m WONEN IN ONTWIKKELING 'Op Binnenhuis kun je kijken én vergelijken' 'buitenhuis' wmmmi Zetels van toen, stoelen van morgen HAVENLOODS Kast als flatgebouw EEN BEZOEKEN U WEET WATWONEN IS BeursorganisatorJohn van Straten: DONDERDAG 21 FEBRUARI 1985 OPENINGSTIJDEN: 11.00 -1,7.00 UUR EN 19.Q0 - 22.30 UUR. ZQNDAGS: 11.00 -17.00 Rond „Wonen in ontwikke ling", het thema van Binnen huis '85, is in de entreehal'van Ahoy' een belangwekkende tentoonstelling ingericht. Deze expositie geeft een overzicht van de belangrijkste richtingen in de meubel- en interieurkunst in de periode 1650 tot heden. Ongeveer de helft van de hal is met authentike zitmeu belen en afbeeldingen van inte rieurs gewijd aan het verleden. ZÜ vormen een schril contrast met de futuristische stoelen die in het andere deel van de hal staan te pronken. Deze expo sitie van zeer futuristische Italiaanse meubelen wordt ge presenteerd onder het motto „Italia '85". De antieke meubelstukken zijn afkomstig uit de collectie van het Historisch Museum, waar onder onder meer het Schie- landhuis en De Dubbelde Palm boom ressorteren. De oudste inzending is een uit 1650 afkomstig schabeltje, een vierpotig meubelstuk dat dienst deed als zitbankje of kinderta feltje. De Jongste" stoel is de zetel van wijlen burgemeester G.E. van VValsum van Rotter dam. Deze typische art-decó- stoel dateert van 19.30. De presentatie 'bestaat voorts uit een Regencestoel (1698) een stoel en een kastje uit de Rococotijd (1730), een Louis XV-stoel (1760) en een sofa in Louis XVI stijl (1790). Een stoel en muziekstandaard uit Olid en nieuwlinks een voltaire arm-leunstoeli rechts een Italiaanse stoel in metaal en hout uit 1983. de Biedermeierperiode (1830), een neo-gotische zetel (I860) en een fauteuil in Willem III- stijl (1890) completeren het geheel. De meubelen worden getoond in een bijzonder decor. Achter ieder stuk is een afbeelding van een schilderij te zien waarop de stoel of sofa in kwestie te zien, een onderdeel is van een inte rieur uit de bewuste periode. Italia '85 Italisaanse meubelontwerpers tekenen voor de futuristische wwonpresentatie in het andere deel van de hal. Designers als Franco Poli, Rodana Bernini, Gastone Rinaldi en Paola Piva zijn bezig om stap voor stap de Nederlandse woonmarkt te ver overen. Veel van de meubelen op Italia '85 zullen de huiskamer-van-de toekomst, hoe progressief ook ingericht, niet halen. Door hua extreme orginaliteit en extra vagante vormgeving lijken zij eerder ontworpen voor een plaatje in een museum van moderne kunst dan voor een plek in de huiskamer. De meubelconcepten van de Italiaanse top-designers blijken echter wel baanbrekend te zijn voor de wereldwijde woon- mode. Vooral daarom is de Binnenhuis-presentatie het be kijken waard. Er zullen hoofd zakelijk zitmeubelen en verlich ting te zien zijn. Bij het opzetten van de „expo sitie" kreeg het Rotterdams Tentoonstellings Bureau mede werking van het woonschrift Eigen Huis en Interieur, Mensen die nieuwsgierig zijn naar wat er zoal te koop is op het gebied van woning inrichting weten het allang: de woonmanifestatie Bin nenhuis is bij uitstek de ge legenheid om ideeën op te doen. Onder één dak geven fabrikanten en winkeliers een beeld van hun veelzij dige collecties. Liefhebbers van klassiek ko men er aan hun trekken maar ook wie van modern houdt kan op Binnenhuis zijn hart ophalen. Daarbij komt nog dat rekening is gehouden met iedere por temonnee. De beurs belicht het wonen in de meest ruime zin van het woord. Behalve meu bels voor woon- en slaap kamer vindt men op Bin nenhuis complete badka mers en keukens, verlich ting, vloerbedekking, gor dijnen, tegels en noem maar op. Men zou bij wijze van spre ken op de beurs in één keer zijn gehele woning kunnen inrichten. Maar ook wie zijn tuin een ander aan zicht wil geven wordt in Ahoy' op een idee gebracht. Dit jaar vindt de Rotter damse woonmanifestatie plaats van 22 februari tot en met 13 maart. Als cen traal thema voor deze 19e beurs is gekozen „Wonen in ontwikkeling". Aan de veranderende opvattingen op woongebied wordt in de entreehal een speciale expositie gewijd. In deze krant vindt u alle nadere informatie over het