FORTUNA STOND EVEN f AAN DE GROND GENAGELD HE (^HAVENLOODS SPORT Agenda M1DT3TO YLAARDINGS /.■i/niMii 8n<»3 Geluid liet het afweten Penalty-bokaal prooi voor Satelliet-jeugd Historische dag voor pers weer teleurstelling Prijzen niet afgehaald Kassa in het nauw jo.ö?Dic^HoSe,weT, Na gouden kopstoot Martin van der Merwe Perfecte show Avalance opgebrand? w0 W(,ar(| waren' Leen Bongers beste speler DSS'26 herwon sympathie publiek 10% KORTING S16.95~~J 59.50 19.50 k •Het lachen LfTCM Na barrage met VFC en Zwaluwen •tSrussei was niet vergeten. Vandaar, dat ook de Vlaar- dingse finale (net als zovele andere wedstrijden in het af gelopen weekeinde) begon met een minuut stilte. a> <s> Het i mag het dan bijna nooit laten afweten, luidspre ker-installaties hebben het niet zo gezien op de finale van het Vlaardings kampioenschap. Liet vorig jaar de electronica bjj HVO de titelstrijd in de steek nu vertikte de installatie bij VFC alle dienst en moest speaker Arie Kalkman werke loos toekeken. Een breuk in de microfoon kabel bleek de boosdoener, maar dat werd pas opgelost toen de wedstrijd al enige minuten bezig was. Sleutels gevonden Op het VFC-sportpark is zaterdag na afloop van de fi nale om het Vlaardings kam pioenschap een sleutelbos ge vonden. De mogelijke eigenaar van het setje sleutels kan contact op nemen met VFC-bestuurslid Thijs van Santen, tel. 01899- 10179. Richard van der Hurk en Kas- per Mosmans bleken uiteinde lijk over de sterkste zenuwen te beschikken. De junior en pupil van Satelliet hadden na melijk met hun leeftijdgenoten van VFC en Zwaluwen vier strafschoppen achter Zwalu wen-doelman Peter Eikelen boom en DVO'32-goalie Jan Scheepmaker gelepeld. Een barrage moest de beslissing brengen over de bestemming van de Havenloods/N VC-pe- nalty bokaal. Het Satelliet-duo behield het overzicht en kon daarna bij Sjaak Maat, voorzitter van de commissie Vlaardings kam- m/4 Junioren en pupillen van twaalf Vlaardingse clubs mochten onder leiding van scheidsrechter Leo Meijer Zwaluwen-doelman Peter Eikelenboom en DVO'32-goalie Jan Scheepmaker op de proef stellen. pioenschap, de wisselbeker gaan ophalen. Daarmee was de spanning nog niet geweken, want Martin Pijl (VFC) was de enige, die zich door het feilloos scoren van een hattrick direct plaatste voor de strijd om de indivi duele prijzen. Bij de pupillen lukte dat, na het nemen van extra straf schoppen met Oscar van Aar den (Zwaluwen), Kas Mos- De concentratie was te proe ven bij het nemen van de strafschoppen. Een sierlijke trap en de tong uit de mond. Zal het lukken? Wat voor de mensen van de pers een historische dag moest worden, werd opnieuw een te leurstelling. Ondanks de belof te aan de fans, moesten zij voor de vierde maal in successie ge noegen nemen met een neder laag. De (te hoge) verwachtin gen werden opnieuw niet be waarheid. Onder de brandende zon kwa men zjj ditmaal geconcentreerd het veld op met de gedachte om het tegen de trainers, die toch al denken, dat zij verstand van voetbal hebben, eindelijk eens te gaan maken. Met „kanjers" als Bas van den Berg, Chris Woerts, Gerard, Do nald Bax, Norbert Kleinheren- brink en met Rob Kiebert in de spits begonnen de journalisten hoopvol. Voor de rust namen de trainers echter al een 3-0 voorsprong i„ t,, iwuvriiHicciiHi luixn uc xruri- tenploeg en de Vlaardingse trainers. De fysieke verzorging van beide teams was in de ver trouwde handen van Hans