Lilian Munqra: Altijd geconcentreerd zijn, anders krijg ie klappen7 DE Q HAVENLOODS Nationale kampioenschappen Kyokushin in Passage Theater i^mode om1^ 9 maanden mooi te zijn Koopmans beurs krijgt lichtkoepel 65r p.mtr. Vestiging detailhandel niet op bedrijfsterreinen buiten de stad SRA gaat inwonen op "Lange Bogert" Fototentoonstelling Internationale vrouwendag Aluminium buitenlantaarn. In bronskleur met kunststof ruitjes. Voor gloei lampen tot max. 60 Watt. roestvrij Luxe T.L.-veriichting Met prismakap. Bevat 2 T.L.-buizen van 20 Watt. In wit ROTTERDAM - Lilian Mungra wordt door haar trainers getipt als de grote favoriet voor een titel tij dens de nationale kampi oenschappen Kyokushin, die 1 maart aanstaande in het Schiedamse Passage Theater plaatsvinden. De charmante 22-jarige studen te logopedie, vindt die voorspelling enigszins voor barig. „Je moet nooit de dag prijzen, voordat de avond is gevallen", zegt ze bescheiden. „Maar het zou wel eens een bekroning be tekenen voor het harde trainen van de laatste maanden", voegt ze er aan toe. Lilian laat niets aan het toeval over. Driemaal per week staat ze op de mat tussen de manne lijke karateka Het gevecht met het sterke geslacht schuwt ze niet. Links en rechts vallen er rake klappen. De jonge dame wordt daarbij niet gespaard. Aan het eind van de avond is het aantal blauwe plekken op haar lichaam niet te tellen. Klappen „We trainen altijd zonder be schermers", legt ze uit. „Het betekent dat je ieder moment geconcentreerd moet bezig zijn, anders krijg je klappen. Maar deze tak van sport schenkt je voldoening. Je hoeft je niet iedere keer in te hou den. Zes jaar geleden meldde ik me aan bij een sportschool om karate te gaan beoefenen. Niet om mezelf te kunnen verdedi gen wanneer ik zou worden las tig gevallen, maar echt voor de sport. Ik heb het daar vier jaar volgehouden. Toen ben ik over gestapt naar het Kyokushin- karate. Daar heb ik geen mo ment spijt van gehad". De frêle Lilian Mungra, heeft ondanks dat ze favoriet is voor de titel bij de dames slechts een gele kyu-graad. „Maar ze kan zich achter deze gele band niet meer verschuilen. Vorig jaar werd ze tijdens de kampioen schappen tweede, maar inmid dels heeft ze een bepaalde be kendheid gekregen. Haar spe cialiteit is de Ushiro-mawasi- geri, een achterwaartse rond- trap, die door haar tegenstand sters zeer wordt gevreesd", al-' dus trainer Peter Voogt. Toekomst Het Kyokushin-karate voor da mes verkeert op enkele uitzon deringen na, nog in een begin fase. Slechts 6 procent van alle karateka's bestaat uit Toch ziet Loek Hollander, pre sident van de Nederlandse Ka rate Associatie, de eerste en grootste karatebond in Neder land, de toekomst voor het vrouwenkarate zonnig tege moet. „Er zijn plannen om tij dens de EK 1986 in Zwitser land ook dames toe te laten. Dat is een stap in de goede richting. De belangstelling voor het Kyokushin-karate zit enorm in de lift. Niet alleen bij de sportmensen, maar er komen ook steeds meer toeschouwers naar de wedstrijden kijken. Ze zijn spectaculair en vol span ning. Tijdens de Nederlandse kampioenschappen is de zaal nagenoeg vol. Het publiek weet dat het waar voor zijn geld krijgt, want ook dit jaar is het Japanse reglement weer van toepassing. Het betekent dat knock-outs en knock-downs kunnen voorkomen. Het is heel wat anders dan het slappe ge doe van het zogenaamde „sport- karate". 