DE Q HAVENLOODS Oriëntatie op bedrijfsleven geeft perspectief 215.- SCHIEDAM 'Nooit geweten zoveel groen' PRESTATIELOOP Bijeerikomst van christenvrouwen Bingo Stadspost verliest gemeente Schiedam Eerste paal nieuw pand Rosemount Benelux 6000 M2 WOONIDEEEN ALTUD OPEN HUIS Forum FNV TM) 5.- 650 49.- 69?o 5* 2Ó?5 VROOM \8> DREESM ANN 1 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM I editie P DONDERDAG 7 MAART 1985 34e JAARGANG NO. 10 *Posthoorn reikt de eerste lesbrief uit. SCHIEDAM - Zelfs na aftrek van distilleerderij De Loco motief, valt er in Schiedam nog heel wat fraais te zien in deze stad met zijn vele groen voorzieningen en ruim 180 monumenten. Dat leert ons althans de lesbrief „Schiedam schoon Natuurlijk" die dinsdagochtend in Het Start blok werd gepresenteerd. De lesbrief is vooral bedoeld voor gebruik van leerkrachten die daaruit stof kunnen put ten voor hun onderwijs. Vooral voor hen worden dan ook vragen beantwoord als: „Hoe herkennen we de boom" hetgeen in de lesbrief vijf pa ragrafen verder wordt om schreven met: „de boom be staat uit wortels, stam en tak ken". Waarbij volgens de les brief over de stam weinig meer te vertellen valt dan dat juist daardoor de boom zich onderscheidt van alle planten. Verder kan dan ook nog ver teld worden dat de stam ste vigheid aan de boom geeft. Op deze manier passeren in de lesbrief Schiedam schoon. Natuurlijk' vele wetenwaar digheden en -heidjes de revue. Min of meer los en schijnbaar willekeurig aan elkaar geplakt binnen het kader van zorg zaamheid voor de eigen omge ving. En alles op een toon die blaakt van milde goedmoedig heid waarin de vaderlijke ver maning als terloops wordt ge geven. En dit stemt tot nadenken. Niet wat de kinderen betreft die middels lessen en projec ten deze leerstof krijgen aan geboden. Voor hen zou „Schiedam schoon Natuur lijk" een prachtig werkstuk zijn. Neen, de twijfel richt zich op het veronderstelde niveau van de leerkrachten. Kinderen en hun leerkrachten zjjn twee onderscheiden groe pen, waarbij van de laatste mag worden verwacht dat ze ook compacter, gedegener en kritischer informatie kan ver werken, dat ze over achter gronden moet beschikken om de leerstof de nodige diep gang te geven en in het thema „Schiedam schoon Natuur lijk" tegelijk gegevens mag verwachten over de feitelijke toestand van de stad en de motivering moet vinden om met dit thema iets te doen. „Schiedam schoon Natuur lijk" laat deze kans onbenut. Zodat onze kinderen ook in de toekomst de vraag „hoe herken je een boom? mogen blijven beantwoorden met: „In een boom kun je klim men en in een plant niet", waarbij de onderwijzer dan nog aan mag vullen dat een boom een stam heeft, en wor tels waarmee hij water uit de gTond sabbelt. Een volgende lesbrief over de bloemetje en de bijtjes is voor onderwijs krachten in de maak. ZATERDAG 16 MAART 1985 DE HAVENLOODS Op 13 voorinschrijf-adressen - ondermeer bij Ter Meuten rtotterdam en Spijkenisse en op alle kantoren van de Havenloods en van Het Zuiden - kunt u terecht voor alle informatie. En natuurlijk om u in te schrijven voor de 18e Havenloods - Het Zuiden prestatieloop. SCHIEDAM - De afdeling Ke- thel/Groenoord van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt op 13 maart een bijeen komst in De Rank aan de Schiedamseweg. Mevrouw Ineke Lambooy be spreekt met de aanwezigen het onderwerp „Omgaan met con flicten". De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Joggingpak... Sportief joggingpak voor een klein prijsje. Kom naar de afdeling kinder mode. In grijs/blauw of grijs/rood. Maten 92 t/m 164. Van 60/20/20% ka toen/acryl/polyester. Van-45^ 39,95 voor BELASTINGAANGIFTE VOOR PARTICULIEREN Ik ben Peter Martens leraar economie/belasting recht. Zeer deskundig verzorg IK u' belastingaangifte v.a. f75.