Krptcrhroi itar door doelpunten van Arnold Lobman (tweemaal) en gast- speler Gertie Baas. Dat was een dreun van jawelste voor de persmensen, die meer hadden verwacht van deze jaarlijks te rugkerende wedstrijd. In de tweede helft kwamen zij evenwel herboren terug en dat resulteerde in goals van Martin Vermeulen (tweemaal) en Jos Soarla. Arnold Lobman zette de trainers vervolgens op een 4- 4-3 winst. Het was een goede tweede helft van de „persmuskieten", die naar verluidt in de rust verster kende middelen (dping?) toege diend kregen. Al met al was het een plezierige partij en uitste kende proloog voor de finale van het Vlaardings kampioen schap. Boze tongen beweerden de pers en de trainers interes santer was dan de finale. Nu al kijken wij, de trainers, uit naar volgend jaar, wanneer deze wedstrijd aan zijn vijfde aflevering toe is en wordt ge speeld op het complex van For- tuna. Of de journalisten dan de winst eens kunnen opstrijken moet worden afgewacht. Wij trainers hebben daarover zo on- mans (Satelliet) en Hans van Galen (DSS'26), voor Mark Serry (RKWIK). Ook bij de junioren was er een tweede serie nodig. Richard van Hurk (Satelliet) viel af, Ramon van Dongen (Zwaluwen) en Leon van der Wüde (DVO'32) gin gen door. In de pauze van de voetbalfi nale gingen de door Sport- huis Mart van Dam geschonken tenue's tenslotte naar de RKWIK-pupil Mark Serry en de DVO'32-junior Leon van der Wilde. De andere twee kregen naast een beker, ook een waar debon van 25 gulden. De programma-bladen, die za terdag aan de toeschouwers werden uitgereikt waren voor zien van een nummer. Daar mee had men een kans op één van de twee taarten, die be schikbaar waren gesteld door banketbakkerij N. Molendijk, Groen van Prinstererstraat 156, of op een boek. Omdat er slechts één winnend blad werd ingeleverd, vermel den we nogmaals de geluks nummers: 2298 (taart), 2090 1295 en 1828 (een boek). Eventuele winnaars kunnen zich in verbinding stellen met K. van Noord, tel. 744029. Zweepslag treft scheidsrechter Scheidsrechter Sjaak de Ligt moest in de tweede helft van de verlenging de leiding van de finale uitbesteden aan grens rechter Sjaak Vrij. De Ligt had een lichte zweep slag en besloot op advies van de aanwezige verzorgers de zijlijn op te zoeken. Het drum- en buglecorps Avalance zorgde voor een perfecte muzi kale show, waarvoor ze door de toeschouwers met een gul applaus werden beloond. Bingo voor Satelliet. Kasper Mosmans mocht de Haven- loods/NVC-wisselbokaal gaan afhalen. Hoog torende Fortuna's Martin van der Merwe, na 90 minuten normale speeltijd plus 28 mi nuten verlenging, boven de DSS'26-defensie uit. Droog was de knik, die rechts naast doel man Herman Willebrands tus sen de palen belandde. Het was de beslissing. DSS'26 begreep meteen, dat de reste rende tijd te kort was om nog iets terug te kunnen doen. De teleurstelling was van de ge zichten af te scheppen. Maar de Fortuna-voetballers aarzelden voordat ze de armen triomfan telijk in de richting van de brandende zon staken. Het was alsof ze zich er even van wilden vergewissen, dat die bal echt in de touwen lag. Een onwezenlijk gezicht. De spelers stonden enkele fracties van se conder aan de grond genageld, niet echt beseffend, dat het Vlaardings kampioenschap be slist was. Pas daarna kwam de vreugde. Spontaan, want de zondagsclub wilde winnen. Wilde een eigen lijk op de valreep verloren sei zoen, waarin het kampioen