig ook belangrijke posities in het za kenleven bekleden", vervolgde de 44-jarige actrice. Toch had Raquel ook een paar goede woorden voor de mannen in haar leven: „Denk niet dat ik mannen alleen maar als bot te en onzekere schepsels beschouw. Integen deel, ik vind mannen behoorlijk geweldig! De „Screen Actors Guild", de Amerikaanse vakbond voor film- en tv-acteurs, heeft een onderzoek gehouden onder zijn 76.345 leden naar hun favoriete speelfilms en televisieprogram ma's. De professionele acteurs en actrices kozen de volgende tv-programma„s als de beste al ler tijden: 11 Love Lucy 2. The Dick Van Dyke Show 3. The Mary Tyler Moore Show 4. The Honeymooners 5. M.A.S.H. 6. Cheers 7. Leave It To Beaver 8. The Twilight Zone 9. Hill Street Blues 10. Gunsmoke De tien films die de meeste in druk gemaakt hebben op de le den van de „SAG" zijn: 1Casablanca 2. Gone With The Wind 3. It's A Wonderful Life 4. On The Waterfront 5. The Lion In Winter 6. The African Queen 7. A Streetcar Named Desire 8. The Godfather 9. Some Like It Hot 10. Manhattan Sinds de opnames van de tv-serie „Chips" stopgezet werden, heeft hoofdrolspeler Erik Estrada hoofdzakelijk werkloos rondgelopen. „Men identificeerde mij met mijn rol in „Chips", en durfde het niet aan me in een an dere serie of een bioscoopfilm te laten optre den", vertelde Erik. De acteur besloot z'n geluk op het toneel te beproeven. ,Ik wilde mijn kwaliteiten als ac teur bewijzen door in het stuk ..True West" van Sam Shepard te gaan speleh. Ik kreeg laaiende kritieken, verwachtte daarom de aanbiedingen wel binnen zouden stromen. Welnu, vergeet het maar!Erik lacht breed terwijl hij dit vertelt, want hij heeft net de hoofdrol aangeboden gekregen in een Ita liaanse politiefilm. „In Italië is „Chips" nog steeds heel populair. Daarom krijg ik een fors bedrag betaald voor mijn rol in „Light Blast". Helaas hoef ik niet voor de opnames naar Ita lië. De film wordt gewoon hier in San Fran cisco geschoten". V# Het is een groot misver stand om te denken, dat film en televisieacteurs veel ver dienen. De „Screen Actors Guild", de vakbond voor Amerikaanse film- en tv-ac- teurs, publiceerde kortgele den een rapport, waarin een overzicht werd gegeven van de verdiensten van zijn leden in 1983. Het zijn schokkende cij fers, want maar liefst 61.122 acteurs en actrices blijken minder dan 5800 dollar per jaar te verdienen met de uit oefening van hun beroep. Nog eens 10.891 acteurs ver dienden slechts tussen de 5000 en 25.000 dollar. De ar moedegrens voor een modaal gezin werd onlangs door de Amerikaanse regering op on geveer 10.000 dollar gesteld, dus het overgrote deel van de acteurs die we dagelijks op het' tv- of bioscoopscherm zien (of juist niet zien), zal dus waarschijnlijk onder min of meer behoeftige omstan digheden leven. Slechts 3.382 acteurs en actrices verdien den het ook voor Amerika zeer comfortable bedrag van 25.000 tot 100.000 dollar. Slechts 950 gelukkigen verdienen meer dan een ton. Als je daarbij bedenkt, dat slechts een tamelijk select gezelschap lid kan worden van de oppermachtige SAG- vakbond. en dat er dus nog eens duizenden hoopvolle ac teurs en actrices maar wat in de marge aan moeten rom melen omdat ze geen door SAG goedgekeurde baan mo gen aannemen, lijkt het be roep van „filmster" plotse ling veel minder aantrekke lijk dan het altijd wordt voorgespiegeld.

De Havenloods | 1985 | | pagina 7