-. U kunt mij bellen voor een afspraak bij u thuis onder n< 010-21.19.34 Wittebrem 22, 3068 TM R'dam. SCHIEDAM - Wijkvereniging Bijdorp organiseert zaterdag 9 maart een gezellige bingo avond in het Trefpunt, Schiet baanstraat 32. Aanvang 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. SCHIEDAM - De klap kwam voor de directie van de particu liere Stadspost Schiedam-Vlaar- dingendinsdagmorgen hard aan. Per brief deelde de gemeente die dag mede de samenwerking met deze postdienst stop te zetten. Een verlies van enkele honderdduizenden bestellingen op jaarbasis, beëindiging van de postkamerservice die de Stads post voor het gemeentebestuur op poten had gezet en een in komstenderving voor ongeveer 30 gezinnen, die -merkwaardig genoeg- voor bijna driekwart hun verdiensten weer afdroe gen aan de Sociale Dienst, zo dat de besparing waarop de afwijzing van de Stadspost mede is gebaseerd via een om weg toch weer drukt op de ge meentelijke uitgaven. Het financiële voordeel dat de ge meente bereikt door weer op de gewone wijze te werken met de PTT is slechts één van de re denen en wordt mogelijk ge maakt doordat de PTT onder druk van de concurrentie van Stadspostdiensten overal in Ne derland binnen bepaalde mar ges tarieven mag wijzigen en aanpassen om tot een voor gro te organisaties aanvaardbaar prijsniveau te komen. Veel belangrijker wordt echter de kwaliteit van de postdien sten genoemd. In de adviesnota waarop het gemeentebestuur z'n besluit baseert, worden als negatieve conclusies genoemd dat „de kennis en ervaring ont breekt om dit specialistische postwerk aan te kunnen", een effectief controlemiddel wordt gemist", dat bij problemen de deskundige ondersteuning ont breekt om snel en afdoende een en ander te kunnen afdoen" en „dat de garantie tot kwali- tiet, contimuileit en service niet gegeven kan worden". Kortom dat de gemeente het niet langer aandruft om haar vertrouwen aan de Stadspost- dienst te gevep. Wethouder Cor van Tilborg zegt daarover: „In het begin was ik nogal gecharmeerd van de Stadspost. Dat komt ook overeen met mijn politieke in valshoek (VVD). En toen die ondernemers met hun pain en de daarbij behorende becijfe ringen op tafel kwamen heb ik welwillend geknikt, want ik zag er wel wat in. In tegenstelling tot de PvdA, die hiei onmidde- lijk een poging inzag tot priva tisering, terwijl het mij er voor al om ging een overzichtelijk dienstverlening in eigen hand en binnen Schiedam te houden'. Zuur noemt hij het dat de Stadspost gedeeltelijk heeft ge functioneerd als breekijzer in de ambtenarepstaking, met na me waar het de poststaking be trof. Het is zonder meer een ge geven dat op dat moment de particuliere postdiensten toen de basis hebben gelegd voor een voortdurende service waar het publiek - omdat ze tegelijk tegen lagere kosten werkten- ook later bleef profiteren. Betrouwbaar Van Tilborg. „Maar helemaal juist is het niet om die kosten en besparingen als voornaamste argument te zien. Ze tellen mee, zeker, maar als we hierop te sterk de nadruk leggen en ons louter bepalen tot de prijs en de daaraan gekoppelde dienst verlening dan openen we de mogelijkheden om de PTT en de Stadspost tegen elkaar uit te spelen. De PTT biedt ons nu een tarievenstelstel, waarmee ze lager uitkomt dan de Stads post, die toen beduidend goed koper was dan de Post. Nu zegt de Stadspost weer voordelinger te kunnen werken, maar dat is wat ons aangaat de zaak niet. Waar het de gemeente om gaat is een betrouwbare postbestel ling te hebben tegen een aan vaardbaar tarief. Niet om on dernemers elkaar over de kling te laten jagen". En voor wat die kwaliteit be treft zjjn er een aantal klachten geweest, dat valt niet te ont kennen. Evenmin als aan de an dere Kant de ogen wordt geslo ten voor het feit dat ook de PTT niet voor de volle honderd kan garanderen dat hetgene dat gepost wordt ook werkelijk