schap van de tweede klas ge mist werd, alsnog een gouden randje geven. Wilde bovendien de scheidende coach Jan Bou- man een presentje meegeven. Maar de ploeg kon zaterdag voor zo'n 1500 toeschouwers op het sfeerrijke en warme VFC-sportpark geen vuist ma ken. Vocht meer tegen zichzelf dan tegen DSS'26, dat zich geen moment liet imponeren door de tweedeklasser, daar- Fortuna 'Niet gespeeld voor wat „We hebben niet gespeeld voor wat we waard waren. Vraag niet naar de oorzaak, want ik weet het niet. We wilden graag winnen. De jon gens gunden met de zege. Als afscheidscadeau. Maar we heb ben er geen mooie wedstrijd van kunnen maken. Dat be treur ik", dat zei Fortuna- coach Jan Bouman meteen, en uit de grond van zijn hart, nadat wethouder Jan Madern de prachtige beker had uitge reikt aan aanvoerder Wim van den Berg. De finale leek voor Fortuna net een wedstrijd te ver. In de competitie hadden ze tot het laatste moment (de uitbeurt tegen Hellevoetsluis op tweede pinksterdag) uitzicht op de ti tel. Sparta pakte echter de hoogste eer. „In de halve,finale tegen VFC speelden we zeker beter dan nu", acht Bouman. Het leek alsof zijn formatie (die Ron Hofman moest i sen) was opgebrand. Fortuna immers was de grote favoriet. Had de finale moeten maken, maar had de macht niet. De zondagtweedeklasser maakte zijn hogere klassering tegenover (zaterdag) vierdeklas ser DSS'26 niet echt waar. „Ik had ze tevoren gewaarschuwd. DSS zou de inderdog zijn en wij de torenhoge favorieten. Dan kan je in de wedstrijd zien, dat wij meer kwaliteit hebben, maar omdat wij niet in de wed strijd zaten ging de tegenstan der wel steeds beter spelen. Moet je nog uitkijken voor een tegengoal, want zo'n doel punt kan snel vallen". Van der Merwe, de vervanger van Ron Hofman, haalde For tuna uit de sores. „Dan blijft uiteindelijk de gedachte aan een faire, fijne wedstrijd, waar in we alsnog winnen. En re ken maar, dat ik blij ben met die kroon op het werk". Wat Jan Bouman dadelijk gaat doen, is nog niet zeker. „Som mige spelers hebben me ge vraagd of ik iets wilde blijven doen. Welnü, daarover ga ik binnenkort met het bestuur praten". Leen Bongers werd door een jury, bestaande uit Rotterdams Nieuwsbladjournalist Chris Woerts en de trainers Ger Robbemond en Ger Baas uit geroepen tot de beste speler van de finale. De DDS'26-aanvoerder en lin kerverdediger verdiende daar mee een wijnpakket, dat be schikbaar was gesteld door Slijterij 't Stoopje, Hoogstraat 95, Vlaardingen. „We hadden menig plezierig ogenblik, maar ook waren er moeilijke momenten", dat zei den de mensen, die zaterdag op het VFC-sportpark de kassa's bevolkten en zo'n 1500 toe schouwers aan zich voorbij za gen trekken. De pijnlijke situaties werden veroorzaakt door bezoekers, die meenden (op persoonlijke titel, vanwege de verdienste voor gastgevende vereniging of door andere motieven) recht te hebben op vrije toegang. „Het is werkelijk te dol, maar we zijn door sommigen uitgemaakt voor alles wat mooi en lelijk is", was de sombere constatering aan het eind van de gestaagde finale-dag. „Sommige dachten echt, dat VFC zich stond te verrijken". Duidelijk moet evenwel zijn, dat de finale een zaak is van de commissie Vlaardings kampi oenschap, die de eindstrijd uitbesteed" aan de winnaar van het vorige toernooi. Nu was dat VFC, volgend jaar is het Fortuna. En net als vorige jaren moest er door iedereen, ongeacht voor welk onderdeel