'Zwemmen zonder water' In Maastricht tijdens de wereld kampioenschappen kwam er geen hond kijken. Ik noem die schijngevechten, waar geen mens iets van snapt, zwemmen zonder water. Het anti-reclame voor de karatesport", aldus de preaeses van de NKA. Bij de heren wordt het vrijdag avond 1 maart een bijzonder spannende aangelegenheid. Mi- chele Wedel, de zesvoudige Ne derlandse kampioen bij de zwaargewichten is ook dit jaar favoriet. Ondanks een lichte blessure hoopt de 1.97 lange sportman zijn titel te prolon geren. Omdat de wedstrijden ook gelden als selectie voor de belangrijke internationale toer nooien, komt de gehele natio nale top op de Schiedamse mat. Karateka uit het Rijnmond gebied zijn daarbij sterk verte genwoordigd. Er wordt gestreden in vier klas sen, te weten zwaar-, midden-, lichtgewicht en dames tot 70 kilo. Het ligt voor de hand dat er om de ereplaatsen flink wordt geknokt want in april zijn er de open Oosteuropese kampioenschappen in Budapest en in juli gaat de Nederlandse top naar de Kilavea Gymna- iumhal in Honolulu om deel te nemen aan de „Open Ame rica Games". De EK vindt dit jaar op 1 december plaats in Barcelona. De Nederlandse kampioen schappen Kyokushin worden afgewisseld met verschillende demonstraties. Kaarten voor dit evenement zijn verkrijgbaar aan de zaal. Het telefoonnummer van het bespreekbureau Passage Thea ter is 010 - 269563. lkerlt HERV'GEMEENTE Grote Kerk: 10 uur dag 6/3 Heilige Geestkerk Inforrr NIEUW APOS' SCHE KERK dag 9.30 uur en uur Korhoenlaan 7 BAHAIGELOOF er een: Jeugdsa- rt, elke zaterdag U078 "124563, kerk: 10 uur cand. J. v.d. Wolf, Zeist, 19 uur ds. W.H. de Jong; Aula 19.30-20.00 telijk Fam. Nusteleyn, ~J— 343668. VOLLE EVANGELIE BETHELKERK 'alle evangelie bethel- adres, tel. 341808 van 10 uur en cassetothee evangelieboodschap m zang en muziek interes bel dan 01899-15146. kerk houdt e ïdag- GRONDSLAG s. C. Trouwborst I. Veere; Vredeskerk: 9 GEREFORMEERDE KERK, SIONKERK Westnieuwland 56, 10 uur Leesdienst, 19 uur ds. K. de Gier. NED. GEREF. KERK 3/8 8.45 en t, 10.30 REMONSTRANTSE en doe als wl]"; Dagka pel H. Geestkerk/Ooster- kerk: (woensdag) 19.30 uur „Interkerkelijk avond gebed". GEREFORMEERDE ds. K.D. van Kami zondagavond 19.30 uur samenkomst, voorganger J.M. Krijnberg, Hayd- straat 71 VRIJE EVANGELIE KRING „JERUEL" Zaal Concordia. Strai itraat/Rott< Zondag 3 mrt.: 10 uur Heiligingssamenkomst, 12 uur zondagschool/ jeugdclub, 18.30 uur openluchtsamenkomst. 3 Tubes ultra tandpasta. Met fluor voor een goede bescherming van het gebit Van A&G voor 28 Prokudent tabletten. Voor het reinigen van uw kunstgebit voor uitra Mild shampoo Van l'Oreal, met plantenex- trakt. Voor normaal, vet, droog of blond haar. Inh 250 ml Van A&5 voor Grote fles haargei Van3v95 voor POSITIE KLEDING ^Monique Dorpsstraat 63 Passage 232 Zoetermeer Waddinxveen 079 164084 01828 15427 10 122238 SCHIEDAM Omdat door achterstallig onderhoud de lichtkoepel, die de gehele bin nenplaats van de Koopmans beurs verlichtte, in zeer slechte staat was geraakt, is aan B en W voorgesteld om de koepel een zeer grondige herstelbeurt te geven. Met deze werkzaamheden is een bedrag gemoeid van 77.000 gulden. Hiervoor worden dan tegelijkertijd voorzieningen aan gebracht om de toegankelijk van de konstruktie voor onder andere het schoonmaken en vervangen van lampen, kapotte ruiten en dergelijke, te verbe teren. Hiervoor zullen loop die, naar is vastgesteld de licht inval niet nadelig zullen bein- vloeden. Tot de