aanbod van „Nederlandse grootste woonbeurs". „De mensen kunnen niet alleen kijken maar, wat nog belangrijker is, verge lijken". Hierin schuilt vol gens directeur J. van Stra ten van het Rotterdams Tentoonstellingsbureau de kracht van de woonbeurs Binnenhuis, die jaarlijks tienduizenden naar Ahoy' trekt. „Het aanbod van Binnenhuis is totaal, met andere woorden onder één dak vind je alles op het ge bied van woninginrichting. Van keukens tot sanitair, van vloerbedekking tot meubilair. Niets voor niets luidt onze slogan „Eén be zoek en u weet wat wonen is". „Er zijn wel eens mensen aie aanhikken tegen de toegangs prijs voor de beurs maar als je die vergelijkt met de kosten voor de benzine die anders no dig is om van de ene naar de andere winkel te rijden ben je misschien wel goedkoper uit. Een totaalaanbod als op Bin nenhuis vind je immers in geen enkele winkel, om zoveel te kunnen zien moet je heel wat zaken afrijden", stelt Van Stra ten. „Daarbij komt nog dat de drempel veel lager is. Al wil je tien keer dezelfde stand bin nenlopen, het verplicht jé' tot Meer bezoekers Na een kleine inzinking in het begin van de jaren zestig is het bezoekersaantal van Binnen huis de laatste tijd weer stijgen de. Werden in 1982 nog tachtig duizend toegangskaartjes ver kocht, in 1983 passeerden 85.000 betalende bezoekers de poorten. Vorig jaar nam hun aantal ver der toe tot negentigduizend. Beursorganisator Van Straten ziet de toekomst dan ook opti mistisch tegemoet. „Het zou me niks verbazen als we straks de honderdduizend halen. Je merkt dat de belangstelling voor het woongebeuren toe neemt". Het wordt de mensen dit jaar extra aantrekkelijk gemaakt om een bezoek te brengen aan Binnenhuis. Wie in het bezit is van een toegangskaartje maakt namelijk kans op een van de wooncheques van enkele dui zenden guldens, die dagelijks onder het motto „Wonen en winnen" worden verloot. De tijdens de laatste Femina geïntroduceerde bewegwijze ring zal ook op Binnenhuis worden aangebracht. „Het wer ken met nummers voor de ver schillende hallen is goed beval len", aldus de heer Van Straten. „Ook nu komen weer overal wegwijzers en plattegronden te staan zodat de mensen te allen tijde weten waar ze zich op dat moment bevinden". Info-centrum De vraag van de consument naar informatie wordt door het Rotterdams Tentoonstellings bureau op de komende beurs ruimsschoots beantwoord. Meer dan voorheen ligt de na druk op de voorlichting. Voor het eerst is een speciaal info centrum ingericht. Hier kan men alles te weten komen over het Interieur Waar borg, de MTS voor Meubile- rings- en Houtbedrijven in Rot terdam, de stichting Consu ment en Veiligheid en de Bond van Nederlandse Interieurarchi tecten. Laatstgenoemde expo sant toont in samenwerking met de Rotterdamse Academie voor Beeldende Kunsten exa menwerk van enkele studenten. Nieuw is ook de noviteiten show. Deze presentatie geeft de beursbezoeker een beeld van de allernieuwste snufjes en vondsten op woongebied. Aan de show is bovendien, en dat is eveneens een primeurtje, een persprijs verbonden. Journa listen van verschillende Rotter damse dag- en weekbladen zul len uitmaken welke van de ge toonde noviteiten de speciale legpenning met oorkonde krijgt. Daarnaast wordt een aantal eer volle vermeldingen toegekend. „We hopen dat het een stimu lans is voor fabrikanten om in de toekomst met nog meer nieuwtjes naar de beurs te ko men". De naam van de win naar van de persprijs wordt be kendgemaakt op de dag van de opening. V er lich tingsshow Binnenhuis '85 kent verschil lende bijzondere presentatie. Zo kunnen bezoekers onder meer een verlichtingsshow be kijken. In een nagebouwde huiskamer worden op speelse wijze de verschillende manier van verlichten letterlijk en fi guurlijk „belicht". De weerkaatsende eigenschap van licht speelt een rol bij de presentatie van de Rietveld Academie. Elf studenten van deze Amsterdamse instelling vervaardigden een spiegelkast met laden, die elk een mini- interieur bevatten. De firma Van de Ven richt op Binnenhuis de „badkamer van de toekomst" in en meubelgi gant Van Reeuwijk komt met een marmershow. De firma Buningh presenteert een studio vol televisiekasten. Mensen