Op het doek en privé in moederrol ANWB/BOVAG 2.219,- 2.219,- 2.429,- 2.549,- 2.894,- 2.894,- 3.068,- 3.068,- 3.510,- 3.674,- 3.674,- 4.049,- 4.545,- Leuk en aandoenlijk Michael Reagan in voetsporen van ouders Gallup zocht populairsten JÖ5GKI» DE HAVENLOODS - DONDERDAG 30 MEI 1985 22414 De lezers van het Amerikaanse filmblad „Moviegoër maga zine" hebben de twee meest mèmorabele filmscènes van het afgelopen jaar uitgekozen. Als meest aandoenlijke snik- en grienscène kozen de lezer tjes voor „Terms Of Endearment". Debra Wingerstervend aan kanker, ligt in haar ziekenhuisbed en neemt afscheid van haar twee kinderen. Als leukste geweldige scène werd „Romancing The Stone" uitgeroepen: Kathleen Tyirner komt thuis en vindt Michael Douglas op een tien meter lang zeiljacht op haar stoep geparkeerd. Katheleen Turner en Michael Douglas in „Romancing Stone En alweer is er een Reagan aan het acteren geslagen. Deze maal is het Ronald's oudste zoon Michael, die meent dat hij in de voetsporen van zijn vader en moeder Jane Wyman moet treden. Michael's stiefzus Patty Davis is een zangeres en actrice, zijn zus Maureen Reagan was een ac trice, dus Michael heeft die drang naar toneelspelen niet een vreemde. Hij neemt al sinds begin januari acteerlessen, die nu al vruchten lijken af te gaan werpen. „Mijn acteercoach Rick Wal ters vindt dat ik het heel goed doe", vertelde de jonge Reagan. „Er zijn al heel wat mensen ko men kijken om mij aan het werk te zien. We zijn nu in onderhan deling over gastoptredens in tv- series en een eigen tv-show" Het beroemde Amerikaanse onderzoeksburo Gallup heeft een steekproef gehouden naar de populariteit van de sterren uit de platen-, tv-, en filmwereld. De populairste tv-dames in Amerika zijn volgens Gallup, Joan Collins, Linda Evans en country-zangeres Barbara Man- drell. De populairste tv-heren zijn Tom Selleck, Bill Cosby, de komiek die eerder bekend werd als „Scotty" uit „Dubbelspion" en die nu zijn eigen komische serie „The Cosby Show" heeft, en Clint Eastwood, die nota bene 19 jaar gelë'derfVbo'Phët" laatst in n tv-serie; speelde atéfïicWGy itës in „Rawhide' maar wiens Yatës i vele films erg vaak op de Ameri kaanse tv vertoond worden. Populaire filmactrices zijn Sally Field, Goldie Hawn en Me ryl Streep. Meest geliefd onder hun manlijke collega's zijn Eddie Murphy, Burt Reynolds en, al weer, Clint Eastwood. Platenartiestes: Cyndi Lauper, Madonna en, wederom, Babara Mandrell. Platenartiesten: Michael Jack son, Prince en Bruce Springs teen. All-round vrouwelijke ster ren: Dolly Parton, Barbra Strei sand en de in Amerika klaarblij kelijk wak erg populaire Man- drelC Ali-round manlijke sterren: Eastwood, Murphy en Selleck. In de belangrijkste categorie van populairste ster aller tijden kwa men louter mannen voor: Het zijn Clint Eastwood, Bob Hope en, weinig verrassend, Frank Si natra. AMY IRVING AUSTIN ROVER ANWB/Bovag koerslijst Fiat Panda 34 1982 Renault 5 1982 Ford Fiesta 1.1 Bravo 1981 Nissan Micra 1983 Renault 5 TL 1982 Fiat Ritmo 60 1983 Mazda 3231.3 1982 VW Golf 1.3 1981 Opel Kadett 3-drs 1.6 S 1982 Toyota Carina DL 1982 Ford Taunus 1.6 Bravo 1981 Talbot Solara 1.6 GLS 1982 Peugeot 305 GT 1983 extra inruil premie bij aankoop van bijv. een Austin Metro Surf Austin Metro Surf Austin Metro LS 3-deurs Austin Metro LS 5-deurs Austin Maestro 1300 Austin Maestro 1300 Austin Maestro 1300 LS Austin Maestro 1300 LS Austin Maestro 1.6 Mayfair Austin Montego 1.6 LS Austin Montego 1.6 LS Austin Montego 1.6 HL Austin Montego 2.0 Mayfair Het nevenstaande zijn slechts voorbeelden, want groots is het inruil- aanbod, bij aankoop van alle Austin- modellen, dat de Austin Rover dealer u op dit moment doet. Koopt u bij hem een nieuwe Austin Metro, Austin Maestro, of Austin Montego, dan krijgt u bovenop de vol