van de finale dag men kwam, entree betaald worden. Die recette komt te recht bij de commissie, die van het totaal (uit de poule-wed- strijden, de extra ronde en de halve finales) een-dertiende uit keert aan de dertien deelne mende clubs. Wethouder Jan Madern (tweede van links) houdt een oogje in het zeil terwijl Hans van der Ende en Mart van Dam namens Sporthuis Mart van Dam de ballen uitreiken aan de deelnemende vereni- middenvelder Arthur van Haren. Het winnende Fortuna ten voeten uit. Het Vlaardings kampioen schap leverde hen niet alleen een beker, maar ook een waardebon van 1000 gulden op voor het aankopen van sportartikelen. mee respect afdwong en in de slotfase van de reguliere speel tijd zelfs het heft resoluut in handen nam en Fortuna leek te overrompelen. Zo kreeg een matige, maar o zo sportieve finale een verrassende ontknoping. Terwijl iedereen al uitkeek naar de strafschoppen. was er plotseling dat knikje van Van der Merwe. „Na het missen van het kam pioenschap in de competitie, zag men de Vlaardingse titel als een troostprijs", opperde Jan Bouman. „Maar voor mij is het verre van een troostprijs. ik ben intens blij met die beker' Nederlaag geen kater DSS'26 had de strafschoppen (met mogeljjk verrassende wen dingen) binnen handbereik toen in de laatste minuut als nog een echte treffer viel en het Vlaardings kampioenschap voor hen onbereikbaar werd. De desillusie was slechts van korte duur. „We waren al con tent met die finaleplaats", leg de traineT Ton Vellinga uit. „Dat was meer dan ik, na die tweede plaats in de poule, had kunnen inschatten". Toch hadden zijn mannen diep in de tweede helft alle kans om de finale naar hun hand te zet ten. Ze namen toen resoluut het initiatief over en drukten Fortuna ver terug op eigen helft. „Als er ooit een kans was om te winnen, dan was het wel in het laatste kwartier", beseft Vellinga. DSS'26 had al vroeg in de wed strijd doelman André van Aar den (met een gebroken pink) verloren. Die handicap belette Vellinga om een pinchhitter in te zetten. „Dan had ik meteen al mijn wissels gebruikt", mij merde hij later. Ondanks het onverwachte verlies had hij genoten. Van de sfeer, van de entourage, maar veel meer van de manier waarop zijn ploeg zich presenteerde. „We hadden DSS'26 begon met een stunt je en tracteerde het publiek op 22 ballen. wat goed te maken. Ik had ze dan ook op het hart gedrukt zich te gedragen. Nu konden we voor een groot publiek laten zien hoe we werkelijk zijn. Wellicht kon de ploeg daardoor niet echt zijn eigen spelletje spelen, maar we heb ben de toeschouwers een ander DSS laten zien. Dat was v ons de winst". kKAMPEERSUPERMARKT 4.11:11J I I. im i l '.l Jl:l J 'H l J'l ll IJlfr ONDER 1 DAK MET TENTENCENTRUM ROTTERDAM...!" MEKKA VOOR KAMPEERDERS NOMAO Bij Vervat nu extra voordelig het Nomad as sortiment zoals: slaapzakken, rugzakken, fietstassen en trekkersschoe-, nen Bijv slaap zak. klein oprolb. dekenmodel: Hike Mistral Ts§ - 115.- Blazer bSij - 125.- Slaapmat Flyer "SQ, 26.50 Peak 1 lichtgewicht lantaarn. Rugzakken... grote keus uil 50 modellen van o a Cadè j Adventure. Coleman, Karrimor. Intersport. Freetime, Mc Kinley. Campri, No mad, Walker, NU MET KORTINGEN VAN Aluminium boter- Lichtgewicht lucht- wwetnouaer Jan Maaern reikte de beker in buropa-cup stijl uit. Fortuna-aanvoerder Wim van den Berg en zijn mannen verhullen hun blijdschap niet.

De Havenloods | 1985 | | pagina 13