Wie geen concessies doet, kiest voor armoede lijden7 DE Q HAVENLOODS nni<i termeuien jPRQMijj.j COMPUTER KURSUSSEN VOOR IEDEREEN Margriet Eshuys over haar vak Bingo Vierde team Eigen Keu's districts kampioen libre Maasland-hal kan incourante uren niet kwijt VRAAG EEN KURSUSBROCHURE EN NADERE INLICHTINGEN. TEL. 010-136950. B.H.'s van bekende merken nu voor een superlage prijs... In huidkleur. In diverse maten B, C en D cup. Pastunette Funktionele beha's, van 39,95 Beugelbeha's van 19,95 po/tunette Rebelle Funktionele beha's van 19,50 voor Kanten beha' van 17.95 VLAARDINGEN - Ries van Rossum maakte zondagmiddag met het op 2-2 afgesloten duel tegen het Hoogvlietse Animo zijn vijfhonderd wedstrijden in de topelf van RKWIK vol. Daarmee is hij de eerste voet baller in RKWIK's vijfjarige his torie, die deze mijlpaal bereikt. Daarom waren er voor Van Rossum, die in het begin van de zestiger jaren zijn debuut in het eerste maakte, veel lo vende woorden en droegen het bestuur en zijn medespelers enkele presentjes en bloemen ZAANDAM - „Van wat het Rotterdams Philhar- monisch speelt weet ik niks, maar muziek van mensen als Mozart en Bach vind ik schitterend. Mozart heeft hele vrolijke dingen gemaakt en Bach is leuk om te studeren, alleen niet om te luisteren, vind ik. Je maakt in zo'n stuk van Bach een hele ontdekkings reis, het is echt onvoorstel baar hoevel noten die man gebruikte om iets uit te drukken. Ja, ik heb veel Bach gestudeerd, want ik heb klassiek orgelles ge had" aldus Margriet Eshuijs die samen met collega Ma deline Bell op zaterdag 23 en zondag 24 maart in de Rotterdamse Doelen te ho ren is. Met begeleiding van het RPhO èn met een speciaal voor dit doel geformeerd combo, be staande üit studenten van het Rotterdams Conservatorium, is Margriet te horen in een 20 minuten durend programma. De zangeres zingt dan haar be kendste nummers te weten: House for sale en Self pity en daarnaast ook songs als Keys tot the kingdom, Sandra en Tinseltown in the rain. Margriet: „Dit laatste nummer is bekend geworden van de Schotse groep Blue Nile. Ik kreeg van hen na enig aandrin gen de originele arrangementen en dat vind ik iets heel bijzon ders, want ze kennen me ten slotte toch helemaal niet". „Ik dacht eerst dat het om een programma van drie kwartier zou gaan en ik had er al heel wat tijd aan besteed om het een beetje voor te bereiden, toen ik hoorde dat ik maar tien minuten zou krijgen. Wat kun je nou in hemelsnaam in zo'n korte tijd doen? Ik had er wei nig zin in om daarvoor langs te komen en dus is het dus. twin tig minuten geworden. Ik heb helemaal geen ervaring met zo iets. In de jongerencentra, waar wij normaal gesproken spelen, kijk je niet op een paar minuten, zo'n programma is veel flexibe ler". Voor Margriet, die het zegt heel leuk te. vinden, samen met het RPhO te gaan werken: („Anders deed ik het niet") is het niet de eerste keer dat zij een muzikaal „uitstapje" maakt. Zo heeft zij met het Metropool Orkest meegewerkt aan de ABCDE-show qaarin ze twee nummers zong en ooit werd ze, ook door Rogier van Otterloo, benaderd om samen met hem iets met het Gronings Symfo nie Orkest te gaan doen. Dat laatste concert is echter niet doorgegaani, zodat het voor de donkerblonde zangeres toch de eerste kennismaking met een symfonie-orkest is. De door Margriet te zingen nummers zijn niet door Van Otterloo gearrangeerd. „Hij zei gewoon: Zoek dat zelf maar uit, meisje" aldus Margriet „en dat heb ik dus gedaan. De ar rangementen zijn gemaakt door Dolf de Kinkelder, net afgestu deerd aan het Conservatorium, die het voor weinig geld in zijn vrije uurtjes wilde doen". Margriet Eshuijs, nu dus op het podium van een klassieke-mu- ziektempel, is anders te