gens ANWB/Bovag richtlijnen vast gestelde inruilprijs van uw huidige auto ook nog eens een extra inruilpremie. Die premie bedraagt maar liefst 15% van de katalogusprijs (incl. BTW) van uw nieuwe Austin. Zoals u weet, bouwt Austin niet alleen, maar levert zij ook klasse in elke klasse. Koopt u bijvoorbeeld een Austin Metro, dan steekt u ook nog eens maxi maal f 2.549,- in uw zak. Bij de Austin Maestro is dat maximaal f 3.510,-. Terwijl de Austin Montego goed is voor maxi maal f 4.545,-. In plaats van dit financiële inruil- voordeel kunt u ook kiezen voor Austin's Supergarantie. Daarmee zijn dan 3 jaar lang vrijwel alle mogelijke mechanische defekten gedekt. Deze aktie loopt van 1 mei tot en met 30 juni en geldt bij inruil van een auto uit de prijsklasse, die vergelijkbaar is met de nieuw aan te schaffen Austin Metro, Austin Maestro of Austin Montego. Ga snel langs bij de Austin Rover dealer voor een proefrit. En ontdek dat Austin Rover niet alleen meer geeft in geld maar ook in auto! AUSlMGEgTWT MEST^^H Prijzen zijn incl. BTW, af fabriek, excl. rijklaarmaakkosten. Prijs- en specifikatiewijzigingen voorbehouden. Carrosseriegarantie: 6 jaar tegen doorroesten van binnenuit. Garantie. 1 jaar incl. Supercover Hulpverlening onderweg. Informeer naar de uitbreiding van de garantie tot 2 of 3 jaar (Supergarantie) en de gunstige LFN-financieringsmogelijkheden. (Deze aktie geldt niet voor de Metro Van. ANWB/Bovag koerslijst mei/juni 1985.) SCHIEDAM/(SPAANSE POLDER), Auto Ambacht, Bettoweg 27, (Hoek Overschieseweg), teL 010-375533. Amy Irving is een actrice, die niet gauw voor iets terugdeinst. Voor haar rol in de film „Voices" moest ze gebarentaal leren, voor „Honeysuckle Rose" leerde ze gitaarspelen en zingen, haar rol in „The Competition" vereistte dat ze geloofwaardig over moest komen als concertpianiste, en voor de tv-film „The Far Pacillions" moest ze rondrijden op een kameel en een olifant. Het lijkt er op dat Amy er alles voor over heeft om zo goed mo gelijk op het witte doek over te komen, maar gek genoeg beweert ze eigenlijk helemaal niet zo'n gedreven actrice te zijn: „Ik ben op zeer eenvoudige wijze het vak ingerold. De meeste actrices wo nen eerst jarenlang op krappe zolderkamertjes en houden zich in leven met onduidelijke bij baantjes, tot ze eindelijk succes krijgen. Bij mij is het allemaal veel minder romantisch gegaan. Mijn moeder is actrice en mijn vader was regisseur bij verschillende theatergezelschappen. Mijn moeder droeg me al het podium op toen ik negen maanden jong was. M'n hele schoolopleiding, van de lagere school tot en met de toneelacademie in Londen, is er op gericht geweest dat ik ac trice zou worden" MONA LISA Amy startte haar professionele carrière met gastoptredens in verschillende Amerikaanse tv- series, en speelde haar eerste grote filmrol in Brian De Palma's „Carrie" (waarin Amy als enige de bloedige wraak van Sissy „Carrie" Spacek overleeft). Daarna volgde een serie succes volle rollen, die uiteindelijk leid den tot een Oscarnominatie voor haar bijrol in „Yentl". Het is ei genlijk niet verwonderlijk dat de 31-jarige Amy Irving zo langza merhand wel eens iets anders wil dan acteren, want ze heeft prac- tisch vanaf haar geboorte voor het voetlicht gestaan. „Begrijp me goed, ik vind m'n werk heel aangenaam. Maar er is meer dan acteren alleen. Ik ben nu zwanger en verheug me heel erg op m'n moederschap. Ik denk dat moeder zijn een rol is, die meer voldoening zal bieden dan welke film- of toneelrol dan ook. Ik ben niet van plan met werken te stoppen, maar ik zal veel min der films maken dan men tot nu tot van mij gewend is. Moeder van mijn kind zijn, dat komt van nu af aan op de eerste plaats", lacht de hoogzwangere Amy met de Mona Lisa glimlach die een van haar handelsmerken is ge