d diaans Het glas speelt een hoofdrol in de brilmode. waas- De nieuwe slaapkamertrend: het verstelbare bed Chris Ccprens LEtnevooBDeEL 39. Bloemen Veiling Westland 'HARD SLAPEN, EEN PIJNLIJKE Eérsteklas opticienswerk en prima service Tenniscentrum Kethelhaghe slaapccvuforl SS Eérsteklas opticienswerk en prima service Kinderkamers vragen een „eigen" gezicht Part-time medewerkers <m/v) COBY'S Lederen ROKJES in div. kleuren v.a. f Brede CEINTUUR (6 cm.), alle kleuren SPIJKER BROEKEN as zondag een spectaculaire open dag! kennis maken met de tennissport in het mogelijkheden van Tennis-centrum Ketl college Mlke verkerk Het u aangeboden programma stelt u ri gelegenheid deel te nemen aan en te k facetten van de tennissport. KE Sd ZONDAG 31 MAART 14.00 tot 20.00 uur TOT ZONDAG Tenniscentrum Kethelhaghe Tenniscollege Mike Verkerk Hard slapen is ongezond! De ideale lighouding Het kan niet vaak genoeg worden gezegd: slapen op een hard beais niet gezond. Het lichaam krijgt nauwelijks de kans om echt uit te rusten, met alle vervelende gevolgen van dien. Een te zacht bed is overigens ook niet goed. In beide gevallen ligt de wervelkolom in een kronkel, waarbij alle spieren zich spannen om die ongewone lighouding te corrigeren. Dat is een ver klaring voor veel kwaaltjes bij het ontwaken. FOUTE LIGHOUDING OP TE HARD BED. Het lichaam kan het best uitrusten als er geen enkele spier gespannen is, aangezien de wervelkolom volledig in balans dient te liggen. De ruggegraat loopt dan van opzij gezien precies horizontaal. Probeer die ideale rusthouding maar eens te bereiken op een te hard of te zacht bed! Bij de juiste lighouding wordt de matras bij schouders en heupen ingedrukt. Kies de juiste combinatie Voor een goed bed waarin u optimaal uitrust, is echter méér nodig dan uitsluitend een goed verende matras. (Jok de onder grond moet kunnen meebewegen, zodat een flexibele combinatie ontstaat die wijkt waar het nodig is (bij heupen en schouders), maar steun geeft bijbenen, middel en hals. Alleen zo wordt bereikt dat de wervelkolom echt horizontaal ligt, zodat u echt uitrust en fit wakker wordt. Zonder pijn in uw rug, hoofd, nek of spieren. Bij het advies van een Slaapvoorlichter® kun je je gerust neerleggen! Uw slaapvoorlichter Beddenspeciaalzaak - Slaapkamers - Slaapsystemen - Linnenshop. Hoogstraat 4648 Schiedam tel.: 010-2687I7 's maandags gesloten - donderdags koopavond Aanbouwkinderkamer van Hülsta. Het blonde beukehout is bij kinderen bijzonder geliefd. Verfijnde vormgeving. De brilmode gaat door in ver fijnde vormgeving. Of het nu om mooie glasbrillen gaat of om ragfijne kombinaties met metaal. Het brilleglas speelt een hoofd rol en maakt de bril onopvallend mooier. Grotere krasbestendigheid Kunststofbrilleglazen kunnen nu ook geleverd worden met een harde Kristal Coating, voor een grotere krasbestendigheid. Kunststof glazen vaak ideaal. Vederlicht, praktisch onbreek baar en ze beslaan veel minder. Keuze uit hele lichte tinten. Pas send bij de kleur van Uw huid. OOGMETING Passage 18 Telefoon 26 64 54 - Schiedam. Het meubilair in de kinderkamer moet niet alleen doelmatig zijn. Het moet ook tegen een stootje kunnen. Bovendien verlangt het kind ruimte en dienen de kas ten, het bed en de zitelementen zoveel mogelijk tegen de muur te worden geplaatst. Hoewel er nog altijd kinderkamers worden inge richt met spulletjes die door vader en moeder zijn afgedankt, krijgen steeds meer voor het grut bestem de vertrekken een eigen, op jong afgestemd, gezicht. Favoriet bij het kind is vooral blond hout. Kinder meubels van hard beukehout vinden dan ook veel af trek. Naturel beukehout Ziet er niet alleen zeer aan trekkelijk uit. Het is door zijn hardheid ook bestand tegen in de kinderkamer nogal eens voorkomende minder zachte behandelingen. Beukehout is verder glad van oppervlak en laat zich daardoor gemakke lijker schoonhouden. DE HAVENLOODS - DONDERDAG 28 MAART 1985 Nederlanders gaan er gelukkig meer en meer toe over om van hun slaapkamer een echte leef- kamer te maken. Een kamer die niet meer zo afgesloten is van de rest van het huis. Cen traal in die nieuwe slaapkamer opvatting staat: het verstelbare bed. Waardoor het mogelijk is om gezellig in bed te lezen, te ontbijten of TV te kijken. Een bezoek aan een van de 26 Nederlandse SI aap voorlichters leert al snel dat hét verstelbare bed niet bestaat. De mogelijk heden zijn juist hier