vinden in de vaderlandse jongerencen tra, die ze omschrijft als „Ro kerige, hete, hokken, volge propt met mensen, waar we zo'n twee a tweeënhalf uur, on gelooflijk hard moeten werken. Als je er dan per persoon f.200,- netto aan overhoudt, is dat een topsalaris". „Met mijn groep (de Margriet Eshuijs Band red.) repeteren we elke week. Steeds schaven we iets weer een beetje bij en dat vind ik ook heel fijn, ik moet creatief kunnen blijven. Als je bij voorbeeld met een programma in een schouw burg gaat staan, moet je hele maal klaar zijn. Je kunt dan ook nog alleen maar de dingen uitvoeren die je eerst gecreeërd hebt. En daar heb ik helemaal geen zin in, daar ben ik veel te muzikaal voor. Ik maak muziek óm de muziek". „Overigens vind ik hethardstik- ke moeilijk de juiste scheiding te vinden tussen integer en commercieël muziek maken. Ben je eerlijk, doe je geen con cessie, dan betekent dat armoe de lijden. Soms moet je dingen doen, uitsluitend omdat je brood op de plank wilt hebben. Kijk, op de televisie in een ach tergrondkoortje zingen kan best leuk zijn, als het drie-stem mig is en nog zuiver ook. Maar heb je daarmee dan suc ces, kan het best gebeuren dat je opeens iets staat te doen wat je eigenlijk lelijk vindt. Juist op zo'n moment, nemen ze dan ook nog je hoofd in close-up. Dan hoef je écht geen rouge meer te gebruiken, je hebt al zo'n biet!". „Maar aan de andere kant, een violist in een orkest kan öök niet zeggen dat hij' een paar concerten niet mee wil spelen omdat hij niet van Handel houdt. Ik vind het wel heel jammer dat popmuziek zo ondergewaar deerd wordt in Nederland. Als je nagaat dat er veel meer men sen naar pop dan naar voetbal kijken, snap je niet dat elke dag de kranten vol staan met sport. Wie schrijft er over onze soort muziek? Ja natuurlijk, er zijn een paar pop blaadjes, maar die zijn voor kinderen en daar in lees je nooit dat iemand in teger met zijn vak bezig is. Dat is ook logisch, want voor zoiets hebben de lezers geen interesse". Margriet, die nooit verwacht heeft dat zij in de „popbiz" haar brood zou gaan verdienen en die aan een carrière in het onderwijs dacht toen zjj aan de V.U. in Amsterdam Nederlands en Engels studeerde, is er on danks de niet rooskleurige si tuatie in de wereld van de pop muziek, toch sterk op tegen dat popmusici gesubsidieerd zouden worden. Ze zegt: „Ik zou me geen raad weten als ze zeiden „Goh, die Eshuijs is zo leuk bezig, hier heb je een financiële bijdrage meisje". Je moetje vrij kunnen bewegen vind ik. Ze moeten de jongerencentra subsidieëren, die kunnen dan weer wat meer en betere bands laten spelen". Margriet Eshuijs, die 12 jaar ge leden met haar toenmalige groep Lucifer een enorme hit scoorde, heeft er geen moeite mee dat zij nog steeds met House for sale wordt geinden- tificeerd. „Welnee' zegt ze „Ik had het wel lullig gevonden als het een luchtig niemandalletje was geweest. Het vervelende is alleen dat ik daarna nooit meer een nummer heb gezongen dat qua melodie en tekst zö goed bij me paste. Margriet Eshuijs: „Wat kun je r mensen die nü op de middel bare school zitten kennen het. Ik denk dat dit nummer mijn grote geluk geweest is, want anders was ik nu misschien al uitgerangeerd geweest. Er staan zoveel mensen te trappelen die een plaatsje in de popwereld willen veroveren". Margriet Eshuijs van wie vorige week de nieuwe single 1 just wanna hang around you ver scheen, maakte onlangs kennis met een voor haar nieuw aspect van het vak: het produceren. Haar laatst verschenen single werd namelijk door Margriet zelf, weliswaar in nauwe samen werking met een technicus, op het „vinyl gezet". De zangeres, die het betreurt dat een dag maar 12 uren telt, is zoals ze zegt, er steeds op