worden. „Ik ben zelf ook een kind van een acterende moeder en een regisserende vader, dus ik weet dat het een het andere niet uitsluit", weet Amy zeker. ONTVLUCHT De vader van haar kind is nie mand minder dan Steven Spiel berg, waar ze een even langduri ge als stormachtige verhouding mee gehad heeft. Ze kwam de filmmaker een jaar of acht gele den voor het eerst tegen, en woonde zelfs vier jaar met hem samen, voor ze hem de bevallige rug toekeerde. „Steven en ik maakten deel uit van „het wereldje" in Holly wood. Het ging mij meer en meer tegenstaan dat de mensen daar niet eerlijk tegen je kunnen zijn. Iedereen doet erg gemaakt, ie dereen speelt een spelletje. Het maakte dat Steven en ik uit el kaar groeiden. Ik ben Hollywood toen ontvlucht, om in het lande lijke Santa Fé te gaan wonen. De mensen zijn daar nog echt vrien delijk, het gaf me de kans om mezelf te ontdekken. Als je altijd maar in Hollywood blijft rond hangen ga je je eigen persoon lijkheid nog verliezen. In Santa Fé heb ik drie ëneenhalf jaar m'n eigen leven kunnen leven, zonder me iets van al die dingen te hoe ven aan te trekken" Amy en Steven zijn overigens niet van plan met elkaar te gaan trouwen. „We gaan samen de baby opvoeden. Daar hoef je niet noodzakelijkerwijs voor gehuwd te zijn", meent de aanstaande moeder. „We hebben een soort zakelijke overeenkomst opge steld, die garandeert dat het ons kind nooit aan iets zal ontbre ken. Niet aan geld, maar zeker ook niet aan liefde. Ik heb meer vertrouwen in een dergelijke re geling dan in een huwelijk, waarbij een eventuele scheiding de meest vreselijke drama's kun nen ontstaan". ZOENEN Geheel toevallig spelen op merkelijke huwelijken en zwan gerschappen grote rollen in Amy's meest recente films. In „Yentl" trouwde ze met de als jongen vermomde Barbra Strei sand. „Ik had bijna „nee" gezegd toen ze me die rol in „Yentl" aanboden. Ik had de indruk dat Hadass weer een lief. jong, on schuldig meisje was, en in zo'n rol had ik geen interesse. Maar Barbra wist me er van te overtui gen dat ik het wel moest doen", herinnert Amy zich, en ze vertelt dat ze vooral geïntrigeerd was door de liefdesscène die haar Ha dass met Barbra's Yentl moest spelen. „Barbra was er banger voor dan ik, maar nadat we voor de eerste keer met elkaar ge zoend hadden zei ze „Weet je, het is zo erg nog niet. Het is net of je een arm kust". In haar nieuwste film „Micki Maude" speelt Amy een van de twee vrouwen van bigamist Dudley Moore. Beide dames worden tegelijkertijd zwanger, en bevallen uiteindelijk op het zelfde moment in hetzelfde zie kenhuis, zonder van elkaar te weten wie de vader is. Dudley rent in deze doldwaze komedie van de ene vrouw naar de andere om zijn grote geheim maar niet uit te laten lekkken. Het is de eerste komische filmrol voor Amy. „Ik wist niet of ik goed zou kunnen overkomen in zo'n rol, want komedie is niet mijn sterk ste punt. Ik was bang dat ik mij zelf volkomen belachelijk zou maken tenoverstaan van mijn collega's, en erger nog, mijn pu bliek. Maar Dudley heeft me ge weldig geholpen. Hij vertelde me bij alles wat ik deed of het grap pig was of niet, en zo niet, wat ik er aan moest doen om de lachers dan wel op mijn hand te krij gen". SUCCES Micky Maude" is in Ameri ka inmiddels een groot succes gebleken, want de film trok meer dan zeven miljoen bezoekers. Sindsdien voltooide Amy haar werkzaamheden aan haar vol gende film „The Cradle Will Rock", en trad ze hoogzwanger op als een van de presentatrices bij de Oscar uitreikingen. Daar na zal ze zich een tijdje terug trekken om zich volledig aan het moederschap Je wijden. Of zoals ze zelf aankondigde: „Ik hoef vooreerst geen filmscript meer te zien. De enige tekst waar ik mij_ nu op verheug is het „dadada" van mijn kindje".

De Havenloods | 1985 | | pagina 17