GAKO GAKO nieuwe WOL Films gaan weer ergens over jjj Hoe u over 15i zoln rijker kunt zijn. DE (Til HAVENLOODS bondsspaarbank io- i Amy Irving is liever moeder mU SEIZOEN MET: DA'S MOOI GOEDKOOP. DAN GAKO NIEMAND IS ECHT tij de bank met de 5 "•wordt u automatisch wijzer van. EEN DUO HEEFT ALTIJD succes MARSKRAMER SPEELGOED-AFDELING ens vestiging Zuidplein Laag 96 VRIJDAG KOOPAVOND Niet iedereen wil voor een relatief klein marktsegment als Nederland promotie ko men maken voor zijn film. Norman Jewison bleef in de Franse hoofdstad en gaf daar ter gelegenheid van zijn nieuwste film „A soldier's story" een interview In 1967 won hij de Oscar voor het beklemmende rassendrama „In the heat of the night". Nu lijkt hij na films als „Jesus Crist Superstar" en „Rollerball" het Oscarwinnende thema weer op te pakken. Hij verpakte de boodschap over rassenverhoudingen in het Amerikaanse leger in de vorm van een moordmysterie, gebaseerd op een toneelstuk van de zwarte auteur Charles Fuller. Zelfs Jewison kon met zijn ge vestigde reputatie moeilijk fi nanciers vinden voor dit project omdat de laatste jaren geen en kele film met dit thema geld had gemaakt: „Toen ik „In the heat of the night" maakte ontmoette ik tijdens een skivakantie sena tor Robert Kennedy. Ik vertelde hem over de film en hij zei: „Dit kan een heel belangrijke film worden, Norman. De timing is huiselijke kring. Hij houdt zich momenteel bezig met het lézen van filmscripts, en ondanks zijn gevorder de leeftijd bereidt hij zich ook weer voor op het nieu we Amerikaanse autorace seizoen...Clint Eastwood werd in Parijs door het Mi nisterie van Cultuur geëerd als een „Chevalier" der kunst en letteren. „Het spijt me dat ik geen frans spreek", vertelde de stoere acteur aan zijn gehoor van juichende fans, „maar ik heb al moeite genoeg met engels'...Anne Bancroft vertelde dat ze Mel Brooks trouwde óm z'n gespleten persoonlijkheid: „Hij leek op m'n vader en gedroeg zich als m'n moeder- Keith Carradine gaat een hoofdrol spelen in re gisseur Alan Rudolph's nieuwste film „Trouble In Mind", waarin ook Lori Singer, Kris Kristofferson en Genevieve Bujold zullen acteren....Twintig jaar ge leden leende countryzan- ger Faron Young $500 aan de toen nog onbekende Willie Nelson. Willie be loofde dat hij een kalf zou grootbrengen, om het vol wassen beest aan Faron cadeau te doen, ter terug betaling. Willie vergat het hele geval echter, tot Faron hem er onlangs op atten deerde. Het duurde niet lang of Willie stond bij Fa ron op de stoep, met een stier van $50.000 aan een lijntje....Lee Marvin wil klaarblijkelijk niet met de heren van Cannon films werken. Hij sloeg hun aan bod van een miljoen dollar per film voor twee rolpren- ten rigoreus af....Sally Field en James Garner gaan in een romance spe len, getiteld „Murphy's Romance", Martin Rit't re gisseert, Sally produceert- Robin Williams en Kurt Russell gaan de hoofdrol len spelen in „Best Of Ti mes" van regisseur Roger Spottiswoode. Het is Wil liams' eerst rol sinds „Mos cow On The Hudson "....De onttroonde Miss Amerika Vanessa Williams verklap te dat ze veel vreemde tele foontjes krijgt, bijvoor beeld van Jack Nickelson, die zei: „Wanneer kom je me eens opzoeken? Wel, ik. wilde je alleen maar even vertellen dat ik, toen ik je ontmoette, je heel aantrek kelijk vond, en ik wildé al leen maar even goeiedag zeggen Starwars' hoofdrolspeler Mark Ha- mill gedijt niet erg goed in het theater: Zijn musical „Harrigan 'n Hart" werd na vijf voorstellingen op Broadway alweer geslo ten....Jimmy Stewart heeft z'n papieren en andere me morabilia aan de Mor- moonse Brigham Young Universiteit in Utah ge schonken. Jimmy vertelde: „Het is niet dat ik mor moons ben, maar niemand anders heeft er om ge vraagd"....In