uit om ruimte te creeëren waarin ze zich ontwikkelen kan. Een belangrijk voordeel van het mu ziek maken is voor haar dat ze steeds weer nieuwe mensen ontmoet. in tien minuten laten horen?". ging kunt krijgen. Als je op kantoor zit en je baas vertelt je niet regelmatig dat je het goed doet, heb je het volgens mij een stuk moeilijker dan ik". j Het Zuiden/De Havenloods I reductiecoupon I Promenadeconcerten j I Rotterdams Philharmonisch I Orkest 1984/1985 I I NaamJ J Adres Postcode Plaats ontvangt tegen overlegging j I van deze coupon aan de kas- j I sa van de Doelen een/twee I toegangskaart(en) voor het I Promenadeconcert van 23 I I maart tegen de gereduceerde j I prijs van f.10,-. I doorhalen wat niet van toepassing is). S TA DSK RONI EK - SCHIEDAM Erg actueel is het niet. Maar sommige dingen moet je ver werken. Ik zag twee weken terug de zware rookwolken uit het pand van de Locomo tief op de Lange Haven ko men. De brandweer was ra zendsnel, maar niet fanatiek in de weer. De mensen stonden een beet je meesmuilend op de Appel- marktbrug te kijken. En dat was niet vol te houden. Er ging weer een stuk van mijn Schiedam in rook op. Ik wei gerde verder te kijken, hoe de ramp zich voltrok. Ik ging weg. Dat gebouw van de Locomo tief staat in mijn geheugen ge grift, want als kleuter kwam ik er haast iedere dag langs. Wij woonden aan het eind van de St. Liduinastraat bijna op de hoek van de Antonie Muijs- straat en des middags trok mijn moeder mij een jasje aan. Dan gingen wij naar de stad. Wij namen de Branderssteeg en bereikten via de Appel- marktbrug de Hoogstraat. Dan kwamen we langs De Lo comotief, belangrijk bouw werk, want het grensde aan de Havenkerk, waar ik elke zondag met mijn ouders de Mis van elf uur uitzat. Het duurde lang. Ik kon de preek niet volgen en nam mij voor deze keer niet aan mijn vader te vragen: „Pa, is de kerk haast uit?", want ik had de iridruk, dat God zoiets niet op prijs zou stellen. Ik maakte dat voornemen el ke keer, als ik de Locomotief passeerde en elke keer wéér werd het gebroken. Ik be greep, dat ineens de hemel in voor mij niet zou zijn wegge legd, maar dat God de Vader voor mij toch een fikse perio de vagevuur in petto had. En uit zo'n gebouw slaan dan de vlammen. De rookwolken legden een soort jnist over de daken van de stad. De vlam men lekten langs de band die ik met Schiedam heb. Ik liep met stevige pas de Lange Ha ven af, richting Koemarkt. Ik wist, dat het besluit, net een week geleden genomen, dat radicale besluit, juist was. Ik laat niet iets of iemand an ders die band met Schiedam doorsnijden. Dat doe ik zelf. HAN VAN DER HORST. Restan polyamide tapijt... in div. kwaliteiten. O.a. bouclé, gemêleerde ve lours of gebloemd. In div. kleuren. Beige, blauw, groen, bruin of antraciet. OP OP. 400 cm breed. Per meter nu slechts alléén dit WEEKEND! YZC installeert bestuursleden VLAARDINGEN - Naast de drie nieuwe bestuursleden Van Driel, Gerritsen en Suurland in stalleerde VZC tijdens de jaar vergadering een jubileumcom missie, die de viering van het 60-jarig bestaan in 1986 moet gaan voorbereiden. De zwemclub nam afscheid van de aftredende bestuursleden Jan Edelijn, penningmeesteres- se Olga Tomaello, Leo van IJzerloo en Cor de Light. Het leverde hen waarderende woorden en een passend aan denken op. Dat was er ook voor oud-waterpolospeler J.S. Brobbel, die vijftig jaar lid is. DENT-ALL KUNSTGEBITTEN REPARATIES Snelservice-Reparaties eventueel klaar terwijl u wacht. Gouden kronen in lays kompleet gebit met gelaatsverbetering in één DAG GEREED. OPENINGSTIJDEN Eendrachtstraat 16 (hoek Schiedamseweg) Vlaardirigen. Tel. 010-355840. Klaverjas om Westland-trofee MAASSLUIS Op vier achter eenvolgende zaterdagen wordt