ter bestemder plaatse komt. Maar wel heeft de PTT een aanzien lijk groter apparaat ter beschik king om feilen op te sporen en waar mogelijk te herstellen. Bovendien is -en dat telt veel zwaarder in besluitvormingen van deze soort- de PTT zelf een overheidslichaam in volle aan sprakelijkheid terwijl de Stads postdiensten een particuliere service vormen. Als een Stads- postdienst brieven niet of pas veel te laat bestelt, kan de di- rektie in gebreke worden ge steld; mocht dit konsekwenties hebben voor de geadresseerde, pleegt de PTT echter verzuim dan kan hiervoer een onaan vaardbaar worden uitgesproken. In praktische termen betekent dit dat als een Stadspost een brief omtrent een uitkering niet bezorgt hierop alleen via de Stadspost bezwaar worden gemaakt. Als de PTT in gebre ke blijft, mag direct een nieuwe procedure worden geëist. Bij bestelling door de PTT eindigt de amtelijke verantwoordelijk heid immers pas bij de brieven bus van geadresseerde, terwijl door tussenkomst van de Stadspost de ambtelijke aan sprakelijkheid al eindigt bij de deur van het Stadskantoor. Kritische post Dit lijkt haarkloverij, maar is het allerminst en het is trou wens één van de zwaarste ar gumenten die de PTT in stel ling brengt wanneer ze in ge sprek komt met lagere overhe den. Dit naast andere redenen Tl *De Stadspost verliest de gemeente Schiedam als klant. zoals een grotere ervaring, wet telijk geregelde controle, het breedst denkbare spreidings- net en uitstekend bemande ser vicepunten. Voor de gemeente is het een overweging die zeer zwaar weegt. Een belangrijk deel van de plaatselijke post bestaat uit meer of minder kritische stuk ken die of overeenkomsten, of regelingen of uitkeringen be treffen en die niet dan met de grootste zorg moeten worden omringd. Hoe meer hoe beter. Stadspostdirecteur Emil Osinga heeft respect voor dat stand punt. Meer dan voor de finan ciële afweging die de gemeente heeft gemaakt „want daarop zouden we nog wel het één en ander kunnen zeggen. Als zelf standige onderneming gaan we concurrentie zeker niet uit de weg." „Maar", voegt hij eraan toe, „in kwalitatief opzicht kunnen wij onze dienstverle ning niet zo uitgebreid maken als de PTT dat met overheids steun wel kan. Onze omvang heeft z'n beperkingen. „Natuurlijk zijn we aangeslagen door het besluit van de ge meente Schiedam, het was een van onze grootste klanten ten slotte. Aan de andere kant blijft het een feit dat we voor - particuliere en bedrijven weer wel tot grote tevredenheid wer ken. En daarop zullen we ons in de toekomst ook meer en meer gaan richten. Voor wat die kritische post betreft, kan ik hel goed in het gemeentelijk standpunt komen. Daarin moe ten we misschien nog meer er varing opdoen, want vergeet niet, wc bestaan pas goed een jaar en dan ben je in dit com plexe vak lang niet alle kinder ziekten te boven. Waarin we ze echter wel met glans overwon nen hebben in de bestelling van gewone post in de rpgio, de snelpostservice en de speciale besteldiensten vpor particulie ren". Daarin zijn we -en dat wijzeri de cijfer ook uit- een ijzerster- ke service gebleken. En die ser-' vice zullen we zeker uitbouwen ten dienst van bedrijven,en par ticulieren. En mogelijk dat dan de gemeente in een later sta dium toch weer op beperkt» schaal met ons in zee wil gaan. 