de States zijn de resultaten van het jaar- lijkse onderzoek naar de mensen die het meest ef fectief produkten in rekla- mes aan kunnen prijzen gepubliceerd. Nummer één bij de dames was olym pisch turnster Mary Lou Retton, bij de heren scoor de actteur en komiek Bill Cosby het hoogst ..Eliza beth Taylor heeft haar kersverse verloving met de New Yorkse publiciteits- man Dennis Stein alweer beïndigd. ALLE SOORTEN „DE WOL WINKEL" op het parkeerterrein van de K.V.T. Vele garensoorten, b.v. knoop- en brei garens in div. kleuren, v Ook stramiens Open op wo., do. en vrij. van 14.00 tot 17.00 u., zat. van 10.00 tot 16.00 uur. WESTEINDE42, MOORDRECHT Telefoon 01827-2244-2820 precies goed!Met timing heb ik er eigenlijk nooit ver naast gezeten en daarom zijn ze er bij Warner Brothers aanvankelijk op ingegaan. Ze hadden de rech ten gekocht en Charles Fuller wat geld gegeven om het scena rio te schrijven. We hebben er acht maanden aan gewerkt en toen dachten we dat we wel konden beginnen. Bij Warner waren ze inmiddels bang gewor den dat er toch geen mensen naar zouden komen kijken. We hebben de rechten terug moeten kopen en toen zijn we na nog een paar mislukte pogingen bij Co lumbia terechtgekomen. De film is gemaakt omdat hij maar de helft van een normaal budget nodig had. Ik heb het voor het minimumsalaris gedaan dat door de vakbond is vastgelegd. Ik heb natuurlijk wel een per centage in de winstdeling, want ik ben niet achterlijk" Jewison heeft niet te klagen want zijn film loopt inmiddels prima. Een verklaring is mis schien dat het publiek de bood schap niet krijgt ingewreven: „Als de betekenis van een werk stuk belangrijker wordt dan het schijnbare uiterlijk, kom je dicht bij kunst. Het communica tiemedium film interesseert mij meer dan filmische middelen. Deze film is opgebouwd als een „Whodunit". De mensen zullen zich in eerste instantie alleen maar afvragen: „Wie heeft het gedaan?" Zo raken ze betrokken bij de problematiek van de per sonages. e zou kunnen denken dat tegenwoordig in Hollywood uitsluitend pretentieloos enter tainment maakt. Er is een soort anti-intelectualisme. Het succes grote films heeft er natuur lijk mee te maken. Maar er is meer aan de hand. De studio's zijn overgenomen door multina tionals. De beslissing over wat er wel of niet gemaakt wordt, is verder van de filmmensen af ko- te staan. Columbia Pictures Kostuums met 1 jaar garantie. Van modern tot klassiek. Voor de zakenman, de di plomaat, de bruidegom, de ambtenaar, het zang koor enzovoort. Perfekte pasvormen, ook lengte en buikmaten t/m 601/2 (voor dezelfde prijs!). Alles van eerste klas stoffen, o.a. Zuiver Scheerwol, Diolen en Kamgaren. 2 KOSTUUMS Neem gerust uw vader, vriend of buurman mee! GAKO: de grootste kollektie kostuums van Nederland. Tevens enorme sortering pantalons, kolberts, jassen, mantels, japonnen, rokken en blouses. MARCONIPLEIN 1-3-5 Tel.: 010-376455 Te bereiken met Tramlijn 1-6-8 ROTTERDAM ït rijk te zijn om te kunnen; (omt u ook al een heef eintf i. Met elke maand IH M u rrlancfcflc1 gulden cunt leggen. Nu ujujc uüir u uuu, ,,u,ui,.uü, ir bij een rente van b.v —q/* heeft u na tit 11.886,10 op de bank! Dat bedrag wdrdt zo u steeds rente op C# /O rente krijgt. En als u het vijftien udt, heeft u maar liefst zo n f 20000,—! Dat tikt dus lekker aan. Als u maar regelmatig doorspaad Dat kan ook Ike maand een klein bedrag van uw salarisreNjng naar de spaarrekening en de zaak is geregeld. als de rente verandert, veranderen ook de bedragen. ij u in de buurt is de bank binnen loopafstand. is nu eigendom van The Coca- Cola Company. We zitten hier op kosten van een limonadefa brikant! Wat hebben die men sen met film te maken „Je ziet niet meer van die pro ducenten die vroeger nog