er vanaf 23 maart in gebouw De Kern aan de P.C. Hooftlaan 12 geklaverjast om de Westland Trofee. Telkens wordt driemaal zestien beurten „Rotterdams" gespeeld op de versoepelde NKF-manier. Drie van de vier beste dagtota len tellen voor het eindtotaal. De reeks wordt georganiseerd door de Klaveijasvereniging De Maasdijk. De aanvangstijd op 23, 30 maart, 6 en 13 april is 14.30 uur. Deelname kost f.8,- per dag per koppel. Inschrijven in gebouw De Kern, bij C,J. Straetemans, tel.01899-23020; Of op 23 maart aan de zaal. Laatste kans op ABO-opleiding VLAARDINGEN - Omdat de ABO-opleiding vanaf 1986 wordt geïntegreerd in de diver se sportcursussen, is de cursus, die op woensdag 27 maart be gint in het clubgebouw van de korfbalvereniging Spiritde laatste mogelijkheid om een diploma Algemene Basis Op leiding te verwerven. De opleiding heeft tot doel om vrijwilligers in de sport voor te bereiden op het het vol gen van een cursus tot jeugd- en sportleider, centraal staat leiding geven en sportgezond- heid. Bij voldoende deelname start de cursus op 27 maart en om vat dertig lesuren (verdeeld over 12 bijeenkomsten van 2,5 uur). De kosten zijn f.85,- (in clusief het cursusmateriaal). Aanmelden en informatie bij: Maarten van Berten, tel. 033- 18548 (tijdens kantooruren) of tel. 01899-11703 ('savonds); Frans van der Krans, tel. 010- 356514 (tijdens kantooruren). VLAARDINGEN - In de plaatselijke diensten centra kunnen de ware bingoliefhebbers binnen kort hun hart ophalen. In „Emma" aan de Oos terstraat 86 kan men donderdag 28 maart van af 10 uur terecht, terwijl in „West", Frank van Borselenstraat, de balle tjes vanaf 19.30 uur zul len rollen. De toegang tot beide bij eenkomsten is gratis. ROTTERDAM - De dis trictsfinale van de nationale landscompetitie voor de jeugd in de spelsoort libre stussen twee afvaardigingen van de Rotterdamse jeugd- biljartvereniging Eigen Keu's is geheel volgens verwach ting gewonnen door het vierde team. In de finale ver wezen zij Eigen Keu's 3 met grote overmacht naar de tweede plaats. Door deze overwinning plaatste het vierde team, bestaande uit Harry Leonis, Raymond Oosterbaan en Luciano Pits- zalis, zich voor de geweste lijke kampioenschappen, die op 20 en 21 april in Alkmaar zullen worden ver speeld. Mocht men ook hier zegevieren, dan ver krijgt het team van Eigen Keu's automatisch een startbewqs voor de eind strijd om de Nederlandse titel. Overall... Nonchalante overall met grote zakken, koordcein- tuur en verdekte slui ting. 100% katoen. In wit, roze, bleu of geel. Vatl59ï95 Maten 104-128 Maten 140-152 39,95 VLAARDINGEN - Een door ziekte gehandicapt Viking'60 haalde in de zwemvierkamp met SZC, WIK en Strijen drie eerste, drie tweede en een der de plaats. Winst was er voor Geraldine Pe ters (50 meter vrije slag), Pieter Mels (50 meter vlinderslag) en Michel Kensler (100 meter vrije slag). Opmerkelijk was het zwemmen van de pas negenjari ge Melanie van Beijeren. Ze nam voor het eerst deel aan wedstrijden, viel niet in de prij zen, maar presteerde uitste kend. Lentetoernooi bij Trefpunt VLAARDINGEN- In het ka der van de viering van het 20- jarig bestaan krijgt het Lente- toernooi van de schermvereni- ging Trefpunt op zaterdag 24 maart een extra feestelijk tintje. In de sportzaal naast het politie bureau aan de Delftsevaartweg wordt vanaf 11 uur geschermd op degen. De deelnemers ko men van verschillende vereni gingen uit de regio. Ook zijn enkele buitenlanders uitgeno digd. Trefpunt heeft het afgelopen seizoen een ruime ledenwinst geboekt. Dat is niet alleen te danken aan de toegenomen pu bliciteit, maar ook aan de schermcursussen, die in samen werking met de sportraad wor den georganiseerd. Inmiddels is men al bezig