't Is tenslotte niet alleen kriti- sche post die de gemeente t» versturen heeft". In ieder geval is er nu een mo ment om ons te bezinnen over het afgelopen jaar met dit be sluit als kritische noot. Maar dat we doorgaan, dat er bussen komen voor de stadsbesteldienst en dat we gespecialiseerde ser vice blijven verlenen aan bedrij ven is wel zeker. Daarvoor zijn de berichten uit die hoek te po sitief". SCHIEDAM - Aan de 's-Gra- I maakt met de bouw van het venlandseweg te Schiedam is nieuwe kantoor en bedrijfs- afgelopen vrijdag een begin ge- ruimte voor Rosemont Benelux *De eerste paal voor Rosemount BV. De eerste paal werd gesla gen door de heer L. Soule, vice- president van Rosemount en managing director voor Europa. Rosemount Benelux is een dochterbedrijf van het Ameri kaanse Rosomount Inc. Het be drijf is gespecialiseerd in meet-, regel- en besturingstechniek. Exclusief voor Europa gaat de Schiedamse vestiging een nieuw digitaal procesregelstysteem assembleren. Het nieuwe com plex aan de 's-Gravenlandseweg is ontwikkeld door beheers- maatschappij Fraanje BV. De uitvoering is in handen van bouwbedrijf Fraanje uit Ridderkerk naar een ontwerp van architectenbureau Kolpa. Het nieuwe complex wordt Moderne en klassieke meubelen. Slaapkamers. Topkollektie in alle prijsklassen. Perfekte bezorging. Uitstekende service. Schelling Meubelen BV Rotterdam Groothandelsgebouw. Tel. 010-119655., Dagelijks van 9-17 uur. Vrijdag koopavond. HAVO/MBO afdeling van Scholengemeenschap Gijsbert Karei van Hogendorp (v/h HAVO-top Lucia-Thomas Morus) (opleiding voor HAVO-diploma met 2 MEAO vakken) OPEN AVOND Informatie over: De richting van: de exacte vakken; de sociale vakken; de economische vakken; de talen; milieu- en gezondheidskunde VRIJDAG 15 MAART A.S. 17.00-21.00 uur Hennekijnstraat 6, Rotterdam-Centrum (tussen Lijnbaan en Coolsingel t/o parkeergarage Bijenkorf) Telefoon 010-134145/667576 (vraag de brochure aan!) Belangstellenden, ouders en leerlingen van 3/4 MAVO, 3/4 HAVO en 3/4 VWO ziin van harte welkom! - Tijdens de mist van de afge lopen week vond op de rijks weg in de ochtenduren een aan rijding plaats. Een vijftal auto's kwamen met elkaar in botsing door een te hoge snelheid ge zien de weersomstandigheden. aan doen om niet achterop de auto's te botsen. Hij stuurde zijn wagen de vluchtstrook op, waardoor het voertuig ging scharen en in de berm tot stil stand kwam. De truck liep aanzienlijke schade op. Als ge volg van de aanrijding was ge durende enige uren slechts één rijstrook beschikbaar'. SCHIEDAM - De F.N.V.- Uitkeringsgerechtigden Schiedam organiseert op dinsdag 15 maart een forum middag met als thema de nota „Mogelijkheden voor een minimumbeleid (be doeld zal ongetwijfeld wor den minima-) in de gemeen te Schiedam. Een forum bestaande uit de volksvertegenwoordigers Posthoorn-PvdA, Roosen- CDA, De Jong-VVD, Noor- dergraaf-PPR, Bruserker- CPN en Reijnhout van D66, zal zich in deze bijeenkomst buigen over de braag of deze verschrijving in de uitnodi ging al dan niet Freudiaans is en wat Schiedam van een minima in werkelijkheid mag verwachten. Bezoekers krijgen ruimschoots de gele genheid om tijdens deze bij eenkomst mee de discussie ren. De themamiddag begint om 14 uur in Dienstencen trum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. Toegang, koffie en thee zijn gratis. Blacks. Decker Quattro - slagboormachine. Motorvermogen 600 Watt. Boorkapaciteit in beton 16 mm, in staal 13 mm, in hout 30 mm Rechts/linksdraaiend Adviesprijs 349.- Onze prijs,249T'- Nü Tesla portable z/w televisie Beeldbuis 31 cm 6 Instelbare Modieuze shawls. Voor leuke strikken in het haar of om de hals. In vele kleuren. Per stuk_2^ff Nü 2 stuks Heren sportslip. Keuze uit een groot assorti ment kleuren. Maten S-M-L. Per stuk 3t75 Nü 2 stuks Klopman dames pantalon. Met ceintuur. In grijs, mari- e en rood. Maten 38 t/m 4835T- Sportieve rollerskates. Flitsend snel. In diverse felle opvallende kleuren! Maten 32 t/m 40 J9W 3 Video-opbergdozen. Voor het stofvrij opbergen van al uw videobanden. In rood. wit en groen. 3 stuks Nü Vinyl. Los legbaar. In 3 mooie des sins: plavuis, parket en tra vertin. Breed 2 meter 2*95 voorkeuzetoetsen voor direkte zenderkeuze. Aansluitmogelijk- heid op 12 Volt accu. Ingebouw de telescoopantenne_2397- Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1985 | | pagina 1