herstelwerkzaamheden behoren ook het vervangen van een twintigtal stalen ramen, het vernieuwen van de koperen goten van deze lichtkap en het vervangen van een aantal pa- tentToeden en kapot glas en schilderwerk. Voorgesteld om zo spoedig als het weer dat toe laat met de werkzaamheden te beginnen. Verwacht wordt dat de koepel ongeveer vier maan den in de steigers zal moeten. wie het eerst komt.. het eerst maalt. Cou pons berber ^tapijt van 100% zuiver'scheerwol en katoenen tapijt met jute of schuimrubber rug. Normale prijs 300,- tot 450,- per meter. Nu. coupons tot 2 meter voor 2 tot 3 meter 75,- p. mtr. 3 tot 5 meter 100,- p. mtr. Boven 5 meter 125,- en 155,- p. mtr. VLAARDINGEN - Voor het behoud van levenskrachtige winkel centra en binnensteden is het noodzakelijk dat alle detailhandelsbedrij ven zoveel mogelijk in de bestaande winkelge bieden worden ingepast. Daarom moet de over heid er alles aan doen om deze bedrijven plaats te bieden in het bestaan de voorzieningenpatroon. Ook detailhandelsbedrij ven met een bedrijfsop- pervlak van meer dan 1000 vierkante meter be horen gevestigd te zijn in de gewone winkel centra. De laatste vijftien jaar zijn er ontwikkelin gen waarbij ondernemers met bepaalde vormen van grootschalige detailhan del (meubelzaken en bouwmarkten) een voor keur tonen voor vestiging buiten de bestaande win kelgebieden. Alleen wanneer is aange toond dat in de centra geen mogelijkheid aan wezig is kan voor een andere (perifere) oplos sing worden gekozen. Dit staat in het rapport „Perifere detailhandel in de provincie Zuid-Hol land". Het rapport, opge steld door een ambtelijke werkgroep van de provin cie Zuid-Holland, het openbaar lichaam Rijn mond en de gemeente Rotterdam, is het in dit opzicht eens met het on langs gepubliceerde rege ringsstandpunt inzake dit soort detailhandelsvesti gingen. Het rapport van de werk groep is mede gebaseerd op een onderzoek bij ge meenten naar de ontwik kelingen op dit gebied, het gevoerde beleid en de knelpunten. Als voor naamste knelpunten worden genoemd het ontbreken van een goed bestemmingsplan met duidelijke voorschriften en een lange duur van bestemmingsplanproce dures. Daarom gaat het rapport nader in op de wijze waarop de gemeenten een sluitend beleid kun nen voeren en welke mid delen daarvoor ter be schikking staan. Succesvol Het beleid van de pro vincie Zuid-Holland, het openbaar lichaam Rijn mond en de gemeente Rotterdam was dc afgelo pen jaren gericht op het tegengaan van detailhan del op perifere locaties. Dat beleid kan in grote lijnen succesvol worden genoemd. Wanneer echter de overheid onder druk van de omstandig heden - bijvoorbeeld door stagnatie in de ver koop van bedrijfsterrein - zich genoodzaakt ziet om soepeler met de vesti gingsvoorwaarden voor perifere locaties om te springen, dreigt dit de bestaande moeilijke situatie van veel in centra gevestigde winkels nog verder te verslechteren. Het komt er vooral op aan om het zorgvuldige beleid van de afgelopen jaren niet te ondergraven. Voorkomen moet wor den dat op perifere loca ties een (grootschalig) de tailhandelsaanbod tot stand komt dat feitelijk in bestaande winkelge bieden thuishoort. Daar voor levert de ambtelijke werkgroep in het nu ge publiceerde rapport de nodige handreiking. Een gezamenlijk beleid van locale en regionale overheid is noodzakelijk, omdat grootschalige peri fere vestigingen vaak boven-locale, regionale of zelfs boven-regionale