met de tweede cursus. Inlichtingen over Tref punt verstrekken: Jan Buijsse, tel. 01738-8208 of Susan de Koe, tel. 01899-26070. RIOITITIEIRIDIAIMI IBIEtRIIICIHIT HOORZITTING ONTEIGENING De burgemeester der gemeente Rotterdam m 1e. dat ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 63 en 10 der onteigeningswet, een commissie uit Gedeputeerde Staten van- Zuid-Holland, bijgestaan door de daartoe door het algemeer be stuur aangewezen deskundige en het hoofd van het bestuur van de gemeente, in het gemeentehuis van Rotterdam, kamer 113, zitting zal houden op 17 april 1985, te 10.30 uur, teneinde de bezwaren van belanghebbenden aan te horen tegen het plan van het werk en de voorgenomen onteigening ten name van de provincie Zuid-Holland ten behoeve van de aanleg van het gedeelte van het fietspad Hoek van Holland-Maassluis (provinciaal fietspadenplan 1977 van Zuid- Hollahd, nr. 42) tussen de gemeentegrens met Naaldwijk en de Schenkeldijk, met bijkomende werken, in de gemeente Rotterdam, en nodigt belanghebbenden uit om hun bezwaren, vermeld mondeling of schriftelijk aan genoemde a delen: i het eerste lid van artikel 12 der ont- lo_i,_ n ieder worden neergelegd ter secreta- e der gemeente, afdeling Ruimtelijke Ordening, Stadsvernieuwing n Volkshuisvesting, kamer 202a, van 25 maart 1985 totdat de com- nissie haar werkzaamheden binnen de gemeente heeft volbracht; 3e. dat het uitgewerkte plan van het gehele werk, bedoeld laatste lid van artikel 12 van meergenoemde wet, voor een iec inzage zal liggen ter secretarie der gemeente Rotterdam v 1985 totdat de c Rotterdam, 21 n n het Gemeente Rotterdam MAASLAND - Het lukt de sporthal De Hofstede niet om enige als incourante aangedui de uren te verhuren. Er wordt nu bekeken of voor deze tij den aan niet-Maaslandse ver enigingen het Maaslandse ta rief, dat tien gulden voorde liger is, berekend kan wor den. HY0 schaakt drie punten VLAARDINGEN - Via een re mise tegen SO UI en winst op Charlois 3 heeft het eerste tien tal van HVO de derde plaats bereikt in de hoogste klas van de Rotterdamse Schaakbond. Tegen SO'81 leek de winst voor de Vlaardingers zeker, maar halverwege keken ze toch tegen een 5-2 achterstand aan. Dankzij winst van Van Gent, Hoogewerf en Verschoor, na een blunder van de tegen stander, kwam alsnog 5-5 tot stand. Het verloop van de wedstrijd tegen Charlois was bijna iden tiek aan die tegen SO'81. Weer kwam HVO op achter stand, maar door overtuigen de winst van Van Gent en Ko lenbrander en fortuinlijke ze- ge's van Van Driel, Hooger- werf en Verschoor was er toch de volle winst (5,5-4,5). Omdat de vraag naar uren van uit Maasland zelf toeneemt, wordt verwacht, dat deze maat regel geen nadelig effect zal hebben op de exploitatie. Inmiddels kampt de hal, die pas sinds oktober in gebruik is, al met enige beschadigingen. In de sportaad werd gewezen op de aan het zaalhockeyer toegeschreven beschadigingen aan de doelen. Zeker is evenwel niet, dat de hockeyers daar debet aan zijn. „De doelen zijn van een lichte kwaliteit", zo merkte de heer Oord op. „Een trap van een zaalvoetballer kan eveneens de oorzaak zijn". Hij was daarbij op de deuken in de wanden achter de doelen, die volgens hem duidelijk door het zaalvoetbal moeten zijn veroorzaakt. Introduktiekursussen computergebruik - 5 avonden of QO 5 zaterdagochtenden - geen enkele voorkennis vereist Prijs J O/ - - Het instituut voor Informatika Onderwijs, het I.I.O., is een samen- yC 'X werkingsverband tussen bedrijfsleven en het pnderwijs, namelijk Kraan Bouwóomputing en de Scholengemeenschap voor Middelbaar Economisch-, Administratief- en Middenstands onderwijs, alsmede HAVO'/MBO„Gijsbert Karei van Hogendorp".

De Havenloods | 1985 | | pagina 9