!#W r^m* Van top tot teen in zomerlook 'Deze zomer veel bloot in badmode Zomer 1985 I een boeiend modeseizoen DE HAVENLOODS <<i$% ZUIDEN 1^°^ e*tr?S <*e ACCESSOIRES ONDERSTREPEN BEELD Zomer '85 is ook wat de nieuwe schoenenmode be treft een lust voor het oog. De aandacht richt zich vooral op kleur en dessin. Op tedere pastels, heldere kleuren als rood en blauw en op grappige bedrukte schoentjes in strepen, noppen, ruiten en in Hawaïmo- tief. KINDEREN Voor kinderen zijn er ook plas tic sandaaltjes en linnen schoen tjes in vele grappige dessins en kleuren. Ballerina's hebben veel al speels vlechtwerk. Mannen kunnen de straat op in sandalen, basketballtypes of in een meer klassiek vetermodel. Modieus zijn de loafers met vlechtingen en lage hak ACCESSOIRES Ook de accessoires spreken een zomers woordje mee. Dit zo merseizoen worden er géén sie raden gedragen óf juist hele gro te, opvallende. V m7 Sportieve, luchtige sandalen en de elegante sandaletten zijn in de zomer favoriet. Maar ook de pump is opengewerkt en deze wordt daardoor een grote concurrent. Behalve leerkwali- teiten zien we veel linnen en plastic. Grappig zijn de linnen balleri na's, boots en gympen. Sportief zijn de basketballschoenen met open teen of hiel en flinke pla teauzool. Plastic in vele, suiker zoete kleurtjes is vooral toege past bij de sandalen. De hakken zijn overwegend plat. De pump heeft een keilhakje. Aan details zien we veel vlechtwerk, asym metrie, bandvariaties en perfo raties. ter w. n v0r, sueei Het belooft een verrukkelijk zomerseizoen te wor den. Tenminste wat mode betreft. Vooral kleuren en materialen trekken de aandacht, maar ook de ver schillende modestijlen maken van voorjaar en zomer 1985 een boeiend seizoen. De belijning is overwegend vloeiend en lang, terwijl de schouders veelal recht zijn en wat accent krijgen. De nieuwe vloeiende, rechte lijn komt duidelijk naar voren in de lange jasvormen, lange rokken, verlengde shirts en rechte pantalons. De favoriete roklengte ligt tus sen kuit en enkel. Klassieke invloeden blijven sterk vertegenwoordigd, maar ogen toch weer nieuw door materiaalgebruik. De jaren twintig en dertig herleven ook dit zomerseizoen weer. Inspiratie werd opgedaan in de vooroorlogse wereld van de tennissport vertaald. Modeont- en Hollywood. Ook werpers keken ech- het mannelijke mo- ter ook wat verder debeeld uit de jaren vooruit en putten in- twintig is vrouwelijk spiratie uit de swin gende eind jaren vij- fig en de begin jaren zestig. Dat leverde een vrolijke mode lijn op, van swin gend wijd tot de li- chaamscontöuren volgend. Blazerpak in Deauville stijl. Zo wordt de chique sop histicated look uit de jaren twintig ook wel genoemd. Plooi rok en blazer hebben hetzelfde specifieke sluike silhouet Spaanse, Zuid-Ame rikaanse en ook wel Turkse invloeden. Vooral stoffen, kleu ren en dessins zor gen voor de zuidelij ke. exotische sfeer. Verder duikt dit zo merseizoen de ver trouwde safari- of koloniale mode weer op en is ook het the ma Workers, vooral voor jongeren, verte genwoordigd. Veel bloot dit zomerseizoen bij de dames. Door diepe rug- en hals decolletés en hoge beenuitsng- dingen is het badpak een grote concurrent voor de bikini, zelfs voor de brutaalste. Wie geraffineerd voor de dag wil komen, koopt beide zwempakken, want ook de bikini laat weer meer bloot zien. Verstelbare driehoekige cups zijn net zo klein als het drie hoekje van het broekje, dat door smalle bandjes omhoog wordt ge houden. Voor wie zo'n bikini te gedurfd is, kiest voor een tanga of een slipmodel. Voor de zwemlief- hebbers is er een groot aanbod in midieuze, praktische zwemkleding. Voor over bikini of badpak zijn er grote shirts in verschillende leng tes, zonnejurkjes en omslagdoeken. De kleurtjes zijn fris: blauw, mint, lila, geel en natuurlijk zwart en wit. Wat dessin betreft zien we veel kleurvlakken, strepen, bloemen en graffiti-motieven. Nieuw zijn stof- kwaliteiten in structuren en mat en glanseffecten. *Twee kleurige badpakken uit de collektie van Tweka.

De Havenloods | 1985 | | pagina 5