wel eens zeiden: „Jongen»laten we - eens een film maken waaé: we trots op kunnen zijn". Nu wordt alles in special effects geïnves teerd. Elke dertig seconden krijgt het publiek een of andere sensatie te verwerken. Jongelui zijn daar gek op. Alles moet heel snel gaan, anders gaan ze zich vervelen. Als je dat proces sti muleert, eindig je met films waar geen enkel idee meer in zit. Milos Forman belde me laatst op. Zijn film Amadeus, de mijne en „Places in the Heart" waren alle drie tegelijk gaan draaien. Hij was verschrikkelijk enthou siast en riep: „Norman, ze staan in de rij voor jóuw film, de mijne en die van Robert! Is het niet opwindend! Mensen betalen geld om films te zien waarin mensen daadwerkelijk praten!" Misschien is er dus iets aan het veranderen. Er komen weer films die ergens over gaan. Mis schien interesseert zich de jeugd van tegenwoordig dan toch nog voor iets. Nu moeten we er al leen nog achter zien te komen voor wat..." Schiedam Pluche PINK PANTHER van 12.95 voor fV/t '•i REGISSEUR NORMAN JEWISON: I MARSKRAMER I BOUWDOOS met vliegtuig model Canadair van 19.95 En mocht er iets ondenkbaars gebeuren, dan is ervoor gezorgd dat het kind in ieder geval zal kunnen terugvallen op een spe ciaal aeoDende bankrekening GEOPEND: Kethel - Hof v. Spaland 20 HOLLYWOOD door TJERK LAMMERS Yul Brynner speelt al 33 jaar de hoofdrol in het the aterstuk „The King And I". Hij heeft nu besloten er mee op te houden. Zijn af- scheidsoptredens op Broadway breken echter alle records: Hij verbrak het record voor kaartver koop per dag ($295,600), week ($1 ;5 miljoen) en pre mière ($502,566)Peggy Lee zingt alweer, nadat ze midden januari een opera tie onderging, waarin ver stopte aderen weer ont stopt werden. De zangeres is 63 jaar en had, volgens eigen zeggen, „wel eens een doorsmeerbeurt nodig- ...Farrah Fawcett (37) heeft haar eerste kind ge kregen. Trotse vader Ryan O'Neal (43) vertelde dat het een kerngezonde zoon is, die bij de geboorte ze ven pond woog....Men heeft in Hollywood een procédé ontwikkeld, waar mee zwart/wit filrhs in kleurenfilms veranderd kunnen worden. Als eer sten zullen klassieke films als „Yankee Doodle Dan dy", „Camille" en „Casa blanca" van techni-color worden voorzien....Hoe verzinnen ze het: Nu is er in Amerika een door „Dy nasty" geïnspireerd vloer kleed op de markt geko men. De naam van dit wonderschone produkt is „Carrington House Car pets "Paul Newman vier de zijn 60ste verjaardag in Amy Irving, die tegen over Barbra Streisand schitterde in Yentl, is in blijde verwachting van vriend Steven Spielbergs kind. De aanstaande moeder ver klapte tijdens een interview voor de Amerikaanse tv, dat ze veel liever moeder dan actrice is: „Ik ben eigenlijk door toeval lige omstandigheden actrice ge worden. Het vak interesseert me echter niet zoveel. Ik wil moeder zijn van zoveel mogelijk kinde ren. Niet een baby, maar liefst een hele worp. Dat is de rol die ik het meest begeer in-het le- Hoewel Amy en Steven geen trouwplannen hebben, zal hun baby zich in ieder geval geen fi nanciële zorgen hoeven te ma ken. „Steven en ik zullen het kind samen grootbrengen. We hebben door onze advocaten een contract op laten stellen, dat be paalt dat het kind wettelijk zo wel Steven als mijzelf toebe hoort We zullen de verantwoor delijkheid delen, net als een ge trouwd echtpaar dat zou doen Aangezien Steven Spielberg tot de rijkste mensen ter wereld behoort, zal het kind inderdaad nimmer op een dubbeltje hoeven te kijken. En nu maar hopen dat papa en mama het niet te druk krijgen om hun nazaat te overla den met (onbetaalbare) liefde. 3 metalen POLITIEVOERTUIGEN transport-auto, jeep en helikopter 3 stuks van 24.50 voor Opvouwbaar WANDEL WAGENTJE

De Havenloods | 1985 | | pagina 5