legio. Dat komt door de specifieke, indi viduele wensen van de gebrui kers en de vertaling daarvan in de techniek van het verstellen. Een bed met een verstelbaar hoofdeind zal voer velen als het meest logische voorkomen. Ook het voeteneinde kan ech ter verstelbaar zijn. Tevens bestaat de mogelijkheid van een (al dan niet verlaagd) schar nierpunt op heuphoogte. Deze verstelmogelijkheden kunnen bovendien worden gecombi neerd of aangevuld met bij voorbeeld een extra kniesteun of nekwervelsteun. Mogelijk heden te over dus en die gelden >r zowel één- als tweeper soonsbedden. In tegenstelling tot het „gewo ne" bed voor 2 personen, waar-, bij een combinatie wordt gezocht die voor beiden even geschikt is, kunnen bij een ver stelbaar bed individuele verlan gens juist prima gehonoreerd. Iedere partner kiest immers zijn eigen verstelbare bed. Waardoor bijvoorbeel proble men, als de een wil lezen en de ander wil slapen, worden voor komen. Uiteraard is een 2-per- soons verstelbaar bed „uit een stuk" ook mogelijk, met als bijkomend voordeel dat de bestaande bed-ombouw wel licht kan worden gehandhaafd. De bediening Nu we een idee hebben van wat er allemaal verstelbaar kan zijn aan een bed, moet dat bed nog wel in al die standen worden gebracht. Dat kan op 3 manie ren op een eenvoudige mecha nische wijze, op een (semi-) automatische wijze met een drukcilinder of met behulp van een of meer elektro-motoren. De keus wordt deels bepaald door budgettaire overwegingen, deels door het gewenste gemak en de verlangde mogelijkheden. Zo kent het mechanisch ver stelbare bed slechts een beperkt aantal standen en... u moet voor het verstellen uw bed uit. Als dat geen probleem voor u is, prima. Zeer luxueus daaren tegen is het verstelbare bed met elektromotor(en). Verstellen is in dit geval slechts een kwestie van een druk op de knop. Dat gaat traploos, geruisloos èn moeiteloos. Wie een verstelbaar bed kiest, moet ook besluiten welke ondergrond voor hem en/of haar het meeste slaapgenot biedt. Want verstelbare bedden zijn er zowel met een spiraal-, een latten bodem-, als box- spring-ondergrond. Welke ondergrond de meest ideale is, wordt weer bepaald door de eigen specifieke wensen en mogelijkheden van de gebrui ker. Is de verstelbare ondergrond bepaald, dan geldt nóg een belangrijke keus: die van de matras. Want het zal duidelijk zijn dat van een matras in een verstelbaar bed veel wordt gevraagd. Niet alleen moet deze voldoen aan alle eisen voor verantwoord slapen, maar ook moet het materiaal soepel kun nen meebewegen als het bed wordt versteld. Goed advies Met name bij de aanschaf van een verstelbaar bed is goede raad veel waard. Een verstel baar bed koop je immers ook voor jaren. Jaren van plezier hopelijk. Het vinden van het juiste verstelbare bed, dat als maatwerk past op ieders eigen situatie, is vakwerk. Vakwerk dat geleverd wordt door de 26 Nederlandse Slaapvoorlich- ters, die als geen ander gespe cialiseerd zijn in goed en gezond slapen. Omdat het verstelbare bed zo in de belangstelling staat en om miskopen te voorkomen, beste den de Slaapvoorlichters dit najaar extra veel aandacht in hun zaken aan het verstelbare bed. Onder het thema „Einde loze variatie in verstelbare bed den" is iedereen er van harte welkom om zich te oriënteren. Katoenen PANTALON in alle kleuren Bloemenveiling Westland is een coöperatie met ca. 4.000 aanvoer- ,1M Mm... ders.Via de veiling wordt jaarlijks voor een waarde van ruim 1 miljard gulden aan snijbloemen, kamer- en tuin-planten verhandeld. Ca. 1.500 afnemers kopen deze produkten die voor meer dan 75% worden geëxporteerd. Door de toename van de produktie zoeken wij voor de verdeling van sierteelt- produkten een aantal mede werkers voor de afdelingen snijbloemen en kamer- en tuinplanten. De werktijden zijn van 06.00 uur tot 11.00 uur. Wij bieden u: -een goede beloning -reiskostenvergoeding -prettige werkomgeving Een medisch onderzoek behoort tot de sollicitatie procedure. Heeft u interesse, bel dan met mevrouw J. Tousain, telefoon 01740-23333 toestel- nr. 356. Zij maakt graag een afspraak met u. Een briefje sturen kan ook. Stuurt u dat dan aan het hoofd Personeelszaken, Postbus 220, 2670 AE Naaldwijk. BOUTIQUE VOOR JONGE MODE Fashion Boerhaavelaan 33a, Schiedam. Tel. 150098 GEOPEND: 's Maandags 13.00-18.00 uur Dinsdag-vrijdag 09.00-18.00 uur Zaterdags 09.00-17.00 uur

De Havenloods | 1985 | | pagina 9