ef fecten hebben. In be stemmingsplannen zullen de nodige waarborgen tegen branchevervaging op ferifere locaties die nen te worden opgeno- De werkgroep is tenslotte van mening dat een be leid, dat gericht is op het tegengaan van vestiging van grootschalige detail handel op ongewenste locaties toch nog zal falen als niet tegelijker tijd reële alternatieven in bestaande nieuwe (winkel)centra worden aangeboden. SCHIEDAM - Tijdens een bui tengewone ledenvergadering hebben de leden van de voet balvereniging Ursus er dinsdag geen bezwaar tegen gemaakt, dat hun complex ook de thuis basis wordt van het nu nog in Rotterdam gevestigde SRA. Gaat ook de gemeente met de inwoning accoord, dan wordt de afdelingsclub, dat met drie elftallen in de zaterdagklas uitkomt, Schiedams twintigste voetbalvereniging. Een foto van Martin Luijendijk, een van de leden van de Foto-Workshop Maassluis. MAASSLUIS Jaarlijks exposeert de Foto-Workshop Maassluis het werk van de eigen leden. Dat gebeurt deze keer op vrijdag 1zaterdag 2 en zondag 3 maart in het pand van de Foto-Workshop, Noordvliet 147a. De foto's kunnen worden bezichtigd op vrijdag van 20 tot 24 uur, op zaterdag en zondag van 10 tot 17 uur. SRA stamt uit de 1931 en be staat voornamelijk uit ambte naren van de belastingdiehst aan de Rotterdamse Puntegaal- straat. Nog maken ze gebruik van de velden van Nada/V in de nabijheid van het vliegveld Zestienhoven. „Omdat de meeste van onze leden echter al lang niet meer in de Maasstad, maar in Spijkenisse, Schiedam of Vlaardingen wonen, werd de roep om een verhuizing steeds groter", legt wedstrijdsecreta ris Hans van Meggelen uit. „Er moest teveel gereisd worden en op den duur zou een zekere leegloop niet ondenkbeeldig ge weest zijn". SCHIEDAM - Vrijdag 8 maart is het ook in Schiedam Interna tionale Vrouwendag. Ter gele genheid daarvan zijn er een aan tal aktiviteiten geprogram meerd. 's Morgens om half tien wordt in het Passage Theater door een vrouwentheatergroep het stuk 'Vriendinnen' van Fay Weldon gespeeld. Er is gratis kinderop vang in het theater, doch dit dient van te voren wel worden opgegeven. Om half twaalf wordt over dit stuk nagepraat in het vrouwenontmoetings centrum Barrika, dat verder de gehele dag open is voor een hapje en een drankje. 's Middags vanaf twee uur wordt informatie gegeven door en over vrouwen in de bijstand in samenwerking met het advo- katenkollektief. Hierbij staan drie videofilms op het program ma. Ook kunnen vrouwen van af twee uur terecht in een nog nader bekend te maken sauna. Vanaf vijf uur kan er een borrel tje worden gedronken, al dan niet gevolgd door een maaltijd. Voor de maaltijd dient men zich op te geven bij Barrika. Veel liever hadden we die vel den op zaterdag nodig voor on ze jeugdelftallen", laat Peet Campen namens Ursus weten. „Dat is, omdat we nu eenmaal niet te dik in onze jeugd zit ten, niet het geval, zodat SRA er op zaterdag makkelijk bij kan". gert" het mes aan twee kanten snijden. Campen: „Niet alleen wordt SRA geholpen, maar het leidt tevens tot een rendabeler gebruik van de velden en het clubgebouw". Het stadsbestuur is op de hoog te gebracht van de mogelijke komst van SRA, maar moet er zijn toestemming nog aan ver lenen. vouwbed... Voor onverwachte gasten altijd een extra bed in huis. Met blauw metalen frame en polyether matras. Afm. 70 x 190 cm. zelf afgehaald van 159^50* voor Thuisbezorgd 125,-

De Havenloods | 1985 | | pagina 5