die niet weten wat zij met hun televisietoestel of videorecor der aanmoeten zullen hier ongetwijfeld op een idee wor den gebracht. In totaal zullen op Binnenhuis '85 tweehonderd stands te vin den zijn. Een aantal dat van de Rotterdamse manifestatie de grootste woonbeurs in Neder land maakt. „En de meest toonaangevende, als we de standhouders mogen geloven", voegt Van Straten daaraan toe. „Het niveau van Binnenhuis schijnt erg hoog te zijn". Een woonbeurs in het klein. Zo kan de inzending van de Gerrit Rietveld Academie uit Amster dam worden omschreven. Spe ciaal voor Binnenhuis maakten elf leerlingen van de 2e vakklas architectonische vormgeving een art-deco toiletmeubel dat veel overeenkomst vertoont met de Newyorkse wolkenkrab bers uit de jaren dertig. De kast kan dan ook beschouwd worden als een flatgebouw; de laden die zij bevat zijn als het ware de verdiepingen. In iedere lade zit een compleet (absurd of realistisch) interieur. ,,Wat in de ander stands van de beurs op ware grootte gebeurt, gebeurt hier in de laden van een kast", aldus de leerlingen, die twee-aan-twee de laden vulden". De aanwezigheid van een spiegel maakt het kijken naar de kast een bijzondere be levenis. Het toiletmeubel zal op een enorm podium komen te staan. Hieuwgierige beursbezoekers kunnen hierop plaats nemen en een laatje opentrekken }$umn()IOrrtmeur ....op Binnenhuis Hnno 1880 met de T.V.-kast die u zoekt TIEN DAGEN BEURS Binnenhuis '85 opent zijn deuren op vrijdag 22 fe bruari om 11.00 uur. Tien dagen later wordt de beurs gesloten: zondag 3 maart om 17.00 uur. De woonmanifestatie is da gelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur terwijl bezoe kers 's avonds welkom zijn van 19.00 tot 22.30 uur. Op zondagen is Binnenhuis uitsluitend van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Voor een bezoekje aan de beurs betalen volwassenen f.8,-; kinderen (tot en met 12 jaar) mogen voor f.4,- naar binnen. Voor houders van een Pas 65 bedraagt de toegangsprijs f.6,-. Groeikern Capelle aan den IJssel en nieuwbouwwijk Be verwaard geven op Binnenhuis informatie over de huizen markt, leefmilieu en welzijns voorzieningen. De IJsseige- meente biedt in samenwerking met woningeigenaren en -be heerders een overzicht van de grote variatie woningtypen afgelopen jaren betreft vooral waaruit men in Capelle een laagbouw, in tal van vormen keus kan maken; veertien sa- en prijsklassen. Woningstich- menwerkende organisaties en ting Capelle aan den IJssel, instellingen uit de Beverwaard met een bestand van ruim 8000 schetsen een beeld van de woningen, geeft op Binnen- nieuwste stadswijk op Zuid. huis een indruk van de grote verscheidenheid. Niet zo groot Capelle aan den IJssel, de in aantal misschien, maar ze- groeikern ten noord-oosten ker zo gevarieerd, zijn de mo- van Rotterdam, heeft naast gelijkheden die Van Aanholt woningen de afgelopen jaren Woningbemiddeling toont in tal van voorzieningen gereali- de Capelse stand, seerd die het leven in de ge meente moeten veraangena- Ook de Beverwaard biedt wo men. ningzoekenden ruime keus. waard eruit ziet: verscheiden heid aan woonvormen, vers in geplante groengebieden en ka- raktenstieke plekjes die de fraaie poster mee naar huis wijk (nu al) heeft. Bezoekers met daarop een luchtfoto van van de stand krijgen gratis een de Beverwaard. Groeikern Capelle biedt woningzoekenden Groen- en sportvoorzienin- gen, winkelcentra en scholen kregen tussen nieuwbouw in Oostgaarde en Schollevaar een plaats. Door promotie van be drijfsterreinen nam de plaatse lijke werkgelegenheid toe, en wie buiten de gemeente bezig heden heeft, kan gebruik ma ken van uitstekende spoorweg metro/ sneltram- en busver dingen. De Capelse nieuwbouw van de Op Binnenhuis wordt infor matie verschaft over koop- en huurhuizen, het eind vorig jaar geopende winkelcentrum, welzijnsvoorzieningen en pri ma openbaar vervoer via tram lijn 2, die de Beverwaard ver bindt met de rest van Rotterdam-Zuid en aanslui ting biedt op de metro. Een fototentoonstelling in de stand laat zien hoe de Bever- Luchtfoto van de Beverwaard. De stadswijk op Zuid is bijna af, zo blijkt wel.

De Havenloods | 1985 | | pagina 5